Hamileler,adaylar elele..kk göklere:)))

oyy oyyy.... minicik boyuyla bide atlıyo zıplıyo dimi... allah sağlık sıhhat versin gayecimm... hadi gözün aydın...
bencede acele etme.. 4. ayda daha net bilgi alırsın...

Evet canım henüz 7cm den biraz uzun ama neler neler yapıyor... Eşim bu sefer hepsini çekti videoya.Hayırlısı olsun...Rabbim bana bu mucizeyi yaşattı ya ister kız olsun ister erkek hiç sorun değil.

şimdi candan erçetin in şarkısını dinliyorumda bayılıyorum bu parçaya ya vay halime parçası
Birine aşık oldum
Düştüm peşine
Hayat çok güzel göründü
Birden gözüme

Annem sakın yapma dedi
Güldüm yüzüne
Çok seviyorum anne dedim
Karışma bize

Vay vay vay vay benim halime
Dinlemedim anneciğimi düştüm zalime
Vay vay vay vay benim halime
Bulamadım çaresini yandım kaderime

Bende çok seviyorum bu parçayı... kuzenime yakıştırıyorum hep... çünkü ailesinin istemediği bir evlilik yaptı ve şimdi annesinin evinde yaşadığı lüksten çok uzak...
Hemde neredeyse kaçacaktı ailesi anlayınca nikah kıyıldı.

DOĞRUSUNU ÖĞRENELİM
Gebelik muayenelerenizde yapılan ultrasonografide bebeğinizin ölçüleri (uyluk kemiği (FL), baş çevresi (HC), şakaklar arası mesafe (BPD) ve karın çevresi (AC) gerçekte (yani SAT'ınıza göre hesaplanan) haftanızla uyumlu olmayabilir ve çoğu durumda böyledir. Ultrasonografi cihazı doktorunuzun aldığı ölçümü kendi içinde yüklü olan ortalama değerlere göre gebelik haftasına çevirir ve çıkan değer sizin gerçek gebelik haftanızla +/- 10 güne kadar farklılık gösterebilir. Özellikle son haftalarda bebeğiniz ortalama değerlerden farklı çıkabilir. Değerler çok daha farklı çıktığında (genellikle ölçümler iki haftadan daha ufak veya büyük çıktığında) normaldışı bir durum (iri bebek veya gelişme geriliği) gündeme gelebilir.
Bebeğinizin ultrasonda alınan ölçüleri gerçek gebelik haftanızdan bir hafta daha ufak çıktığında bu sizin bir hafta daha mı geç doğum yapacağınız anlamına gelir? Veya size bebeğiniz "bir hafta büyük" ve hatta "iki hafta büyük" deniyorsa bu da sizin daha mı erken doğum yapacağınız anlamına gelir?
Hayır. Gebeliğinizin ilk 10 haftasında yapılan ultrasonografi ile SAT'ınızın (son adet tarihinizin) doğruluğu teyid edilmişse (çoğu durumda bu yapılmıştır), bebeğinizin bu haftalardan itibaren çıkan ölçümleri muhtemel doğum tarihi aralığınızı etkilemez. Yani bebeğiniz 9 ay 10 günlük süreci daha yavaş veya daha hızlı tamamlamaz.
Miyadında doğan tümüyle sağlıklı bebeklerin bazıları 2500-2900, bazıları ise 3500-4000 gram aralığında doğarlar. İşte bu gidişat bu haftalardan itibaren bebeğin ultrasonografi ölçümlerinde kendini belli etmeye başlar.
Anne ve baba adayları ve genel olarak toplumumuz bebeğin doğum kilosu ile sağlık durumu arasında bir bağlantı kurma eğilimindedir. Bu tam olarak doğru bir bağlantı değildir. Zamanında doğmuş 2500 gram bir bebek örneğin yine aynı gebelik haftasında 3500 gram doğmuş bir bebekle karşılaştırıldığında kilo farklılığı dışında bir özelliği yoksa, tümüyle sağlıklıdır. Sağlığı belirleyen temel kriter doğum kilosu değildir.
Hatta 2500 gramdan daha düşük kilolu, 4000 gramdan daha yüksek kilolu doğan bebeklerin bile çok önemli bir kısmı sağlıklıdırlar.
Bebeğin doğum kilosunu etkileyen özellikler önem sırasına göre, genetik özellikler (anne ve babanın doğum kilosu), anne adayının gebelik döneminde beslenmesi ve gebelik döneminde ortaya çıkan özel durumlardır (gebelik döneminde ortaya çıkan şeker hastalığı bebeğin iri olmasına, preeklampsi adı verilen durum ise düşük kilolu doğmasına neden olabilir).

severek evlenenler çıkarabilir
ben görücü usulü evlenme rekoru kırdıgım için bana uymuyor tatlım ama imkanın varsa bi dinle şarkıyı içimi kıpır kıpır ediyor yaaaaaaaaa manyak güzelll

ewet canım ya 31 ekimde sınav bu arada bayramda ankaradayız ve sonraki hafta tatilde
8 bin küsür kişinin içinden ilk 10 a girmem lazım biraz hayal peşinden koşuyorum ama kısmet ben elimden geleni yapayım da

bende severim bu şarkıyı.. candan aplanın bir çok şarkısını çok severim gerçi...

neden olmasın kıvırcık? o 10 kişi çalışarak kazanıcaklar.. birisi sen olabilirsin...
benim bir arkadaşım var... marmara üni. sadece 1 kişi alıyordu dikey geçiş sınavıyla.. düşünsene tüm türkiyeden 1 kişi... girdi kazandı.. kaldıki hiç çalışkan birisi değil.. haytanın teki... o sene kaldı sınıfta devamsızlıktan.. çünkü kız arkadaşı bursada idi.. sürekli onun yanındaydı... dikey geçişte şart ilk sene kalmamak... 2. sene tekrar girdi tekrar kazandı... bu sefer hocayla takıştı hoca bıraktı onu =) 3. sene tekrar kazandı... bu seferde kızla evlenmişlerdi ve bebekleri oldu.... bir kısmet olmadı o okulu bitirmek ama kazandı o.. tüm türkiyeden 1 kişi alan okula girdi hemde 3 kez

GAYE;
herşeyin çok güzel olmasına sevindim canım. Biraz daha büyüsün gördüğün hareketleri hissetmeye başlayacaksın o da ayrı bir durgu.
bu arada sebin hiç uğramıyor merak ettim

bende severim bu şarkıyı.. candan aplanın bir çok şarkısını çok severim gerçi...

neden olmasın kıvırcık? o 10 kişi çalışarak kazanıcaklar.. birisi sen olabilirsin...
benim bir arkadaşım var... marmara üni. sadece 1 kişi alıyordu dikey geçiş sınavıyla.. düşünsene tüm türkiyeden 1 kişi... girdi kazandı.. kaldıki hiç çalışkan birisi değil.. haytanın teki... o sene kaldı sınıfta devamsızlıktan.. çünkü kız arkadaşı bursada idi.. sürekli onun yanındaydı... dikey geçişte şart ilk sene kalmamak... 2. sene tekrar girdi tekrar kazandı... bu sefer hocayla takıştı hoca bıraktı onu =) 3. sene tekrar kazandı... bu seferde kızla evlenmişlerdi ve bebekleri oldu.... bir kısmet olmadı o okulu bitirmek ama kazandı o.. tüm türkiyeden 1 kişi alan okula girdi hemde 3 kez

marmaradan bursaya geçmek zor olmasa gerek ya

ya aslında herşey kısmet eger o kapıdan yicek ekmegim varsa girerim ben elimden geleni yapıyımda olmazsa hayır degilmiş derim napıyım

kasık ve gögüs agrısından ölmek üzereyim gögsümün ucunu çekip koparmak ezmek istiyorum onu ufffffffffffff
mikrop mu kaptım acep fena kaparmışlarda uçları

GAYE;
herşeyin çok güzel olmasına sevindim canım. Biraz daha büyüsün gördüğün hareketleri hissetmeye başlayacaksın o da ayrı bir durgu.
bu arada sebin hiç uğramıyor merak ettim

Dün ben Sebin'i aramıştım açmadı telefonunu aslında baya endişelendim... dedim herhalde doğum yaptı... Demin tekrar aradım Çok şükür iyiymiş.Henüz doğum yapmamış. Bu haftadan sonra doğum iznine ayrılacağı için işleri toparlıyorum dedi.Yeni bir eleman varmış ona işleri öğretiyormuş.Aklım sizde dedi..Hepinize çooook selamı var.

Dün ben Sebin'i aramıştım açmadı telefonunu aslında baya endişelendim... dedim herhalde doğum yaptı... Demin tekrar aradım Çok şükür iyiymiş.Henüz doğum yapmamış. Bu haftadan sonra doğum iznine ayrılacağı için işleri toparlıyorum dedi.Yeni bir eleman varmış ona işleri öğretiyormuş.Aklım sizde dedi..Hepinize çooook selamı var.

a.s...sende çookk selam söölleeee....
benimde bu haftadan başka 2 haftam kaldı.. bende izne çıkıcam.. aynı şekilde elemanı eğitcem..büyük ihtimalle bu haftadan sonra giremem topice =((
eve bi internet paketi alayımda hele rahat rahat girerim evden...

Kızlar Kpss sonuçları açıklanmış... osym'nin site şu an çok yoğun belkide çökmüş durumda.Acaba kıvırcık ne yaptı?

X