Doğum kontrol ilacı

Slm.Doktor hanım.Size bir sorum olacak.27 haziranda düğünüm var.nişanlımla 1 sene çocuk yapmayı düşünmüyoruz.bu yüzden düğünden ne kadar önce doğum kontrol hapı kullanmalıyım?hangi hapı önerirsiniz?yan etkisi az olan...bide annem doğum kontrol hapı kullananların çocukları zor oluyo diyor ne kadar doğru?

Slm.Doktor hanım.Size bir sorum olacak.27 haziranda düğünüm var.nişanlımla 1 sene çocuk yapmayı düşünmüyoruz.bu yüzden düğünden ne kadar önce doğum kontrol hapı kullanmalıyım?hangi hapı önerirsiniz?yan etkisi az olan...bide annem doğum kontrol hapı kullananların çocukları zor oluyo diyor ne kadar doğru?

selam doğum kontrol hapları için böyle şehir efsanesi sözler maalesef var ancak koruma etkinliği bir ay öncesinden başlar, bu nedenle mayıs sonu haziran başı ne zaman adet görüyorsanız adetinizin 3.günü ilaca başlayınız. 21 tanedir hergün 1 tane yutmanız gerekir. her kutu arasında da 7 gün başluk bırakırsınız. piyasada çok sayıda ilaç var yasmini ya da ginerayı önerebilirim. zaten evlendikten sonra düzenli bir jinekolog muayenenize başlayın ilacınızı oktorunuzla tekrar gözden geçirin.

İyi akşamlar..
Bir sorum olacak.
Doğum kontrol hapım gynerayı 21 gün kullandım.
Cuma günü son hapımı içtim.
Bugün 4.gün oldu ama hala adet olamadım.
Neden olmadı hala,bir sorun mu var acaba yoksa normal midir?

İyi akşamlar..
Bir sorum olacak.
Doğum kontrol hapım gynerayı 21 gün kullandım.
Cuma günü son hapımı içtim.
Bugün 4.gün oldu ama hala adet olamadım.
Neden olmadı hala,bir sorun mu var acaba yoksa normal midir?

ilaçlarınızı düzenli kullandı iseniz endişelenecek bir durum yok. cumaya kadar da adet görmezseniz tedbiren kanda gebelik testi baktırıp yeni kutuya başlayabilirsiniz. rahim iç duvarınız aşırı incelmiş olabilir.

Evet ilaçlarımı düzenli bir şekilde kullandım.
Gebelik testine gerek yok çünkü ilişkiye girmedim,düğünüm 2 hafta sonra.
Umarım olur cumaya kadar..

merhaba doktor hanım. benim sorunum adet günümüm düğünüme denk gelmesi. Mcrogynon adlı doğum kontrol hapı verdiler sağlık ocagından bu hap ne kadar etkili bir ilaçtır hormon içeriği açısından uygun mudur sizce? ben bu doğum kontrol hapını kullandığım takdirde adetim düğün günüme rastlıyor. bu konuda ne yapabilirim?

merhaba doktor hanım. benim sorunum adet günümüm düğünüme denk gelmesi. Mcrogynon adlı doğum kontrol hapı verdiler sağlık ocagından bu hap ne kadar etkili bir ilaçtır hormon içeriği açısından uygun mudur sizce? ben bu doğum kontrol hapını kullandığım takdirde adetim düğün günüme rastlıyor. bu konuda ne yapabilirim?

evet ilacınızı kullanabilrsiniz. normalde ilaç bitiminde 7 gün ara verilmesi gerekir eğer düğün gününüze denk geliyor ise ilacı hiç kesmeden yeni kutuyu alıp devam edin yani kutular arasında boşluk olmasın.

peki ara vermeden başladığım 2. kutuyu da bitene kadar kullanacağım ozaman değil mi yani 42 gün ara vermeden bu ilacı içeceğim daha sonra normal şekilde kullanmaya devam edeceğim doğru mu anladım acaba?

peki ara vermeden başladığım 2. kutuyu da bitene kadar kullanacağım ozaman değil mi yani 42 gün ara vermeden bu ilacı içeceğim daha sonra normal şekilde kullanmaya devam edeceğim doğru mu anladım acaba?

yoo ikinci kutuyu adet görmek istediğinizde bırakabilirsiniz sonra yedi gün boşluk bırakıp yeni bir kutu alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

iyi günler doktor hanım,

yaklaşık 4 yıldır pko olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyorum dooktorum doç.dr. kullan bi sorun olmaz dedi evlendim hala kullanıyorum bir sorun olur mu sizde uzun düre kullanımdan dolayı

iyi günler doktor hanım,

yaklaşık 4 yıldır pko olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyorum dooktorum doç.dr. kullan bi sorun olmaz dedi evlendim hala kullanıyorum bir sorun olur mu sizde uzun düre kullanımdan dolayı

selam ilacınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ki doktorunuz da bu yönde görüş bildirmiş zaten. çocuk sahibi olmak istediğinizde ilacı kesersiniz gerekirse size yardımcı tedaviler planlanır. sevgiler.

Merhabalar doktor hanım.
Düğünüm oldu artık,nihayet atlattım bu dönemi.
Biraz sıkıntılı oldu çünkü sanırım balayında girdiğim havuzdan enfeksiyon kaptım.
Tuvalet esnasında aşırı bir yanma hissediyordum.
Dün eczanede bi vajinal fitil ve hap verdiler.Umarım iyi gelir.Bu konuda bir şey söyleyebilir misiniz acaba?
Benim asıl sorum şu:
Doğum kontrol hapı ile korunuyorum ben şu anda.
21 günlük hapım cuma günü bitti.
Şu anda 7 günlük aradayım fakat hala adet olmadı.
Acaba adet olana kadar geçen sürede ek bir korunma yöntemi uygulamak gerekir mi?
Yoksa gerek yok mudur?

Cuma günü

Merhabalar doktor hanım.
Düğünüm oldu artık,nihayet atlattım bu dönemi.
Biraz sıkıntılı oldu çünkü sanırım balayında girdiğim havuzdan enfeksiyon kaptım.
Tuvalet esnasında aşırı bir yanma hissediyordum.
Dün eczanede bi vajinal fitil ve hap verdiler.Umarım iyi gelir.Bu konuda bir şey söyleyebilir misiniz acaba?
Benim asıl sorum şu:
Doğum kontrol hapı ile korunuyorum ben şu anda.
21 günlük hapım cuma günü bitti.
Şu anda 7 günlük aradayım fakat hala adet olmadı.
Acaba adet olana kadar geçen sürede ek bir korunma yöntemi uygulamak gerekir mi?
Yoksa gerek yok mudur?

Cuma günü
selam hayırlı olsun. muhtemelen balayı sisitini oldun fitil yerine monurol adlı idrar antiseptiği daha çok işine yarayabilir tek doz. ilaç arasındayken koruma etkisi sürer ilaçtan 3-4 gün sonra normale göre azalmış bir kanama yaşarısın endişelenme. 8. gün yeni kutuna mutlaka başlamalısın.

merhabalar, ben yasmin doğum kontrol hapına adetimin 5. günü başladım. ancak 5. günü geç bir saatte,gece içtim. geç oldu ancak düzenli kullanırsam korunur muyum? koruma geçerli olur mu?

merhabalar, ben yasmin doğum kontrol hapına adetimin 5. günü başladım. ancak 5. günü geç bir saatte,gece içtim. geç oldu ancak düzenli kullanırsam korunur muyum? koruma geçerli olur mu?

ilk kutuda ben ne olur ne olmaz diye mutlaka ek korunma yöntemi kullanılmasını öneriririm. siz de öyle yapın.

Merhaba, ginera hapı kullanıyorum. Dün 3. kutuma başladım. 8.gündeydim.
Normalde hergün 22.00'de içiyordum. Ancak dün akşam aradan sonra ilk gün olduğu için unutmuşum.
Gece 01.30 da aklıma geldi ve hemen içtim.
Bugün yine 01.30'da mı içiyim yoksa 22.00'de içsem birşey olurmu?
Teşekkürler..

Merhaba, ginera hapı kullanıyorum. Dün 3. kutuma başladım. 8.gündeydim.
Normalde hergün 22.00'de içiyordum. Ancak dün akşam aradan sonra ilk gün olduğu için unutmuşum.
Gece 01.30 da aklıma geldi ve hemen içtim.
Bugün yine 01.30'da mı içiyim yoksa 22.00'de içsem birşey olurmu?
Teşekkürler..

selam gene 22de almaya devam edebilirsiniz sorun olmaz.

Merhaba Aytun Hanım!

24 Temmuz'da düğünüm var. Yarın kadın doğuma gitmek istiyordum; ama her zaman gittiğim hastaneden 1 Temmuz'a randevu alabildim. Başka bir yere de gitmek istemiyorum. 1-2 Temmuz gibi adet olacağımdan acele ettim. Doğum kontrol hapını kullanmaya ne zaman başlamalıyım? Yaklaşık 1 aydır Roaccutane kullanıyorum ve hamile kalmayacağıma dair bir kağıt imzaladım. Hamile kalmam durumunda bebek sakat oluyormuş. Bu beni iyice strese soktu. Sanırım bu tedavi 6 ay sürecek. Aslında ben düğün gecesi korunsam yeter. Diğer zamanlarda doğum kontrol hapı kullanmayı düşünmüyorum pek. Bir de benim adetim düğüne ya da balayına denk gelecek. Ben geciktirici kullanmayı düşünüyordum. Doğum kontrol hapıyla birlikte geciktirici kullanabilir miyim? Bu arada benim göğsümde iyi huylu bir kitle var. Ayrıca astım tedavisi de görüyorum.

Balayı sistiti ne? Ben de balayına düğünümün ertesi günü gideceğim. Ne zaman havuza girmemi önerirsiniz? Deniz de aynı oranda sakıncalı mı?

X