Kontakt Lens Göz çapı (DİA) 14.0 ve 14.5 arasındaki fark nedir?

kubrabarbaros_canbey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2010
230
1
benim göz çapım 14.5 freshlookta bu numara var ve hiç rahatsızlık yaşamadım.Ama B&L green ocean yada light green almak istiyorum ama B&L diası 14.0.Benim göz çapım 14.5 olan gözümde ne gibi rahatsızlık verir? Benim durumumda olupta kullananlar veya bilgisi olan varsa tecrübelerinizi bekliyoruz.

lens küçük gelebilir bana küçük geldiği gibi
lens sürekli oynuyor yıkıyorum temizliyorum yok olmuyor
gözümün kahvesi sürekli tasıyor en sonunda optikçiye gittim danıstım
lens gözüme küçük geldi oyüzdende bitürlü irise odaklanıp sabit durmuyordu..

ne biliyim adam öyle söyledi
lens gözlerinize küçük gelmiş dedi yandan kahverengiler görünüyor
sürekli kayıp duruyor ben hiiiiiiic memnun değilim keske almasaydım
okdr para bayıp alınacak lens değil suanda onu alacagıma 30 tl daha koyar solotica alırım :/

freshlooktanmı memnun değilsin sen.ben b&l ligt green yada green ocean istiyorum gidince denizcem çok ben lensım dıye bagırırlarssa yıllardır kullandıgım harellı yesıle devam...

b&l freshlooka göre damar damar lensim diye bagıran bişey
sen yinede dene bakalım belkide hosuna gider

ben B&L kullandım green ocean.süper harika bir renk.ama ne yazikki onda batma çok oluyor ve gözüme küçük geldi 14.0 oldugu ıcın işte.bende 14.5lık lenslerden alıyorum hep.onlar gözümü tam kapsıyor.bundan asagısı göz cevresını belli ediyor kendi gözün taşma yapıyor yani.çap değeri onu belli ediyor bc...

Ben yarın doktora gidiyorum. Hem ölçümlerimi yaptıracağım, hem de Solotica olur mu olmaz mı onu soracağım. Çünkü Soloticalar 14,20 olarak satılıyor. Yarın yazarım sonuçları. :)

Ben yarın doktora gidiyorum. Hem ölçümlerimi yaptıracağım, hem de Solotica olur mu olmaz mı onu soracağım. Çünkü Soloticalar 14,20 olarak satılıyor. Yarın yazarım sonuçları. :)
geçenlerde bende gitmiştim. tüh, keşke bilsem gitmişken ölçtürürdüm. evet solotica 14,2, hiç kullanmadım daha önce. freshlook kullandım o 14,5 mm. biraz taşıyordu dışarı kenarı. soloticaya çok taktım bu aralar ölçtürmeden alabilirim:KK48:

geçenlerde bende gitmiştim. tüh, keşke bilsem gitmişken ölçtürürdüm. evet solotica 14,2, hiç kullanmadım daha önce. freshlook kullandım o 14,5 mm. biraz taşıyordu dışarı kenarı. soloticaya çok taktım bu aralar ölçtürmeden alabilirim:KK48:

Benim de öyle bir niyetim var. :KK48: Ne yani şimdi "olmaz" derse almayacak mıyım ?? Bence alırım :KK70:

yine de umuyorum doktordan olumlu yanıt alırsınız:KK48: internetten mi alıyosun, bayiden mi?

Gittim canım ve olumlu yanıt aldım :-) Hatta özel lens odası vardı, orda istediğini deneyebiliyorsun ama Freshlook vardı hep, ben denemek istemedim. :) Solotica olsa hepsine bakardım. :)) Neyse... Yani gözüm lens kullanmaya uygunmuş kısaca. :))

X