Doğuma Hazırlık Diş buğdayı hazırlıkları

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
teşekkürler bende izmirde biyer sandım burayı:))
ilk yazan arkadaş izmirde görünüyo gezdim diyince...:))

süpriz dükkanı alsancakta. Ama bunun asıl yapan yeri biliyorum ben simdi cikolata kart yazın burda izmirde bir yer. Ben dogum günlerde ikramlıkları hep buraya yaptırdım ve menunum. Ama havalar artık sıcak bunuda unutmayın eriyebilir artık.

hımm tamam ozaman teşekkür edrim,yolum otarafa düştüğünde bulur giderimm
bizim zaten artık süprizimiz hediyemiz doğum günü zamanı yapılır değişik bişey olarak yani
bi diş buğdayımız var ondada ayarlarım bi,şeyler..

işte bizim diş bugdayı çikolatalarımız !!!! yine kendi imalatım tamamen:)))))(( kabul biraz esinlendim bi yerlerden ama sonuc olarak ben yaptım:))) diş şeklinde kurabiyeler de yapacam bi de aklımda bi fikir daha var onu da yapabilirsem sizle paylasacam beğenecekmisiniz bakalım:)))
dscn0303s.jpg

seldus sende az degilsin ama. masallah valla hamarat kadın. o cikolata büyük mi kücük mi anlayamadım fotograftan.

bende dün hediyelerimiz icin sparis verdim 10 gün icerisinde gelicekmis. Kücük yazılar olucak onlarıda Tealightlere yapistircam. Kücük cantalar hazırlayıp icine koycam.
Bir kısımda Buzdolabi süs olucak. Benim aklima bir fikir daha geldi onu kısmetse yapıcam. Kücük tüpler alıp icine Bugday doldurcam arkasına bir miknatis yapistirip buzdolabi süs hazırlıcam. Hem dis budayın hatirası olur hem bereket anlamda olur.

dünden beri davetiye düsünüyorum nasıl birsey yapsam diye ve güzel birseyler buldum.Onlarıda kendim yaparım.

Seldus fikirlerini hemen söylede bizde yapalım az zamaniz kaldı

:))) canım hani madlen çikolatalar var ya kutuyla satılan onlardan..ne cok büyük ne de cok küçük..

eşim bi oyuncakcı da küçük oyuncak dişler gördüğünü söyledi aksam..eger onlardan bulabilirsem üzerine yusuf utkan yazdırıp anahtarlık yaptırmayı düşünüyorum mıknatıs da taka biliriz aslında..bi de dişinin cıktıgo tarihi..küçük diş fırcaları da olabilirbugün cıkacam carsıya bakalım ne bulursam:))))

haaa bi de diş ve diş fırcalı baskılı tşhirt var fikirlerim arasında:)))) bakalım hangisi nasip olusa

valla bakalım ne bulcan bende merak ettim valla. Internette bende degisik seyler buldum ama, hepsini yapmakda abartı olur. Dis seklinde mumlar satılıyor mesela

kızlar ben 2009 eylül annesiyim dişbuğdayı hazırlıklarıyla ilgili olarak facede grupbum var ordanda fikir edinebilirsiniz kızlar.. pireli anneler diye ... ulaşamayan özel msj atabilir..

kızlar ben 2009 eylül annesiyim dişbuğdayı hazırlıklarıyla ilgili olarak facede grupbum var ordanda fikir edinebilirsiniz kızlar.. pireli anneler diye ... ulaşamayan özel msj atabilir..

canım bulamadım facede,link verebilrmisin ?

oy oy oyyy siz neler yapıyosunuz öyle ya
benim bunları yapmam biraz zorlaştı çünkü biz annemin apartmanında yani bekarken yaşadığım yerde 3 kız beraber 1 er ay arayla doğum yaptık bugün berabeer yapmaya karar verdik bahçede komşularla tek ortak fikir 3 ünün resmini çekip davetiye yapıp apartmana asıcaz hani kınalarda düğünlrde yapılırya apt. girişine asılır hrekez davetli diye
ama şu kurabiye olayını çok istiyorum kalıp bulmam lazım ama

seldus sende az degilsin ama. masallah valla hamarat kadın. o cikolata büyük mi kücük mi anlayamadım fotograftan.

bende dün hediyelerimiz icin sparis verdim 10 gün icerisinde gelicekmis. Kücük yazılar olucak onlarıda Tealightlere yapistircam. Kücük cantalar hazırlayıp icine koycam.
Bir kısımda Buzdolabi süs olucak. Benim aklima bir fikir daha geldi onu kısmetse yapıcam. Kücük tüpler alıp icine Bugday doldurcam arkasına bir miknatis yapistirip buzdolabi süs hazırlıcam. Hem dis budayın hatirası olur hem bereket anlamda olur.

dünden beri davetiye düsünüyorum nasıl birsey yapsam diye ve güzel birseyler buldum.Onlarıda kendim yaparım.

Seldus fikirlerini hemen söylede bizde yapalım az zamaniz kaldı

Küçük tüpler alıp içerisine buğday doldurup buzdalabı süsü yapıcam demişsin güzel olur diye düşünüyorum küçük tüp dediğin şeyler nasıl birşey ?nereden temin edicen ?............

zeynep ece' nin 4. dişi yolda. eee pek de geciktim diş buğdayı yapmakta :)). annem yanımdayken hazır kotaralım dedik.

buzdolabı magneti hazırlattım. 4 diş için 4 badem şekerli :). pembe tüylü kokoş birşey,
diş pastası yaptırıyorum, kurabiyeleri kendim hazırlayacağım, diş şeklinde olmayacaklar ama süslemeyi düşünüyorum.
buğday haşlayacağım, çakıl çikolata, bonibon, fındık,ceviz, kuru üzüm, koyacağım kaselere. arzu ettiğinden alacak herkes.
ayrıca ikramlar hazırlayacağız..
diş kolyesi yapacağım. 4 diş için 4 nazar boncuğu 32 ye tamamlayacak kadar buğday tanesi ile.
ece' nin başından buğday dökeceğiz, dişi en sağlam olan yiyecek bir tanesini.
meslek seçimi için makas, derece, hes. mak, mouse, kalem, boya ve kaşık koyacağız küçük hanımımın önüne, bakalım hangisini tercih edecek?
evi de süslerim biraz, mekanım elverdiğince.. en çok da kızımı süslerim :)).
ne güzel telaşlar bunlar, allaha şükürler olsun. uzun zamandır girmiyordum topiğe 2010 annelerinin göbüşlerine baktım da, içim tuhaf oldu. darısı onlara ve arzu eden herkese inşallah..

kızlar http://dreamycake.blogspot.com/
şua drese bi bakın derim harikalar yaa

bu benim mirayın mevlütene yaptirdigim yer. bebek kurabiyelere girersen orda bizim kurabiyeler var, ve o bebekli muffinler icin kalıbı ben istemistim benim icin istanbuldan ısmarladı ve muffinleri yaptı. bende begendim o zaman ama ben bu sefer miktar olarak cok yapmak istiyorum ondan kendim yapmaya düsünüyorum.

pastamizi sparis vercem ama pastaneye onunla ugrasmak istemiyorum.

serzan ben o tüpleri burda hammadde diye bir yer var odan alıcam. internette siteleri var veya laboratuar malzeme satan yerlerden alabilirsin. kücük deney tüpler diye geciyor. onlar doldurcam ve arkasına mıknatis yapistircam.

bu haftasonu kısmetse tealighteri hazırlıcam. foto eklerim insallah. masa süsleri aldım.
kızarın elbiseleri aldım bugün.boshayallersmile

yaa kıslarr ne hoş şeyler yapmayı planlıyorsunuz ben hiç birini yapmadım acaba oğluma tekrar diş buğdayımı yapsam :roflol: neyse artık yaşgününe inş.

X