Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rotarix askıya alınmış duyan oldumu?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
zaten hic gozum tutmadigindan yaptirmadim asiyi, hatta son tarih dundu yaptirmamiz icin.
sanirim annelik ic gudulerim tikir tikir calismaya baslamis :)

biz bugün 2.dozu olduk doktorum bunun başka bir firmanın karalama kampanyası olabileceğini şimdilik bu aşıyla ilgili bir sorun olmadığını söyledi.hayırlısı artık yaptırdık.

oohh ben yaptırmamıştım gerek yok diyee yaptıran arkaaşlara üzüldüm ama.

oohh ben yaptırmamıştım gerek yok diyee yaptıran arkaaşlara üzüldüm ama.

neden üzülüyorsun ki bize.doktorun tavsiyesiyle yaptırdık sonuçta onların sağlığı için.ishal olsa daha mı iyi.ayrıca çevremdeki herkes yaptırdı bu aşıyı ve hiçbir yan etkisini görmediler bilhassa gidip profa sordum yaptır dedi.doktorum da ayrıca bu haberin asılsız olduğunu karalama olabileceğini söyledikten sonra yaptırdım içim gayet rahat şuan.sen de boşuna üzülme bize bence guclubacismile

Son düzenleme:
bazı yorumları çok şaşırarak okudum.. aşıyı yaptırmadığına sevinen ve yaptıranlara üzülen arkadaşlar!!, diğer yaptırdıkları aşıların içeriklerini çok iyi biliyorlar sanırım.. ya da kendilerinin doktorları çok bilgili bilemiyorum.. çünkü benim doktorum yaptırmamızın çok faydalı olacağını, kendi oğluna seneler evvel gerek görmediği için yaptırmadığını (ki benim ilk oğluma da gerek görmemişti, ucuz atlatmışız) ve çocuğunun rota virüsü yüzünden 10 gün hastanede yatıp, 7 kilo kaybettiğini söyledi.. ben yaptırdım, hem de bizzat bu işin uzmanlarına danışarak..

tutun ki böyle bir durum var.. nedir risk? tehlikesi ne?
ülkemizde bir domuz gribi aşısı çıktı.. riskler söylendiği halde binlerce insan bu aşıyı oldu..

yaptırırsınız- yaptırmazsınız sizin tercihiniz-sizin alacağınız risk.. ama yaptıranlara da ebola virüsü kapmış gibi davranmayın lütfen.. henüz gerçekliği saptanmamış bir konu için tartışmaya gerek yok kanımca :1closedeyes:

bizimde ilk dozu 17 mayısta kafam karıştı benimde
cnm en iyisini doktorun bilir ona danış...ben öyle yaptım....

yokmu doktoruna danışan?
ben danıştım 2kez hemde adam çıldırcaktı ..hehe:)))
valla böyle bir şey olmadığını hçde duymadığını söyledi gene..domuz gribindede bi sürü olay oldu..kafayı domuz gribine takmışlar dedi.şimdide aşıda domuzla ilgili bişey bulundu demişler sözde..bende sizden duydum ilk.yok böyle bişey dedi.içiniz rahat olsun yapalım bence dedii..bende çoook uzun süre düşün taşın araştır derken dün 2.dozu yaptırdım...zaten ilk dozu olmuştuk.olsa bişey şimdiye kadar olurdu diye düşündüm..
bide hastalandı oğlum ateş ishal öksürük çok kötü oldu..ishalini görünce poposuda yara olunca...rotavirüsünde kimbilir ne hala gelir bu çocuk dedim...yaptırıcam bu aşıyı dedim yaptırdım.rabbime emanet artık...

neden üzülüyorsun ki bize.doktorun tavsiyesiyle yaptırdık sonuçta onların sağlığı için.ishal olsa daha mı iyi.ayrıca çevremdeki herkes yaptırdı bu aşıyı ve hiçbir yan etkisini görmediler bilhassa gidip profa sordum yaptır dedi.doktorum da ayrıca bu haberin asılsız olduğunu karalama olabileceğini söyledikten sonra yaptırdım içim gayet rahat şuan.sen de boşuna üzülme bize bence guclubacismile

kızlar bu konuyu kapattırmak için istekte bulunucam..yoksa tatsızlık çıkıcak en sonunda...açtığım konu bazen tartışmaya doğru gidiyo çok üzülüyorum.kendim sebep olmuş gibi hissediyorum...şu konuda hak veriyoru cnm sana.aşıyı yaptırdık diye bize üzülmelerine gerk yokki....bişey olmuş değil kimsenn yavrusuna...sonuçta tabiki sağlıkları için yapılıyo bu tıpkı diğer aşılar gibi.ama böyle bi söylenti haber çıkınca kafam karışmadı desem yalan olur...teredüt ettim bende 2.dozda...ama doktorum ikna eti ve ona güvenyorum..bide dediğim gibi oğlum soğuk algınlığı gibi basit bişeyden hastalanıp kullandığı antibiyotikten dolayı ishal oldu günlerce...bunu görünce kararım değişti.

bazı yorumları çok şaşırarak okudum.. aşıyı yaptırmadığına sevinen ve yaptıranlara üzülen arkadaşlar!!, diğer yaptırdıkları aşıların içeriklerini çok iyi biliyorlar sanırım.. ya da kendilerinin doktorları çok bilgili bilemiyorum.. çünkü benim doktorum yaptırmamızın çok faydalı olacağını, kendi oğluna seneler evvel gerek görmediği için yaptırmadığını (ki benim ilk oğluma da gerek görmemişti, ucuz atlatmışız) ve çocuğunun rota virüsü yüzünden 10 gün hastanede yatıp, 7 kilo kaybettiğini söyledi.. ben yaptırdım, hem de bizzat bu işin uzmanlarına danışarak..

tutun ki böyle bir durum var.. nedir risk? tehlikesi ne?
ülkemizde bir domuz gribi aşısı çıktı.. riskler söylendiği halde binlerce insan bu aşıyı oldu..

yaptırırsınız- yaptırmazsınız sizin tercihiniz-sizin alacağınız risk.. ama yaptıranlara da ebola virüsü kapmış gibi davranmayın lütfen.. henüz gerçekliği saptanmamış bir konu için tartışmaya gerek yok kanımca :1closedeyes:

dediğin gibi domuz gribinide bile bile oldu biçok kişi..olmayanlarda çoktu ama.ben ailem olmadık..güvenemedim açıkçası bu aşıya...neyse...çıkan bu haber yurtdışında çıkmış sonra tercüme edilerek burda yayınlamış internette bi sitede ordanda dolaşmış işte ordan oraya...araştırıken bişey daha öğrendim nedense bu rotavirüsü aşısı almanyada tercih edilmeyen bi aşıymış...ama nedni ne blmiyorum...
şunda sende haklısın biz aşıyı yaptıran annerin bebişlerine ssanki ölümcül yada bulaşıcı bi vrüs bulaşmış gibi muamele göstermek yanlış...aşı şunu yapıyo diye bi haber çıkmadı zaten..sadece domuzdan alına birşey varmış aşıda bu prospektüsünde belirtilmemiş.önlem amacıyla araştırılmış ..gerçeklği ne derece doğrudur bende bilemiyorum açıkçası ama şuda bir gerçekki malesef bugün sorun yok yaptırın veya için dedilkleri ilacı yarın piyasadan kaldırabiliyolar...bende bu yazıyı okuynca şüpheye düştüm..onay ble almış olsa bu aşı şüphe duydum hep..yaprtırdım evet ama in rahatmı dersen hayır...doktoruma güvenmeme rağmen,aşıyla ilgli kesinleşmiş bişey olamamasına rağmen genede içimde acaba diye bişey var...buda elde değil sanırım annelikten kaynaklanıyo belkide fazla hassaa düşünüyoruz bazen ...
dedğim gibi seçim size ait..dktorlarınıza danışın...onların yönlendirmesine göre karar verin.duyumları varsa bu konuda zaten uyarıcaklardır.....

aynen katılıyorum.Ben de doktorumun tavsiyesi üzerine yaptırdım ilk dozu.Yarın kontrolümüz var ben de soracağım.Kimse kimseye üzülmesin üzülecek birşey yok:)

:S haydaa biz olmuştuk oğlum 7,5 aylık ve yaklaşık 3 haftadır sürekli bitmeyen ishali var ateşi de çıkıyor hastanede de kaldık acaba bu aşının etkisi yokmu ya da bizim durum farklı mı offfffffff annelik ne zormuş :KK43:

Bizim oğlan da 2. ayından sonra emmemeye ve sürekli ishal olmaya başladı. 2 ay sonunda yani 4. ayında laktoz intoleransı teşhisi konuldu. Benim internetten araştırmamla ve doktora (hacettepede doçent) da onaylatmamla bu rotavirüs aşısının yan etkisi olabileceği söylendi. Sürekli gazdan dolayı kıvranıyor ve ishal. Emme sorunumuz var bundan dolayı da. Bence bağırsak sistemi altüst oldu yavrumun. Bu haberleri sizlerin yazdıklarını da okuyunca kesinlikle bu aşının yan etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu aşının ikinci dozunu bebeğimiz ishal olduğu için erteledik (ishal iken yapılırsa bağırsak düğümlenmesi gibi bir yan etkisi varmış o olabilir diye) 5. ayımıza geldik ikincisi için ama bugün doktor (prof.) devam edin dedi bilmiyorum napacağız. ıçim bir garip oluyor yine çocuğa ishal virüslerini vereceğiz daha kötü olacak diye korkuyorum.

Son düzenleme:
X