Belimin sağ tarafı

gingerr

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
444
7
yaklaşık 1 ay önce evi süpürürken komidini her zamanki gibi çektim. ama çekerken bi acı hissettim arkamda. sanırım ters bir hareket yaptım. 1 -2 gün ağrıdı geçti. ama sonra uzun süre ayakta kalınca sızlama gibi bir ağri hissediyorum. popomun sağ tarafının tam üstündeki kemikde bir ağrı oluyor. bel fıtığı filan değildir umarım . sizde de böyle birşey yaşayan var mı?

yaklaşık 1 ay önce evi süpürürken komidini her zamanki gibi çektim. ama çekerken bi acı hissettim arkamda. sanırım ters bir hareket yaptım. 1 -2 gün ağrıdı geçti. ama sonra uzun süre ayakta kalınca sızlama gibi bir ağri hissediyorum. popomun sağ tarafının tam üstündeki kemikde bir ağrı oluyor. bel fıtığı filan değildir umarım . sizde de böyle birşey yaşayan var mı?

Ben de internetten araştırırken sorunuza rastladım, ben 3 aylık hamileyim, bir kaç haftadır aynı ağrı bende de var. hamileliktendir diye düşünüp doktora gitmedim, umarım kötü bir şey değildi. siz mesajınızı yazdıktan sonra gittiniz mi doktora?
Bu arada geçmiş olsun size de

Sizin sinir sıkışması oluşmuş belinizde bence,

Erkenden önlemini almazsanız fıtığa döner diye düşünüyorum,

Ben de üniversitedeyken yurtta küvete eğilip çamaşır yıkamıştım,

Birden aniden doğrulunca aynı şekilde belimde çok acı hissetttim,

Üstüne düşmedim fazla geçer diye ama gün geçtikçe arttı,

Bacağimı atarken,eğilirken kalkarken ağrımaya başladı,

Ve en sonunda bacağıma indi ağrı,

Doktora gittik tabi,fıtık dedi,

İlaçla falan geçmiyo onu söyleyeyim,

Ablamın bir arkadaşı bana bir spor antrenörü tavsiye etti,

Masaj yapıyomuş,

7-8 seans o geldi eve,yağ ile masaj yaptı belime,

Ama ilk seansta morardı belimin orası baya bastırıyodu yani,

Sonra bana yürüyüş yapacaksın dedi,

Mümkünse yüzmeye git dedi,

Ben yürüyüş de yaptım yüzdüm de bir süre,

ALLAH'a çok şükür şimdi iyiym,ağır iş yapmamaya,ağır kaldırmamaya ve çok aşırı

yürüyüp ayakta kalıp kendimi yormamaya dikkat ediyorum,

Çok ayakta kalınca ağrıyo biraz yine,

Kilo da etkiliyo,kilolu isen beline daha fazla ağırlık biniyomuş,

Doktor birkaç hareket de vermişti onlar da iyi oluyodu yapınca,

Sana tavsiyem en kısa zamanda bir doktora git,

Ve yürüyüş yap derim,

Geçmiş olsun,

ALLAH acil şifalar versin...

Ben doktora gittiğimde bu hafta sordum, ama tabii benimki kadın doğum uzmanı, belki pek anlamıyordur ama hamilelikte olabilir dedi, magnezyum verdi, daha kullanmadım magnezyumu, umarım geçer yaa, çünkü ben de azul arkdaşın yaptığı gibi masaj yapmaya kalktım, elimle biraz ovdum belimi, bu kez daha da arttı ağrı, şimdi yürürken bile sanki sağ tarafımdan, kalça kemiğimin üzerinden bir kemik batıyor belime:KK43:

Sizin sinir sıkışması oluşmuş belinizde bence,

Erkenden önlemini almazsanız fıtığa döner diye düşünüyorum,

Ben de üniversitedeyken yurtta küvete eğilip çamaşır yıkamıştım,

Birden aniden doğrulunca aynı şekilde belimde çok acı hissetttim,

Üstüne düşmedim fazla geçer diye ama gün geçtikçe arttı,

Bacağimı atarken,eğilirken kalkarken ağrımaya başladı,

Ve en sonunda bacağıma indi ağrı,

Doktora gittik tabi,fıtık dedi,

İlaçla falan geçmiyo onu söyleyeyim,

Ablamın bir arkadaşı bana bir spor antrenörü tavsiye etti,

Masaj yapıyomuş,

7-8 seans o geldi eve,yağ ile masaj yaptı belime,

Ama ilk seansta morardı belimin orası baya bastırıyodu yani,

Sonra bana yürüyüş yapacaksın dedi,

Mümkünse yüzmeye git dedi,

Ben yürüyüş de yaptım yüzdüm de bir süre,

ALLAH'a çok şükür şimdi iyiym,ağır iş yapmamaya,ağır kaldırmamaya ve çok aşırı

yürüyüp ayakta kalıp kendimi yormamaya dikkat ediyorum,

Çok ayakta kalınca ağrıyo biraz yine,

Kilo da etkiliyo,kilolu isen beline daha fazla ağırlık biniyomuş,

Doktor birkaç hareket de vermişti onlar da iyi oluyodu yapınca,

Sana tavsiyem en kısa zamanda bir doktora git,

Ve yürüyüş yap derim,

Geçmiş olsun,

ALLAH acil şifalar versin...

bugün doktora gittim gitmesine de sağolsun tam olarak neresi ağrıyo diyip bakma zahmetinde bile bulunmadı. röntgen de çektirmedi bi ilaç verip yolladı. geçmezse yine gel dedi. biz hastalar ne kadar çok gidersek onların yararına oluyor ya acaba ondan mı hemen ilaç verip yolladı. günahlarını almayayım ama aklımada gelmiyor değil.

Ben de internetten araştırırken sorunuza rastladım, ben 3 aylık hamileyim, bir kaç haftadır aynı ağrı bende de var. hamileliktendir diye düşünüp doktora gitmedim, umarım kötü bir şey değildi. siz mesajınızı yazdıktan sonra gittiniz mi doktora?
Y

Yazalı beş yıl olmuş ama şuan bende üç aylık hamileyim. Doktora gittim egzersiz verdi. Cok agri cekersen parol iç dedi. Devaam ederse mr cekeriz dedi. Ağrı cok fazla :KK43:( gözümden yaş geliyor ama ilaç icmek istemiyorum. Sizin nasıl geçti bişi yapmış mıydınız? Umarim cevap alabilirim

kızlar. konuyu hortlattım ama aynı ağrıyı ben de çekiyorum. uzun süre ayakta kalınca da artıyor. fıtık mıdır acaba of :KK43::KK43:

X