Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rotarix askıya alınmış duyan oldumu?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
evet ben de duydum bugün doktora gitmiştik aşı sonrası ishal gibi bi takım yan etkileri görülmeye başlandı diye doktorumuz yapmadı aşıyı

Arkadaşlar böyle bir haber ortaya atıldı ama hiç bir saglık personelinin haberi yok bu nasıl iş,dün arkadaş doktor kendisi saglık bakanlığını bile aradı öyle birşey yok demişler ve kendi bebeğinedün aşıyı yaptı.Bir doktor kendi bebeğine yapıyorsa bende yaptırırım diyorum.Bu iddanın kesinliği yokherkesin kafasını kurcalamanın da mantığı yok.

Biz iki dozuda yaptırdık hiç bir yan etkide olmadı. ıkinci dozu Martın başında yaptırdık. ıçinize şüphe düşsün ama yaptıranlar psikolojinizi bozmayın derim ...

:S haydaa biz olmuştuk oğlum 7,5 aylık ve yaklaşık 3 haftadır sürekli bitmeyen ishali var ateşi de çıkıyor hastanede de kaldık acaba bu aşının etkisi yokmu ya da bizim durum farklı mı offfffffff annelik ne zormuş :KK43:

üffff ya...benim oğluma bu aşıyı yaptırdıktan sonra çocuğun bağırsak düzeni değişti, anne sütü alan her gün dışarı çıkan bebek ondan sonra kabız oldu, 10-15 günde zor yapıyor kakasını. aşıdan dolayımı acaba?? eyvahedigeldismile
aynı şey bizdede oldu cnm bütün bağırsak düzenini bozdu oğlumun.bide o gün acaip dercede ağladı .aşırı gazlandı.zaten gazlıydı ama ogün hadsafhada oldu.sürekli ağladı çocuk.annem keşke yaptırmasaydık dokundu galba çocuğa demişti.ertesi gün ağlama kesildia ama bağırsak düzeni aynı bozuklukda devam etti bi kaç hafta.şimdinormale döndü.seninkide düzelir inş
iyi gunler ben de okudum fda nin haberini simdi dr umuzu aradim bir gun askiya aldik arastirdik hic bir sorun yok markayi degistirme dedi ben guveniyorum
ozamn sorun yok cnm.doktorun ne diyosa o..bende gidip bi konuşucam haberide yanımda götürücem pzartesi günü
evet ben de duydum bugün doktora gitmiştik aşı sonrası ishal gibi bi takım yan etkileri görülmeye başlandı diye doktorumuz yapmadı aşıyı
bak bunu duymamıştım.bu yan etki yenimi görülmeye başlanmış.ne dedi doktorunuz anlatırmısın?
Arkadaşlar böyle bir haber ortaya atıldı ama hiç bir saglık personelinin haberi yok bu nasıl iş,dün arkadaş doktor kendisi saglık bakanlığını bile aradı öyle birşey yok demişler ve kendi bebeğinedün aşıyı yaptı.Bir doktor kendi bebeğine yapıyorsa bende yaptırırım diyorum.Bu iddanın kesinliği yokherkesin kafasını kurcalamanın da mantığı yok.
allasen canım yaa sağlık bakanlığına nasıl bukadar güveniyosun anlamadım.domuz gribinede onay verildi.peşinden birsürü kişide yan etksini yaşadı.hastanelik oldular.haberlerde dinlemişsindir muhakkak.üstelik bu aşıyı başbakan yapmaya yanaşmadı..okadar güvenilir olsaydı önce kendi olurdu herkezin önünde.eski sağlık bakanı açıklamada yapmıştı hatta.ben ve ailem olmadık bu aşıyı mesela.hiç bişeycikde olmadı şükürler olsun...artık ben bakanlığın onay verdiği herşeye çok güvenerek yakalaşamıyorum .şüphe duyuyorum.peki neden hala bu aşı zorunlu aşılar kapsamına alınmadı o halde.yk özelmiş falan.madem bu kadar çocuk bu hastalığa yakalnıp perişan oluyo hatta ölümle sonuçlanıyo bazen.ozaman onay verip devlet kapsamına alınsınçalınacak diye duyuyoruz halaaa alınacak...maddi durumu olmayıp yaptıramayanların yavruları ne olucak???neyse bu konulara girmeyelim ..
sağlık bakanlığı bebek mamalarınada onay veriyo peki o nasıl olcak.gdo lu diye şimdide kullanımı yasaklandı.önce izin veriyolar sonra yasaklıyolar...denem tahtasımı yavrularımız
kafa kurcalama olayı bana söylenen bir laf değildir umarım diye düşünüyorum.yok bana söylüyorsan ben duyduğumu okuduğumu paylaşıyorum herkes gibi...varsa böyel bişey ysaklanmalı bu aşılar bence..kızımın zamanındada rota virüsü vardı ama aşısı falan yoktu olmamıştı kzım.hiçde geçirmedi...
olupda çok kişi var bu haastalığı geçiren.bazı bünyelerde peşinden hastalığı geçirebiliyormuşsun.buda yan etkisi daha ne olsun.biz bebeklerimiz hastalanamsın yada dah hafif atlatsun diye dktorumuz ne derse nu yapıyoruz..ama eğer böyle bir şey varsa u aşıyı olan ve olacak bebekler için öneml bir haber bu.ben böyle düşünüyorum kiiii.ekliyim umarım yalan karalama için yapılan bir haberdir diyede dua ediyorum.2.dozumuzun günü geliyr.yaptırmak istemiyorum korkudan..

:S haydaa biz olmuştuk oğlum 7,5 aylık ve yaklaşık 3 haftadır sürekli bitmeyen ishali var ateşi de çıkıyor hastanede de kaldık acaba bu aşının etkisi yokmu ya da bizim durum farklı mı offfffffff annelik ne zormuş :KK43:

aşının yan etkisi olduğuna inanıyorum ben.inanamayanlarda olduğu gibi.herkes farklı düşünüyor çünkü herkesin çocunda farklı etki yapıyo.benimki dediğim gibi ogün bayağı bi kötü oldu.yaptırmıycam 2.yi diye düşünmüştüm hatta..:KK43:((nette girdiğim sağlık sitesi var.ordaki forumda bu aşıyı olupda peşinden hemen rota virüsünü geçirenler okadar çoktuki şaşırmıştım.hatta hemen hemen çoğunluğu aşıyı bizim gibi olan kesim.yaptırmayanlar çok çok nadir yakalanmış.daha önce piyasadan kalkmış tekrar değiştirilrek piyasaya sürülmüş aşılar bunlar.kesinlikle yan etki yapmaz demiyo hiç bir doktor.hafif ishal görülebilir dedi mesela bizimki..
demekki her aşıda olabiliği gibi bundada var yanetki.ama kimde ne yapıyo bu değişiyo cnm anladığım kadrıyla.bazısındada hiiiiç bişey yapmamış.bu dahada güzel.keşke hiç kimsenin bebeğinde etki yapmasa temmennimiz bu..
bi haber çıktıysa azda olsa araştırmalıyız bence.sağlık sözkonusu burda...kafa kurcalanacak haberlri yapanlara sormak lazım bunları aslında.ben kötülük olsun diye paylaşmadım bunu.benimde evladım var ve endişe ettim haklı olarak.inanıp inanmamak sizlere aklmış araştırmaktan bişey çıkmaz kızlar....
umaarım bebğin iyileşir cnm biran önce.tahlil yapılamadımı peki bebeğine???

Son düzenleme:
Fundacım şimdi bu başlığı görünce çok şaşırdım çünkü daha dün yaptırdım ikinci dozu.. Birde oğlum üşütmüş hastaydı bekledi doktor iyileşsin biraz öyle yapalım dedi..
Haberi internetten araştırdım sadece senin alıntı yaptığın haber var o da inglizceden kısmen çevrilmiş hepsi aynı çeviriyi kullanmışlar. Yani sadece içinde domuz DNA sı var denmiş eee geri si yok...
Bir forumda uzman doktor öyle bişe yok içiniz rahat olsun demiş. Bencede yoktur öyle bişe yada altında başka bişe vardır bu haberin. Sonuçta doktorlarımız psikopat değil.E iyi kötü ülkemizinde sağlık bakanlığı var göz göre göre hala bu aşıyı yapıyor olamazlar. Ben endişe etmiyorum o yüzden hem açıklama FDA tarafından yapılmış WHO dan değil. Ayrıca aşıyı bana Doktor olan teyzem önermişti kendiside kızına yaptırdı. Aynı şekilde doktorumuzda önerdi yaptırmayı. ıçim rahat olsun diye yaptıdım.
Herkesin kendi kararıdır tabi ayrıca benim için olan olmuş durumunda zaten iki dozuda yaptırdım. Geri dönüşü yok. Üzülsem ne çare...

bence tıpkı domuz gribi aşısı gibi asparagas haber bu..
herkez daha pahalı olanı yaptırsın diye insanların içine kuşku sokuyorlar bence..

Fundacım şimdi bu başlığı görünce çok şaşırdım çünkü daha dün yaptırdım ikinci dozu.. Birde oğlum üşütmüş hastaydı bekledi doktor iyileşsin biraz öyle yapalım dedi..
Haberi internetten araştırdım sadece senin alıntı yaptığın haber var o da inglizceden kısmen çevrilmiş hepsi aynı çeviriyi kullanmışlar. Yani sadece içinde domuz DNA sı var denmiş eee geri si yok...
Bir forumda uzman doktor öyle bişe yok içiniz rahat olsun demiş. Bencede yoktur öyle bişe yada altında başka bişe vardır bu haberin. Sonuçta doktorlarımız psikopat değil.E iyi kötü ülkemizinde sağlık bakanlığı var göz göre göre hala bu aşıyı yapıyor olamazlar. Ben endişe etmiyorum o yüzden hem açıklama FDA tarafından yapılmış WHO dan değil. Ayrıca aşıyı bana Doktor olan teyzem önermişti kendiside kızına yaptırdı. Aynı şekilde doktorumuzda önerdi yaptırmayı. İçim rahat olsun diye yaptıdım.
Herkesin kendi kararıdır tabi ayrıca benim için olan olmuş durumunda zaten iki dozuda yaptırdım. Geri dönüşü yok. Üzülsem ne çare...

canım en sadece duyduğumu ve nette bulduklarımı paylaştım.paylaşmak istedim.kötülük olsun diye değil.amacım sizlerin aklını bulandırıp moral bozmak değil inanın.sadec her anne gibi yavrum için endişelendim ve bu aşıyı yaptıran yaptıracak olnalar varsa dy esormak istedim..tabiiki doktorlrımız bile bile bir bebeği hasta edecek ialcı vermezler.doktorumuza güvenmek zoundayız.ben doktorumuza güveniyorum iyi bir doktor .ona danışıcam bu konuyu.teyzeniz önerdiyse haklıdır.ben sadece araştılıldığını iliyorum bu aşının.dün burda yazan arakdaşın dediği siteye baktım ordaki doktorda haberdar bundan.rotateq yapılabilir deniyo ama sonuçta oda aynı aşı..
WHO dan değil açıklama evet cnm.bende yavrum u rota virüsünü kapmasın yada daha hafif atlatsın diye yaptırdım ilk dozunu.2.yi yaptırmaya yakın bu haberi okudum...üzülecek bir durum yok demekk.teyzenzde önermiş.belkide zararı yoktur u kullanılan virüsün..olsa diye düşünüyorum 3yıla yakındır bu aşı yapılıyo bir yığın çocuk hastalanmıştı ..
bence tıpkı domuz gribi aşısı gibi asparagas haber bu..
herkez daha pahalı olanı yaptırsın diye insanların içine kuşku sokuyorlar bence..

dediğind haklı olablirsin.aynını bende düşünüyorum.belkde amaç budur.ama prospektüsünde yokmuş açıklama.insandan alınma diye yanlış yazılmış.oalay buymuş yani.ndan aaştırm gereğ duyulmuş bir yan etksi falan varmıdır diye....birşey çıkmayacak diy umuyorum..

valla bu konuyu açtığıma açacaıma bin pişman oldum.sadece iyi niyetle paylaşmak istedim.ama nedenese sanki ben bu haberi çıkarmışım gibi kötü duruma düştüm... :sinifsinif:
hayret yani...bebeklerimizin sağlığı sözkonusuydu bende birz hassas yaklaştım konuya.önemli gerçektende çünkü...
bilgisi olan varsa uyarsın brbirni istedim yada yoksa böyle bi durum gene haber versin istedim..herkezin kendi bileceği şey bu.evlat sizin evlatlarınız.en doğrusunu siz bilirsiniz yavrunuz için....ben kötü niyetle açmadımki bu konuyu...inanın çok üzüldüm.. mafoldumben .hiç birşey yazmıyacağım bu konuda...ister inanın ister inanmayın....ister araştırın ister araştırmayın...
doktorumla konuşup bi karara varıcam bu hafta.....hoşçakalın....

valla bu konuyu açtığıma açacaıma bin pişman oldum.sadece iyi niyetle paylaşmak istedim.ama nedenese sanki ben bu haberi çıkarmışım gibi kötü duruma düştüm... :sinifsinif:
hayret yani...bebeklerimizin sağlığı sözkonusuydu bende birz hassas yaklaştım konuya.önemli gerçektende çünkü...
bilgisi olan varsa uyarsın brbirni istedim yada yoksa böyle bi durum gene haber versin istedim..herkezin kendi bileceği şey bu.evlat sizin evlatlarınız.en doğrusunu siz bilirsiniz yavrunuz için....ben kötü niyetle açmadımki bu konuyu...inanın çok üzüldüm.. mafoldumben .hiç birşey yazmıyacağım bu konuda...ister inanın ister inanmayın....ister araştırın ister araştırmayın...

arkadaşım üzme kendini boşuna burada çoğumuz aşıyı yaptırdığımız için artık aşıyı savunma gereği görüyoruz çünkü yavrularımız oldu iş işten geçti ama paylaşımın için çok teşekkür ederim adıma çünkü en azından birincisini yaptıranlar veya hiç yaptırmayanlar araştırma fırsatı bulacak.sen tamamıyla iyi niyetinle bizimle paylaştın bunu bu yüzden kendini üzme.bak ben senin sayende doktorumu arayıp bu durumu soracağım ona göre ikinci dozu olacak.benim kızım da ilk dozu olduktan sonra kakasını sulu yapıyor gibi ya da ben öyle etkilendim psikolojik olarak.ben de takibindeyim umarım birşey çıkmaz.

Son düzenleme:

Canım sen beni yanlış anladın. Sen paylaşmasan haberim bile yoktu. Tabiki paylaşacaksın şuçlama gibi bir durum yok yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Ama ben habere inanmadım. Biraz içinizi rahatlatmak için yazdım. Asla düşündüğün gibi değil. Aynı şeyi ben duysam bende burda paylaşırdım. Sayende ben araştırdım ama bana pek doğru gelmedi kişisel düşüncem bu herkesin düşüncesine de saygı duyarım.. Paylaştığın için teşekkürler canım..

merhaba kızlar bende burada okuyunca konuyu endişelendim açıkçası olduk bu aşıyı bi zararı olur mu ya da boşuna çocuğa ilaç mı yükledik diye paylaşan arkadaşım teşekkürler duymamıştım böyle bi söylenti varmış hakikaten yazmadan önce doktorumuza danışmayı bekledim bugün gidebildik sordum doktorumuz sadece söylenti askıya falan almadık aşıyı dedi zaten bugün bununla ilgili kongrede var katılacağım endişelenmeyin dedi herhangi bir yan etkiside olmamıştı çok şükür içim rahatladı endişelenen anneler sizde doktorunuza danışın en iyi cevabı onlar vereceklerdir eminim

haberi paylaşan arkadaşa ben de teşekkür ediyorum. kıızm 11. ayında ve biz de doktora güvenip olduk bu aşıyı. ama içimde hep bir kurt vardı. tıp henüz ucu açık bir bilim ve doktorların dediği de hiç bir zaman birbirini tutmaz. içimdeki kurt aşıyı yaptırma boşuna civa yükleme bebeğine dedi ama dinledim. bu haberi okuyunca sorumluları Allah'a havale ediyorum diyebildim sadece. biz bebeklerimizin tek damla gözyaşıyla boğulurken onlar ne yapıyor, çok sinirliyim.
bu arada bundan sonra su çiçeği aşısı falan var hiçbirini yaptırmayacağım. arkadaşlarımın bebekleri 4 ay ve 6 aylıkken atlattı hastalığı avrupada aileler bi çocuk bulaşıcı hastalığa yakalanınca çocuklarını onun yanıana götürüyorlarmış ona da bulaşsın ve bağışıklık kazansın diye yurt dışında olan 2 amcam bahsetti.biz de yok o aşı bu aşı kafayı yiyeceğim. aşılar ve antibiyotikler yüzünden bu basit hastalıklar azalırken otizm, ms, kanser gibi dertler çoğaldı. otizm oranı binde birken ,%1 e düşmüş. sebebinden biri de bu aşılar. Allah herkesin bebeğine sağlık versin ve korusun. başka güvenecek kimsem yok

Canım sen beni yanlış anladın. Sen paylaşmasan haberim bile yoktu. Tabiki paylaşacaksın şuçlama gibi bir durum yok yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Ama ben habere inanmadım. Biraz içinizi rahatlatmak için yazdım. Asla düşündüğün gibi değil. Aynı şeyi ben duysam bende burda paylaşırdım. Sayende ben araştırdım ama bana pek doğru gelmedi kişisel düşüncem bu herkesin düşüncesine de saygı duyarım.. Paylaştığın için teşekkürler canım..
canım benim olurmu öyle şey yaa..asıl ben özür dilerim sana değildi sözüm...yani terslenenler inanmayanlar oldu.sanki ben ıkarmışım haberi gibi davranıldı ondan ...senle alakası yok..haber ne derece doğru bilemiiyor tabii insan.inanmamakta haklı olabilirsin elbette..fazlamı hassa davranıyorum,çokmu kırılganım bilemiyorumkusuruma bakma emi? öpüldün opuyorumnanaktan
merhaba kızlar bende burada okuyunca konuyu endişelendim açıkçası olduk bu aşıyı bi zararı olur mu ya da boşuna çocuğa ilaç mı yükledik diye paylaşan arkadaşım teşekkürler duymamıştım böyle bi söylenti varmış hakikaten yazmadan önce doktorumuza danışmayı bekledim bugün gidebildik sordum doktorumuz sadece söylenti askıya falan almadık aşıyı dedi zaten bugün bununla ilgili kongrede var katılacağım endişelenmeyin dedi herhangi bir yan etkiside olmamıştı çok şükür içim rahatladı endişelenen anneler sizde doktorunuza danışın en iyi cevabı onlar vereceklerdir eminim
cnm bugün bende gittim doktorumuza.oğlum hastalandı gene moralim çok bozuk.öksüğü var byağı.hayret yani evde hasta oluyo..yada sokağa çook nadir çıkıy ondan hastalanıyo.bilemiyorum.ateşide var:KK43:((
anlattım doktora şaşkın ifadeyle yüzüme baktı.güldü sonrada.yok öyle bişeey.taktılar kafaya şu domuza yaaa dedi.yok domuz gribi varmış yok virüsü varmış.evlsi günde sigarada var diye söylenti çıktı ded....aşı yapılıyo hala askıya falan alınmış değil merak etmeyin içiniz rahat olsun dedi
sizin doktorunuzda benimkiyle aynı şeyleri söyelmiş.kongre varmış demek.bişeyolsa ordda dile gelir sanırım..

haberi paylaşan arkadaşa ben de teşekkür ediyorum. kıızm 11. ayında ve biz de doktora güvenip olduk bu aşıyı. ama içimde hep bir kurt vardı. tıp henüz ucu açık bir bilim ve doktorların dediği de hiç bir zaman birbirini tutmaz. içimdeki kurt aşıyı yaptırma boşuna civa yükleme bebeğine dedi ama dinledim. bu haberi okuyunca sorumluları Allah'a havale ediyorum diyebildim sadece. biz bebeklerimizin tek damla gözyaşıyla boğulurken onlar ne yapıyor, çok sinirliyim.
bu arada bundan sonra su çiçeği aşısı falan var hiçbirini yaptırmayacağım. arkadaşlarımın bebekleri 4 ay ve 6 aylıkken atlattı hastalığı avrupada aileler bi çocuk bulaşıcı hastalığa yakalanınca çocuklarını onun yanıana götürüyorlarmış ona da bulaşsın ve bağışıklık kazansın diye yurt dışında olan 2 amcam bahsetti.biz de yok o aşı bu aşı kafayı yiyeceğim. aşılar ve antibiyotikler yüzünden bu basit hastalıklar azalırken otizm, ms, kanser gibi dertler çoğaldı. otizm oranı binde birken ,%1 e düşmüş. sebebinden biri de bu aşılar. Allah herkesin bebeğine sağlık versin ve korusun. başka güvenecek kimsem yok

cnm bişey değil.amaç bu tür şeyleri burda paylaşıp birbirimizi uyarmak.varsada yoksada böyle bir şey paylaşımda bulunmak..
doktorumuza güveniyorum ama ne bleyim halada içimde bir şüphe var yaptırrmak konusunda....
peki sen aşıyı yaptırmışmıydın??

şmdi gördüm olmuşsunuz aşıyı.kafam yerinde değil oğluma canım sıkkında kusura bakma

Son düzenleme:
arkadaşım üzme kendini boşuna burada çoğumuz aşıyı yaptırdığımız için artık aşıyı savunma gereği görüyoruz çünkü yavrularımız oldu iş işten geçti ama paylaşımın için çok teşekkür ederim adıma çünkü en azından birincisini yaptıranlar veya hiç yaptırmayanlar araştırma fırsatı bulacak.sen tamamıyla iyi niyetinle bizimle paylaştın bunu bu yüzden kendini üzme.bak ben senin sayende doktorumu arayıp bu durumu soracağım ona göre ikinci dozu olacak.benim kızım da ilk dozu olduktan sonra kakasını sulu yapıyor gibi ya da ben öyle etkilendim psikolojik olarak.ben de takibindeyim umarım birşey çıkmaz.

sağol cnm anlıyorum.yaptıranlar haklı olarak tepkili davranıyo dediğin gibi işiten geçti gibi br durum oluyo çünkü..
bende yaptıranlardanım ayrıca.2.dozu yapalım diyo doktorum ..sende konuşunca haberdar edermisin beni???

sağol cnm anlıyorum.yaptıranlar haklı olarak tepkili davranıyo dediğin gibi işiten geçti gibi br durum oluyo çünkü..
bende yaptıranlardanım ayrıca.2.dozu yapalım diyo doktorum ..sende konuşunca haberdar edermisin beni???

tamam canım.bizim 2.doz ayın 30unda gel demişti gitmeden 2 gün önce arar sorarım bu konuyu bakalım ne diyecek.haber veririm yerimseniben

kızlar yazılanları okudum ve gercekten telaşlandım .çünkü kızıma iki dozuda yaptırdık .nette biraz araştırma yaptım bu konuyla ilgili sizinle paylaşmak istedim.

Prof. Dr. Dr. Eraksoy bu aşı içinde domuzlarda hastalığa neden olan virüse ait bir genetik materyel olduğunun belirtildiğini ve aşı üreticisi firmanın açıklamasını okuduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Tabii ki sinek küçük mide bulandırır. Aklı karıştırabilir. Ama bu nedenle aşıdan kaynaklanan bir tehlike söz konusu değil. Panik olmayı gerektiren bir durum yok.”

"Domuzlarda görülen virüse ait bir genetik materyeli içermesi müslüman ülkelerde aşının kullanımını nasıl etkileyeceği" sorusuna ise Prof. Dr. Eraksoy şu açıklamayı getirdi:

“Bu materyel PCV 1 diye adlandırılıyor. Porcine circo virus. Bu domuzdan kaynaklanan bir virüs değil. Ancak domuz sürülerinde yaygın hastalığa neden olduğu için bu isimle adlandırılıyor. Ekonomik kayıplara neden oluyor. ınsanların virüsü değil. Ben insan hekimi olarak 'bu virüsten hastalanabilir miyim' diyen bir insanı teskin edebilirim. Şu anki bilgilerimize göre bu virüse bağlı bir hastalık görülmüş değil. Açıklamalardan öğrendiğim kadarıyla bu virüs et ve besin maddelerinde de bulunuyor. Zaten farkına varmadan da biz bu virüsü alıyoruz. Hastalanmaya da neden olmuyor. “

inşallah hiçbir bebekte bir soruna neden olmasın kızlar.

aynı şey bizdede oldu cnm bütün bağırsak düzenini bozdu oğlumun.bide o gün acaip dercede ağladı .aşırı gazlandı.zaten gazlıydı ama ogün hadsafhada oldu.sürekli ağladı çocuk.annem keşke yaptırmasaydık dokundu galba çocuğa demişti.ertesi gün ağlama kesildia ama bağırsak düzeni aynı bozuklukda devam etti bi kaç hafta.şimdinormale döndü.seninkide düzelir inş

canım ya senin oğlunun ne kadarda düzeldi bağırsakları? salı dr a götürdüm diyoki aşıdan olmaz. eyvahedigeldismile 2. dozu yapçak 27 sinde, napçam bilmiyorum ya:sinifsinif:

.benim doktorum askıya almış gerçekten kanıtlanmış birşey yok ama ben yinede yapmıyorum dedi.. valla artık doktorlarada güvenemiyorum kendisi bize ısrar etmişti kötü bir virüs mutlaka yaptırın bu aşıyı demişti yoksa benim rötarix diye bir aşıdan haberim yoktu. Allah bebeklerimizin sağlıklarını korusun.. kimsenin bebişine birşey olmasın inşallah...

kızlar yazılanları okudum ve gercekten telaşlandım .çünkü kızıma iki dozuda yaptırdık .nette biraz araştırma yaptım bu konuyla ilgili sizinle paylaşmak istedim.

Prof. Dr. Dr. Eraksoy bu aşı içinde domuzlarda hastalığa neden olan virüse ait bir genetik materyel olduğunun belirtildiğini ve aşı üreticisi firmanın açıklamasını okuduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Tabii ki sinek küçük mide bulandırır. Aklı karıştırabilir. Ama bu nedenle aşıdan kaynaklanan bir tehlike söz konusu değil. Panik olmayı gerektiren bir durum yok.”

"Domuzlarda görülen virüse ait bir genetik materyeli içermesi müslüman ülkelerde aşının kullanımını nasıl etkileyeceği" sorusuna ise Prof. Dr. Eraksoy şu açıklamayı getirdi:

“Bu materyel PCV 1 diye adlandırılıyor. Porcine circo virus. Bu domuzdan kaynaklanan bir virüs değil. Ancak domuz sürülerinde yaygın hastalığa neden olduğu için bu isimle adlandırılıyor. Ekonomik kayıplara neden oluyor. İnsanların virüsü değil. Ben insan hekimi olarak 'bu virüsten hastalanabilir miyim' diyen bir insanı teskin edebilirim. Şu anki bilgilerimize göre bu virüse bağlı bir hastalık görülmüş değil. Açıklamalardan öğrendiğim kadarıyla bu virüs et ve besin maddelerinde de bulunuyor. Zaten farkına varmadan da biz bu virüsü alıyoruz. Hastalanmaya da neden olmuyor. “

inşallah hiçbir bebekte bir soruna neden olmasın kızlar.
inşallah cnm inşallah

canım ya senin oğlunun ne kadarda düzeldi bağırsakları? salı dr a götürdüm diyoki aşıdan olmaz. eyvahedigeldismile 2. dozu yapçak 27 sinde, napçam bilmiyorum ya:sinifsinif:
valla bence aşıdan olur neden olmasın..doktorların bir çoğu aşı ishal yapabilir diyoo ki benim doktorumda uyarmıştı...peki ishal var diye bir tahlil falan istemedimi?araştırmıyomu nedenini doktorunuz??

.benim doktorum askıya almış gerçekten kanıtlanmış birşey yok ama ben yinede yapmıyorum dedi.. valla artık doktorlarada güvenemiyorum kendisi bize ısrar etmişti kötü bir virüs mutlaka yaptırın bu aşıyı demişti yoksa benim rötarix diye bir aşıdan haberim yoktu. Allah bebeklerimizin sağlıklarını korusun.. kimsenin bebişine birşey olmasın inşallah...

haydaa valla kafam alakbullak oldu iyice.yaptırayım bari diyodum şimdi gene endişelendim..doktrumuz ısrarla yapalım diyo...uffffffffff

X