Gebelikte gece terlemesi...

semami

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2010
357
17
arkadaşlar, gece ince giyinmeme rağmen; sadece ensem, boynum ve göğüs aram acayip şekilde terliyor. 30.haftadayım, 26.haftadan beri böyle.

kendimi menapoza girmiş kadınlar gibi hissediyorum. lülülülülülü

nolur bana yalnız değilsin diyin....:teselli:

:roflol:

canım sorma o terlemeyi bende soğuk havalarda bile terler oldum üstelik terlediğim için hastada oldum aman dikkat et terliyorum diye çok incecik giyinme birde terin üzerinde soğumasın ya üstünü değiştir yada hemen bir yelek giy üstüne. sonra hamile hamile benim gibi öksürürsün .çok zor oluyor

canım yanlız degilsin merak etme benimde özellikle gögüs aram cok terliyor hemde cok bide tuhaf kokuyo hamilelikte ter bezleri daha cok calısrmıs ondan sanırım neyse sıkma canını atlatıcaz bugünleri

Gece kalkıp üstümü değiştiriyorum, bazen de bi bakıyorum sabah olmuş.. ,
hormonlar değişti ya sanırım ondan.
terliyosun üstüne bi de garip kokuyo. umarım doğumdan sonra düzelir.

ayenn canım ysnlız degilsinn çok terliyorum ama gebelikte normal oldugunu yatarekn ince giyinlmesi gerektigini okuumuştum bi gebelik sitesinde

ay kızlar okuyunca içim rahatladı:))
benim de göğüslerim küçük olmasına rağmen arası gece acaip terliyor:))
bir tek bende oluyor sanıyordum ama değilmiş:)
ince giymek çare olmuyor,gece değiştirmek lazım..

Bende çok terleyenlerdenim..gebelikte normalmiş..bide heryerimiz yağlanıyo kremleniyo çatlamamak için onlarda beni terletiyo sanırım..ama napalım önemli değil..normal yanii.

evet bendede 16. haftada başladı şimdi 23.haftamdayım sanırım geçti eskisi gibi terlemiyorum şimdi menopoza giren bayanları daha iyi anlıyorum zor bi durum

Ben normalde sıcağı seven biriyim ve bu zamana kadar gece üstümü açtığımı hatırlamam.Birkaç haftadır gece yatarken üzerime bişey örtemiyorum,sanki yanıyorum,zaman zaman ateşim çıkıyor gibi oluyor.Adet olmadığımız için oluyormuş böyle..

Bende bu ter olayı yeni başladı. 29.haftamdayım. Aşırı derecede terlemeye başladım geceleri. Çok zor ya

Aynı şekilde bende de terleme çok oluyor geceleri ve göğüs arası özelliklede .
Doktor troid hormonlarındaki artış yapar terleme dedi .
kısa kollu ile uyudum kollarım üşüdü ama diğer yerler terledi:)))
ne edecez başa gelen çekilecek kızlar

aynı sorun bendede var
sürekli göğüs aralarım terliyo
aslında göğüslerimde hiç büyümedi ama
demekki hormonlarla alakalıymış:)
napalım 1 ay daha katlanıcaz artık:)

yazdıklarınızı okuyunca güldüm.siz asıl terlemeyi doğumdan sonra görün.:) ilk bir ay geceleri uyanıp üstümü değişiyordum,yastığı sıksan su damlardı,saçlarım sırılsaklamdı.zamanla azalıyor sadece emzirirken terler oluyorsunuz.

bende 32. haftamdayım bir haftadır terleme değil ama sıcaktan bunalma oluyodu dolayısıyla da sık sık uyanıyordum..ama kendimce çözümü buldum.

yatmadan hemen önce 5dk ılık bir duş yapıyorum hatta çıkacağım zaman soğuğa yakın bi ısıyla suyu özellikle göğüslerime , göbek çevresine , basenlere , bacaklarıma tutuyorum..bu hem cildi güzelleştirip sıkılaştırıyo hemde vücutta biriken ödemi çözüyor.

duştan çıkar çıkmaz da malum kremleri bebek yağlarını sürüyorum , ılık bir bardak süt içiyorum (rahatlatıyo ve mide yanmamı hemen geçiriyo) sonra cup yatağa....

sabaha kadar deliksiz uyuyorum.

tabi herkesin bünyesi farklı aynı etkiyi göstermeyebilir ama bi deneyin derim, bana çok iyi geliyo

X