Biyoloji Bölümü Okuyanlar/Mezunlar Burda Toplanalım

loading

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2010
974
0
merhaba kızlara.s.
ben bu yıl ege biyoloji kazandım.
şuanda hazırlık okuyorum ama az kaldı 2 ay sonra bitiyor:lepi:
arama yaptım ama konu bulamadım eğer varsa yönetim kilitler ve bizi o konuya yönlendirirse sevinirim:enbuyukkk:
bizim de bi sayfamız olsun istedim hadi konuşalım biyoloji bölümü hakkında:1rolleyes:

Son düzenleme:
Aramızda hiç mi biyoloji okuyan ya da biyolog yok? Okul hayatınız nasıl geçti biyolog olmayı mı tercih ettiniz öğretmen olmayı mı?

selam canım bende ege biyoloji istiyorum bu yıl kazanabilirsem oradayım biraz anlatır mısın zorlukları falan var mı

cnm yukarda da söylemiştim ben hazırlığım yani bölüm hakkında bilgi verme şansım yok. Ama bu yılki sınavı çözdüm ve inanılmaz kolay bütün bölümler bu yüzden yüksek puan alırsın diye düşünüyorum daha iyi yerler tercih et bence tabi hedefin biyolog olmaksa bişey diyemem. Nette araştırırsan biyoloji olarak en çok ege odtü adı geçiyor yani egeye gel derim kesinlikle. Şimdiden hayırlı olsun cnm.Ama şunu da belirteyim başka şehirde 2 yıl okuduktan sonra egeye gelen arkadaşlarım var. Fare, kurbağa vb. kesmen gerekicek derslerde.

teşekkürler canımopuyorumnanaktan sağlık alanıyla ilgili birşey olsun istiyorum ama olmazsa biyoloji istiyorum kurbağa fare falan sorun değil incelerim ben :)

teşekkürler canımopuyorumnanaktan sağlık alanıyla ilgili birşey olsun istiyorum ama olmazsa biyoloji istiyorum kurbağa fare falan sorun değil incelerim ben :)

ben tercih yaparken o kısmı hiç düşünmemiştim cnm sınıfta eğlence olcak benim çığlıklarım sayesindekaydirigubbakcemile3

merhaba arkadaşlar,
sizin gibi genç biyolog adaylarını görmek hoşuma gitti. Ben ablanız sayılırım çünkü bu meslekte 10. yılım.ıstanbul Üni. Biyoloji cerrahpaşa tıp mikrobiyoloji master mezunuyum.Şu an özel bir hastanede çalışıyorum.
Ben bölümümü severek okumuştum.Umarım sizler de seversiniz.Evet zor bir bölüm..bir sürü latince,bir sürü lab. pratiği..kurbağa,fare kesmeler..ama zevkli..
fen bilimleri alanındaki her bölümün temeli bizim bölüme dayanıyor.O yüzden gerçekten zor ve önemli bir bölüm.
Hepinize başarılar dilerim.buyrunnnnnnnnn

merhaba arkadaşlar,
sizin gibi genç biyolog adaylarını görmek hoşuma gitti. Ben ablanız sayılırım çünkü bu meslekte 10. yılım.İstanbul Üni. Biyoloji cerrahpaşa tıp mikrobiyoloji master mezunuyum.Şu an özel bir hastanede çalışıyorum.
Ben bölümümü severek okumuştum.Umarım sizler de seversiniz.Evet zor bir bölüm..bir sürü latince,bir sürü lab. pratiği..kurbağa,fare kesmeler..ama zevkli..
fen bilimleri alanındaki her bölümün temeli bizim bölüme dayanıyor.O yüzden gerçekten zor ve önemli bir bölüm.
Hepinize başarılar dilerim.buyrunnnnnnnnn

çok teşekkürler ablacımopuyorumnanaktan
ben de aslında fizik kimya derslerini daha çok severdim ama tercih yaparken biyoloji okumanın beni daha mutlu ediceğini düşündümkaydirigubbakcemile5
umarım ilerde sizin gibi mesleğimi yapabilirim boshayallersmile
ben 3. sınıfta opsiyon seçimlerinde moleküler biyoloji ve genetik seçmek ve ilerde de tüp bebek lab. da çalışmak istiyorum:Saruboceq:boshayallersmile

mrb kızlar :) bende mersin üniversitesinde biyoloji okuyorum :lepi: gayet memnunum bölümümden, çook seviyorm ama gerçekten zor bir bölüm.. ben daha 1. sınıftayım mesela biyokimya ve biyofizik derslerinde zorlanıyorum zaten lisedede fiziğim hiç ii değildi :eek:

kuzenlerim var hep biyoloji bölümü mezunu hatta yüksek lisans bile yapan var aralarında ..nekdr zor bi bölümmm onca zorluk sonucundaaa iş bulma imkanı okdr kısıtlıki etrafımda en az 10 biyoloji meznunu var 2-3 tanesi anca işte oda hakkı olan maaşı alamıyoruummm ..bu egitim sistemi böyle oldugu süreceee zadece kültürümüz artarrr iş konusunu kimse tınlamaz...

mrb kızlar :) bende mersin üniversitesinde biyoloji okuyorum :lepi: gayet memnunum bölümümden, çook seviyorm ama gerçekten zor bir bölüm.. ben daha 1. sınıftayım mesela biyokimya ve biyofizik derslerinde zorlanıyorum zaten lisedede fiziğim hiç ii değildi :eek:

hoşgeldin cnma.s.
benim de artık hazırlık bitse de bölümüme başlasamkaydirigubbakcemile5
ders çalışmayı bile özledim:kedi:kaydirigubbakcemile3

kuzenlerim var hep biyoloji bölümü mezunu hatta yüksek lisans bile yapan var aralarında ..nekdr zor bi bölümmm onca zorluk sonucundaaa iş bulma imkanı okdr kısıtlıki etrafımda en az 10 biyoloji meznunu var 2-3 tanesi anca işte oda hakkı olan maaşı alamıyoruummm ..bu egitim sistemi böyle oldugu süreceee zadece kültürümüz artarrr iş konusunu kimse tınlamaz...

hoşgeldin sen de cnma.s.
evet haklısın bölüm mezunları çok zorlanıyor iş bulurken:gitme:
başka ülkelerde bölüm mezunları çok önemli ve değerli ama ülkemizde malesef hiç önemli değil:eek:lmaz:

iş imkanları nasıl lütfen bu konu hakkındada bilgi verirseniz sevinirim..

malesef çok iş imkanı yok
yani bu tabiki kişinin kendini geliştirmesine bağlı ama biçok işsiz var malesef bölüm mezunu olan bu sadece biyoloji için değil biçok bölüm için geçerli..
ama mesela çoğu okul tekrardan okurken formasyon vermeye başladı bu da bizim öğretmen olma imkanımız da olduğunu gösteriyor tabi kpss yi kazanıp atanabilirsek..

Celal Bayar Biyoloji 2 . sınıf öğrencisiyim bende. ilk sayfa da Ege seç vs vs gibi yazılar vardı, şunu belirtmek isterim ki ege de 2. sınıftan sonra dallara ayrılma var ve bu yüzden zor duruma düşmüş birçok mezun duydum o yüzden dallara ayrılan yada ayrılmayan ne getirir ne götürür hangisi daha iyi olur bunları iyice araştırda seç derim

Arkadaşlar merhabalar,
Bende biopelin gibi ablanız sayılırım. K.kale biyoloji mezunuyum ve mikrobiyoloji ve biyoteknoloji üzerine master yaptım. Şuanda ilaç firmasında ürün müdürü olarak çalışıyorum. Evet zor bir bölüm latince ezberleri bitkiler hayvanlar vs... ama severseniz e bir o kadar eğlenceli bir bölüm. Umarım sonra sizde benim gibi zorlukları ile değil eğlenceli kısmı ile hatırlarsınız :) şimdiden başarılar diliyorum umarım istediğiniz yerlere gelirsiniz.

Celal Bayar Biyoloji 2 . sınıf öğrencisiyim bende. ilk sayfa da Ege seç vs vs gibi yazılar vardı, şunu belirtmek isterim ki ege de 2. sınıftan sonra dallara ayrılma var ve bu yüzden zor duruma düşmüş birçok mezun duydum o yüzden dallara ayrılan yada ayrılmayan ne getirir ne götürür hangisi daha iyi olur bunları iyice araştırda seç derim

hoşgeldin cnma.s.
evet egede dallara ayrılma var ben bunun avantaj olduğunu düşünüyorum daha çok sevdiğimiz ve ilgi duyduğumuz alanlar üzerine yoğunlaşabiliriz bu sayede.
puanlara göre seçim oluyor o yüzden istediği bölümleri seçememiş olanlar olabilir ama herşeyin bir zorluğu vardır oturup çalışırsak aşamıcağımız engel yok diye düşünüyorumkaydirigubbakcemile5

Arkadaşlar merhabalar,
Bende biopelin gibi ablanız sayılırım. K.kale biyoloji mezunuyum ve mikrobiyoloji ve biyoteknoloji üzerine master yaptım. Şuanda ilaç firmasında ürün müdürü olarak çalışıyorum. Evet zor bir bölüm latince ezberleri bitkiler hayvanlar vs... ama severseniz e bir o kadar eğlenceli bir bölüm. Umarım sonra sizde benim gibi zorlukları ile değil eğlenceli kısmı ile hatırlarsınız :) şimdiden başarılar diliyorum umarım istediğiniz yerlere gelirsiniz.

hoşgeldin ablacıma.s.
ben de diğer bölümlere göre daha çok sevceğimi ve eğlenceğimi düşündüğüm için bu bölümü seçtim umarım hepimiz için hayırlısı oluropuyorumnanaktan

X