Pilav Tarifleri Fırında Patatesli Pilav

MissGamzeli

TeMMuZdan SoNSuZa
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2009
10.762
1.986
37
Başta kulağa çok saçma gelen bi yemek :) patates ve pilav ne alaka oluyo insan :) ama emin olun ki lezzeti süper oluyo

Öncelikle patatesleri soyup yuvarlak yuvarlak doğruyoruz bir kaba, ve sonra üzerine yağ, istenilen baharatlar ve tuz atıyoruz, kaşıkla alt üst edip tüm patateslere yediriyoruz.
pirinçlerimizi ayıklayıp yıkıyoruz

2 su bardağı pirinç
3 su bardağı su
1 tablet etsu
8-10 orta boy patates
sıvıyağ
baharat, tuz

fırın tepsisine ya da borcama patateslerin bir kısmını diziyoruz, üzerine pirinci yaydırıyoruz, pirincin üstüne de klan patatesleri yerleştiriyoruz.2 bardak ılık suyu ekliyoruz, kalan 1 bardak suyun içinde etsu tabletini eritiyoruz ve onu da tepsiye ekliyoruz.
önceden 200 C'de ısıtılmış fırında 180 C ' de patatesler yumuşayana, pirinçler suyunu çekip pişene kadar pişiriyoruz, ve sonra afiyetle yiyoruz

bu da resmiiiiiiiiiiiiii cokacimcoook

pic0979.jpg

pirinçle patatesniye ne alaka olsun ki canım ikiside benim çok sevdiğim yemeklerkaydirigubbakcemile3
zaten böyle bir tarif arıyordum iyi oldu denicem bunu
çok lezzetli olacaktır eminimcokacimcoook

Pirinçler çok sert olmaz mı yada dişe yapışmaz mı?
Yalnız acaip lezzetli görünüyor, şimdi olsa afiyetle yerdim çünkü acaip açım :)

Pirinçler çok sert olmaz mı yada dişe yapışmaz mı?
Yalnız acaip lezzetli görünüyor, şimdi olsa afiyetle yerdim çünkü acaip açım :)

yok sert olmuyo, tabi suyunu çekip yumuşayınca almanız koşuluyla :) yoksa fazla kalırsa fırında illaki sertleşiyo

Immm çok güzel görünüyor..
Şimdi olsa bi koca tabak götürürüm en oburiksinden hihi : ))

Lakin mönüde lazanya var..

Ellerine sağlık gdmt .. :)

Patatese de pilava da bayılırım . .

fırın tepsisine ya da borcama patateslerin bir kısmını diziyoruz, üzerine pirinci yaydırıyoruz, pirincin üstüne de klan patatesleri yerleştiriyoruz.2 bardak ılık suyu ekliyoruz, kalan 1 bardak suyun içinde etsu tabletini eritiyoruz ve onu da tepsiye ekliyoruz.
önceden 200 C'de ısıtılmış fırında 180 C ' de patatesler yumuşayana, pirinçler suyunu çekip pişene kadar pişiriyoruz, ve sonra afiyetle yiyoruz

en kısa zamanda deneyeceğim !!

Dün yaptim ilk defa çokkk lezzetli oldu gerçektende tesekkürler tarif için :KK16:
Yalniz pirincin üstte kalan yerleri sert oldu, bidahaki sefere üzerini alüminyum folyoyla kapatip pisirmeyi denicem :KK56:

Bide baharat olarak ne koydunuzda sizin patatesleriniz sari gözüküyor ? :KK1: köri mi var ?

X