Saç Rengi ve Saç Boyama çikolata ya da sıcak çikolata ama hangisi??????

tugba59

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
143
1
kızlar nolur yardım boyayanız varsa fikir verin tatlı bir kahve istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum..loreal casting mi önerirsiniz yoksa palette falan mı ? veya diğer markalarda boyayıpta memnun kaldınız mı yardım nolur???

ben dün palette 4-5 mocca ve 5-5 altın çikolatayı karıştırdım sürdüm iki kutu anca yetti saçlarım uzun ama sonuçdan pekde memnun kalmadım ışıltılı serisini kullandım taban rengi koyu karameldi beyazlarım oldugu için biraz daha çikolatamsı bir renk yapayım sonrada sadece beyazlar çıktıkça dip boyaması yaparım diye düşündüm kötü bir renk olmadı ama benim istedigim renk değil kızıl çikolata gibi oldu ışıltılar var zaten kahvelerin hepsinde kızıllık var eger kızıl bir kahve istemiyorsan boya numarasının sonu 0 la bitmeli yoksa digerlerinde kızıl ışıldamalar olur ama ne yalan söyleyim saçlarımı açtırdıgım için matlaşmıştı şimdi parlak duruyor umarım yıkadıkça atar bu renk bi kaç ton açılır lorealin casting serisi beyaz kapatmaz ama saça bakım yapar plaetteyide ilk kez kullandım belkide ben iki renk boya kullandıgımdan farklı bir renk çıktı yardımcı oldummu bilmiyorum ama sen iyice renklere bak öyle boya taban renginde çok önemli

loreal castingle boyamadan iyi bi sonuç alman için saçının doğal rengiyle aynı tonlarda bi renk seçmen lazım, yoksa fazla bir kalıcılık bekleme. beyazları da kapatmaz ayrıca.

ben sıcak çikolata kullandım ve çok koyu kızıllık olan bir renk nerdeyse siyaha yakın bir renk hiç tavsiye etmem

Bende sıcak çikolata kullandım. Kutu dakinden daha koyu çıkıyor. Sonuca bayıldım :)
Şimdi de bitter çikolatasını deneyeceğim..

ben de palettenin sıcak çikolatasını almıştım ama çok koyu ve kızıl olur diye korkup aldığım boyaları anneme bıraktım.gittim voila cappuccino 5.8 aldım.ışıltılı kahveler serisindendi.dün boyadım ve ben çok beğendim bu rengi.tatlı bi kahve oldu.kızıllığı da çok göze batmıyor.voilanın sıcak çikolatasından daha az kızıllı duruyordu renk kataloğunda zaten olduğu gibi de çıktı.ne daha açık ne daha koyu.bir de renk sabitleyici falan koymuşlar boya kitine boyamadan önce saçına sürüyosun işe yarıcak mı görücem bakalım.

bir de çikolata kahve bana çok koyu gibi geldi.numaraları 4 ile başlıyor.ben güvenip de boyayamam o rengi.o yüzden en fazla 5 ile başlayan boyaları tercih ediyorum.burda voila hakkında pek iyi şeyler yazılmamış.eski voilaları ben de sevmiyordum annemin saçını çok boyadım onlarla ama bu yenilenen voila pek bi güzel olmuş tavsiye ederim.renkleri de parlak ve olduğu gibi çıkıyor.kataloğa ihtiyacınız bile yok kutu üzerindekiyle bile aynı oluyor.

bir de çikolata kahve bana çok koyu gibi geldi.numaraları 4 ile başlıyor.ben güvenip de boyayamam o rengi.o yüzden en fazla 5 ile başlayan boyaları tercih ediyorum.burda voila hakkında pek iyi şeyler yazılmamış.eski voilaları ben de sevmiyordum annemin saçını çok boyadım onlarla ama bu yenilenen voila pek bi güzel olmuş tavsiye ederim.renkleri de parlak ve olduğu gibi çıkıyor.kataloğa ihtiyacınız bile yok kutu üzerindekiyle bile aynı oluyor.

ya bende bi kere boyamıştım voila yla dediğin gibi çok parlak olmuştu cidden..ama işte tonlarına bi türlü karar veremiyorum..bide şu garnier ı çok merak ediyorum..özellikle arzum onan ın rengi güzl diyorlar ama o da aynı kızıl gibi duruyo..ooff bi karar verebilsem..

tugba59 garnier naturals da senin dediğin renk sanırım.ben garnierin amonyaksızıyla boyamıştım fındık kabuğu ve sıcak çikolatayı karıştırarak.ilk bir hafta çok güzeldi renk ama sonra saçım nerdeyse açık kumrala kadar açıldı ve çok kötü bi turunculuk kaldı üzerine.ilk boyandığında renkler canlı duruyo ama biraz zaman geçince hiç boyanmamış gibi oldu.amonyaksız olduğu için olabilir diye düşündüm.o yüzden de normal boya aldım bu sefer.iki aydır renk araştırıyorum her markette parfümeride. :)) artık takıntı haline geldi bu boya işi bende.paletteye baktım önceleri hep kızıllığı bol renkler vardı.gittim aldım sıcak çikolatasını ama korktum boyamadım onla.daha normal bi kahve arayayım dedim.doğal kahvelerde pek kızıllık yok anladığım kadarıyla voilada.ışıltılı kahvelerde de biraz kızıllık var ve çok da tatlı bi hale getiriyo o renkler saçı.aslına bakarsan 3 renk arasında kalmıştım.biri koyu karameldi 6.8 doğal kahvelerden,diğeri cappuccino 5.8 diğeri de sıcak çikolata 6.32.son iki renk ışıltılı kahveler serisindendi.koyu karamel boya bitmişmiydi yoksa hiç getirmemişler miydi bilmem ama orda yoktu.o rengi katalogda beğenmiştim.o yüzden ben de onun bi ton koyusu olan cappuccinoyu aldım boyadım.onu da bulamasaydım sıcak çikolata alıcaktım hehe.ama dediğm gibi fazla kızıl olmamasını istiyordum.o yüzden sıcak çikolatayı son seçenek olarak düşünüyordum.sen katalogdan boyanmış saç renkelrine bak o kadar güzeller ki kahveler ben zor seçtim.

loreal casting de amonyaksız ya o da garnierin amonyaksızı gibi olur bence.garnier de loreale ait bir marka diye biliyorum ben.benim saçım fazla boya görmemesine rağmen amonyaksız boyalar tutmadı.ya da hemen aktı hangisi bilemedim.iki aydır boyuyorum ben de saçımı.ama oldukça bilgilendim şu iki ayda.ilk boyadığım rengi beğenseydim aynen devam ederdim o renkle ama cappuccinoya kadar çok sevebildiğim bi renk olmadı.bundan sonra son renkle devam edeceğim gibi görünüyor boya piyasadan kalkana kadar. :))

bu cappucinoda karar kılıcam bende sanırım...palette sıcak çikolataya boyuyodum...akınca güzel bir renk oluyo beğeniyorum ama ilk boyamada çok koyu oluyo...anlattıklarınıza göre cappucino çok koyu çıkmıo..sıcak çikolatanın bir açığı...

dip boyam geldi..en kısa zamanda voilanın cappucinosuna boyamak istiyorum

palettedeki sıcak çikolatanın bi açığı voiladaki sıcak çikolatanın bi koyusu diyebilirim.markalara göre değişiyor rengi.

lorıal yada koleston bana gore bayaca ıyı ama ucuz ve kalıtelı olan neva color bana bu boyalar bısey yapmadı ama cıkolata kahve boyadım hıc begenmedım kapansın dıye koyu kahhve boyadım ısıl ısıl parlıyo baya yakıstı gıbıme gelıyor

loreal ve koleston gibi markaların tüp boyaları var arkadaşlar. 5.50 liraya ben kolestonun ışıltılı kahvesini almıştım daha geçenlerde.kuaför malzemeleri satılan yerlerden bulabilirsiniz.

sıcak cıkolata cok koyu oluyor, benımde bır arkadasım boyamsıtı baya koyuydu karamele donmek ıcın saclarının uzamasını beklemek zorunda kaldı tutmadı boya

ben dün neva color'un sıcak çikolata+ karamel renkleri ile boyadım. koyu oldu ama özellikle benim gibi soluk tenliler için güzel duruyor. zaten yıkandıkça akacaktır. biraz daha açmak istiyorum ne önerirsiniz?? bal köpüğü denesem.. mii acaba:uhm:

bende garnıer bıyadım 5.5 tl cok ucuz hemde amonyaksız hıc kokmadı sac dınplerım yanmadı benım tercıhım tek renktır koyu kahve

lorealin içinde amonyaksız olan boyaları var zarar vermiyormuş sanırım saça renkleride güzel:)arkadaşım kullanıyo cokta memnun

X