Bijoux'un başarı öyküsü -fotoğraflı-

bijoux

Toprak kokusu...
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
6.173
202
44
senelerden 2003 Ankara’dan ıstanbul’a dönüyorum. okul bitti ve çalışmaya başlicam. bu arada 58-59 kilo arası gidip geliyorum ama hala kendimi kilolu görüyorum.. Neyse bir iş buluyorum ve çalışmaya başlıyorum. Sabah kahvaltı etmeye zaman yok poça alıyorum, öğlen işyerinde ne çıkarsa.. yağlı dolmalar, şerbetli tatlılar vs.. yavaş yavaş fark etmeden kilo alıyorum. bir bakmışım 65 kiloyum. vermeye çalışıyorum olmuyor. spora zaman yok, tempo yoğun acıkıyorum. olmuyor.. 69 a çıkıyorum ve o sene evleniyorum. şehir değiştirdiğim için evde hep tek başımayım. eşim geliyor onunla yemekler, dışarı çıkıyoruz yemekler yine. 73 e dayanıyor kilom. kimseyi tanımıyorum, yer yol bilmiyorum, evden çıkmıyorum, canım da istemiyor zaten. ufak bir bunalıma giriyorum, burada iş bulamıyorum derken 75 kilo oluyorum.. diyet yapıyorum 70-75 arası gidip geliyorum sürekli. bir istikrar sağlayamıyorum ama kendimden de nefret ediyorum. üzerime başıma hiçbir şey almıyorum zaten evden de çıkmıyorum. o sıra ev değiştiriyorum, tartıyı da unutuyorum, uzun süre ortaya çıkarmıyorum ama çıkarınca 76 geliyorum çıldırıyorum tabi. derken bel fıtığı teşhisi konuyor, gün geçtikçe kötüye gidiyorum. 6 ay çektikten sonra ameliyat oluyorum kilom hala 76 civarı.. ama hareket kısıtlığım var tabi ameliyattan dolayı. neyse günler geçiyor ve hamileyimmm.. sürekli yatmam gerekiyor ve tabi gereksiz ne varsa yiyorum. ama bebek gelişmiyor ve kürtaj oluyorum. üzüntü hayal kırıklığı derken bir bakıyorum kilom 80.. yine bir gün sabah patates kızarttım kendime yiyorum.. sonlara doğru midem bulanıyor ve kendimden nefret ediyorum, tiksiniyorum. her tarafım bıngıl bıngıl ben oturmuş patates kızartması yiyorum tarih mart 2009

Ve o günden sonra karar veriyorum zayıflamam lazım!

1 Nisan 2009 da başlıyorum. senelerdir diyetin içinde olduğum için kendi diyetimi kendim yazıyorum. ve hemen buradaki zayıflama takımlarından birine üye oluyorum. kendime söz veriyorum bu sefer başarmalıyım diyorum. hamile kalmam için biraz beklemem gerekiyorsa ben de bu fırsatı değerlendirip zayıf hamile kalıcam diyorum.. o sıralar uzun tunikler ve uzun tayla giyilen kazaklar meşhur. kızkardeşime diyorum ki “şunlardan ben de alıcam” o da diyor ki “ sen tayt giyemezsin” işte bunu hiç unutmuyorum..

Sabahları saat 7 de kalkıyorum, eşimi işe gönderiyorum. Bir salatalığı azıcık tuzlayıp yürüyüşe çıkıyorum. Ya evin yanındaki statta yürüyorum tam 10 tur (1 saatimi alıyordu) tempolu bir şekilde ya da evden çıkıp canım nerede isterse oralarda yürüyorum. Evden uzaklaşıyorum ki çok yürüyeyim, yanıma para almıyorum ki otobüse binmeyeyim yorulup.. ve ayrıca gün içinde bir yere gideceksem uzak da olsa otobüs kullanmıyorum. Her yere yürüyorum. Sabah yürüyüşünden sonra dönüşte kahvaltımı yapıyorum ve bütün günüm zinde geçiyor.. buradaki 5.zayıflama takımı ile güzel dostluklar kuruyorum. Her gün neler yaptığımı paylaşıyorum, gaz alıyorum gaz veriyorum.. yavaşça inceliyorum.. sıfır kaçamak ve istikrarla 80 den 61 e düşüyorum..

Kısaca yaptıklarımı özetleyeyim tabi hatırladığım kadarı ile..

Hergün:
1 sarımsak yuttum
Sabahları elma sirkesi-bal karışımı içtim
2 poşet pytho slim çay içtim
2 bardak yeşil çay içtim
2-2.5 litre su içtim
haftada 4 gün 1 saat tempolu yürüdüm.

Hiç kaçamak yapmadım desem yalan ama toplam 2-3 ü geçmez. Kaçamak yaptığım zaman kendimi cezalandırdım. Ertesi gün sadece meyve suyu içtim. Bir zaman sonra aklıma bile gelmez oldu yasak şeyler. Bir iki defa da 5 gün 5 gıda diyeti yaptım ama genelde beslenmem şu şekildeydi..

Sabah 08,00
Spora gitmeden 1 salatalığı biraz tuzlayıp yedim.

Sabah 09,30
Kepek ekmeğine beyaz peynirli tost, 5-6 zeytin, domates, haşlanmış yumurta (2 günde bir)

Ara 12,00
2 ceviz+5-6 kuş üzümü veya 1 elma+1 portakal veya yarım paket diyet bisküvi+süt

Öğlen 14,30
1 tabak sebze yemeği (az yağlı az salçalı)+1 dilim kepek ekmek+yarım kase yoğurt
Veya
4 köfte, 1 dilim kepek ekmek, yarım kase yoğurt
Veya
Kocaman bir salata, içine tavuk köftesi (kendim yapıyordum) ve 1 dilim ekmek+ayran

Ara 17,00
1 kase yoğurt veya diyet tatlımdan 2 dilim

Akşam:
Yok

Evet akşamları hiç yemek yemedim. Bazen çok acıktım bazen hiç acıkmadım ama yemedim. Çok acıktığım zamanlarda tarçın+süt+tatlandırıcı karışımını içtim.. çok işe yaradı. Bir de yaptığım bir tatlı vardı hem kalorisi çok düşüktü hem de o da çok işe yarıyordu..

1 kilo süt ve 8 kaşık irmiği kaynatıyodum. Katılaşınca altını kapatıp tatlandırıcıyı atıyordum. Yarısını borcama döküp arasına mavi yeşil keten tohumlu bisküvi koyup kalan irmiği döküyordum. Soğutunca da üzerinde tarçın ekip dilim dilim yiyordum..

En büyük yardımcım tatlandırıcımdı.. diyet yapanlar için olduğundan tadı ilaç gibi de değildi.. her şeyi onunla içtim..

Canım kahvaltı veya yemek yemek istemediği zamanlarda da bir kase yoğurda 1 paket Ülker Altınbaşak bisküvi kırıp kaşıkla yiyordum. Hem doyurucu oluyordu hem de değişik..

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Aslında hedefim 59 du ama hamile kaldığım için 61 de bırakmak zorunda kaldım. Ama bu da bana yetti ya 80 kiloda hamile kalsaydım.. zavallı belim artık iflas ederdi sanırım..

ışte bunlar da fotoğraflarım..
1071.jpg

1055.jpg

teşekkür etmek istediğim arkadaşlarım var.. hepsine minnettarım sonsuz kereler..
kalliste, reyhan ablam, mersa, asya, mustang, chocolate ve adını sayamadığım takımdan gelip geçen tüm arkadaşlarım...

Son düzenleme:
Azmin örneği zemuszemus

Tebrik ederim. ınsanın isteyipte başaramayacağı hiçbirşey yok.

Darısı başıma mafoldumben

Birşey sormak istiyorum, en son ara öğününden sonra hiçbirşey yememişsin. Son ara öğününü kaçta yiyiyordun?

tek kelimeyle harika kilo vermişsin ve düzenli beslenmişsin azmin karşısında şapka çıkarılır inş.bende senin gibi böyle zayıflarım canım tebrik ediyorum a.s.

maşallah be :1shok:
fıstuk gibin olmuşun :jeyyar:

süpersin bijoux. hayretle okudum o kadar azmi kendimde bulabilirmiyim zamanı geldiğinde acaba diye. hamilelik sürecimizi atlattıktan sonra diyet topiğimizde koçumuz olursun artık sositososito
valla gerçekten tebrik ediyorum canım seni a.s.

cok güzel yazmissin bijom.. canim benim seni kendimize örnek aldik senden cok sey ögrendik. ben eminim hamileligindede abarti kilo almiyacaksin ve cok bilincli bir anne olacaksin. allahim hayirlisiyla kucagina almak nasip etsin.:nazar:

Harikasın arkadaşım.. İstikrarın takdirlik..Tebrik ederim..

Dikkat ettimde hep aynı çizgide devam edebilmişsin, zor birşey bu.. Regl dönemlerinde ki iştah artışların , tatlı isteği durumlarında nasıl davrandın.. Atıştırma isteğinin önüne nasıl geçtin..

Evladın hayırlı olsun..Sağlıkla gelsin inşallah:nazar:a.s.

Süper..Kutlarım..

Demek ki neymiş..? ''' Sağlık sorunu yoksa, zayıflayamıyorum diye birşey yokmuşşş:)))))))))'''

taytlı foton çok hoş.. nispet yapar gibi zemuszemus

irade başka şey ya..

gaz verdim gaz aldım demişsin.. şimdi de takıma gaz veriyorsun ya da fırçalıyorsun kalliste ile birlikte kaydirigubbakcemile3

5. takıma katıldığım için de çok mutluyum ayrıca :kedi:

bak sana bi de taytlı hamile kıyafeti yaptım kaydirigubbakcemile3

Eklentiler

• $bijiox.jpg
    $bijiox.jpg
    6 KB · Görüntüleme: 164
Azmin örneği zemuszemus

Tebrik ederim. İnsanın isteyipte başaramayacağı hiçbirşey yok.

Darısı başıma mafoldumben

Birşey sormak istiyorum, en son ara öğününden sonra hiçbirşey yememişsin. Son ara öğününü kaçta yiyiyordun?

yeme saatlerimi de ekleyeyim iyi hatırlattın canım..
editliyorum yazımı ordan bakabilirsin..

teşekkür ederim ayrıca opuyorumnanaktan

Helal olsun valla süper
ınşallah bende başaracağım hemen hemen hikayemiz benziyo
TEBRıK EDıYORUM SENı
:nazar:

tek kelimeyle harika kilo vermişsin ve düzenli beslenmişsin azmin karşısında şapka çıkarılır inş.bende senin gibi böyle zayıflarım canım tebrik ediyorum a.s.
zayıflarsın canım önemli olan beyinde bitirmek.. çok istemen yeterli..

maşallah be :1shok:
fıstuk gibin olmuşun :jeyyar:
ay teşekkür ederim daha da fıstık olucaktım ama miniğim geldii :emir_bebek:

süpersin bijoux. hayretle okudum o kadar azmi kendimde bulabilirmiyim zamanı geldiğinde acaba diye. hamilelik sürecimizi atlattıktan sonra diyet topiğimizde koçumuz olursun artık sositososito
valla gerçekten tebrik ediyorum canım seni a.s.
inşallah canım sağ salim doğuralım ondan sonra ben size yardımcı olucam inşallah..

tebrik ederim cnm gerçekten hayran kaldım azmine, aynı kaderi paylaşıyoruz keşke bende 60 lara düşebilseydim hamiş kalmadan önce ama olmadı artık doğumdan sonra inş.

Maaşallah diyorum...Heleki bebişinide sağlıklı bir şekilde kucakladığında ...Kendini hiç bırakma devam et kilolar geri gelmesin öptüm cnma.s.

cok güzel yazmissin bijom.. canim benim seni kendimize örnek aldik senden cok sey ögrendik. ben eminim hamileligindede abarti kilo almiyacaksin ve cok bilincli bir anne olacaksin. allahim hayirlisiyla kucagina almak nasip etsin.:nazar:

teşekkür ederim reyhan ablacım.. 5. takım olmasa belki bu kadar istikrarlı olamicaktım.. ben de sizden çok şey öğrendim opuyorumnanaktan

Harikasın arkadaşım.. ıstikrarın takdirlik..Tebrik ederim..

Dikkat ettimde hep aynı çizgide devam edebilmişsin, zor birşey bu.. Regl dönemlerinde ki iştah artışların , tatlı isteği durumlarında nasıl davrandın.. Atıştırma isteğinin önüne nasıl geçtin..

Evladın hayırlı olsun..Sağlıkla gelsin inşallah:nazar:a.s.
regl dönemimde irmikli tatlımdan yaptım. bazen ülker k-bar yedim ara öğünlerimde. zaten diyete alışınca reglsin değilsin farketmiyor.. atıştırmak isteyince su içtim, yeşil çay içtim.. kaçaçamak yapınca ağır cezalar verdim kendime bir süre sonra da vazgeçtim atıştırmaktan :)

Süper..Kutlarım..

Demek ki neymiş..? ''' Sağlık sorunu yoksa, zayıflayamıyorum diye birşey yokmuşşş:)))))))))'''
çok mersi..
kesinlikle evet :KK66: yemiyorum zayıflayamıyorum diye birşey yok..

taytlı foton çok hoş.. nispet yapar gibi zemuszemus

irade başka şey ya..

gaz verdim gaz aldım demişsin.. şimdi de takıma gaz veriyorsun ya da fırçalıyorsun kalliste ile birlikte kaydirigubbakcemile3

5. takıma katıldığım için de çok mutluyum ayrıca :kedi:

bak sana bi de taytlı hamile kıyafeti yaptım kaydirigubbakcemile3
durunnn sizi daha çok azarlicam :eek:lmaz: hamile kıyafetim de süper olmuş artık bol bol tayt giyorum zaten zemuszemus
sağol canım güzel sözlerin için..

Benden de kocaman bir maşallah:nazar:

Azmin elinden hiç birşey kurtulmuyorkaydirigubbakcemile5
teşekkür ederim boncuğum için :)

Helal olsun valla süper
ınşallah bende başaracağım hemen hemen hikayemiz benziyo
TEBRıK EDıYORUM SENı
:nazar:
istemen yeterli hep söylerim.. ayrıca bir takımda değilsen de girmeni tavsiye ederim canım. umarım başarırsın..
tebrik ederim cnm gerçekten hayran kaldım azmine, aynı kaderi paylaşıyoruz keşke bende 60 lara düşebilseydim hamiş kalmadan önce ama olmadı artık doğumdan sonra inş.
doğumdan sonra inşallah nalancım. burdayım ben yine başarıcam başarıcaz inşallah...
Maaşallah diyorum...Heleki bebişinide sağlıklı bir şekilde kucakladığında ...Kendini hiç bırakma devam et kilolar geri gelmesin öptüm cnma.s.
şimdilik pek sıkmıyorum zaten bulantılardan da bişey yyiemiyorum ama kendimi kasmicam ne istiyosam yicem.. doğum yapınca da tekrar sağlıklı beslenme..

Son düzenleme:
öncelikle canı gönülden tebrik ederim.saglıklı bişekilde hayırlısıyla bebeğinide kucagına almanı diliyorum .bir sorum olacaktı yürüyüş yapman bel fıtıgın açısından sorun oluşturmadımı acaba.ben işimden dolayı tüm gün oturuyorum resmen bacaklarım uyuşuyor yürümek istiyorum fakat belimdeki kalçamdaki agrı siyatik yüzünden korkuyorum.ne tafsiye edersin canım.

X