Çocuk Hastalıkları bebeğimde karaciğer dalak büyümesi varmışş yardımmm lütfenn

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

muslime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
7
0
45
merhabalar
bebeğim 4 aylık,2 aylıkken zayıflamaya ve teni gözleride dahil sararmaya başladı.doktora götürdük beslenme yetersizliğinden karaciğer dalak büyümesi olduğunu söyledi doktor ve mamay abaşladık ama hala sonuç alamadım kilosu fazla artmıyor,sarılığı geçmiyor yani net bi sonuca ulaşabilmiş değiliz.çok üzülüyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.herhangi bir ilaç tedaviside vermedi doktor sadece kontrole gidiyoruz hepsi bu,bu ay doktorunu değiştiriyorum , bu tür bi sorun yaşayan varmı yardımcı olurmusunuz ..iştahımız yerinde,saat başı mamamızı yiyoruz 4 ay bittiği için ek gıda vermek istedim ama cildi hassas olduğu için sivilcelenmeler oluştu bi daha vermedim ciğeri gelişemediği için yapar dediler .anne sütü yok kesildi ama bugüne kadar sağdıklarımı veriyorum buzluktan emmek istemedi hiç zorlada olsa emzierebildiğim kadar emzirdim başlarda daha sonra sağıp dondurucuya koydum onlarda bitmek üzere...
yardım ederseniz çok sevinicemm çaresiz bi halde kala kaldım öyle....
,

geçmiş olsun canım karaciğer ve dalak büyümesi için tedavi yöntemi yokmuymuş ki.. bencede başka bir doktora göstermek de fayda var. Şimdi kilosu nasıl peki kilo aldı mı? Bir de doktorun hangi mamayı verdi merak ettim kilo alması için.. Üzülme canım ama kilosu için benim oğlumda ayına ve boyuna göre çok zayıf herşeyi denedim ama yapıcak birşey yok..

teşekkür ederim.. bebeğim 4.160 doğdu şuan 4 ay 5 günlük 6.400 gr kilolu olsun derdinde değilim sağlığı zaten benim için önemli olan.aptamil veriyorum mama olarak tabi birde dondurucudaki sütümü.bebeğimin cildi çok sarı gözleri çok sarı karaciğerinden kaynaklanıyormuş bilirubini 8 çıkıyor bu arada.yarın başka doktora götürücem bakalım ne dicek merak ediyorum.birde fantomalt kullanıyorum mamasının içine.keyfimiz yerinde ondan yana sıkıntım yok ama şöle bakınca canlı canlı olsun inşallah istiyorum bebeğimin yüzüne gözüne renk gelsin iyi olsun sağlıklı olsun die dualar ediyorum cümle bebeklerimizin inşaallah tabi ki..

bebeğimizi cerrahpaşaya götürdük bi dünya tetkik yapıldı. doğuştan safra yolları tıkalıymış karaciğer nakli yapılması gerekiyorumuş hazırlıklara başlandı donör için önce benden başlıcaklar.bebeğim için çok korkuyorum..allahım iyileşsin bebeğim... nolur bayannlar dua edin bebeğime

Pekı mıde bÜyÜmesıyle ılgılı bıŞey bılenınız varmı !!! LÜtfen yardımn edınn

ah canımmm iyiki değişmişsn doktoru inş. en kısa zamanda dönor bulunur

Canım Allah yardımcınız olsun dilerim kısa zamanda bebeğin sağlığına kavuşur bizide bilgilendirirsen sevinirim inşallah güzel sonuçlar alırsın

Mesajimi gor lutfen ne taptin cok merak ediyorum oglum ayni durumda 3 yasinda stresten bayilacam lutfen ne yaptiniz gectimi cevap verin

Mesajimi gor lutfen ne taptin cok merak ediyorum oglum ayni durumda 3 yasinda stresten bayilacam lutfen ne yaptiniz gectimi cevap verin
Allahım Şafi ismiyle şifa versin...Lütfen kendinize dikkat edin zor ama sakin kalmaya çalışın...Konu gündemde dursun görenler olsun diye yazdım...İnşallah diğer üyede görür sizi bilgilendirir ve çocuguda sağlığına kavuşmuştur inşallah...

Allahım Şafi ismiyle şifa versin...Lütfen kendinize dikkat edin zor ama sakin kalmaya çalışın...Konu gündemde dursun görenler olsun diye yazdım...İnşallah diğer üyede görür sizi bilgilendirir ve çocuguda sağlığına kavuşmuştur inşallah...
Ben kadina ulasmak istiyorum son durumunu okadar merak ediyorumki suan hamileyim ama bebegim olacak diye hic sevinemiyorum

X