Bisküvi - Kurabiye Tarifi Kurabiye Süslemek İçin Glazür Yapımı

you_know

Ne bu neşe ?
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
18.455
103
kurabiyeleri kaplamak için kullanacagınız kuruyan krema

1 yumurta akı
2-3 damla limon suyu
1 çay bardağı pudra şekeri
çeşitli renklerde gıda boyaları

Glazür için yumurta akını bir fiske tuz ile iyice bembeyaz köpük köpük olana kadar çırpalım.Limon suyunu ekleyelim. Pudra şekerinin hepsini koymak yerine yavaş yavaş glazür koyu muhallebi kıvamını alana kadar ekleyelim. Glazürü istediğiniz renkteki gıda boyaları ile renklendirerek renkli glazürler elde edebilirsiniz.

alıntı.
mimarasci_renklibiskuvi.jpg

vay be bununda mı tarifi varmış?bende daha geçen gün aldım 4renkli 5 tl gibi birşeydi fiyatı teşekkürler you_knowolumunekankayizsmile

Ne güzel olmuşlar renk çümbüşü resmen birde gıda boyası ne kadar katılıyor içine herhalde azdır diye tahmin ediyorum ama çok şeker gözüküyorlar sağol canım..

vay be bununda mı tarifi varmış?bende daha geçen gün aldım 4renkli 5 tl gibi birşeydi fiyatı teşekkürler you_knowolumunekankayizsmile
bende aldım kız su malum markanın ama az ve miktara göre fiyatı cok gibi yani
Ne güzel olmuşlar renk çümbüşü resmen birde gıda boyası ne kadar katılıyor içine herhalde azdır diye tahmin ediyorum ama çok şeker gözüküyorlar sağol canım..

canım gıda boyası kurdanın ucuyla koysan yeter cok cok az dagılıo zaten ben sıvı gıda boyası kullanıyorum 1 renk damlatınca acık oluo 2 damlatınca koyulasıo rengi git gide

bende aldım kız su malum markanın ama az ve miktara göre fiyatı cok gibi yani

canım gıda boyası kurdanın ucuyla koysan yeter cok cok az dagılıo zaten ben sıvı gıda boyası kullanıyorum 1 renk damlatınca acık oluo 2 damlatınca koyulasıo rengi git gide

Tamam canım çok sağol deneyeceğim bunlardan a.s.

denersen fotografını paylaş bizimle olur mu bende bugun yada yarın yapcam burda paylaşcam hem örnek olur dimi

uf ya çok aceleden baktım tarife tuzla köpürtmek gerektiğini görmemişim deneme amaçlı yaptık bizde Sağolasın you_know :KK16:

img0964z.jpg

Son düzenleme:
you_know o kurabiyelerin üzerindeki şekilleri nsl yaptın cnm çok değişik ve güzel olmuş ebru deseni gibi olanları soruyorum mor sarı olanları cnm tarif edermisin

you_know o kurabiyelerin üzerindeki şekilleri nsl yaptın cnm çok değişik ve güzel olmuş ebru deseni gibi olanları soruyorum mor sarı olanları cnm tarif edermisin

canım o fotograf alıntı ama bende biliyorum mesela 3 renk olsun istiyorsun 3 rengi yanyana dökup aradan kürdan geciriosun hızlı bir sekilde renkler ve sekil öyle oluyor

bu glazür donuk kaskatı bişey olması gerekmiyo mu? :KK43:deliricem benim ki cıvık oldu buzluğa attım

kurabıyelerı bu sıvının ıcınemı batırıyoruz yoksa katı olup uzerınemı monte edıyoruz

canım kaşık yardımıyla üzerine sürebilirsin. yağlı kağıttan krem şanti sıkacağı yapıp onunlada üzerine desenler yapabilirsn:KK1: bugün kardeşimin doğumgünüydü onun için yapıcaktım ama 1 gün bekletilince daha güzel oluo akşama doğru eve geldiğimden pek zaman kalmamıştı o yüzden yapmadım ama haftasonu yapmayı düşünüyorum.:KK1:

X