2.bebeğe hemen hamile kalanlar kim?

benimde 16 aylık bir kızım var ve 8 haftalık hamileyim...kızım tüp bebek tedavisi ile dünyaya gelmişti..bu da kendiliğinden oldu yani bir mucize....ama korkularım var elbet..kızımla ilgilenemezsem filan diye...allah kolaylığını verir diyorum ama içimde hep endişe var...

benımde 21 aylık oglum var bende 9 hafatlık hamıleyım acıckası ıldırmak ve dogurmak arasında cok kaldım ama bılmıyorum tek bıldıgım kızlar jendımı cok kötu hıssedıyorumm.ogluma haksızlık yapıyorum duyguları pısmanlıklar bazı zaman mutlu oluyorum cok karısıgım psıkolojım dagılmıs durumda hep gel gıtler yasıyorumm ne yapıcagımı bılmıyorum..

Geliyor az kaldı. Bakalım neler yaşayacağız. Artık kızıma ihanet ediyormuşum gibi hissetmiyorum. Sonuçta kardeşi olsun, hayatta bizden başka dayanağı olsun istedim. İnşallah oğlumla iyi anlaşır.

Benimde kızım 8 aylık hamile olduğumu bugün öğrendim. Ruh halim tuhaf üzülmüyorum ama sevinemiyorumda. Allah hakkımızda hayırlısını versin o istediyse olur sonuçta yapıcağımız çokta birşey yok. Sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun hepimize

bence üzülmeyi bi kenara bırakmalı ve kendimizi toplamalıyız.içimizde bi canlı var ve o bi mucize.oglum 14 aylık oyun cocugu şimdi kardese alışması daha kolay olur.paylaşmayı ögrenir ve hiç sıkılmaz. asıl annelerin çok güçlü olması lazım.buda moralle olur..iyikii anneyizz çok şükürr darısı tüm isteyenlere nş tüm kalbimle..:26:

Benimde kızım 8 aylık hamile olduğumu bugün öğrendim. Ruh halim tuhaf üzülmüyorum ama sevinemiyorumda. Allah hakkımızda hayırlısını versin o istediyse olur sonuçta yapıcağımız çokta birşey yok. Sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun hepimize

Doğumunuz normal miydi sezeryan mı acaba?Çünkü dikişler acıtıyor diyorlar.

bence üzülmeyi bi kenara bırakmalı ve kendimizi toplamalıyız.içimizde bi canlı var ve o bi mucize.oglum 14 aylık oyun cocugu şimdi kardese alışması daha kolay olur.paylaşmayı ögrenir ve hiç sıkılmaz. asıl annelerin çok güçlü olması lazım.buda moralle olur..iyikii anneyizz çok şükürr darısı tüm isteyenlere nş tüm kalbimle..:26:

Haklısınız.Bir bebeğe kavuşmak için ne kadar uğraşan insanlar var ki ben de onlardan biriyim.

benmde 25 aylık kızım var daha dün öğrendim 2. yi hamileyim inşş sorunsz geçer ben ikisinede yeteceğime inanıyorum

benimde 13 aylik bir kizim var ve 18 haftalik hamileyim :KK49:
once dusuncelerim kotuydu ama atlattim ogunleri artik gayet istekli ve sabirsizlikla bekliyorum kuzumu :KK52: bide cinsiyeti ogrensem tam olacak :97:

hayirlisi neyse o olur benim kizim 11 aylik .. ve ben 21 haftalik hamileyim ikinci plansizdi supriz oldu ama hicbirzaman aldirma gibibir dusuncem olmadi onun sucu ne anneyiz sonucta butun cocuklarimiza yeteriz diye dusunuyorum bazen bende tedirgin oluyorum ama olsun dun ogrendim ikincide kizmis dahada sevindim enazindan daha iyi anlasirlar diye umuyorum..

Oğlum doğalı 2,5 ay oldu. Allah yardım ediyor. Hep yanımda annem vardı. 3 gündür yalnızım. Dün kızımı uyutmak için dışarı çıktım. Kızımı pusete oğlumu kangruda kucağıma astım. İkisi de uyudu ben de alışveriş yaptım. Görenler bana dükkan iniş çıkışlarında yardım etti. Kesin acımışlardır halime :KK52: Yine de bu işi de başarmanın rahatlığı var üerimde. Evet üzülmeyi bir kenara bırakmak ve onlarla mümkün olduğunca keyifli zaman geçirmeye çalışmak en iyisi. Bir daha bu günler geri gelmeyecek.

Bende 12.haftanın içindeyim kızlar,ocak doğum inş,Kızım da kardeşi doğduğunda 8,5 yaşında olacak , artık küçük anne olur diye düşünüyorum ,zaten onun ısrarları ile karar verdik bebişe... deli olcak yavrum kardeş kardeş diye,inş sağlıkla olur büyürler....:KK49:

Kızım şuan 23 ayının içinde ve ben 1 aylık hamileyim Allahın izniyle. Araları 2,5 yaş olacak inşallah. ne geç, ne erken diye düşünüyorum. Kızımın şuan dünyadan haberi yok. Kardeşi geldiğinde(Allah'ın izniyle) aklı daha iyi erer, onu sever, oynar, benimser...
Hayırlısıyla kucağımıza almak nasip olsun Yarabbim. AMİN

bende süpriz öğrendim hamile olduğumu 28 haziranda benim kızım şimdi 3 yaşında kardeşi doğduğunda 4 yaşında olacak umarım kıskançlık olmaz.ilk günler ona haksızlık ettiğimi düşündüm.ama biraz daha bekleseydm artık cesaret edemeyecektim.o yüzden iiki geldin kuzucum

Yorum yapan herkese çok teşekkürler. Şu anda kızım 14 aylık ve hamile olduğumu öğrendim.
Çok bilinçli olmadı. Çok korkuyorum. Doğum yaptığımda kızıma zaman ayıramamaktan, hamileyken onunla ilgilenememekten korkuyorum. Çok yabancı olduğum bir duygu. Hamileleğim kızımda sorunlu olmuştu. 1 kez de düşük oldu. İnşallah bunda aynı sorunları yaşamam. Allah hepimize yardım etsin.

herkese selam.ben de hiç hesapta yokken hamile kalanlardanım.30 yaşındayım 21 aylık bir oğlum var çalışan bir anneyim. şuan 5 haftalık hamileyim.ama kesin kararımı veremedim.eşim işi gereği il dışında çalışıyor oğlum 2 aylıkken gitti tek başıma onu büyüttüm.ayda 3 günlüğüne gelebiliyordu.lohusalık dönemimde 2 kere intihara kadar gittim.oğlumun sesi bunu engelledi.üstüme gelen çok oldu ne benim ailem ne eşimin ailesi beni anlamadı herkes işime karıştı.eşimin işinde sorunlar oldu o psikolojik problemler yaşadı yani benimle ilgilenemedi.şimdi çok üzülüyor sen bilirsin diyo ve işi hep dışarda oğlum babaya hasret büyüdü ve en zor dönemi ona haksızlık yapacağımı düşünüyorum.aynı zamamnda böbrek hastasıyım ve belimde fıtık var.evet HATA benim.korunmlıydım ama eşim adet günüme yakın gelmişti bu yüzden hap almayı gerek bulmadım olmaz dedim.ama şuan çok kötüyüm oğlum için ve benim için bir fikir bekliyorum ÇARESİZİM...ACELE CEVAP KIZLAR İMDAT...

benim oğlumda 3 yaşında.2. ye hamileyim.istiyordum zaten ama benimde içim bir tuhaf oldu.oğluma haksızlıkmış hissi bendede oldu.

bende kinici bebeğime hamile kalmak istiyorm ama henüz kalamadım. sık ilişkiye girmek sperm kalitesini düşürüyormuş doğru mu. konu hakkında bilginiz var mı

Merhaba,
10 aylık kızım var çok şükür. Allah ona uzun ömürler versin. Olmayanlara da anneliği nasip etsin. Yaşım 33 olduğu için ikinci bebeği çok geciktirmek istemiyorum. Ama bir taraftan da kızıma haksızlık etmek istemiyorum. 2 çocuk arasında 1,5-2 yaş farkı olan tecrübeli annelerin fikirlerini almak istiyorum. Hamilelikleri nasıl geçti? Kızım henüz yürümüyor mesela. Kucağa almak zor olacak. Mide bulantıları falan. Doğum sonrası ilgi alaka bölünmesi. Bu tip şeyleri yaşayan birçok kişi var. Nasıl aştılar merak ediyorum.

bende 2.bebğime hamileyim dün test yaptım pozitif kızım 22 aylık bizim bu 3.bebğimizi ilk bebeğimiz kolay oldu sorun old için aldırdık.2.bebeğimiz 3 seneden sonra oldu aşılama yöntemiyle yani çok bekeldik bu ise hiç ummadığımız anda oldu ama eşimde bende istiyoduk sadece 2 yaşnı tam doldursun öle diyoduk ilki zor old için bakalım ne zmn tutarsa dedik ve hiç çaba göstermeden oluverdi sadece kafam arışık kızım evet ufak sanki ablalığı haketmiyo gibi şu ançok ufakhaketmiyo derken onun tam ilgiye sevgiye muhtaç old zaman ve ben ona bazen bağırdığım için vicdan azabı çekiyorum inş herşeyin hayırlısı olur

X