Bebek Beslenmesi biberona alışan bebek emmeyi reddederse?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

merveege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
568
2
arkadaşlar,kızım 25 günlük.yapılan hatalar silsilesinin sonucu olarak biberona alıştı.dünden beri güzel emmiyodu,ben de süt gelmiyo da sinirleniyo zannediyorum.bugün sütümün fışkırdıgı halde hala mememi kabul etmemesi sonucu anladım ki kızım biberona alıştı ve emmek istemiyo.koparıyo yaygarayı.sanki bi yerine bişi oluyo.kaşıkla veriyorum artık sağdıgım sütümü ve takviye mamayı.napıcagımı şaşırdım.bu durumu daha önceden yaşamış olan var mı?

ben yaşadım canım maalesef 4.aydan sonrada benim oğlum biberona alışmasından dolayı emmeyi bıraktı .sen benim yaptığım hatayı yapma sakın biraz benim acemiliğim biraz bebeğin huysuzluğu bizi bu durumla karşılasştırdı .ve bebeğim 4.aydan sonra mamaya başlamak zorunda kaldı canım bebeğin küçük emzirmekten vazgeçme .

aynı durumu yaşıyorumve çoooküzülğyorum bugün göğsümü verdim azda olsa aldı ama sütüm azalmış galiba

aynı hatayı ben yaptım sen yapma bari :KK43::KK43::KK43: 3,5 ay zar zor emzirebildim bu yüzden...

benimki en baştan beri emiyodu sutum gelmiyodu bunu fark edince pompa aldım sagarak verdşim şimdi sutum var ama koca gunun tamamnı emmiyor sadece 2-3 ogun emziriyorum
benim biberon memeyi bıraktırmayan öellikli emziği geniş dr brwons kullanıyorum
benimki tembel oldu için emmiyo

aynı sorun bende de var geceleri uyku sersemi çok güzel emiyo ama gündüz çok zor bazen 5 saat aç duruyo ama yine de emmiyor başından beri mecburen mama veriyorum bu yüzden de biberona alıştı sanırım .
bende dr browns biberonunu aldım anne memesine yakınmış diye ama biberona alıştı yine de .bunun bir çaresi yokmu bebeğim daha 3 aylık ve emmesini istiyorum kaşıkla vereyim dedim ortalığı ayağa kaldırıyor sanki bişey yamışım gibi ağlıyor:KK43:

anne memesine benzeyen biberonlardan tavsiye ederim.ben komple silikon olan nuby biberon kullandım.buna rağmen zaman zaman bırakma eğilimi gösterdi bebeğim ama pes etmeyin..6,5 aylık ve hala emiyor maşallah..
birde 25 günlük bebek, sütüm fışkırıyo diyorsun mamayı neden tercih ettin doktor mu önerdi kilo alımından dolayı?

shadowflower,bebeğim sarılık oldu,gerçi 12ye yükseldi,riskli bi durum yoktu ama ne bilelim biz,hastaneden çıkarken aptamil1 alın içirin bol bıl dediler sarılıgın geçmesi için.göğsümü de tam alamamıştı gergin oldugu için.tabi süt artamadı haliyle..biberonla süt ve mama verdik..of neler yaşamışım ya anlatınca bi daha canlandı o günler..

artık alıyor mememi,uyku sersemiyken yakaladı,bi daha kesinlikle biberon vermiyorum.bazen süt yetmiyor sanırım,emdiği halde basıyor çığlıgı,o zaman mama takviyesini kaşıkla yapıyorum.

canım geçmiş olsun..sarılığı anne sütü geçirir ilk kez duyuyorum mama verin geçsin diyenleri.
neyse geçmiş artık..bende mama verdim ama sütüm cidden azdı..ama sütünü arttırıcı şeyler dene bol su iç.süt arttırıcı gıdalarla ilgili başlık var bakabilirsin.
eğer mama şartsa da, mama olarak hipp organik mama tavsiye ederim..organik mama daha sağlıklı canım..sağlıkla büyüsün bebeğin..

canım geçmiş olsun..sarılığı anne sütü geçirir ilk kez duyuyorum mama verin geçsin diyenleri.
neyse geçmiş artık..bende mama verdim ama sütüm cidden azdı..ama sütünü arttırıcı şeyler dene bol su iç.süt arttırıcı gıdalarla ilgili başlık var bakabilirsin.
eğer mama şartsa da, mama olarak hipp organik mama tavsiye ederim..organik mama daha sağlıklı canım..sağlıkla büyüsün bebeğin..

benim de bebeğim sarılık olmuştu bize de sık sık besle demişti doktor sütün yetmiyorsa mama da olur demişti.sarılığın geçmesi için önemli olan bebeğin vücuduna sıvı girmesi ve bunu idrarla dışarı atarken sarılığını da atıyormuş.yani anne sütü yoksa mama da oluyor.

benim de bebeğim sarılık olmuştu bize de sık sık besle demişti doktor sütün yetmiyorsa mama da olur demişti.sarılığın geçmesi için önemli olan bebeğin vücuduna sıvı girmesi ve bunu idrarla dışarı atarken sarılığını da atıyormuş.yani anne sütü yoksa mama da oluyor.

anladım, süt olmadığı durumlarda zaten mama mecburen verilir de, sarılık için duymamıştım demek sıvı önemli olan..birşey daha öğrendim :ecrin_bebek:

Bebeğim 15 aylık biberon verdim şimdi meme ememiyor sahip vereyim dedim biberonla sürüm ağzına girince midesini bulandırıyor ne yapayim

X