her gebelikte aynı belirtiler mi oluyor?

nerusa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2010
9
0
1,5 yıldır bebek istiyoruz. en son doktora gitmiştim yumurtalık takibi yapmış ve sonucunda kimyasak gebelik yaşamıştım yaklaşık 4 ay önce. bu ay doktorum tekrar yumurtalık yakibi yaptı..geçen sefer ki gibi ümitlenmeye başladım.günüme daha 2 gün var ama önceknde 10 gün kala belirtiler başlamıştı..bu sefer o kadar yoğun ve aynı belirtiler yok ama ümidimi de kaybetmek istemiyorum..her gebelik aynı belirtileri mi gösterir bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi vermelerini istiyorum..

Hayır arkadasım her gebelik aynı belirti göstermez benim annem 3 tane gebelik yasadı hepsinde de cok farklı belirtileri olmus hem de cinsiyetleri aynı olanlarda bile. Umarım hamilesindir ama sen kendi bedenini tanıyosan bunu en iyi sen bilirsin

evet doğru söylüyorsun insan bedeninden biliyor aslında gerçekten.. ben hissetmiyordum bu sefer ama yine de umutlanmıştım acaba diye?bugün malesef olmadığım nettleşmiş durumda hayırlısı böle demek ki bu ay da kısmet değilmiş..

canım arkadaş haklı her gebelik cok farklıdır..birisinde hemilelik belirtisi cok olur diğerinde hiç olmaz adet belirtisi gibidir ama bir bakmışsın hamilesin.yani sen kendini cok şartlandırma eğer cok üstüne düşersen hayal kırılığına uğrarsın..umarım hamilesindir rabbim bu güzellikleri sane ve bizlere yaşatır..:Saruboceq:

bencede çok düşünmek stres yapmak en büyük düşmanı zaten bizlerin banada doktorum öle sölemişti biz 2 senedir istiyoruz benim adetlerde düzensiz olduğu için gecikme olduğunda acabamı diyorum ama kafaya takmamak gerek herkesin belirtileri aynı değil kimi insan hiç bir belirti bile görmüyor birden öğreniyor bi şekilde mesela

haklısınız arkadaşlar biz de 1,5 senedir istiyoruz ama allah istemeyince olmuyor işte insan düşünüyor ister istemez her ay ümitleniyor bekliyor ama sonuç hüsran olunca üzülmemek strese girmemek mümkün mü? ne bileyim işte..haticecim malesef regl oldum bu ay da böle hayal kırıklığı..allah isteyen herkese versin çok kötü bi duygu bu..

ümidiini yitirme canım biz 2 senedir uğraşıyoruz eşimde sayı azlığı ve yavaşlık var adacağız neler yiyip içiyor habire hiç umudum yok ama benimde 10 gün günüm geçti ve bu gün karnımda şişlik ağrı var sanki hastalanacakmışım gibi göğüslerimde sanki daha bi şişti ağrısı geçmişti tekrar başladı allah hayırlısını nasip etsin ben heran kırmızı kartı yiyceğimi düşünüyorum

bende hamile oldugunu yeni ögrenen biri olarak kendi yasadıklarımı söylemek istedim. bende yaklasık 7 aydır her ay belirtiler aradım sürekli nettende takip ederek. bu ay ise tükürükle ovulasyon takıbı yapmaya karar verdim. hamile kaldıgım olası gunlerde test henuz yumurtlamadıgmı gösterdigi için hıc aklımda yoktu ne bacaklarımı kaldırdım ne yastık koydum her ayki gibi, zaten gec yumurtlama da oluyor bende diye. neyse ki adet zamanıma az kalmıstı ve bende hıc adet belırtısı yoktu normalde goguslerım deli gibi agrırken hıc agrımıyordu. arada sırada az bı kasık agrısı yasadım ama hıc ustunde durulcak gıbı deıldı.kısacası hıc belırtı yasamadım dıyebılrıım. bırde hastalıgımı bekledıgım gun 25. gun ıdrarda sılık gordum 2. cızgıyı ve işte suanda 6 haftalık hamişim inş isteyen herkesınde bı an once kawusmasını dılerım

almira arkadaşım inşallah hamilesindir bi test falan yaptır istersen o kadar geçti ise günün idrar testinde çıkabilir bence..

glln çok sevindim senin adına çok sevindim inşallah sağlıklı sıhhatli devam eder gebeliğin.. zaten insan üstüne düşünce olmuyor ama düşünmemek de ne mümkün..darısı bizlerin başına dua et cnm bizlere..

ya korkuyorum test yapmaya inanırmısın dün çok emindim hastalancam diye ama olmadım bu akşam eve giderken bi test almayı düşünüyorum yine çıkmazsa diye korkuyorum hayal kırıklığından korkuyorum

o duyguyu çok iyi biliyorum arkadaşım ya ama böle de içi içini yiyor insanın korkma hayırlısı de cnm ya inşallah ikinci çizgiyi görürsün..

X