Dudaktan öpüsmek ... :)

Hassas bir konu açıkçası...
:sm_confused:
Kimine göre normal, kimine göre fazla...
Benim kuzen mesela ay ben asla yapamam der bağrınırdı...
Belki de zamana ihtiyacın vardır...

güven varsa neden olmasın.. süre de önemli. 2-3 gün olmuş sevgili olalı ve adam başka şeyler peşindeyse anormaldir benim fikrimce..
Ama güven veriyorsa sana ,ileri gitmemek kaydıyla normaldir bence.

bence gayet normal bisey bu:)
tabi her önüne gecen iki günlük tanidigin biriyle olmaz ama eger düzgünl bi iliskin varsa evet normal:)

bence bu yasla alakali. mesela diyelim optustunuz bir zaman sonra ayrildiniz. sonra aradan baya zaman gecti sen evlendin. ve bir markette felan karsilastin onun yaninda esi senin yaninda esin. insan utanir yani bu durumda. yuz yuze geliceksin o anda onunla ne hissedersin?

bence bu yasla alakali. mesela diyelim optustunuz bir zaman sonra ayrildiniz. sonra aradan baya zaman gecti sen evlendin. ve bir markette felan karsilastin onun yaninda esi senin yaninda esin. insan utanir yani bu durumda. yuz yuze geliceksin o anda onunla ne hissedersin?

Yaşla alakalı demişşin,ama açık uçlu bir sekilde yazmamıssın..
Sonrasında tekrar yüz yüze gelip insan utanıur demişşin pek anlamadım demek istediğini?

yaşlar kaç, ne kadardır berabersiniz gibi faktörler önemli, ergenlikte libido arttırmak sakıncalı olabilir meselakaydirigubbakcemile3
yoksa küçük bi busenin ne sakıncası var yahu o da yoksa size sevgili değil kanka denirsempatiksalakcinni
sınır konusunda arkadaşlara katılıyorum bunun genel geçeri olmaz herkes kendi sınırını kendi belirler.:hulya:

sevgilinmiş arkadaşın değil,öyleyse arada bi fark olur mutlaka.
yakınlaşmak çok normal.
ama sana yanlış ya da erken geliyorsa öpüşme hemen.

yorum yazanlara tesekkür ederim, hepsine teker teker cevap yazamadim, fakat hepsini okudum sagolun :KK66:

Erkeğin tavrı, ilişkinin boyutu, kabul edilebilirliği gibi etkenlere bağlı...
Yine de diğer yorumlardaki "kişinin bakış açısına göre değişir" fikrine kulak verin, eskiden 13 yaşında çocuk doğurmak da "normal"miş bazı kesimler için hala normal, o kesimleri baz alabilir miyiz? Yahut son yıllarda cinsellik yaş sınırı oldukça düştü, hangimiz "bu çoğunluğa" gönüllü katılmayı ister? İlişkilerin yakınlık boyutunda biraz da "her koyun kendi bacağından asılıyor..." :nazar:
Her şey bir yana erkeğin tavrı da belirleyicidir burda... Fiziksel yakınlık görmediği için tavır yapan, uzaklaşan erkek "beklentisini ortaya sermiştir". Bunun doğallığını, güzelliğini, ilişkinin ileriye dönük güzel aşamalarını düzgün ifade eden ve yalnız fiziksel yakınlıkta değil, diğer alanlarda da "ilişkisini sahiplenen ve ayakları yere sağlam basan adama" daha rahat yakınlaşır insan... Lakin cinselliği, öpmeyi, okşamayı karşı tarafın hislerinden ziyade kendi içgüdüleriyle talep eden adam her gün "biraz daha fazlasını isteyecektir." sengözlerimebaksanab
Aslında bu aşama ilişkinin ciddiyetini görmek için mühim bir adımdır. Erkek arkadaşınız sizden beklediği yakınlığı görmediğinde soğuyor, "muhabbetini" aksatıyor, "duygusallığı zaman kaybı" olarak görüyorsa "hayat arkadaşınız" muhtemelen başka bir yerde hala sizi bekliyordur... şakkıdı

vereliniortakvereliniortak

kişiden kişiye değişir ne öpene anormal diyebiliriz neden öpmeyene

biz 3 yıldır beraberiz öyle bişey olmadı istemiyorum kim zorlaya bilir ki?
onun da böyle bir ısrarı olmadı bence zamanı değil benim için.

ama herkesin kendi görüşürü vardır canım

kendiliginden gelisiyor boyle seyler hazır oldugu zaman insan olaylar gelisiyor kendiliginden hicbir zaman yapmam etmem diye birsey demedim eger sonradan pisamn olmayacaksan yasa sevgilinle istedigin herseyi bunun dogrusu yanlısı kisiye gore degisir tek bir dogru yokdur bunda bana gore ben 5 senedir beraberim heralde olucak fiziksel yaklasımlar bana gorede olamamsı anormal neticede kadın ve erkek seviyorsada biririni dokunmak yaklasmak ister bana gore cok normal duygularına gore hareket et

sen istiyosan olur istemiyosn olmaz
o anda olan bişey zaten sevdiğin insanla yaşanınca daha güzel
anormal bi durum yok zaten yaşamak istiyosan yaşamalısın bence

şoklar içinde okuyorum yorumları ya..

gerçekten asıl zararı biz bayanlar birbirimize veriyoruz.

türkiyede en ufak şeye namus meselesi gözüyle bakılması bu sebepten olsa gerek..analarından,sevgililerinden,karılarından böyle görmüşler..

X