Çocuk Hastalıkları Bebeğimin kakasında LÖKOSİT.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

PINARYILDIRIM

Guru
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2009
58
1
46
Arkadaşlar 5 buçuk aylık oğlumun kakasının yeşil ve sümüksü olması ile doktor serüvenimiz başladı. Bebeğimin genel durumunda hiç bir olumsuzlık yok çok şükür ancak kakasının durumundan dolayı rota virüs nora virüs amip gibi tetkikler yapıldı hepsi negatif ancak lökosit sürekli çıkıyor.

Bir doktor süt ürünlerine alerjisi olabileceğini düşünerek ben de sadece anne sütü verdiğim için benim yememi yasakladı.

Antibiyotik aldık bakalım cumartesi tekrar test yaptırıcam hala geçmezse çocuk gastroentrolojisine götürmemin iyi olacağını söyledi doktorumuz.

Bu durumu yaşayanlarınız var mı?? Lütfen paylaşın çok endişeleniyorummmmm

Canım benim bebeğimde de aynı şey oldu. Doktorumuz eğer ateş yoksa endişelenecek birşey olmaz genelde dedi. O zaman ben de epeyce araştırdım. Süt ürünleri alerjisi çok yaygın değil. Muhtemelen başka biryerden kaptığı bir enfeksiyon sonucu olmuştur. Sen bol bol emzir. Bir müddet sonra kendiliğinden temizlenecektir. Bu arada sen bilirsin ama ben olsam antibiyotiği vermezdim. Anne sütü bağırsak florasını zaten düzenliyor. Bir müddet ABD'de yaşamıştık. Ordaki doktorlar bu tip durumlarda kesinlikle ilk 1 hafta antibiyotik vermiyorlar. Sadece bol sıvı tüketimi öneriyorlar. Kadir Tuğcu da (ben ona çok güveniyorum) ateşsiz ishallerde kesinlikle antibiyotik önermiyor. ıshal vücudun savunma mekanizmasıdır ve vücut mikropları bu şekilde atar. Rota ve amip olmadığı sürece bence korkulacak birşey yok. Endişelenme canım, geçecektir...

Aynı anlattığın gibi durumu bende yaşamıştım kızım dört aylık falandı sadece emziriyordum yeşil ve sümüksü kaka yapınca bi kaç gün bekledim herhangi birşeyi yoktu kızımın genel durumu gayet iyiydi fakat geçmeyince doktoruna götürdüm tahlilde lökosit çıkınca doktorumuzda ampisid iğne tedavisine başladı yarım doz dört gün sabah akşam oldu kızım ve iyleşti çok şükür başka olumsuz hiç bir problem de yaşamadık

mrb benim kızım suanda 13.5 aylık 1.5 aylıkken bizde aynı problemi yasadık doktorumuz karnı doydukça kakasını yaparak atcak dedi ve bir hafta antibiyotik tedavisi verdi ve çok şükür kurtultuk hiç merak etme gececektir doktorlarda insanı korkutmayı çok iyi biliyolar gönlünü ferah tut geçmiş olsun,

hiç telaş yapmayın kızlar bizimde çıkmıştı ama ateş ve halsizlik gibi belirtiler yoksa endişelenmeye gerek yokmuş inşallah sizin de öyledir

Bi de ayni durumdayiz.
Suan kizim 4,5 aylik. Cocuk gastroentrelogu Prof dr Figen Gurakan'a goturduk.
15 gun boyunca inek urunleri, keci urunleri, soya urunleri, yumurta ve kuruyemis yemedim.
Kizimin lokosit bulgusu sifirlandi.
Yani besin alerjisi sebepliymis.

canım ateş olmayınca çok önem vermiyor doktorlar. Biz bifiform diye bir ilaç kullandık antibiyotik değil de prebiyotik, bağırsak florasını güçlendiriyormuş bir haftada geçti çok şükür. Bebişinin genel hali iyiyse hiç üzülme. Ben çok üzülmüştüm hastalandı diye sütüm azaldı bir anda aman sen kendine dikkat et,geçmiş olsun.

iyi günler arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Yazılanları okudum benim 50 günlük erkek bebeğim var ve bir haftadır kakası yeşil renkte sümüksü mü onu tam anlayamıyorum önceki kakaları gibi.üşüttüğün içindir dediler doktora gitmedim.sümüksü olup olmadığını nasıl anlarım sizce.ateşi yok ama kakasını yaparken çok ıkınıyor.

iyi günler arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Yazılanları okudum benim 50 günlük erkek bebeğim var ve bir haftadır kakası yeşil renkte sümüksü mü onu tam anlayamıyorum önceki kakaları gibi.üşüttüğün içindir dediler doktora gitmedim.sümüksü olup olmadığını nasıl anlarım sizce.ateşi yok ama kakasını yaparken çok ıkınıyor.

sümüksü ise ve pis kokuyorsa bi doktora gösterin benim bebeğim 37 günlük sezeryan prematüre doğdu kuveze girmedi sütüm az o yüzden sağıp biberonla ve mamayla besliyoruz bi kaç haftadır kakası sümüksü ve pis kokuluydu ve huzursuzluk hali vardı ne olur ne olmaz diye gittik doktora kakasında nadir lökosit görüldü yani bebeğiniz biberonla besleniyorsa ki genelde biberonla beslenen bebeklerde görülüyor Allah korusun bişey kapmış olabilir... ama memeden besleniyorsa böyle bişey olma olasılığı oldukça azmış.. inşaallah ciddi bişey değildir... Allah hepimizin yavrusunu korusun çok zor... yine de bi doktora götürün gaita testi yaptırın...

Ben de kızımı aynı nedenlerle Figen Hnm.a götüreceğim. Fazla tahlil fln yapıyor mu? Biz gaita incelemelerini yaptırmıştık ztn.
Bi de ayni durumdayiz.
Suan kizim 4,5 aylik. Cocuk gastroentrelogu Prof dr Figen Gurakan'a goturduk.
15 gun boyunca inek urunleri, keci urunleri, soya urunleri, yumurta ve kuruyemis yemedim.
Kizimin lokosit bulgusu sifirlandi.
Yani besin alerjisi sebepliymis.
en de

Canım benim başak labaratuarda test yaptırantibiyotik el kadar sabiye neden gereksin.Benim kızımında başına geldi,Tahlillerde çocuk referans degerleri yerine yetişkin referans degerleri girilmişti bizim doktorumuzun ddemesi herzaman agzında dilinin üzerinde paslı dil tabakası ve kötü koku yoksa hiç bir şekilde natibiyotik kullanmayın derdi sende bir araştır istersen küçücük çocuga antibiyoti bencede çok kötü bir şey tekrar geçmiş olsun canım benim.
Birde yeşil kaka var ise aşırı beslenmeden kaynaklanıyormus.Bunuda göz önünde bulundur

X