İlişkiden sonra vajina ağzında şişlik, taharetlenirlen yanma ve acı!

didi_

İki deli kedim...
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
1.489
3
İlişkiden sonra vajinamda şişlik oluşuyor her defasında. Çişimi yaparkende yanıyor, taharetlenirkende acıyor. Sonradan geçiyor. Vajinam dar ondan dolayı olabilir mi? :uhm:

yok canım benimde vajinam dar hatta rahim dar ve çatılar dar ama bende böyle birşey olmuyor eğer idrar yaparken yanma oluyorsa idrar yolu iltihabıdır ilişki sonrasında vajinan şişiyorsa enfeksiyondur ama rahim iltihabıda olabilir bence hiç vakit kaybetme bunları ciddiye al ve bi jinekologa başvur seni korkutmak istemem ama ne yazıkki bunlar gerçek bu tür şikayetler ilerde bebek sahibi olmana engel olur tatlım bence hemen bi doktora görün geçmiş olsun.

İlişkiden sonra şişme oluyor. Şişme olan yerde yanıyor tatlım. Gene mi doktor yaa. mafoldumben

evet maalesef herşeyde doktor kadınlarında çilesi bu ama vajinal muayene hiçte sanıldığı gibi korkunç değil bana göre eğlenceli çünkü değişik değişik şeyler görüyorsun ve meraklı meraklı sorup öğreniyorsun hatta bu telaşın doktorunu güldürüyor sende gülüyorsun ve bitiyor.
yani benim doktorum öyle benimle hoş sohbetler ediyor bana fıkra anlatıyor ben halen o ne bu ne durumundayım sen boşver bunları bak şunu da bi dinle derken tamam kalk diyor.
valla ben her zaman erkek doktor taraftarıyım sanırım kadınları daha iyi anlıyorlar.

anlattiklarin idrar yollari enfeksiyonuna benziyor ama doktora gorunmeden kesin bi sey diyemeyiz,gecmis olsun,ihmal etme doktora git bence de

benimde acıyor ılıskı sırasında cok fena ama ılıskı sonrasında acı gecıyor hemen yanmıyorda. ama ılıskıde cok acıyor ne yapcam bılemıyorum eyvahedigeldismile

vajinanın girişi yırtılıyo olabilir birazcık ilişkide. Ondan dolayı olabilir ona bi dikkat et bakalım

Merhaba kızlar ;

Benimde ilişki sonrasında vajinamda şişlik idrar yaparken yanma ve kaşıntı oluyor . Ama ben 4 aylık hamileyim :CüvCüv: 2 aydır bu sorunu yaşıyorum doktoruma söylemedim . Bu ay gittiğimde söyleyeyim bari korktum kötü bişey değildir inşallah :Saruboceq: Ben de pptya87 gibi aynı fikirdeyim . Erkek doktorlar her zaman kadınları daha iyi anlıyor . Ben utandığımdan değil umursamadığımdan söylememiştim . bilmiyorumkismile Ama sizden bunları duydukran sonra mutlaka söyleyeceğim . vereliniortak

cnm onun idrar yollarıyla bir alakası yok, ilişki sırasında zorlama oluyorsa yani ıslanma az oldundan dolayı zor ilişkiye giriyorsan tahriş oluyor orası bi süreliğine ,sonra yıkadıktan bisüre sonra geçiyor zaten, bütün olay tahriş olmasında yani, eğer kayganlaştırıcı krem kullanırsan böyle birşey olmaz

cnm onun idrar yollarıyla bir alakası yok, ilişki sırasında zorlama oluyorsa yani ıslanma az oldundan dolayı zor ilişkiye giriyorsan tahriş oluyor orası bi süreliğine ,sonra yıkadıktan bisüre sonra geçiyor zaten, bütün olay tahriş olmasında yani, eğer kayganlaştırıcı krem kullanırsan böyle birşey olmaz

Evet tatlım ilişki sırasında vajinamdan çıktığı anda hemen vajinam kuruyor. Ondan mı diyorsun yani? :uhm:

evet maalesef herşeyde doktor kadınlarında çilesi bu ama vajinal muayene hiçte sanıldığı gibi korkunç değil bana göre eğlenceli çünkü değişik değişik şeyler görüyorsun ve meraklı meraklı sorup öğreniyorsun hatta bu telaşın doktorunu güldürüyor sende gülüyorsun ve bitiyor.
yani benim doktorum öyle benimle hoş sohbetler ediyor bana fıkra anlatıyor ben halen o ne bu ne durumundayım sen boşver bunları bak şunu da bi dinle derken tamam kalk diyor.
valla ben her zaman erkek doktor taraftarıyım sanırım kadınları daha iyi anlıyorlar.

Erkek doktor konusunda hemfikiriz tatlım. Daha hassas oluyorlar. Kadınlar haince davranıyorlar nedense. kaydirigubbakcemile3

evet nedense kadın doktorun aslında daha iyi anlaması lazım sonuçta uğraştığı şeyin aynısı ondada var ne kadar acı çektiğimizi çok iyi tahmin etmeli ama yok höt höt...gerçi hepsi böyle değil tabiki ama 3 kere kadın doktora gittim 3üde gözlerimden istemdışı yaş akmasına sebep oldular canımı çok acıttılar gerek sözleriyle gerek hoyrat davranışlarıyla veeee şimdi mükemmel bir doktorum var kendisi erkek genç hemde herşeyi sorabiliyorum allah razı olsun bana her sorumun cevabını veriyor.

canım sen bi doktora görünmedin daha dimi ıslaklık olmuyor demişsin evet kuru vajina ilişki esnasında çok can acıtır ama her defasında vajinanda ıslanma olmaması bile senin bir jinekologa gitmeni şart koşuyor canım.
bazen önemsemediğimiz bi bakteri bile vajinanın ilişki esnasında ıslanmamasına sebep oluyormuş kaybedecek birşey yok 1 kereliğine git bitsin bu dertyerimseniben

Hafta içi gideceğim tatlım, rahatsızım bu durumdan baksınlar bi' tabi. :hulya:

canım sen bi doktora görünmedin daha dimi ıslaklık olmuyor demişsin evet kuru vajina ilişki esnasında çok can acıtır ama her defasında vajinanda ıslanma olmaması bile senin bir jinekologa gitmeni şart koşuyor canım.
bazen önemsemediğimiz bi bakteri bile vajinanın ilişki esnasında ıslanmamasına sebep oluyormuş kaybedecek birşey yok 1 kereliğine git bitsin bu dertyerimseniben

Normalde oluyorda içinden çıkınca kuruma oluyor hemen gene girince ıslatmamız gerekiyor tekrardan. Vajina ıslak olmuyor çünkü. :kedi:

Arkadaşlar benim eşim üroloji uzmanı, hemen bilgimi paylaşayım ilişkiden sonra vajinada idrar yaparken hissedilen acı yada idrar yapmada zorlanma kesinlikle ama kesinlikle idrar yolları enfeksiyonlarıyla ilgili değil...

Normal şekilde idrar yaparken acı ve yanma varsa idrar yollarıyla ilgili bir sorun var demektir.

Lütfen arkadaşları yönlendirirken, emin olmadığımız konularda yanlış yönlendirmeyelim.

Bunun bir çok sebebi var; darlıkta bunlardan biri. Ama asıl sebep ilişki sırasında istemsiz kasılmalar, vajinanın belli bir oranda ıslanmaması ve ilişkide zorlanmak.

Birde evlilikte yeniyseniz,vajinanız ilişkiye alışana kadar bu sorunu çekersiniz. Ben 4 aylık evliyim, ona rağmen bu sorunu halen yaşıyorum canım...

ılişki sırasında ileri derecede acı hissediyorsanız bu vajina içersindeki bir kistin habercisi olabilir. Eğer bunu her ilişkinizde yaşıyorsanız jinekoloğa görünmenizde fayda var...

Size şunu önerebilirim, ilişki sonrası hemen mümkün olduğunca idrar yapmamaya çalışın. Belli bir zaman aralığından sonra yapmak daha rahatlacaktır.

ılişki sonrası en azından belden aşağısına sıcak suyla duş almanızı önerebilirim. Sıcak su kasları gevşetip bir nebze rahatlatacaktır.

Kuruluk için ise kayganlaştırıcı kullanın en azından belli bir süre. Vajinada kuruluk psikolojikte olabilir. Ama bu uzun süreli devam ederse,bir uzmana görünün derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim eşim üroloji uzmanı, hemen bilgimi paylaşayım ilişkiden sonra vajinada idrar yaparken hissedilen acı yada idrar yapmada zorlanma kesinlikle ama kesinlikle idrar yolları enfeksiyonlarıyla ilgili değil...

Normal şekilde idrar yaparken acı ve yanma varsa idrar yollarıyla ilgili bir sorun var demektir.

Lütfen arkadaşları yönlendirirken, emin olmadığımız konularda yanlış yönlendirmeyelim.

Bunun bir çok sebebi var; darlıkta bunlardan biri. Ama asıl sebep ilişki sırasında istemsiz kasılmalar, vajinanın belli bir oranda ıslanmaması ve ilişkide zorlanmak.

Birde evlilikte yeniyseniz,vajinanız ilişkiye alışana kadar bu sorunu çekersiniz. Ben 4 aylık evliyim, ona rağmen bu sorunu halen yaşıyorum canım...

İlişki sırasında ileri derecede acı hissediyorsanız bu vajina içersindeki bir kistin habercisi olabilir. Eğer bunu her ilişkinizde yaşıyorsanız jinekoloğa görünmenizde fayda var...

Size şunu önerebilirim, ilişki sonrası hemen mümkün olduğunca idrar yapmamaya çalışın. Belli bir zaman aralığından sonra yapmak daha rahatlacaktır.

İlişki sonrası en azından belden aşağısına sıcak suyla duş almanızı önerebilirim. Sıcak su kasları gevşetip bir nebze rahatlatacaktır.

Kuruluk için ise kayganlaştırıcı kullanın en azından belli bir süre. Vajinada kuruluk psikolojikte olabilir. Ama bu uzun süreli devam ederse,bir uzmana görünün derim.

evet sana katılıyorum ben idrar yolu enfeksiyonunu çok iyi bilenlerdenim onun yanması ile ilişki sonrası yanma çok farklı birşey 2 hafta önce eşimle ilişki esnasında felaket bir sancı yaşadım 3 yıla yakın oluyor evleneli ilk defa böyle bir sancı girdi kasıklarımdan vajinama en şiddetliside makatıma yayıldı ilişkiyi yarıda bıraktık 2 gün sonra hadi bakalım yine olcakmı dedik olmadı ama ilişkiden sonra ayağa kalkmamla aynı sancı bana bir girdi kitlenip kaldım sürünerek wc ye gittim idrar yapmak istiyorum felaket sıkışık durumdayım yok idrar çıkmıyor sanırım pelvik kaslarımda problem oluştu dedim hemen kovaya sıcak suyu doldurdum buhara oturdum 5 dk sonra bide duş aldım ohh rahatladım tabi ertesi sabah koştum doktoruma smear testi yaptı sonuç rahimde iltihap belirtileri henüz iltihaplanma yok ama belirtileri var dedi birde spekulum ile baktı rahim tahriş olmuş dedi hap fitil birde krem verdi aman kızlar lütfen en ufak bi sancıyı bile ciddiye alın şimdi takip halindeyim eğer iltihaplanma oluşursa hemen tedavi edilcem ya önemsemeseydim birde bebek sahibi olmak istiyorum düşünün verdiği ilaçları düzenli kullandım 4 gün sonra ilişki esnasında hiç canım acımadı çok şükür geçti.

Bunun bir çok sebebi var; darlıkta bunlardan biri. Ama asıl sebep ilişki sırasında istemsiz kasılmalar, 'vajinanın belli bir oranda ıslanmaması' ve ilişkide zorlanmak.

Yeterince ıslanmıyor farkettim tatlım bunu, başlangıcı bu olabilir. Ondan dolayı zorlanma oluyor girmek için, vajina kuru oluncada giremiyor ve şişme oluşuyor ilişkiden bir süre sonra. Şişen yer daha sonra idrar yapınca yanma yapıyor, yıkayıncada acıma. Geçen sefer kayganlaştırıcı kullandık şişme olmadı. Tek sorun sanırım vajina kuruluğu. Jinekologa gitmeliyim yakında zamanda, teşekkür ederim bilgiler için. opuyorumnanaktan

Rica ederim canım,aman erteleme en kısa zamanda git... Sonrada haber ver sağlığından bizlere yerimseniben

Pptya87'ciğim; sanada geçmiş olsun... a.s. Umarım rahatsızlığın tekrarlamaz...

X