Çocuk Hastalıkları 5 gündür oğlumun ateşi düşmüyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
236
21 aylık oğlum var
5 gece önce 39.5 derece ateşle acile gittik..
boğaz enfeksiyonu dendi
ampisid igne sabah akşam verildi.
3. günün sonunda hala ateşi düşmeyince kan tahlilleri yapıldı enfeksiyon doğrulandıidrarı temiz çıktı..
iğneye devam dendi
şimdi 5. gün ve oğlum kasılmalarla gelen ateşi hala yaşıyor
öyle az buz ateş değil 39-40 hatta 40.8 i bile gördük
başına böyle birşey gelen oldu mu
az sonra gene başka doktora gideceğiz
çocugum delik deşik oldu tahlillerden
lütfen deneyimlerinizi paylaşın..
şimdiden teşekkürler...

canım çoook çokkk geçmiş olsun.bizde sömestrda bir hafta yaşamıştık.3 dr gezdik boğaz enfeksiyonu dediler.idrarımız ve kaka tahlilimiz temiz çıkmıştı.bizim ishalde vardı amageçti çok şükür.iğne vermediler.antibiyotiği ve ateş düşürücüyü değiştirdiler.ama bebeğim 11 aylıktı ondandır belki.bana dr sakın kalın giydirme ateşini sabit tutmaya çalış demişti.ateşi 39 un üzerine çıktıysa niye hastaneye yatırmıyolar.duş aldır sürekli.çok geçmiş olsun ama bence başka dr a git.bizimde ilk iki dr sadece boğaz enfeksiyonu demişti ama ishalimize bişey dememişti.7-8 gün sürdü ama bizimki 40 ın üzerine çıkmadı,çıksaydı hastaneye yatırcaktı.inşallah biran önce iileşir bebeğin,dualarım seninle..

doktor dedi aslında yatıralım diye ama benim oğlum komalık olur hastanede kalsa yırtar kendini..
şimdi başka doktora gittik
daha kuvvetli bir antibiyotik verdi
3 gün bekleyeceğiz bakalım

mecburen yatıp serum yemesi gerek tatlım başka şekilde geçmıor..aynısı benm oğlumunda başına geldi o dönemlerde.vitainli serummu ne verıolar o teizliyomuş ateş yapan şeyi..bende özel hastnaede yatmak zorunda kaldım eşimle birlikte ttuttuk :KK43: çok zor oluo Allah yardıcın olsun ama bi şşe serumdan sonra hemen iileşio... ALllah şifa versiin..

ateş çok tehlikeli canım,oyüzden keşke hastaneye yatırsan ama sen bilirsin tabii.hangi antibiyotiği verdiler..

belirtiler 6.hastalığa benziyor.....çocuk ateşi var ama aktif mi?evetse olabilir ama dr bilir tabi en doğruyu

Benim bebeğim 18 aylik ateşi bi düşüyor bi kalkiyor bana önerebileceğiniz bi yöntem var mi ? Dr gittik antibiyotik ve ateşddüşürücü verdi ama 3 gündür ayni perişan oluyor agliyor nazil ateşini düsürebilir ???:emir_bebek::110:

Canım 4 ay önce bende yaşadım buna benzer bişey viral enfeksiyon dedi doktor aynı senin anlattığın gibiydi çok çekti evladım sonra rutin tahlillerin dışına çıkıldı benim ısrarımla ve crp 55 beyaz küre 22000 çıktı hemen yatış 4 gün sabah akşam serum 6 günde evde antibiyotik aylar geçti daha yeni toparlıyo

Asla soğuğa yakın ılık duş aldırmayın sıcağa yakın suyla kasık koltuk altı eklem yerleri gibi yerleri ıslatın ve kurulamayın.. Biz nerdeyse 1 haftayu hiç uykusuz geçirdik 3 saatte 1 dönüşümlü olarak ateş düşürücü verdik mesela bi ibufen bi parol bi dolven bi calpol gibi ve asla 38.5 üstüne çıkmasına izin vermemeye çalıştık onun dışında hep vücudunu sıcaga yakın ılık suyla ıslattığımız bezlere sardık şimdi iyi çok şükür ama o korku anlatamam rabbim evlatlarımza şifa versn

Asla soğuğa yakın ılık duş aldırmayın sıcağa yakın suyla kasık koltuk altı eklem yerleri gibi yerleri ıslatın ve kurulamayın.. Biz nerdeyse 1 haftayu hiç uykusuz geçirdik 3 saatte 1 dönüşümlü olarak ateş düşürücü verdik mesela bi ibufen bi parol bi dolven bi calpol gibi ve asla 38.5 üstüne çıkmasına izin vermemeye çalıştık onun dışında hep vücudunu sıcaga yakın ılık suyla ıslattığımız bezlere sardık şimdi iyi çok şükür ama o korku anlatamam rabbim evlatlarımza şifa versn
Bilgilerin icin cok saol ama hic bi yöntem ateşini düşürmeye yaramadi bende Dr görürdüm dun gece megersem arkdan 4 büyük dişleri cikiyor hepsi kan toplamis yawrumun acisi atesi hep ondanmis Allaha binlerce şükür ii oldu bebeğim Allah Dr ' lari basimizdan eksik etmesin bebeğine derman oldu yine her şey içincçok saolun bana yardimcilra çok slm :KK200::KK15::KK48:

Bilgilerin icin cok saol ama hic bi yöntem ateşini düşürmeye yaramadi bende Dr görürdüm dun gece megersem arkdan 4 büyük dişleri cikiyor hepsi kan toplamis yawrumun acisi atesi hep ondanmis Allaha binlerce şükür ii oldu bebeğim Allah Dr ' lari basimizdan eksik etmesin bebeğine derman oldu yine her şey içincçok saolun bana yardimcilra çok slm :KK200::KK15::KK48:
Sadece diş olduğuna çok sevindim canım rabbim başka dert vermeesn kuzucuğuna geçmiş olsun

TE="Lynex, post: 46127174, member: 703779"]Sadece diş olduğuna çok sevindim canım rabbim başka dert vermeesn kuzucuğuna geçmiş olsun[/QUOTE] ..... Çok saol canim Allah razi olsun :nazar:

TE="Lynex, post: 46127174, member: 703779"]Sadece diş olduğuna çok sevindim canım rabbim başka dert vermeesn kuzucuğuna geçmiş olsun[/QUOTE] ..... Çok saol canim Allah razi olsun :nazar:

arkadaşlar ateş düşürmesi için büyüklerden duyduğum bir şey var paylaşmak isterim annem de ateşlenince yaptık bunu iyi geldi arpayı çay demler gibi demliyeceksiniz bekliyeceksiniz suyunu içeceksiniz iyi geliyor dipnot olsun burada

arkadaşlar ateş düşürmesi için büyüklerden duyduğum bir şey var paylaşmak isterim annem de ateşlenince yaptık bunu iyi geldi arpayı çay demler gibi demliyeceksiniz bekliyeceksiniz suyunu içeceksiniz iyi geliyor dipnot olsun burada
ya bebeklerde kullanilabiliyormu acaba bu karisim suyu ???

X