2.bebeğe hemen hamile kalanlar kim?

ipexgximu

Tombik Pamuğum
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
2.592
8
Merhaba,
10 aylık kızım var çok şükür. Allah ona uzun ömürler versin. Olmayanlara da anneliği nasip etsin. Yaşım 33 olduğu için ikinci bebeği çok geciktirmek istemiyorum. Ama bir taraftan da kızıma haksızlık etmek istemiyorum. 2 çocuk arasında 1,5-2 yaş farkı olan tecrübeli annelerin fikirlerini almak istiyorum. Hamilelikleri nasıl geçti? Kızım henüz yürümüyor mesela. Kucağa almak zor olacak. Mide bulantıları falan. Doğum sonrası ilgi alaka bölünmesi. Bu tip şeyleri yaşayan birçok kişi var. Nasıl aştılar merak ediyorum.

benim kızımda yeni 2 yaşında bende bu ay 5 haftalık hamileyim aralarında 2.5 yaş olucak 10 aylık erken en azında 1.5 yaşına kadar emmeli sonrasında düşünün derim

benim kizim da 11.5 aylik. ben kizim 1.5 yasina falan geldikten sonra dusunuyorum. benim dogumdan beri relg duzenim hic yok.10-15 gunde bir mutlaka regl olurdum. bugun 21. gun hala olmadi. emzirdigim icin endiseliyim. test yaptim negatif. pazartesi doktora gidip kan tahlili yaptiricam. olursada hayirlisi.
eger bebegini emziriyorsan en azindan 1 yasina kadar bekle derim. hersey istedigin gibi olur insALLAH

bende şuan hamileyim iyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama benim kızımla kardeşinin arasında 9 yaş olacak allah izin verirse yani baya ara vermiş oldum ve onun isteği ile 2 çocuğa karar verdik ve şuanda daha bilinçli kardeşi olacağı için çok heyecanlı bende daha çok kendime zaman ayırmış oldum kızım bebekken hamile kalsaydım birlikte büyürlerdi kızım yalnız büyümemiş olurdu ama ben ne hale gelirdim onu bilemem yani herşey kısmet iyi düşünüp öyle karar vermek lağzım

benim ablamla 10 yaş var hiç anlaşamıyoruz birde 1 yaş büyük ablam var onunla çok iyi anlaşıyorum küçükkende öyleydi beraber oynar beraber olurduk her yerde beraberdik arayı çok açmamak gerek diye düşünüyorum

arkadaşım benim oğlum şu an 14 aylık ve ben 8 haftalık hamileyim. tabiki isteyerek olmadı. bende senin gibi oğluma haksızlık ettiğimi düşündüm inan çok pisikolojim bozuldu hala alışamadım. benim hamileliğim çok kötü geçiyo. sürekli bulantı ve kusmam var. ayrıca iştahsızlık uyku hli vs. tabi senin nasıl geçiyo bilemem ama bence 2 yaşına kadar bekle derim. gerçi çok istiyosanız sizin bileceğiniz bir şey tabi. ama ben asla düşünmüyodum ikinciyi sanırım çok büyük konuştum. benim doğumumda sezeryanla oldu ve çok hasta oldum 1.5-2 ay kendime gelemedim. lohusayken sağolsun kayınvalidem sayesinde pisikolojim de bozuldu. acayipkötü şeyler yaşadım ve şimdi hepsi gözümün önünde filim şeridi gibi geçiyo ben daha kötü hissediyorum. neyse çok uzattım. hayırlısı olsun herşeyin...

Eğer şimdi hamile bile kalsanız bebeğiniz nerdeyse 2 yşında olacak doğuma kadar. Bence kendiniz açısından da düşünün yaşımız ilerledikçe hem bebeğe olan sabır azalıyor hem de hamilelik döneminin zorlukları artıyor.Genç yaşta vucud daha çabuk toprlar, Allah hayırlısıyla doğru zamanda sağlıklı bebekler versin.

bende şuan hamileyim iyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama benim kızımla kardeşinin arasında 9 yaş olacak allah izin verirse yani baya ara vermiş oldum ve onun isteği ile 2 çocuğa karar verdik ve şuanda daha bilinçli kardeşi olacağı için çok heyecanlı bende daha çok kendime zaman ayırmış oldum kızım bebekken hamile kalsaydım birlikte büyürlerdi kızım yalnız büyümemiş olurdu ama ben ne hale gelirdim onu bilemem yani herşey kısmet iyi düşünüp öyle karar vermek lağzım

benimde oğlum 9 yaşında ve ikinci için çalışıyoz...
aralarında baya yaş farkı olcak ama olsun ben hiç şikayetçi değilim.oğlum bilinçli büyüdü herşey daha güzel olur bence.

öyle özeniyorum ki size ben daha ilkini kucağıma alamadım
siz ikinciyi düşünüyosunuz
OLUR MU OLMAZ MI DERDıNıZ YOK
ALLAH HAYIRLI EVLATLAR VERSıN

arkadaşım benim oğlum şu an 14 aylık ve ben 8 haftalık hamileyim. tabiki isteyerek olmadı. bende senin gibi oğluma haksızlık ettiğimi düşündüm inan çok pisikolojim bozuldu hala alışamadım. benim hamileliğim çok kötü geçiyo. sürekli bulantı ve kusmam var. ayrıca iştahsızlık uyku hli vs. tabi senin nasıl geçiyo bilemem ama bence 2 yaşına kadar bekle derim. gerçi çok istiyosanız sizin bileceğiniz bir şey tabi. ama ben asla düşünmüyodum ikinciyi sanırım çok büyük konuştum. benim doğumumda sezeryanla oldu ve çok hasta oldum 1.5-2 ay kendime gelemedim. lohusayken sağolsun kayınvalidem sayesinde pisikolojim de bozuldu. acayipkötü şeyler yaşadım ve şimdi hepsi gözümün önünde filim şeridi gibi geçiyo ben daha kötü hissediyorum. neyse çok uzattım. hayırlısı olsun herşeyin...

Kızım 7 aylıkken hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. Planlanmamıştı. Kötü yere yerleşmiş v.s. Yaşım çok geçmeden kızımın kardeşi olsun istiyorum. Ama senin gibi hamileyken yaşanacaklardan korkuyorum. Önümüzdeki ay belki deneyeceğim. Belki de eylüle erteleyeceğim. Ama daha fazla ertelemeyi de düşünmüyorum. Üzerinde çok düşünmemek en iyisi galiba. Detaylandırınca işin içinden hiç çıkılmıyor. Senin de şurada 1 ay zor dönemin kalmış. SOnra hamilelik daha iyi olacak allahın izniyle.

Eğer şimdi hamile bile kalsanız bebeğiniz nerdeyse 2 yşında olacak doğuma kadar. Bence kendiniz açısından da düşünün yaşımız ilerledikçe hem bebeğe olan sabır azalıyor hem de hamilelik döneminin zorlukları artıyor.Genç yaşta vucud daha çabuk toprlar, Allah hayırlısıyla doğru zamanda sağlıklı bebekler versin.

Aynen ben de öyle düşünüyorum. İnşallah kızım benden uzaklaşmaz. Tek isteğim bu.

öyle özeniyorum ki size ben daha ilkini kucağıma alamadım
siz ikinciyi düşünüyosunuz
OLUR MU OLMAZ MI DERDİNİZ YOK
ALLAH HAYIRLI EVLATLAR VERSİN

Ah canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de 2 yıl hamile kalamadım. Eşimde varikosel vardı. 2 ameliyat oldu. Umudumuzu tamamen kaybetmiştik. Tüp bebek yapacaktık ki bingooo. Hamile olduğumu öğrendim. Ertesi gün düşük tehdidi başladı. 3 ay yattım. Sadece banyo ve yemek için kalktım. Kanamam oldu düştü sandım falan. Kabus dolu günler. O zaman bakıyordum biri hamile kalıyor hooopp diye. 9 ay sonra doğuruveriyor kolayca. Kanama, akıntı hiçbirşeycik yok. Maşşallah koç gibi herkes. Sonra dedim ki Allah ne zaman isterse o o zaman dünyaya geliyor bu melekler. Yoksa bir tarafını yırtmanın bir manası yok. Ona bırak herşeyi. Senin için de bir düşündüğü vardır elbet. Bu arada ben de 2.yi kendi kafama göre istiyorum. O isterse olacak. Yoksa sipariş verir gibi hamile kalamayacağım.

benim oglum on aylik ve ben yaklasik iki aylik hamileyim. aslinda istemeyerek oldu, yani hesaba göre olmamasi gerekiyordu, olsun hayirlisi dedik, ama ogluma haksizlik ederim diye cok korkuyorum, cok kücük daha. bebek dogdugunda oglum 1,5 yasinda olucak insallah. ilk zamalar zor olur herhalde ama ilerde iyi anlasirlar umarim.

merhaba bende 2.bebeğime hamileyim kızım 28 aylık şuan 1,5 aylık hamileyim planlanmamıştı ben kızım 3 yaşını doldurunca hamilelik düşünüyordum ama aralarında bebişimiz doğunca 3 yaş olacak kızım şimdilik kardeş istiyor karnımda olduğunu biliyor ve karnımı sevip öpüyor umarım doğunca da çok sever

sakin haksizlik olur felan diye bence en güzeli yas farkinin fazla olmamasi
benim oglum su an 2.5 yasinda ve kizim 2 haftalik
gerci bende olurmu olmazmi diye yaptim ikinciyi ama hicte pisman degilim valla
oglumda 6 sene bekledim hic bir sebebi yokken kizimdada 18 ay bekledim
aynlayacan 6 aylikti oglum calismalara basladigimda

merhabalar. benim de 7 yaşında bir prensesim var ve şu anda 5w+2 günlük hamileyim. abla olmak hep çok istedi kızımız ama babamız karşıydı ikinci çocuğa. henüz söylemedik kardeşini en az 3 ay bekleyelim dedik ne olur ne olmaz allah korusun kötü bişey yaşanırsa onu anlatmak çok daha zor diye. Allah hepimize sağlıklı hamilelikler, yavrularımıza da uzun ömürler versin inşallah...

Yorum yapan herkese çok teşekkürler. Şu anda kızım 14 aylık ve hamile olduğumu öğrendim.
Çok bilinçli olmadı. Çok korkuyorum. Doğum yaptığımda kızıma zaman ayıramamaktan, hamileyken onunla ilgilenememekten korkuyorum. Çok yabancı olduğum bir duygu. Hamileleğim kızımda sorunlu olmuştu. 1 kez de düşük oldu. İnşallah bunda aynı sorunları yaşamam. Allah hepimize yardım etsin.

Allah kolaylığını verir cnm ikiz gibi büyütürsün ne güzel :) ayrıca ilk bebeğinede arkadaş olur ilerde..bnde yeni öğrendim hamile olduğumu..bide kızım var şuan 22 aylık :) güzel düşünüp güzel görmeye çalışıyorum birazda galiba
..:)

cerennur hemen hemen aynı olayları yaşıyrz yazın dikatimi çekti benim de 18 aylık oğlum şunada ve sanırım 5-6 haftalık hamileyim(ctesi net belli olacak) ve bende senin gibiydim yeni düzeliyorym.plansız bir hamilelik oldugu için başta çok endişelendim ve bunun yanında maddi sıkıntımda var borçlar filan. oğlum emiyor..gerçekten zor ama ben artık kötü düşünmüyorum herkesin tepkisi kötü olmadı çünkü bende düşünüyorum inşallah hakkımda hayırlısı budur..Rabbim böyle istediyse vardır bir bildiği..üzülme nolur..a.s

X