Doğuma Hazırlık kizlar kuranda gecen yada sahabe adi olan kisa ve degisik erkek isimleri lütfen

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

yesim25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
106
0
kizlar bir oglum var adi talha sahabe adi cok severek koymustum.bunun gibi hem kisa hemde anlami olan degisik bir isim istiyorum.bana yardimci olur musunuz.duyduklarim:enes,ensar,kayra
hosuma giden ise hamza ve eymen var ama onlari koyamam en yakinlarimda var.simdiden sagolun

Kuran da ismi geçen tek sahabe Hz. Zeyd, talha ya uygun olarak taha var, sure ismi, Derda koymuştu bir tanıdığım yine oğluna.... Muaz, Ömer, Tarık şimdi aklıma gelenler ama taha sana daha uygun gibi yine de sen bilirsin canım, ismiyle yaşasın inşallah....

canım benimde bi ogluşum olcak ben yaser enes düşünüyom belki fikir olur sana birde ben yusuf isminide seviyorum

bu ara eymen ismi çok moda gerçekten. kuranda geçmiyor ama yağız ve yiğit isimlerini beğeniyorum. 24 haftalık hamileyim oğlumuz olacak inşallah aslında ben melih veya eralp istiyorum ama kocam beğenmiyor birde ulaç ismi var cennette ölümsüzlüğe ulaşmak demekmiş. isim seçmek gerçekten çok zormuş hepimize kolay gelsin.

bera canim, sahabe ismi ve cok guzel...
ensar da guzel medineli sahabelere verilen isim. (yardim eden)
enes de ama coooook var artik degisik dusunuyorsan takma. yasakkelime bi suru enes taniyorum kucuk cocuk.
furkan, (dogru ve yanlisi ayirmak)
selman var tabii, selman i farisi (emniyet, guven, selamet, islam)
kayranin anlami cok guzel ama sahabe ismi olup olmadigini veya kuranda var mi bilmiyorum. ama anlami guzel.
akif i de oneririm, mehmed akifi in ismi ve cok anlamli.
muaz acaip guzel, muaz bin cebel in ismi.
yasir ilk sehid olan sahabe.
imran hz meryemin babasi. evine bagli erkek anlamindaymis.
nevfel var bilmem hosuna gider mi, varaka bin nevfel isimli sahabeden...
yusuf da var...
cook var yani. e artik kolay gelsin... kaydirigubbakcemile3

bu ara eymen ismi çok moda gerçekten. kuranda geçmiyor ama yağız ve yiğit isimlerini beğeniyorum. 24 haftalık hamileyim oğlumuz olacak inşallah aslında ben melih veya eralp istiyorum ama kocam beğenmiyor birde ulaç ismi var cennette ölümsüzlüğe ulaşmak demekmiş. isim seçmek gerçekten çok zormuş hepimize kolay gelsin.

aaa bnim iki oğlum olcak ikizlrime yağız v yiğit koymaya karar vrdik

Öncelikle Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin demek istiyorum

Sahabe isimlerinden beğendiklerim

Yasir
Ezver
Haris
Rebi

Rabbim izin verirse biz de oğlumuza Eymen adını koyacağız :nazar:
Eymenler çoğalıyor zemuszemus

X