erkek ve kız bebekler anne karnında ne zaman kımıldar?

20. Haftaya gelmişsiniz bile. Hareketlerden ses var mi ilk gebeliklerde 20. Haftayı bulurmuş hissetmek ben de bazen bl şey hisseder gibi oluyorum sonra bi kaç gün hic birşey yok. Bi de ayırt edememekten korkuyorum sizde nedir son durum
çok şükür geldik 20. haftaya teyzesi hareketlerini hissetmeyi gec öyle yaramaz ki şimdiden basladı durmamaya ama şimdilik güzel gelio iyiyce agırlasnca acı verecek hale gelecek miş..çok şükür artık bebeğimi takip edebiliyorum darısı minik kuşuna :anneadayı:

erkekler kızlara göre daha çabuk oluşurmuş,ultrasondada erkek daha çabuk gösterirmiş,anneannem her zaman der ki,erkek çabuk kımıldar, kız geç kımıldar,birde onların zamanında ultrason aleti olmadığı için çok eskilerde aneannemin ebe komşusu bebek doğduğu zaman bebeğin eşinden bir sonraki çocuğunun hangi cinsiyet olacağını anlıyormuş.Şimdi ise ultrason var ,yanılma payı var ,ama en önemlisi Cenabı Allah'ın eli ayağı düzgün ve hayırlısını vermesi ,kalbimize göre nasip etmesi kızlar...
Canım 11 haftalık oldum segridigini hissediyordum canım

11 haftalikken nasil hissettiniz cok sasirdim o donemde tek hissettigim gazdi :anneadayı: ben bile daha yni yeni hissediyorum o da cok az.

Benim ilk gebeligim, 17. Haftada hissetmeye basladim. Bebegin cinsiyetinin konuyla ilgisi oldugunu sanmiyorum. Ne zaman hissettiginiz daha cok plasentanin konumu, kacinci gebelik oldugu, annenin karin bolgesi kas ve yag durumu ve rahmin pelvisteki yerlesimine bagli diye okudum.

Kizlar ilk gebeliğim iki gün önce hareketlerini hissettim artık hiseetmiyorum normal mi ya bide erkek bebek

X