Çocuk Hastalıkları sevimsiz bi başlık olcak ama bebeği epilepsi hastası olan var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

atans

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2009
81
2
Şu programdan sonra (kanal D- Doktorum) paronoyak oldum. Bebeklerde bile çok normal gelebilecek bazı hareketlerin aslında epilepsi hastalığının belirtileri olabileceğini söyledi doktor. Aranızda bu hastalığı yaşayan anneler ya da bebekleri var mı?

Aynen canım ben de senin gibiydim. Yani bazen bazı şeyleri bilmek zararlı oluyor. Bebekte göz dalması epilepsi belirtilerinden diye okumuştum. Bu düşünce içimi yedi bitirdi. Bebeğimde de göz dalması oluyordu çünkü. En sonunda dayanamayıp çocuk nörolojisi uzmanı bir doçente götürdüm. Doktor muayene etti. Ama şimdi soruyorum hemen herkesin bebeğinde göz dalması oluyormuş.

geçmiş olsun.temkinli olalım derken paronoyak oldum çıktım.neyse şimdi anormal bir durum yok allahtan.

Canım aynı şeyi ben de yaşadım. Benim bebeğim de ara sıra sıçrıyor. Araştırdım normal de olabilirmiş. Ne yapacağımı şaşırdım, gereksiz yere endişelenip çocuğu hastanelerde hırpalamak da istemiyorum. Ama ya birşey varsa kuşkusu da içimden çıkmıyor birtürlü...

tamda bu konu için gelmiştim ki başlık açılmış bile.benim de oğlumun ara ara titremeleri ve göz dalmaları oluyor.ben emin olmak için eeg çektirmek istiyorum ama nasıl çekiliyor ki.bakındım biraz 3 saat de olabiliyormuş.nasıl durcak ki o kadar çocuk.hayatta durmaz.off yaa çok canım sıkıldı.yaşadığım şehirde yok çocuk nöroloji bölümü.bende istanbula gitcem artık:KK43:(

benim kızım apsans epilepsi. yani göz dalmaları var. önceleri normaldir dedik. düşünemedik bile böyle birşey olduğunu.ama buda bi epilepsi çeşidiymiş. şuan hergün sabah akşam hap içiyor minik kızım. 22 aylık. dalmalar geçti denecek kadar azaldı. kontrollerimiz var 2 ayda bir. eeg çekiliyor. Allah ım yardımcımız olsun evlatlarımıza sağlık sıhhat versin.. eeg çekimi evet zor. uyku ilcı veriliyor uyuduktan sonra çekilyor. yarım saati bulmuyor.haberi bile olmuyor bebeğimin.kablolar bağlıyorlar kafasına.beyin frekansları ölçülüyor işte.insan nöroloji bölümüne gittiğinde neler görüyor psikoliji falan kalmıyor zaten.bitiyorsun..şükrediyorsun sonra haline evladının..Allah ım dermansız dert verip derman aratmasın arkadaşlar..içinizin rahat etmesi için kontrollere götürün derim. hatta bebekleriniz daldığı sırada kameraya çekerseniz daha iyi olur. doktorlar daldıkları anı görmek istiyor çünkü..

arkadaşım cevabın için teşekkürler.size de çok geçmiş olsun ve inşallah geçer.insanın içi parçalanır onu o kablolara bağlı halde görünce.ALLAH yardım etsin.göz dalmaları ne kadar sürüyor tahmini benim oğlumda dalmadan çok irkilmeleri var .onuda çişini yaparken olur diye duymuştum ama ne bilim yaaa.bu kuruntu içimi kemiriyor.en kısa zamanda gideceğiz inşallah.buraya ii haberler yazmak istiyorum

inş iyi haberlerini alırız. dalmalarımız 5-6 saniye sürüyor sürmüyor. anlık bişey. sonra birşey olmamış gibi devam ediyordu. irkilmeler tuvaletini yaparken olurmuş. kızımdada oluyordu.büyüdükçe geçiyor galiba. sizin oğlunuz kaç yaşında..

benim oğlumum 13 ayı bitti.oğlumun gözü daldığında elimi getiriyorum gözünün önüne sonra hemen kırpıyor gözlerini yani bilinç kaybı olmuyo.sizin kızınızda mı öyle

canım benim bunlar normal dalmalar Allah ın izniyle. ama için rahat etsin bi doktora götür. benim kızım gün içinde defalarca dalıyordu. günde 1-2 normal dalmadır. dalınca tepki vermiyordu kızım. içini ferah tut. bizim yavrularımız içinde dualarını eksik etme.

a.s.herzaman canımm.ALLAH herkesin evlatlarını korusun.hiçbirinin acısını yaşatmasın.umarım bu günleri en kısa zamanda atlatırsınız.sadece kötü bir anı olarak hatırlarsınız.cevapların için teşekkürler

konuyL bı ılgım yok fakat başlıga sevımsız olacak dıye yazmasaydınız..ne gelırse rabbımden gelır...hastalıgık söz konusu lunca hiç bir konu seımsızlık olmaz cnm..ılk okudugumda hatta bebeginizde böyle bişey var sandım ve başlıgı böyle yazmanıza çok üzüldüm..rbim hepimizin yardımcısı olsun ınşallah...

ZEHRAM 26 bişey sormayı unuttum.şimdi doktora gidince doktor hemen eeg istermi yoksa önce muayene edip duruma göre mi ister?bide acaba fakulte de hemen çekerler mi yoksa gün mü verirler.çocukla yollarda perişan oluruz yaa.araba falan hayatta durmaz yollarda

benim kızım apsans epilepsi. yani göz dalmaları var. önceleri normaldir dedik. düşünemedik bile böyle birşey olduğunu.ama buda bi epilepsi çeşidiymiş. şuan hergün sabah akşam hap içiyor minik kızım. 22 aylık. dalmalar geçti denecek kadar azaldı. kontrollerimiz var 2 ayda bir. eeg çekiliyor. Allah ım yardımcımız olsun evlatlarımıza sağlık sıhhat versin.. eeg çekimi evet zor. uyku ilcı veriliyor uyuduktan sonra çekilyor. yarım saati bulmuyor.haberi bile olmuyor bebeğimin.kablolar bağlıyorlar kafasına.beyin frekansları ölçülüyor işte.insan nöroloji bölümüne gittiğinde neler görüyor psikoliji falan kalmıyor zaten.bitiyorsun..şükrediyorsun sonra haline evladının..Allah ım dermansız dert verip derman aratmasın arkadaşlar..içinizin rahat etmesi için kontrollere götürün derim. hatta bebekleriniz daldığı sırada kameraya çekerseniz daha iyi olur. doktorlar daldıkları anı görmek istiyor çünkü..

geçmiş olsun.peki nasıl farkettiniz sonradan doktora götürmeye ne zaman karar verdiniz? çok geçmiş olsun tekrar minik kuzucuğa

kameraya çekmiştim ben kızımı. görüntülere baktılar. ewet istediler. tıp fakültelerinde gün veriyorlar 2-3 ay sonraya bile atıyorlar ama özel hastanelerde ücretli çekiyorlar hemen yada 1 gün sonra. hasta yoğunluğuna bağlı oluyor.Allah yardımcın olsun..

heşire bir arkadaşım götürmemizi önerdi. insan evladına hiçbirşeyi konduramıyor. normal göz dalması diye kendimizi avuttuk 1-2 ay. sonra karar verdik götürmeye..tahliller sonucunda doktorumuz teşhis koydu. böyle işte.....

heşire bir arkadaşım götürmemizi önerdi. insan evladına hiçbirşeyi konduramıyor. normal göz dalması diye kendimizi avuttuk 1-2 ay. sonra karar verdik götürmeye..tahliller sonucunda doktorumuz teşhis koydu. böyle işte.....

cevapların için tekrar tekrar teşekkürler.çok yardımcı oldun.bizde salı günü için gün aldık.bakalım ne dicek.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

bende dün gittim eeg çektirdim ama sonuçlar haftaya verilicek.inşallah bişey çıkmaz dua edin.orada yani çocuk nöroloji bölümünde neler vardı kızlar bir görseydiniz.3 aylık bebek ne testlerden geçti kmr çekildi eeg çekildi kardiyolojiye girdi.offff allahıma çok şükür.
bide şunları söylemek istiyorum.orda doktora titremelerini ve göz dalmalarını sordum bana eeg çektirmeden net teşhis koyamayız dedi.ama bana sorduğu sorlar şunlardı.aile geçmişinde epilepsi olan varmı,doğduktan sonra küvözde kaldımı,doğumun nasıl geçti,gözleri daldığında gözlerde kayma oluyormu,morarma oluyormu,kendini yani başını öne yada arkaya atıyormu,dalmalar kaç saniye sürüyor vb.oğlumda bunların hiçbiri olmuyor yani biraz umutlandım.inşallah masumane dalmalardır.bide doktor dediki gece dişten dolayı ağlayabilir gazı gelir ağlar bunlar normal dedi.oğlumun azı dişleri çıkıyor bu arada.zaten aceyiplik olsa farkedersin dedi.işte bu kadar .sonuçlardan sonra tekrar aylaşırım arkadaşlar

X