Troid hastası olupta hamile kalanlar...

hamra86

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2009
238
8
Hanimlar bana bir konuda yardımcı olur musunuz? Ben hipotiroid hastasıyım ve tedavi oldum.Bir ay sonra yani tahlillerim normale döndükte sonra hamilekaldım.Henüz doktora gözükmedim ama endişe ediyorum.Cünkü bu hormon cocugun zekasını etkiliyormuş.Günde bir tane ilac alıyorum.Benim sorum hipotiroid olupta hamileilğini saglıklı sürdüren arkadaslara...
9 ay boyunca neler yaptınız,ayda kac kere doktora gitttiniz,bebege bi şey oldumu?...
yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada kadın doguma gözüktüm kese var ama bebegi göremiyorum dedi bir hafta sonra gel dedi bu normal mi?

merhaba hamra,öncelikle endişe etmene gerek yok ilacını düzenli kullanman önemli ilaçla sen troid hormonunu dışardan aldığın için bebeğe bi zararı olmaz ama bence her ay bi troid tesdi yaptırmalısın tabi doktor kontrolünde doktorun ne kadar gerkli görürse o şekilde yaptırısın tahlilini.senin yapman gereken hamilelik boyunca bir endokronolji uzmanı gözetiminde olman çünkü uzmanlık alanı bu kadın doğumcunla ayrı bi değerlendirme yaparsın ama endokronologun seni takip etmesı ilaç dozunu ayarlaması daha sağlıklı olur senın ve bebeğin için..benimde yakınlarımda hipo troidi olup bebeği sağlıklı dünyaya geln kişiler var.bende hipertroid hastasıyım benımde sonuçlarım iyi şuanda bizde bebek düşünüyrz nasipse..

sağolun ama bugun doktora gittim bebegin gelişmemiş dedi alıcaklar galiba:KK43:((((

yaa çok üzüldüm canım..gelişmemiş derken alınması mı gerekiyomuş.çok geçmiş olsun canım

yani öyle dedi ama baska doktor 10 gün daha bekliyelim dedi

canım çok geçmiş olsun
başka bir dr. görün istersen hemen umutsuzluğa kapılma
inş. Rabbim korur bebğini..anne yüreğin tabi endişe eder haklısın...
ama kaderde ne varsa o olur...Allah a tevekkül et...
bende yeni hamileyim..ve haşimato hipotroidim
yeni tahlil yaptırdım maalesef tsh yüksek çıktı
hipotroid hastalarının diğer hamilelere göre daha dikkat etmek zorunda
bana düşük tehliken var dedi...
ilaç dozumu arttırdı...
ve düzenli kontrolleri ihmal etmememiz gerek..
kaç haftalık oldu senn ki?
düzenli endokrin uzmanına gitmemiz gerek
sakın ihmal etme..
sağlıkcakla
dua ile...

sağol lalehan... Allah bebegini muhafaza etsin. bende bugun gittim endokrine sonucu persembe alıcam.
dua edin inş. 6 haftalık galiba bugun ki doktor 4 haftalık dedi

Son düzenleme:
merhaba canım,bende iki çocuk doğurmuş bir hipotroit hastasıyım.öncelikle hamile kalır kalmaz testini yaptırıp endokrin uzmanına gidiyorsun ve doktorun gerek gördükçe her ay yada ayda iki doktorunu ziyaret ediyorsun tabii hormon tahlillerin ile birlikte genelde kullandığın ilacı yükseltiyor doktor,hamilelik değerleri bayağı etkiliyor çünkü korkma tedavini yaparsan çocukların turp gibi olur:)

inş..ama simdi sadece gelişmesini cok istiyorum sonrası tedavilerimi aksatmıycam inş.cok sağolun

hamra cım sen dr. ihmal etme
ilaçlarını düzenli kullan..hem kadın doğuma hemde endokrin git..
sonucun perşembeye alman geç değil mi?
bn sonucumu hemen aynı günde almıştım..
şuan beslenmene dikkat et..
folikasit veya folik plus ilacını muhakkak kullan
zaten kadın doğum uzmnı bu ilaçları verecektir
her hamile kadın kullanır
yemeklerni sıks sık azar azar ye
bn önce yemeğime uykuma hiç dikkat etmezdim
şimdi mecburen ediyorum...
ve şu sıralar sakın iş yapma istirahat et
dua ile..inş. bebeklerimz tutunur..
sen elinden gelni yp
gerisni Allah a tevekkül et..
ömrü varsa zaten kim ne yaparsa yapsın yaşar...

Evet lalehan cok tesekkür ederim. Burdaki devlet hastanesi hemen vermiyor sonucu..folk asit kullanıyorum karunmayı bırakır bırakmaz başlamıştım.dinlenmeye gelince onu pek yapamıyorum.Allah bebeklerimşizi saglıklı bi şekilde bize ihsan etsin

X