çek iptal davası dilekçe örneği ...

ferihann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2010
2.705
0
merhaba avukat arkadaşlara danışmak istediğim bir konu var yardımcı olursanız çokmemnun olurum . Annem kamudan emekli eşinin yürüttüğü bir nakliye şirketimiz var 3 yıl önce annem kendisine ait şahsi çekten 1500 ytl meblası olan bir çek yazmış ve eşinin ilgilendiği şirketin araçların bakımı ile ilgili bir şahsa vermiş bu çeki sonrasında emekli oldu diye annem elindeki çek koçanlarını bankaya teslim etti ticaret kanuınunun 711 / 3 maddesine göre bankaya teslim etti fakat elinde 1500 ytl olarak yazılı çek bulunan şahıs şimdi annemi tehdit ediyor ve bu çeki tahsil etmek istiyor bankayla konuştuğumuzda 711 / 3 ün iptal olduğunu bunun için ticaret mahkemesine başvurmamızı söylediler şimdi ticaret mahkemesine nasıl bir dilekçeyle başvurabiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim . Birde bu çekte ytl ibaresi yazılı nasıl bir faydası olur bilmiyorum ama çekin yazıldı zaman ytl kullanılıyordu bir faydası olurmu ne yapmalıyız bilemiyorum yardımlarınıızı ve bilgilendirmenizi rica ediyorum teşekkür ederim .

X