sütüm kesiliyor arttırmak için ne yapmalıyım bebişim dha çok küçük

dr u dinlemekle hata yaptım mamayı bi de biberonla içince benim süt azaldı zaten fışkırmıyodu şimdi tamamen kestim hiç mama yok geceleri zorla sağıyorum hiç süt gelmeyince onu içiriyorum ama kaşıkla tabi
still tee içiyorum rezene bol da su bi de sıcak kompres yaptım o da iyi geliyor gibi

canım humana still tea iç işe yarıyor
ayrıca benim oğlum ayda 500 gr alırdı ve dr normal sınırda deyip mama falan verdirmedi
sande sakın mama verme normal hatta iyi maşallah

Göğüslerim hiç şişmiyor sağınca da 20 cc falan anca çıkıyor dün evde tarttım 1 haftada 150 gr falan almış çiş kaka yapıyor

bence kilo alımı hiç de azımsanacak bi miktar değil, ayrıca süt sağma makineleri gösğü tamamen boşaltamaz, hem sen niye sütünü sağıyosun onu anlamıyorum, oğlum doğduğunda göğüslerim dolup taşıyodu, sonra yavaş yavaş bu durum azalmaya başladı, zaten 5. aya kadar emzirebildim, emmeyi reddetti, çok uğraştım ama başaramadım, sütüm çok diye sağıyodum ben, fazlasını dondurucuya koyayım diye, yoklukta lazım olur veririm diye düşünmüştüm, tabi her zaman sütüm yle bol olcak sanıyodum, sütüm bolken bile en fazla 50 cc çıkardı göğüslerimden, sağdıktan sonra emzirirdim oğlumu, ve öyleyken de doyardı, sonra sonra sütümü sağmaya çalışsamda gelmez olmuştu, ama oğlum yine doyuyodu, bence boşuna panik yapıyosun, buna sen değil doktorun karar versin, dediğim gibi çişini kakasını yapıyosa kilo alımı da güzelse çok fazla üsteleme, annelik psikolojisiyle bu şekilde davranıyosun, benim oğlum şu an 18. ayının içinde, birkaç ay önce dra kontrole götürdüğümde dr bey oğlum hiçbişiy yemiyo büyümücek bu çocuk diye hayıflandığımda dr bana kızmıştı, sen hiç büyümeyen çocuk görüyomusun diye, inan bana allah tarafından çocuğunun ihtiyacı ne kadarsa o kadar alıyo, yani kendisi biliyo ne kadar beslenmesi gerektiğini, misal bugün akşama kadar yarım litre sütle duruyo, yediremiyorum katiyen, tabi diş muhabbetimiz de bu konuda etkili ama normla şartlarda da çok yiyen bi çocuk değil zaten, anlatmak istediğim bebeğin doymasa zaten zır zır ağlar, kaka çiş yapmaz kilo almaz, çok fazla gitme çocuğun üstüne, elbet o da büyüycek dimi :lepi:

dr benim psikolojimi bozdu biraz haftada 280 gr almalıymış mama takviyesi yapalım dedi hemen tabi öyle olunca sonuç da böyle oluyor ama azimliyim emziricem sağol canım çok moral verdin bana

haaa sakın ola, ben o hatayı yaptım oğlum emmeyi reddetti, sütüm bolken pedler dayanmıyoken dr ek gıdaya başlıyoruzmuhabbetiyle bize mama verdi, ben de acemiyim tabi, verdim biberonu, çocuk beni bıraktı, mamaya falan ihtiyacınız yok bence, tek doktorla buna karar verme, git bi başka doktora daha göster çocuğunu, eğer benim şu anda gittiğim doktorla o zamanlarda karşılaşmış olsaydım belki de çocuğum şu an hala beni emiyor olcaktı, doktorun gazabına geldik memeden oldu çocuğum, sakın ola ha, bu kilo alımı azlığı bi süre daha devam ederse o zaman tamam dicem ama daha bebeğin çok küçük senin, doktorlar kusura bakmasınlar ama işin kolayına kaçıveriyorlar, sana tavsyiem ikinci bi doktora daha gidin bir de onun fikrini alın

sağma makinesinde 15-20 dk sağdığımda 40 cc falan ancak geliyor ama emzirdiğimde yarım saat emiyor sonra da uyuyakalıyor sizce emdiğinde daha fazla emiyomudur yoksa boş boş mu çekiyodur? ben korkudan hem de doktorumun tavsiyesiyle günde 2 kez mama veriyorum ama içim hiç rahat keşke mama vermek zorunda kalmasaydım :KK43:(
humana çay içiyorum bol bol sıvı şeyler komposto falan ama sanki sütüm artmıyomuş gibi geliyor.benimde yardımınıza ihtiyacım var.

çocuk eğer açsa boş boş emmez canım, eğer süt gelmiyosa basar yaygarayı, o senden benden akıllıdır emin ol kaydirigubbakcemile3

alsanaalsanasmile
benimki ayda 740 gr almış az geldi takviye yapalım dedi benim de psikolojim bozuldu bu nendenle sütüm yetmiyo mu az mı kilo alıyo doyuyo mu doymuyo mu?her dr ayrı bişey söylüyo

çok fazla yorum yaptım biliyorum ama sen gel beni dinle o mamayı bırak, hatta o doktoru da bırak, kusura bakmasınlar ama mama firmalarına yaranacaz diye bebeleri analarının sütünden ediyolar, eskiden mama mı varmış gözünü seveyim, sinir oluyoum ya, senin bebeğin gayet iyi kilo almış, kasma şu çocuğu, ihtiyacı neyse onu alır zaten o, açsa da mama veya meme gelsin de bekleyeim sabredeyim de demez, bakmaz gözünün yaşına yaygarayı basar, tuvalete bile gidemezsin, tek ayak üstünde dikeltir seni kaydirigubbakcemile3 şekerim çok takıldım senin bu mevzuuna, kendi yaşadıklarımı şu an sen yaşıyosun çünkü, gözünü seveyim bırak mamayı, sonra ben gibi kahrolcaksın bak, kimlere söylediysem dinlemedi, bi sürü arkadaşım var benim, bakın ben yaşaım siz yaşamayın mamayı bırakın sütünüz yeter diye yalvardım dr mama verdi dediler dinlemediler, şimdi emmeyi bıraktı onların çocukları da, ya boru mu bu bebeğin kilo alıyo işte, daha napsın çocuk, şişme balonmu bu ayda 2şer 3er kilo alcak, hiçbir mama senin sütünün kalitesinde olmucak bunu unutma, senin sütün o çocuğu besleyemezse hiçbir mama besleyemez, dayan memeye yavrum, aç değilse bile sok ağzına memeni, bir eme iki emer derken sütüretimin de artar hem

sütünüz varsa mamayi asla vermeyin benim nerdeyse 2 hafta sütüm yoktu hic cocuk doymuyordu mecburen dogdugu günden itibaren mama verdik...simdi 1 ayi bitirdim süt damarlarim yeni acildi sütüm yeni yeni cogaliyor ama bu seferde bebegim memeyi emmek istemiyor cok cabuk yoruluyor ve memeyi sevmiyor biberona alisti likir likir iciyodu memeden damla damla geliyo tabi istemez simdi ne yapcam bilmiyorum 2dk zorla emip geri atiyor...tabiki bi uzmanina danisin sütün cok az ve bebek gün gün kilo veriyorsa ac acta durdurmayin bebegi...

haklısınablamla da görüştüm deneyimli biri olaral o da aynısını söyledi ve mamayı tamamen kestim zaten günde 1 kez falan veriyordum
bizim sarılık 45 gün sürdü o arada 1,5 gün anne sütü kesildi mama verildi tabi biberon rahat geldi meme zor
bi de son zamanlar sıkıldım biraz psikolojik olarak da etkilendi sütüm kesilmişti sağmaya çalıştım gelmese de faydası oldu artık biraz
alsanaalsanasmile

çok fazla yorum yaptım biliyorum ama sen gel beni dinle o mamayı bırak, hatta o doktoru da bırak, kusura bakmasınlar ama mama firmalarına yaranacaz diye bebeleri analarının sütünden ediyolar, eskiden mama mı varmış gözünü seveyim, sinir oluyoum ya, senin bebeğin gayet iyi kilo almış, kasma şu çocuğu, ihtiyacı neyse onu alır zaten o, açsa da mama veya meme gelsin de bekleyeim sabredeyim de demez, bakmaz gözünün yaşına yaygarayı basar, tuvalete bile gidemezsin, tek ayak üstünde dikeltir seni kaydirigubbakcemile3 şekerim çok takıldım senin bu mevzuuna, kendi yaşadıklarımı şu an sen yaşıyosun çünkü, gözünü seveyim bırak mamayı, sonra ben gibi kahrolcaksın bak, kimlere söylediysem dinlemedi, bi sürü arkadaşım var benim, bakın ben yaşaım siz yaşamayın mamayı bırakın sütünüz yeter diye yalvardım dr mama verdi dediler dinlemediler, şimdi emmeyi bıraktı onların çocukları da, ya boru mu bu bebeğin kilo alıyo işte, daha napsın çocuk, şişme balonmu bu ayda 2şer 3er kilo alcak, hiçbir mama senin sütünün kalitesinde olmucak bunu unutma, senin sütün o çocuğu besleyemezse hiçbir mama besleyemez, dayan memeye yavrum, aç değilse bile sok ağzına memeni, bir eme iki emer derken sütüretimin de artar hem

tatlım, ibolyaya aynen katılıyorum, bunların hepsini bizler de yaşadık, o kadar hassas bir konu ki,insan görünce birşeyler yazmadan duramıyor.
benim kızım için de insanalar doymuyor ondan ağlıyor dediler, yeterli kilo almıyor dediler, sütün az dediler dediler dediler yani..
ama ben doktor açısından şanslıydım, doktorum asla bu sözlere kanmaadı ve mama falan verme talebimi (!) reddetti çok şükür.
6 ay boyunca hergün 1 büyük tencere hoşaf içtim bende (şekersiz, evde ne bulursam meyve olarak attım içine, özelliklede TAZE ZENCEFıL, büyük marketlerde bulabilirsin, patates yada yer elmasına benzer)
humana, rezene, vitamult ne bulduysam içtim.
dereotu süt yapar, yoğurtlu tavuk salatası yaparım ben dereotu koyarım içine, sürekli ondan yaptım. işin sırrı içmekte. ama aç karnına içilmiyor yemekde lazım. kilo promblemlerini bebişinin 6 ayı sonrasına kadar atlat.
emzirdim inatla. inan şu an bile yazarken tüm tüylerim ayağa kalkıyor inadımı düşündükçe. hayatımda hiçbirşeye bu kadar sebat etmemiştim.
kızım 13 aylık. mememi gördüğünde çığlıklar atıyor. vücudumdaki hiçbir yer bu kadar tezahüratla karşılanmamıştı ömrümde :)
emzir emzir emzir. evet onun için. ama belki ondan önce senin için. ruhen tatminin için.

tatlım, ibolyaya aynen katılıyorum, bunların hepsini bizler de yaşadık, o kadar hassas bir konu ki,insan görünce birşeyler yazmadan duramıyor.
benim kızım için de insanalar doymuyor ondan ağlıyor dediler, yeterli kilo almıyor dediler, sütün az dediler dediler dediler yani..
ama ben doktor açısından şanslıydım, doktorum asla bu sözlere kanmaadı ve mama falan verme talebimi (!) reddetti çok şükür.
6 ay boyunca hergün 1 büyük tencere hoşaf içtim bende (şekersiz, evde ne bulursam meyve olarak attım içine, özelliklede TAZE ZENCEFİL, büyük marketlerde bulabilirsin, patates yada yer elmasına benzer)
humana, rezene, vitamult ne bulduysam içtim.
dereotu süt yapar, yoğurtlu tavuk salatası yaparım ben dereotu koyarım içine, sürekli ondan yaptım. işin sırrı içmekte. ama aç karnına içilmiyor yemekde lazım. kilo promblemlerini bebişinin 6 ayı sonrasına kadar atlat.
emzirdim inatla. inan şu an bile yazarken tüm tüylerim ayağa kalkıyor inadımı düşündükçe. hayatımda hiçbirşeye bu kadar sebat etmemiştim.
kızım 13 aylık. mememi gördüğünde çığlıklar atıyor. vücudumdaki hiçbir yer bu kadar tezahüratla karşılanmamıştı ömrümde :)
emzir emzir emzir. evet onun için. ama belki ondan önce senin için. ruhen tatminin için.

ben de humana rezene vitamalt bulamıyorum onun yerine fayrouz içiyorum. beslenmeme dikkat ediyorum. ama göğüslerim dolmuyor önceden taş gibi olurdu şimdi yumuşak. bi de akşamları süt olmuyor çocuk emiyo emiyo yok pompayla çekince de 20 ml anca geliyo her ikisinin toplamı çok az değil mi
benim doktor benim psikolojimi bozdu yaaa haftaya gidince konuşucam adam akıllı olmadı değiştircem

ben de humana rezene vitamalt bulamıyorum onun yerine fayrouz içiyorum. beslenmeme dikkat ediyorum. ama göğüslerim dolmuyor önceden taş gibi olurdu şimdi yumuşak. bi de akşamları süt olmuyor çocuk emiyo emiyo yok pompayla çekince de 20 ml anca geliyo her ikisinin toplamı çok az değil mi
benim doktor benim psikolojimi bozdu yaaa haftaya gidince konuşucam adam akıllı olmadı değiştircem

yavrum sağmaya aldanma, en kaliteli en mükemmel makineyle de sağsan sütünün tamamını boşaltamaz, çocuk emdikçe kanallardaki sütü getirtir, ama pompa getirtemez, sen boşver pompayı falan, bırak bebein çeksin göğsündeki sütü, o uğraşırken getirtir sen tasalanma, bir de dediğim gibi meme ucunun etrafındaki noktalara bebeğin ağzı değecek ki beyne süt üretimi için sinyal gidecek, bak oğlum ilk doğduğu zamanlarda emziriyodum boşaltamıyodu göğüslerimi, sonra ben ikisni de boşaltıyodum pompayla, dondurucuya atıyodum fazla sütümü, ilerde yokluk zamanında veririm diye, aradan birkaç saat geçiyodu göğüslerimden yine süt geliyodu, yani bebekemdikçe getirtecek, sen relax ol, bebeğini de emzirmeye devam et, kilo alımı da güzel, buna bakarak bile bebeğinin doyduğunu anlayabilirsin, dediğim gibi pompa sana ne kadar stün olduğunu gösteremez

arkadaşlar hep demiş ama bend ekendi tecrübelerimi söyleyeyim..4 aya kadar ciddi manada ısırgan rezene melisa anason kekik içtim..ilk ay humana da içtim bunlara ilave olarak..aynı zamanda zayıflamayada çalışıyordum..öyle tatlı hamur işi hiç yemedim..günde 2 meyve yedim bol yeşil salata tükettim..inanılmaz sütüm oluyordu çokta güzel kilo verdim..7 ylık olduktan sonra azaltmak zorunda kaldım çünkü ek gıda yemeyecekti yoksa..şimdi kahve niyetine içiyor 13 aylık..çok emzirmediğim için sütümde yok eskisi gibi..önceden gece göğsümün ağrısına kaşıntısına uyanırdım çocuğu uyandırıp emzirirdim insinde rahatlayayım diye..bu bitkiler gerçekten etkili.

rezene, anason, hurma, sogan suyu cok süt yapiyo...herhangi birisin düzenli olarak hergün tüketmek gerekiyo ve bol su...

benim sütü artıran tek şey uykuuuuuu mirmirmirmir bundan emin oldum.gece uyuyamamışsam istediğimi yiyip içeyim az oluyor süt ama iyi bir uyku çekip yatmadan bir bardak rezene bir bardak humana ve bir bardak süt içtiysem sabaha süt taşmış oluyor göğsümden.

X