Gebelikle ilgili sorular

EŞımde hepatıt b hastalıĞı var. Doktorum bana ıĞne ıÇın gereken tarıhlerı yazıp verdı. ıkı ıĞnemı oldum. Son bır ıĞnem kaldı. Fakat hamıle olabılırım. Bı zararı olurmu bılen varmı. Şımdıden tŞkler arkadaŞlar.

EŞİmde hepatİt b hastalıĞı var. Doktorum bana İĞne İÇİn gereken tarİhlerİ yazıp verdİ. İkİ İĞnemİ oldum. Son bİr İĞnem kaldı. Fakat hamİle olabİlİrİm. Bİ zararı olurmu bİlen varmı. Şİmdİden tŞkler arkadaŞlar.

Zararı yok yaptırabilirsiniz...

Son adet tarihim 16/02/2010
29 martta beta hcg 58,78
01 nisanda beta hcg 333,74 çıktı.
cuma günü randevum var. bebeğimi görebilirmiyim?

Son adet tarihim 16/02/2010
29 martta beta hcg 58,78
01 nisanda beta hcg 333,74 çıktı.
cuma günü randevum var. bebeğimi görebilirmiyim?

14 Nisan dan itibaren kalp atımları ve yarım mm lik bir embryo görülebilir. Hayırlı olsun...:lepi:

14 Nisan dan itibaren kalp atımları ve yarım mm lik bir embryo görülebilir. Hayırlı olsun...:lepi:

Merhaba Bora Bey ,

14 Nisan'da kontrole gittik. Ama sadece kese göründü... Bebek görünmedi. doktor progestan verdi...
Normal bir durummu bu? :Saruboceq: onu kaybetmek istemiyorumm... birde Bursa'da önerebileceğiniz bir doktor varmı?

Son düzenleme:

Merhaba Bora Bey ,

14 Nisan'da kontrole gittik. Ama sadece kese göründü... Bebek görünmedi. doktor progestan verdi...
Normal bir durummu bu? onu kaybetmek istemiyorumm... birde Bursa'da önerebileceğiniz bir doktor varmı?

Merhaba Bora Bey ,

Normal bir durummu bu? onu kaybetmek istemiyorumm... birde Bursa'da önerebileceğiniz bir doktor varmı?

Bir hafta içinde güzel haber almanızı diliyorum. Doktor için maalesef yardımcı olamayacağım..

merhaba doktor bey,yenı gebelıgım var. SAT 16 nısan. agrıyan 20 yas dısım ıcın 3 gune kadar antıbıyotık(rovamycıne) kullandım ama doktorum yakın bır zamanda ıltıhabın tekrarlayabılecegını ve o zaman dısın cekılmesı gerektıgını soyledı. ve o dısım su an tekrar agrımaya basladı. Bıldıgım kadarıyla ılk 3 ay ve son 1 ay dıs cekılmıyor. Boyle bır durumla ılk 3 ayımda karsılasırsam ıkıncı kez kullanacagım antıbıyotıgın ve sonrasında dıs cekılmesının bebegıme ne gıbı bır zararı olur? sız ne onerırısınız. tesekkur ederım.

doktor bey , yenı gebelıgım ve 1 yasında emzırdıgım cocugum var. cocugumu bır sure daha emzırmemın ıkısı ıcınde herhangı bır zararı olur mu? yoksa ne kadar emzırebılırım ? tesekkur ederım..

doktor bey , yenı gebelıgım ve 1 yasında emzırdıgım cocugum var. cocugumu bır sure daha emzırmemın ıkısı ıcınde herhangı bır zararı olur mu? yoksa ne kadar emzırebılırım ? tesekkur ederım..

Gebelik süresince emzirmeye devam edilebilir. Yalnız emzirme rahim kasılmalarına ve ağrıya yol açacaktır. Ama bundan daha önemlisi kaynaklarınızı her iki çocuğunuz için harcamak sizi tüketecektir. Daha yorgun hissedeceksiniz. 1 yılı geçmiş artık sütten kesilebilir. Unutmayın siz daha önemlisiniz. Sağlıklı anne , sağlıklı gebelik demektir.

merhaba doktor bey,yenı gebelıgım var. SAT 16 nısan. agrıyan 20 yas dısım ıcın 3 gune kadar antıbıyotık(rovamycıne) kullandım ama doktorum yakın bır zamanda ıltıhabın tekrarlayabılecegını ve o zaman dısın cekılmesı gerektıgını soyledı. ve o dısım su an tekrar agrımaya basladı. Bıldıgım kadarıyla ılk 3 ay ve son 1 ay dıs cekılmıyor. Boyle bır durumla ılk 3 ayımda karsılasırsam ıkıncı kez kullanacagım antıbıyotıgın ve sonrasında dıs cekılmesının bebegıme ne gıbı bır zararı olur? sız ne onerırısınız. tesekkur ederım.

Sizin bildiğinizle cevaplamaya çalışalım. 8 haftalık gebeliği olan diş abseli bir hastam var. Antibiyotik veremiyorum, dişine de müdahale edemiyorum. Abseyi kendi haline bırakıyorum. Hastama ne olur? En iyi ihtimalle çene kemiğinde abse olacak ve cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyacaktır. Kötü senaryoyu düşünmek bile istemiyorum. Rovamycine kullanılabilir, diş çekilebilir, cerrahi işlem yapılabilir. Unutmayın "SAĞLIKLI BİR GEBELİK SAĞLIKLI ANNE İLE MÜMKÜNDÜR"

slm doktor bey ben 4+1 günlük hamileyim ve çok az kanamam var arada kahverengi lekeler oluyor doktorum yatmamı önerdi sizin bi öneriniz varmı acaba tüp bebekle hamile kaldım crınone jel kullanıyorum cvp için teşekkürler

slm doktor bey ben 4+1 günlük hamileyim ve çok az kanamam var arada kahverengi lekeler oluyor doktorum yatmamı önerdi sizin bi öneriniz varmı acaba tüp bebekle hamile kaldım crınone jel kullanıyorum cvp için teşekkürler

Hastalarımızın %50 ye yakınında bu tür kanamalar olabilmektedir. Endişelenmeyin. Allah tamamını erdirsin...

merhaba bora bey 6haftalık hamileyim tsh6.9freet3 t4 oranları ise normal doktorum bir de ultrson istedi guatr bebeğim için olumsuz sonuçlarıdan bahsetti gerçekten oldukça endişeliyim hap tedavisi bu olumsuzluklrı ortadan kaldırır mı teşekkürler

merhaba bora bey 6haftalık hamileyim tsh6.9freet3 t4 oranları ise normal doktorum bir de ultrson istedi guatr bebeğim için olumsuz sonuçlarıdan bahsetti gerçekten oldukça endişeliyim hap tedavisi bu olumsuzluklrı ortadan kaldırır mı teşekkürler

Tiroit hormon erplasmanı alacaksınız. Bebeğiniz de bundan faydalanacak ve zarar görmeyecek. Geçmiş olsun...

merhaba bora bey bende epilepsi var ve ilaç kullanıyorum böyle hastanız oldumu sağlıklı bebek dünyaya getirdimi? şu an gebeliğm 11+1 ilginiz için teşekkür ederim

merhaba bora bey bende epilepsi var ve ilaç kullanıyorum böyle hastanız oldumu sağlıklı bebek dünyaya getirdimi? şu an gebeliğm 11+1 ilginiz için teşekkür ederim

1. Epilepsi için mümkün olan en az ilacı kullandım
2. İlaçlarını mümnkünse değiştirdim
3. Nörolog ile birlikte takip ettim

Evet yukarıdaki şartlar yerine gelince sağlıklı bebek doğurttuğum çok hastam oldu...

X