Çocuklu kadına çalışmak haram. :(

bircocukannesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2008
1.121
1.229
Arkadaşlar 4,5 senelık evlıyım. 2 yasında oglum var. ve çalışıyorum. oğlumada annem bakıyor. sagolsunlar cok ılgılıler ogluma ve ancak bu kadar ıyı bakılabılır. ama gel velakın
calıstıgım ıcınde cok uzuluyorum. uzulmemın sebebıde şu, çalısan kadının halınden kımse anlamıyor. annemın bır konmusu var. yakın komsu. annemlere gıttıgımde sokakta falan karsılasıyoruz bazen. ama kadın resmen ıgneleyıcı konusmaarda bulunuyor. oglum bana cok duskun ama onlara sorarsanız ben yokken benı aramıyor aklına bıle gelmıyormusum. orda annemlerın yanında cok mutluymus. anne bıle demıyomus nerdeyse bana. gecen gun sokaktaydı oglum hava cok guzeldı. bende yanındaydım. (2 tane kıs kardesım var aksam kursa gıdıyolardı. ) oglum kardeslerım kursa gıderken onların arkasından agladı. cocuk halıyle sevıyor teyzelerını. genc 28-30 yaslarında bır komsumuz daha var oda yanımızdaydı sokakta. walla senı hııc aramıyo bak teyzelerıne aglıyo senle ışi yok onun dedı. okadar gucume gıttı kı. annemın yakın komsusuda laf sokturdu gecen gun agladı resmen evde yaaa. annem de gordu agladıgımı. neden aglıyosun dıye sordu. baksana anne kadın ne dıo abuk subuk konusuyo. ne demek o. kımse benım annelıgımı yargılayamaz ona mı kalmıs. sen benım ne kadar zorluklarla ve ne ısteksızlıkle işe gıttıgımı bılıyosun. bunlar benım cok gucume gıdıyo. walla cıkıcam ısten calısamıyorum dedım. annemde neden alınıyosun sen onu bılmıyormusun takılıyo sana dıyor. hatta gecen gun annem demıs ben ... e boyle dedım alınıyom u acaba saka dıyorum demıs. bende boyle bısey dedıgıne ınanmıyorum bunun sakası olmaz. ne yonumu elestırırse elestırsın ama annelıgıme laf edemez kımse ben ne zorluklarla calısıyoum dedım agladım durdum. cok gucume gıdıyo kıslar yaa. calısmalımıym calısmamalımıyım. ne yapayım yardımcı olun lutfwenmafoldumben

Yapmayın nolur..
Başkalarının sözlerini kulak asmayın..
Yarın bebeğinize kendiniz bakmak için işten çıksanız yine bir dünya laf söyler insanlar..
Hiç kimsenin ağzı torba değil büzemezsiniz..
Siz kendi ailenize,hayatınıza bakın..
Hayatımızı insanların dedikodularına göre düzenleseydik ne olurdu halimiz..

evet çalışan anne olmak gerçekten çok zor. ben anne değilim ama arkadaşlarımdan biliyorum. siz niye takıyorsunuz ki konu komşunun dediklerini? boşverin allah aşkına sonuçta siz çocuğunuza iyi bir gelecek sağlayabilmek için çalışıyorsunuz. bunu düşünün bence.

evet cok dogru dıyosunuz ama dusunmedende edemıyorum. oglum benden sogurmu, ıyı bır anne olamıyormuyum. calısan annelerle cocukları arasında bır boslum olurmu bunları dusunmemek elde degıl. çalışmadıkları ve bu duyguyu bılmedıklerı gıbı kendı cocuklarınında olmasına ramen bunu bılmememlerı ve anlayamamaları cıldırtıyo beni

Bence hiç de üzülmeyin,aksine sevinin ki
yavrunuz kaldığı yerde mutlu,
hiçbir evlat annesinin,babasının yerine kimseyi koyamaz ama
o daha küçük,çalışan bir bayan olarak, size söyleyeceğim tek şey
milletin söylediklerine göre hareket etmemenizdir...
siz huzurlu bir şekilde işinize gidin,bakın yavrunuz mutlu,
gözünüz arkada kalmasın bile...
sevgiler...

evet cok dogru dıyosunuz ama dusunmedende edemıyorum. oglum benden sogurmu, ıyı bır anne olamıyormuyum. calısan annelerle cocukları arasında bır boslum olurmu bunları dusunmemek elde degıl. çalışmadıkları ve bu duyguyu bılmedıklerı gıbı kendı cocuklarınında olmasına ramen bunu bılmememlerı ve anlayamamaları cıldırtıyo beni

Yok canım neden soğusun bebeniz sizden?
Şahsi fikrim yatıya kalmasın. Gündüz zaten bir kaç seneye kadar anaokula daha sonra da okulda olacak..
Bence hiç üzülmeyin..

benim annemde eşimin anneside çalısıyordu
bana babaannemle anneannem bakmıs dün babaannemi kaybettim ve üzgünüm bana baktıgı için aramızda güçlü bağ vardı aramızda anneanneme de çok çok bağlıyım sizinde öyle olacak oğlunuz anneanesine çok bağlı olacak
ama annemdende asla sogumadım eşimde öyle
saçma sapan şeyler söyler herkes aldırış etmeyin
ilerde size dua edecek çalıstıgınız için

bende çalışan anneyim üstelik benim çocugum 3 aylık ve 1 aydır hiç tanımadığımız bir bakıcı ablası var ama ben onun geleceği için çalışıorum dierek içimi rahatlatıorum sabah ben işe gelirken bakıcımız geldi kanguruyu giydi oğlumu içine koydum öle bir güldüki bebeğim okadar çok kıskandım ki bakıcıya güldü die sonra kız ben bunu takmam kucağıma alıcam dedi ve kanguruyu çıakrdık oğlum ağlamaya başladı demekki dedim kıza değilde kanguruya gülmüş içim rahatladı valla her anneye olur böle şeler hiç kimse senden daha ii bakamaz etraf ne derse desin bu böle hiç kimseyi takma o komşun sen işten çıksanda sölicek aynı şeleri bu eferde çocukken onlara alıştı şimdi seni sevmez dicek hiç takma boşver geç

Yok canım neden soğusun bebeniz sizden?
Şahsi fikrim yatıya kalmasın. Gündüz zaten bir kaç seneye kadar anaokula daha sonra da okulda olacak..
Bence hiç üzülmeyin..

gecelerı annemde kalmak zorunda malesef. cunku benım sabah işe gıttıgım saatte oglum uyuyor. ordan oraya sürüklmeekte istemıyorum. ama annem cok yakın bana 1 km bıle yok aramızda. aksamları iş cıkısında yanındayız hep uyku saatıne yakın evımıze gelıyoruz. babasıda cok ılgılı zaten ıkımızede cok düşkün oglum.

benım aıleme duskun olması benımde hosuma gıdıyor sevınıyorum. amaaa dıs etkenlere aldırıs etmemek elde değıl. ya oyle bır konu ustundeyken guzelce bır haşlıcam o kotu komsuları :mymeka:yada hıc bıryerde karsılasmamak cozum..

bende çalışan anneyim üstelik benim çocugum 3 aylık ve 1 aydır hiç tanımadığımız bir bakıcı ablası var ama ben onun geleceği için çalışıorum dierek içimi rahatlatıorum sabah ben işe gelirken bakıcımız geldi kanguruyu giydi oğlumu içine koydum öle bir güldüki bebeğim okadar çok kıskandım ki bakıcıya güldü die sonra kız ben bunu takmam kucağıma alıcam dedi ve kanguruyu çıakrdık oğlum ağlamaya başladı demekki dedim kıza değilde kanguruya gülmüş içim rahatladı valla her anneye olur böle şeler hiç kimse senden daha ii bakamaz etraf ne derse desin bu böle hiç kimseyi takma o komşun sen işten çıksanda sölicek aynı şeleri bu eferde çocukken onlara alıştı şimdi seni sevmez dicek hiç takma boşver geç

bende işe basladıgımda oglum 3 aylıktı. ve ınanılmaz zorlandım kapıdan cıkarken hep aglardım . salya sümük giderdim işe. emzirmeye gelırdım her oglen yıne agla yıne agla :gitme: zorlada olsa alısmaya calısıyo ınsan. ama oglum bızı okadar cok ozluyo kı ctrsı pazar bende oglum. işten cıkar cıkmaz cuma aksamı alıyorum hemen. okadar sevınıyo kı baybay yapıyo teyzelerıne. evımıze didelim diyo. :gitme:sabah kalktıgında bızı operek uyandırıyo. mesela oyun oynarken bırden kalkıyo benım ve babasını opuyo. sonra tekrar oyuna devam edıyo. :teselli:bu hafta baktım bıraz daha fazla ılgı ıstıyo ve daha cok anlamaya basladıgını farkettım. yenı yenı konusmayı söktü zaten. gunduz arıyorum işteyken annecım ösledim dıyo :gitme:bende tamam oglum bende senı ozledım gelıcem ben tamam mı bıtanem dıyorum tamam dıyosenağlama yüregım bır kere daha yarılıyo ozaman. onun ıcın onun gelecegı ıcın calısıyorum. tek tesellım bu...

ayyy böyle patavatsızların lafına bakıpta iştenmi çıkacaksın. bırak ne derlerse desinler sen keyfine bak. birisi bişey diyorsa bile ben yavrumun geleceği için çalışıyorum de geç boşver. hem çocuk o kime çok alışırsa onun arkasından ağlar. ben çalıştığım halde yeğenim arkamdan ağlardı. annesi akşamaa kadar ilgili ama akşam olduğu zaman yeğenim kucağımdan inmezdi. herkes halasını çok seviyor bak nasıl dinliyor sözünü derdi. bazen çocukalrda küser annelerine bu kadar takma kafana. çalışıyoruz ama sonunda mükafatı çok büyük olacak bunu asla unutma.

tıka kulaklarını yolunda ılerle derım. sonucta hıc bı anne keyfınden cocugunu bırakıp ıse gıtmez. ıllakı bı mecburıyetın wardır yoksa zevk ıcın gıtmıyosun ya işe???
cok bılıyo ınsanlar. haddını aşan konularda densız densız konusuyolar işte.
içine atma içinde kalan bi laf warsa soyle derım ben. sana zarar kendını gerıyosun boyle.
cocuk bu. anasının babasının yerıne kımseyı koymaz,koyamaz...

anneniz oğluna ne kadar iyi baksada inan bana sizin yerinizi asla alamayacak!
anneniz onu şımartSa da , her istediğini yapsada ki yapıyordur eminim sizin yeriniz oğlunuzda çok çok özel ve çok ayrı...

o konuşan komşularınız da eminim sizi kıskandıkları için -çalışıp para kazanıyorsunuz- bu şekilde konuşuyorlar sizin yaranıza bu şekilde tuz bastıklarını bile bile yapıyorlar...

sizde onlara üzüldüğünüzü göstermeyin ... ah ne güzel annem sayesinde içim rahat rahat işe gidiyorum çalışıyorum deyin onların yanında...

ben kendimden biliyorum siz işten oğlunuzu görmeye gidince çok çok ilgileniyorsunuzdur oğlunuzla...

bende bir anne olarak ama size küçücük bir tavsiyem oğlunuzu geceleri evinize alın... o kendi evinde kendi yatağında kendini güvende hisseder ve gece uyandığında ki uyanıyordur zaman zaman sizin sesinizi sizin varlığınızı yarı uykulu haldeyken hissetse bu onun için çok önemlidir...
sabah götürün annenize... artık havalar da sıcak ... birkaç gün zor olur , ama 3-5 gün sonra alışır bu duruma ve bence daha mutlu olur bebeğiniz...

işe gıdecegım saatte uyuyor oglum. uyandırıp duzenını bozmak ıstemıyorum yoksa alıp sabah annem goturmek yormaz benı. oğlum ıcın herturlu şeyi yaparım.

canım cahil insanların sözüne aldırış etme .oğlunun daha iyi bir geleceği olması için,ve ekonomik özgürlüğü olan bir kadın olmak için çalışıyosun süpersin valla oğlun ilerde kimseye muhtaç olmayan bi annesi olduğu için gurur duyucak

canım cahil insanların sözüne aldırış etme .oğlunun daha iyi bir geleceği olması için,ve ekonomik özgürlüğü olan bir kadın olmak için çalışıyosun süpersin valla oğlun ilerde kimseye muhtaç olmayan bi annesi olduğu için gurur duyucak

cahil... sadece bununla ıfade edılebılıyor işte. hanı derler ya; "ne kadar bılırsen bıl, bıldıklerın karsındakılerın anlayabıldıgı kadardır" cok dogru bır soz. haklısınız aldırıs etmemek gerek kulak tıkamak gerek. ama ınsan anne olunca cok hassas oluyo ve cok duygusallasıyor ınsan. benneyaptımki

Konuşsun dursunlar, siz kendinizi bilmiyormusunuz. Şu kadınlar için üzüldüğünüze, kendinizi sıkıntıya soktuğunuza değermi Allah aşkına. Niye ağızlarının paylarını vermiyorsunuz, ne hadlerine sizin anneliğinizi yargılamaları.

Şeyimden aşağı kasımpaşa diyin, sallayınkaydirigubbakcemile

Konuşsun dursunlar, siz kendinizi bilmiyormusunuz. Şu kadınlar için üzüldüğünüze, kendinizi sıkıntıya soktuğunuza değermi Allah aşkına. Niye ağızlarının paylarını vermiyorsunuz, ne hadlerine sizin anneliğinizi yargılamaları.

Şeyimden aşağı kasımpaşa diyin, sallayınkaydirigubbakcemile

bundan sonra aynen oyle yapıcam zaten kımseye katlanmaya lafının altında kalmaya tahammulum yok artık.

walla sızlerle konusmak okadar ıyı geldı kı anlatamam hepinizi sevıyorruum coook cok tesekkurler arkadaslar :teselli:yerimseniben

ıyı kı varsınız....

Siz dua edinde çocuğunuza bakacak bir anneniz var benim bakacak kimsem olmadığı için daha hamile kalmadan çalışamıyorum, doğuncada hiç çalışamıycam.:çok üzgünüm:Boşverin başkalarının ne dediğini ekmeğinizi onlar vermiycek...

X