Hamileliğin ilk 3 ayında grip olanlar, geçirmiş olanlar....

ben 2 buçuk aylıkkn olmuştum doktor minoset verdi ama yinede içmedim eczane bol bol ıhlamur iç dedi bende öyle yaptım bide çok mandalina portakal falan yedim allahıma şükür hap içmeden atlattım

bende çok kötü grip oldum. ilaç yazıldı kullanmadım. öksürükde vardı. zencefil ile bal yedim. fakat zencefil düşüğe neden oluıyormuş. Allah 'tan bişy olmadı. limon,bal,sıcak su ve bol bol portakal suyu geçirir. tecrubeyle sabittir.

canım ben 3 aylıkken fena bi grip geçirdim ilk önce banada ilaç yazdılar ben korkudan almadım bile nane limon ıhlamur idare etmeye çalıştım ama nafile bi gece ateşten hastaneye gittim ve grip yüzünden 1 hafta yattım enfeksiyonda kapmışım bence iyi bi doktora görün ve doktor tavsiyesine uy derim

Ben ilk 3 ayda 2 kez grip oldum, ikisinde de birer kez minoset kullanmak zorunda kaldim cunku atesim 38'i gecti. Atesinin 38'i gecmesine izin verme, gecerse ates dusurucu kullan cunku ates daha zararli. Ben 38 olana kadar surekli dus alip soguk kompres uyguladim ama yine de bir yerde 38'i gecti. Fakat ikinci defa almama gerek kalmadan atesim 37 kusurlere dustu ve yukselmedi.

Dedigim gibi, gripte en onemli sey atesin cikmamasi, gerisi o kadar da onemli degil.

canım ıhlamur çok iyi geliyor. ama sakın nane limon içme nane ilk aylarda düşüğe sebep oluyormuş dikkatli ol ıhlamur limon bana çok iyi geliyor her zaman geçmiş olsun.

kızlar doktorların verdiği ilaçları bebeğime zararı olur diye içmmezlik yapıyorsunuz ama ateşinizin çıktığında beebğinize daha çok zarar vermiş oluyorsunuz aman ha dikkat ateşiniz çıkmasın buna çok dikkat edin gribal enfeksiyonda doktor ateş düşürücü verdiyse mutlaka kullanın hafif geçiriyorsanız dediğniz yöntemler uygun ıhlamur bol c vitamini zengin meyveler vs . fakat çok ağırsa ve ateşlenmeler oluyrsa çok çok önemli bende geçen gün çok ağır bi grip geçirdim.kulak burun boğaza randevü oldum ilaçlarmı doktoruma gösterdim ve kullandım şimdi iyim ALLAH şükür sizde sizede geçmiş olsun kızlar...

Zeliha cım bende 3,5 aylık hamileyken kötü bir grip geçirdim.Ateşin varsa eğer mutlaka dr una danış ilaç yazar ateş bebeğe çok zarar veriyormuş onun dışında ıhlamur iç,portakal,greyfurt,limon sık iç.Ben öyle yaptım ilaçsız atlattım çok şükür.Tabii bunların hepsi dr umun tavsiyesi

bende 3 aylık hamileyim grip degilim rahatsızlıgım yok ama sürekli hapşırıyorum ve burnum akıyo bir aydır .ayrıca burnumda kanıyo sık sık.hamilelikde burnu kanaan varmı acaba.nette normal yazıyo ama içim rahat degil

bende 3 aylık hamileyim grip degilim rahatsızlıgım yok ama sürekli hapşırıyorum ve burnum akıyo bir aydır .ayrıca burnumda kanıyo sık sık.hamilelikde burnu kanaan varmı acaba.nette normal yazıyo ama içim rahat degil

benim hala kanıyor burnum 31.haftalık oldum normal yani telaşlanma ama çok aşırıysa tabi dktrunla görüşmende fayda var ama sadece mendili pisleticek kadarsa önemli bi durum değil bence.

Zeliha cım bende 3,5 aylık hamileyken kötü bir grip geçirdim.Ateşin varsa eğer mutlaka dr una danış ilaç yazar ateş bebeğe çok zarar veriyormuş onun dışında ıhlamur iç,portakal,greyfurt,limon sık iç.Ben öyle yaptım ilaçsız atlattım çok şükür.Tabii bunların hepsi dr umun tavsiyesi

Teşekkür ederim canım. Çok şükür ateş yok baş ağrısı, hafif boğaz ağrısı, halsizlik gözlerde sulanma v.s. Ihlamur içiyorum meyve yiyorum hamdolsun bugün daha iyiyim.

konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama bende aynı dertten muzdaribim. 6 haftalık hamileyim 1 haftadır feci halde üşütmüş durumdayım dr parol verdi başka bişey veremem dedi ateşim hiç 38 e çıkmadı ama hep 37 üzeri inanılmaz terliyorum şu yaz günü..günde 4 tane kullan dedi parol için kullanıyorum ama çok endişeliyim bir yandanda ilk üç ay çok önemli ve bebeğin en hassas dönemi.. inşallah bişeycik olmaz bebeğime..limon bal içiyorum habire sarmısaklı çorbalar içiyorum ama atlatamadım bi türlü..en kötüsü fena bir öksürük var gece gündüz bırakmıyor konuşacak olsam konuşturmuyor bide çok afedersiniz balgam atıyorum habire..öksürük de çok tehlikeli bebek için..inşallah biran önce iyileşirim...ilk bebeğimi kaybettim inşallah Allahım sağlığıyla bu bebeğimi bana bağışlar..

konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama bende aynı dertten muzdaribim. 6 haftalık hamileyim 1 haftadır feci halde üşütmüş durumdayım dr parol verdi başka bişey veremem dedi ateşim hiç 38 e çıkmadı ama hep 37 üzeri inanılmaz terliyorum şu yaz günü..günde 4 tane kullan dedi parol için kullanıyorum ama çok endişeliyim bir yandanda ilk üç ay çok önemli ve bebeğin en hassas dönemi.. inşallah bişeycik olmaz bebeğime..limon bal içiyorum habire sarmısaklı çorbalar içiyorum ama atlatamadım bi türlü..en kötüsü fena bir öksürük var gece gündüz bırakmıyor konuşacak olsam konuşturmuyor bide çok afedersiniz balgam atıyorum habire..öksürük de çok tehlikeli bebek için..inşallah biran önce iyileşirim...ilk bebeğimi kaybettim inşallah Allahım sağlığıyla bu bebeğimi bana bağışlar..

Selam ben de 6 haftalık gebeyim ve ağır grip geçiriyorum, serum taktırdık ve parol aldım ateşlendiğim için..senin nasıl gitti bebeğin etkilendi mi?..

8 haftalığım bebeğime bir şey olacak diye çok korkuyorım. Sizler sorunsuz atlatabildiniz mi bebekleriniz etkilendi mi

Ben de aynı dertten muzdaribim. 6. haftaya girdik ve bugün sinüzit ile karışık grip oldum. Dünden beri hapşırmalarım vardı bugün daha da arttı. Bebeğe zarar gelir diye korkuyorum..

Bende 7.haftama girdim bugün ve feci grip oldum hapşuruyorum sürekli burnumda akıyor ateşim yok ama çok halsizlik yapıyo.ilaç almak istemiyorum nane limonda içmedim nane düşük yapabilirmiş ıhlamur içeyim diyorum onun bi zararı var mıdır?

Ben iki kez grip atlattım dr uma sordum ateş olmadığı sürece hiçbir sorun olmaz dedi. Bol bol sıvı almalısınız özellikle su. Ihlamur da günde 3 4 bardak içebilirsin dedi yine de bir iki bardakta kaldım ben bebekleriniz etkilenmeyecktir. Geçmiş olsun

X