Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bebeğimin kafası çok terliyor

1. Konu Sahibi : edam #1

bebeğimin kafası çok terliyor

4 aylık bebeğim nezaman uykudan kalksa yastığı sırılsıklam oluyor. yarım saatliğine uyumuş olsa dahi. normalmidir?

2. Konu Sahibi : edam #2
    ayni sorun bizdede var. 4 aylik benimkide. ve sadece kafasi cok terliyor.bende merak ediyorum.

3. Konu Sahibi : edam #3
    Giriş tarihi
    Feb 2008
    benimki yaklaşık 10 aylık uzun zamandır dediğinz gibi....yastık sırılsıklam oluyor uyandığında

4. Konu Sahibi : edam #4
    bebekleriniz erkek mi merak ettim

5. Konu Sahibi : edam #5
    benimde kardeşim yleydi sırılsıklam olurdu yastık öyle böyle değil. annem doktora götğrdü en sonunda. doktor o zaman erkek bebeklerde daha sık görüldüğünü ter bezlerinin çok çalışmasından kaynaklandığını söylemişti. zamanla düzelir dedi ve düzeldi. ama 6-7 yaşına kadar böyle sürdü bu.

6. Konu Sahibi : edam #6
    benimki kız cnm. birazdan doktor kontolümüz var. kendisine soracağım.

7. Konu Sahibi : edam #7
    kızlar aynı şey benimde başıma gelmişti uzun zaman önnce kızım sanırım 7 veya 8 aylıktı artık çıldırıyordum sadece kafası su gibi oluyordu öyle yaz falanda değildi sonra rutin kontrolleri sırasında doktora feci derecede dert yandım doktorun dediği çok üzgünüm inanın aklımdan çıkmış tamamen dedi bu çocuğun kemik iğnelerini unuttuk biz dedi ve hemen ağızdan bir tane verdi belli bir aradan sonra ikincisini vericez dedi ama geç kaldımızı söylemişti diğer kızımda iki seferindede zamanında yapıldı ve öyle bir şey yaşamadık mutlaka doktorunuzla görüşün derim

8. Konu Sahibi : edam #8
    ben bugün kontrole götürdüm. bana hiç böyle bişeyden bahsetmedi yapısal olduğunu söyledi. öğrendiğim iyi oldu cnm. keşke gitmeden önce okusaydım bu yazıyı.bu konuyu görüşeyim.

9. Konu Sahibi : edam #9
    kemik iğnesi? o ne bilemiyorum, belki başka ad altında bizde yaptırmışızdır.
    yalnız demir eksikliğinin kafa terlemesi yaptığını biliyorum,
    ama bu her kafası terleyen bebek de demir eksikliği var demek değil,
    bebekler sıcaklığı başlarından atıyorlar, bu nedenlede sırtı terlemediği halde başı terliyor.
    benim kızımında hala emerken terler başı.
    4-5 aylıkken yattığı yastığa havlu koyardım.
    demir eksik çıkmıştı bizde.

10. Konu Sahibi : edam #10
    Bizdede aynı sorun vardı gerçi halen oluyor arada. Doktor dediki bazı bebeklerde d vitamini eksikliğinden oluyor, hakikaten tahlilde eksik ç.de çok giydiriyorsunuzdur belki dedi daha az giydirin, gerçekten kıyafetlerini azaltınca nerdeyse kalmadı. Dvitamininide 5 damlaya çıkardı.

Sayfa: 1/2 12 SonSon