Çocuk Hastalıkları bebeği bronşit olmuş anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

azyeb

rabbimin mucizesi beyzam
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
471
19
46
merhaba.benim kızım 3.5 aylık 2.5 aylıkken bronşit oldu 5 tane iğne antibiyotikli,öksürük şurubu kullandı.geçmeyince dr a götürdük hava verildi.iğne şurup devam ettik.sonra şurupla beraber antibiyotik solüsyon verdi dr 5 günde onları kullandım.1 hafta içinde şikayetleri azaldı ama hala hergün 4-5 kere öksürüyor ve bu beni çok rahatsız ediyor.
çünkü dr dediki 5.veya 6.ayına kadar tekrarlamazsa iyidir.ben alerji hastasıyım kızımdada onun için olabilirmiş.birçok kişide tekrarlar sürekli diyor.bende sizlere sormak istedim.bebeğiniz daha önceden bronşit olduysa sürekli tekrarladımı?
birde balgamı var burnu tıkalı hala ne yapabilirim balgamı atması için..
cevaplar için şimdiden teşekkürler..

cnm benim oğlumda bornşit oldu 2 .5 geçiremedik öksürüğü bi çok doktor götürdüm ,antibiotik, öksürük şurubları ,balgam sököcü kullandı ,burnu hep tıkalıydı,10 gün felanda evde buhar verildi.
en sonunda fakülteye götürdüm
tekrar antibiyotik iğne verildi buhar verildi ama dozu yükseltildi ve alerji testleri ,reflü yapıldı çünkü hırlaması geçmiyordu
şükür testler temiz çıkt,ı alerjik deilmiş, ama havalardan sürekli tekrar edebilir, dedi
eve aldık buhar makinesi ,koruyucu amaçlı buhar verilcek, dedi doktor 2 ay felan
yani bronşit çok pis bi hastalık, azcık üşüsün, azcık terlesin, hemen tekrarlıyo ,alerjik olmasa bile
benim ilk oğlumda olmuştu bronşit
şuan oğlum 7 .cı ayını bitirdi
dün gece tıkandı mesela sabah buharını verdim
buhar vermeyi bırakmıştım iyi diye ,hata etmişimm

çok geçmiş olsun
öksürük ve hırıltı devam ediyosa götür tekrar film çekilsin ciğerlerine bakılsın
antibiyotik tedavisi gerekebilir biraz daha
uzun sürüyo geçmesi endişe etme

cnm benim oğlumda bornşit oldu 2 .5 geçiremedik öksürüğü bi çok doktor götürdüm ,antibiotik, öksürük şurubları ,balgam sököcü kullandı ,burnu hep tıkalıydı,10 gün felanda evde buhar verildi.
en sonunda fakülteye götürdüm
tekrar antibiyotik iğne verildi buhar verildi ama dozu yükseltildi ve alerji testleri ,reflü yapıldı çünkü hırlaması geçmiyordu
şükür testler temiz çıkt,ı alerjik deilmiş, ama havalardan sürekli tekrar edebilir, dedi
eve aldık buhar makinesi ,koruyucu amaçlı buhar verilcek, dedi doktor 2 ay felan
yani bronşit çok pis bi hastalık, azcık üşüsün, azcık terlesin, hemen tekrarlıyo ,alerjik olmasa bile
benim ilk oğlumda olmuştu bronşit
şuan oğlum 7 .cı ayını bitirdi
dün gece tıkandı mesela sabah buharını verdim
buhar vermeyi bırakmıştım iyi diye ,hata etmişimm

çok geçmiş olsun
öksürük ve hırıltı devam ediyosa götür tekrar film çekilsin ciğerlerine bakılsın
antibiyotik tedavisi gerekebilir biraz daha
uzun sürüyo geçmesi endişe etme

sağol canım cvp için

benım bebegımde 4 aylıkken 6 aylıkken 2 kez bronsıt oldu.bız nebuluzator aldık hava verdık.vırutıkse antıbıyotıkte etkı etmıyo hava ıle ventolın vereceksın.onun cıhazı medıkalde satılıyo.sanırım sezaryanla dogan cocuklarda daha cok bronsıt oluyo bu donemde burun akıntısı olmuyo balgam var gıbı bebek ksuruyo ama balgam cıkmıyo.keske akıntı baslasa o zamn gecer en azından.1 hafta gecırıyoz sonra duzelıyo.oksuruk surubu bebeklere yasak dıye bılıyorum bıde.

benım bebegımde 4 aylıkken 6 aylıkken 2 kez bronsıt oldu.bız nebuluzator aldık hava verdık.vırutıkse antıbıyotıkte etkı etmıyo hava ıle ventolın vereceksın.onun cıhazı medıkalde satılıyo.sanırım sezaryanla dogan cocuklarda daha cok bronsıt oluyo bu donemde burun akıntısı olmuyo balgam var gıbı bebek ksuruyo ama balgam cıkmıyo.keske akıntı baslasa o zamn gecer en azından.1 hafta gecırıyoz sonra duzelıyo.oksuruk surubu bebeklere yasak dıye bılıyorum bıde.

bizede hastanede verildi ventolinli hava.burun akıntısı vardı bizde.normal doğum ama bende alerji olduğu için olabilirmiş.öksürük şurubu verdi bize dr.

benim kızım da 7 aylıkken bronşit oldu.Doktorumuzun verdiği iğne ve buhar tedavisi sonucu atlattık.ınşallah sizinki de geçer. geçmiş olsun.

oğlum 2 aylıkken oldu. yani bundan yaklaşık 3 hafta önce. 3 gün hastane kaldık. antibiyotik, serum ve hava verildi. evdede 1 hafta uyguladık. allaha şükürler olsun ki geçti. inş. tekrar olmaz. küçük bebişlerin öksürmesi çok kötü oluyo :KK43:(

kızlar benım kızım da 13 aylıkken bronsit oldu resmen öksürürk krizine girerek uyanıyordu...size ilaçlara ilave bi yöntem söyleyeyim deneyip denememek size kalmış banada başka arkadaşın onermişti o çocuklarını boyle buyutmuş..bi tane gazete kağıdını iğneyle fazlaya deldim üstüne bal sürdüm üstüne karabiber ektim ve 1 gün göğsune bir gün sırtına koydum..bide her akşam ıhlamur+adaçayı+küçük bir elma dilimi+1 diş karanfil kayntıp biberonuyla ılık ılık içirdim.çok kısa sürede atlattı ve bi daha olmadı..bide ayağının altına vicks sürdüm ama çoook az..
çok geçmiş olsun bebişlerimize bişey olmasın..kıyamam :KK43:

benim kızım da 7 aylıkken bronşit oldu.Doktorumuzun verdiği iğne ve buhar tedavisi sonucu atlattık.İnşallah sizinki de geçer. geçmiş olsun.

sağol canım inşallah..

oğlum 2 aylıkken oldu. yani bundan yaklaşık 3 hafta önce. 3 gün hastane kaldık. antibiyotik, serum ve hava verildi. evdede 1 hafta uyguladık. allaha şükürler olsun ki geçti. inş. tekrar olmaz. küçük bebişlerin öksürmesi çok kötü oluyo :KK43:(

evet canım inşallah olmaz.

kızlar benım kızım da 13 aylıkken bronsit oldu resmen öksürürk krizine girerek uyanıyordu...size ilaçlara ilave bi yöntem söyleyeyim deneyip denememek size kalmış banada başka arkadaşın onermişti o çocuklarını boyle buyutmuş..bi tane gazete kağıdını iğneyle fazlaya deldim üstüne bal sürdüm üstüne karabiber ektim ve 1 gün göğsune bir gün sırtına koydum..bide her akşam ıhlamur+adaçayı+küçük bir elma dilimi+1 diş karanfil kayntıp biberonuyla ılık ılık içirdim.çok kısa sürede atlattı ve bi daha olmadı..bide ayağının altına vicks sürdüm ama çoook az..
çok geçmiş olsun bebişlerimize bişey olmasın..kıyamam :KK43:

canım ya zararlı olmazmı karabiber bal sürmek.hem benimki daha çok küçük.yine okumuştum böyle bir yazı deneyen biride sakın denemeyin kızım çok kötü oldu bu karışımı sürdükten sonra diye yazmış..

canım evet haklı olabilirsin senınki daha çok küçük, sık sık havalandır odasını özellikle yatırmadan önce..ben hergün yastık kılıfını yıkıyordum bronşit oldugunda her yatırmadan önce beşiğindeki ve çevresindeki bütün eşyaları camdan sirkeleyip odasının tozunu alıyordum.çok şükür kısa sürede atlattı.insan bebişi hastalandığında ne yapacağını bilemiyor,,belki faydası olur diye herşeyi denemiştim(temizlik anlamında)
Allah şifa versin ne diyeyim umarım hemen iyileşir

canım öncelikle çok geçmiş olsun diorum. benim oğluşuma 6 aylıkken bronşit oldu. eve nebülizatör aldık. 15 gün boyunca ilaç kullandı hava verdik. tekrarlama olasılığı oluyomuş duyduklarıma göre. yani bi yaprak kıpırdasa alırlarmış hemen soğuğu. inşallah öle olmaz. bende devamlı odayı havalandırdım. her zaman yatağını yattıklarını temiz tuttum. tüylü hiç bişey bulundurmadım. şu an yedi aylık öksürük yok ama hala mışıldama gibi bi ses geliyo. doktor alerjik olabilir dedi. yine dün ilaca başladık. zor seni anlayabiliyorum. Allahım onları bize bağışladı sağlıklada büyütmeyi nasip etsin.:emir_bebek:

canım evet haklı olabilirsin senınki daha çok küçük, sık sık havalandır odasını özellikle yatırmadan önce..ben hergün yastık kılıfını yıkıyordum bronşit oldugunda her yatırmadan önce beşiğindeki ve çevresindeki bütün eşyaları camdan sirkeleyip odasının tozunu alıyordum.çok şükür kısa sürede atlattı.insan bebişi hastalandığında ne yapacağını bilemiyor,,belki faydası olur diye herşeyi denemiştim(temizlik anlamında)
Allah şifa versin ne diyeyim umarım hemen iyileşir

evet canım havalandırıyorum sadece odasını değil evi hergün havalandırıp tozunu alıyorum.bronşit olmadan öncede yapıyordum ama oldu işte..amin canım..

canım öncelikle çok geçmiş olsun diorum. benim oğluşuma 6 aylıkken bronşit oldu. eve nebülizatör aldık. 15 gün boyunca ilaç kullandı hava verdik. tekrarlama olasılığı oluyomuş duyduklarıma göre. yani bi yaprak kıpırdasa alırlarmış hemen soğuğu. inşallah öle olmaz. bende devamlı odayı havalandırdım. her zaman yatağını yattıklarını temiz tuttum. tüylü hiç bişey bulundurmadım. şu an yedi aylık öksürük yok ama hala mışıldama gibi bi ses geliyo. doktor alerjik olabilir dedi. yine dün ilaca başladık. zor seni anlayabiliyorum. Allahım onları bize bağışladı sağlıklada büyütmeyi nasip etsin.:emir_bebek:

evet canım bende çok titiz davranıyorum ama olunca oluyor işte.sanırım bende alerji var ondan olabilir.inşallah olmaz bir daha.kızımında balgamı var atamıyor bir türlü.tekrar dr a götüreceğim.Allah şifa versin canım hepimizin bebişlerine..

geçmiş olsun bronşit başladımı hemen en küçük üşütmede yinler malisef bricanly balgamıda söktrücü özelliği var diye biliyorum bol ıhlamur burnunu açık tut devamlı.

benimde bebeğim bronşit olmuş,henüz 2,5 aylık, nasıl üzüldüm anlatamam ne kadar zor bi durum.. yeni başlamış herhelde hemen doktora götürdük dün sol ciğerinin üst kısımlrımda dedi, kolay atlatması için 3 günlük tedavi verdi 6 adet iğne antibiyotik şuruplar ventolin, çok korkuyorum ya geçmezse 4.gün kontrole gidicez. Allahım hepimizin bebeklerine yardım etsin. yavrum benim ben ağlıyorum o ağlıyor , o ağlıyor ben ağlıyorum.Allahım başka acı göstermesin,evlat ne tatlıı.
bide bişi sorucam size ben emziriyorum günde 2-3 adet sigara içiyorum malesef ,bu durum bebişimin bronşitini etkilermi???

benimde bebeğim bronşit olmuş,henüz 2,5 aylık, nasıl üzüldüm anlatamam ne kadar zor bi durum.. yeni başlamış herhelde hemen doktora götürdük dün sol ciğerinin üst kısımlrımda dedi, kolay atlatması için 3 günlük tedavi verdi 6 adet iğne antibiyotik şuruplar ventolin, çok korkuyorum ya geçmezse 4.gün kontrole gidicez. Allahım hepimizin bebeklerine yardım etsin. yavrum benim ben ağlıyorum o ağlıyor , o ağlıyor ben ağlıyorum.Allahım başka acı göstermesin,evlat ne tatlıı.
bide bişi sorucam size ben emziriyorum günde 2-3 adet sigara içiyorum malesef ,bu durum bebişimin bronşitini etkilermi???

Ağlayacağınıza sigarayı bırakın. hayret bişey ya. nasıl bir vicdan bu anlayamıyorum gerçekten. küçücük bebeğinizi sütünüzle nasıl zehirlediğinizin farkında olun azıcık. Allah akıl vermiş buradaki insanlara sormaya ne gerek var. sigara size zararlı değilmi bunu bilerek içiyorsunuz işte bebeğinizde sayenizde sizinle içiyor. devam edin bebeğinizin temellerini çok güzel atıyorsunuz.
Bende bir anneyim oğlum 1,5 yaşında nerdeyse. bırakın sigara içmeyi falan sigara içilmiş hiçbir ortama asla sokmuyorum. İleride çocuğunuza örnek olabilecek davranışlar içinde olun. ne eşim nede ben sigara içmiyoruz. kendi içtiğiniz birşeye ileridede tü kaka diyemezsiniz. kötü olsa annem babam içmezdi diyecektir. İnanılmaz sinir oldum ya. daha 2,5 aylık yavrunuza çok üzüldüm gerçekten. Allah size akıl çocuğunuzada acil şifalar versin.Kuzum benim ya.

merhaba,
bizde de benzer bir durum oldu. biz göğsüne bal,karabiber ve kuru naneden oluşan bir karışım üzerine de havlu koyduk..bunu sık sık tekrarladık.öksürüğü geçti.hırıltısı is çok azaldı...istersen sen de dene...

selam kimse yok mu bebeğim bronsit oldu yeni başlamış hastanedeyiz suan da.:-( çok hırlıyor:-(

bebegım uc aylıkken ve yedi aylıkken bronsıt oldu sımdı onuc aylık yıne oldu hafa buhar herşey verıyoruz kecıboynuzu pekmezi verıyorumbıde lu gazeteye bal yontemini denicem

tekrarlıyor diyorlar öyle mi?
Evt cnm benim malesef tekraeliyor benim ogluma sonunda alerjik bronsit yani astim teshisi konuldu gecen kis oldukca mucadele ettik ama hoc igne vurulmadi hastanede yatmadi
Evimizin irtamini tamamen ogluma gore ayatladik ve saracoglunun bir onerisini dikkate aldik ve ogluma kecoboynuzi ozi kullanmaya basladik ve bunun sonucunda oglum artok bu durumu atkatto tedaviyi biraktik
akliniza tkilan herseyi sorabilirsiniz ben bu konuda cok arastirdim yasadiklarimizdan yolacikarak
Bu arada cok gecmis olsun

X