Saç Rengi ve Saç Boyama koleston 6/7 çikolata kahve mi...daha koyu yoksa ışıltılı kahve 7/77 mi ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
ışıltılı kahve 7/77 de en az 6/7 çikolata kahve kadar koyu görünüyor kumral tonu olmasına rağmen...acaba saça uygulanınca hangisi daha açık renk oluyor hangisi koyu renk...bu renkleri kullananlar var mı ?
ikisinin de yansıması aynı renk ama kararsız kaldım....

Bana kalırsa 7 daha açık renk numara yükseldikçe renkde açılıyor çünkü:)

cıkolata kahve sıyah gıbı duruyor demıstı cogu kısı bence cıkolata kahve yapma derım
bı de palette nın renklerı daha gercege yakın olur koleston bıraz koyu olabılıyor

Bana kalırsa 7 daha açık renk numara yükseldikçe renkde açılıyor çünkü:)

haklısın canım normalinde öyle olması lazım ama katalogda 6 numara olan sanki daha açık renk gibi duruyordu...6 ve 7 nin arkasındaki numaralar da rengi etkileyebiliyor...

7 nin arkasında 2 tane 7 var..6 nın arkasında 1 tane :uhm::uhm:

cıkolata kahve sıyah gıbı duruyor demıstı cogu kısı bence cıkolata kahve yapma derım
bı de palette nın renklerı daha gercege yakın olur koleston bıraz koyu olabılıyor

yorumun için teşekkür ederim canım...evet nereye baktıysam herkes kolestonun renklerinin olduğundan koyu çıkmasından şikayet etmiş...

acaba boya kutusu içinde verilen oksidanı değil de herhangi bir sarı boyanın içinden çıkan daha yüksek bir oksidanı kullanarak daha açık hale getirebilirmiyim ki ?
sanırım 6 numaraların içinden % 9 luk oksidan çıkıyor....% 12 lik le yapsam fisfisfis

paletteye baktım ama aradığım ton değil...aradığım sadece koleston ve voilada var voilayada güvenemedim birisi bit yapıyor demiş...geriye bir koleston kalıyor..

yorumun için teşekkür ederim canım...evet nereye baktıysam herkes kolestonun renklerinin olduğundan koyu çıkmasından şikayet etmiş...

acaba boya kutusu içinde verilen oksidanı değil de herhangi bir sarı boyanın içinden çıkan daha yüksek bir oksidanı kullanarak daha açık hale getirebilirmiyim ki ?
sanırım 6 numaraların içinden % 9 luk oksidan çıkıyor....% 12 lik le yapsam fisfisfis

paletteye baktım ama aradığım ton değil...aradığım sadece koleston ve voilada var voilayada güvenemedim birisi bit yapıyor demiş...geriye bir koleston kalıyor..

valla ben hala bitlenmediğime göre bişey yaptığı yok voilanın.:eek:lmaz:
kolestonla boyamak yerine voila ile boya daha iyi.koleston koyu çıkarıyor ve voila ile ben ne renk beklediysem o renk oldu saçım.katalogda beğendiğim renge sahip olmak gibisi yok bence.yerimseniben

ben koleston çikolata kahve boyamıştım hiç de koyu olmamıştı, kutunun üzerindekinden daha bakır parlıyor o kadar

valla ben hala bitlenmediğime göre bişey yaptığı yok voilanın.:eek:lmaz:
kolestonla boyamak yerine voila ile boya daha iyi.koleston koyu çıkarıyor ve voila ile ben ne renk beklediysem o renk oldu saçım.katalogda beğendiğim renge sahip olmak gibisi yok bence.yerimseniben

teşekkür ederim canım..bu yorumun içimi rahatlattı :eek:
zaten voila da yenilenmiş kutuları falan değişmiş...
kolestondaki çikolata kahve ve ışıltılı kahvenin muadili voiladaki 6.8 koyu karamel ve 7.8 açık karamelmiş...kolestonla korkulu rüya görmektense voila kullanmak sanki daha iyiCADIARZUCADIARZU

ben koleston çikolata kahve boyamıştım hiç de koyu olmamıştı, kutunun üzerindekinden daha bakır parlıyor o kadar

canım boyamadan önceki saç rengin neydi acaba ?
koleston kutularına bakıyorum ama kumral rengi bile diğer markanın kumrallarına göre gözle görülür şekilde daha koyu görünüyor....ve de kutu üstündeki resimler genelde sarı saç üzerine boyanmış halleri olduğu halde....beni korkutan bu yani...:1no2::1no2:

teşekkür ederim canım..bu yorumun içimi rahatlattı :eek:
zaten voila da yenilenmiş kutuları falan değişmiş...
kolestondaki çikolata kahve ve ışıltılı kahvenin muadili voiladaki 6.8 koyu karamel ve 7.8 açık karamelmiş...kolestonla korkulu rüya görmektense voila kullanmak sanki daha iyiCADIARZUCADIARZU

ben 5.8 kullandım cappuccino rengin adı.6.8 i göremediğim için 5.8i aldım.ama burda 6.8 hakkında çok koyu oldu diye yazmışlar sonradan gördüm.ama benim boyadığım renk katalogda göründüğü gibi oldu benim saçımda.yenilenen voila ile boyadım ben de zaten.ilk boyadığımda koyu olmuştu ama bi iki yıkamada olması gereken renge geldi.

ben 5.8 kullandım cappuccino rengin adı.6.8 i göremediğim için 5.8i aldım.ama burda 6.8 hakkında çok koyu oldu diye yazmışlar sonradan gördüm.ama benim boyadığım renk katalogda göründüğü gibi oldu benim saçımda.yenilenen voila ile boyadım ben de zaten.ilk boyadığımda koyu olmuştu ama bi iki yıkamada olması gereken renge geldi.

sağol canım :) netten baktım şimdi voilayı üreten firmanın sitesinden katalog saçları var orada..gerçekten sonu 8 ile biten renkler çok güzel görünüyorlar :asigim:
ilk boyamada koyu olması sorun değil çoğu boyada bu duruma alışkınım zaten...sonrasında akıp açılmaması kötü olurdu zaten :) bunu öğrendiğim iyi oldu sağol delikafaduldendelikafadulden
canım boyamadan önceki saçın ne renkti acaba..?

o katalog saçların göründüğü linki yazar mısın burdan? ben de kaç gündür öyle bişey arıyodum.
ben ilk iki ay önce boyamaya başladım saçımı.koyu kumraldı normal saç rengim.koleston karamel kumral 7.3 ile boyamıştım.sonra üzerine garnierin amonyaksız boyalarından sıcak çikolata 5.35 ile fındık kabuğu 6.23 ü karıştırarak boyadım.ama 2 haftada falan hiç boyanmamış gibi aktı.arkadaşlar saçın sarı turuncu arası bişeye dönüştü deyince ben de gittim voilanın 5.8ini aldım boyadım.

voilada bi renk daha vardı hoşuma giden.sıcak çikolata 6.32 sanırım numarası.ben de kararsız kaldım şimdi.bi sonraki boyamada yine 5.8 mi kullanayım yoksa 6.32yi mi deneyeyim die.

o katalog saçların göründüğü linki yazar mısın burdan? ben de kaç gündür öyle bişey arıyodum.
ben ilk iki ay önce boyamaya başladım saçımı.koyu kumraldı normal saç rengim.koleston karamel kumral 7.3 ile boyamıştım.sonra üzerine garnierin amonyaksız boyalarından sıcak çikolata 5.35 ile fındık kabuğu 6.23 ü karıştırarak boyadım.ama 2 haftada falan hiç boyanmamış gibi aktı.arkadaşlar saçın sarı turuncu arası bişeye dönüştü deyince ben de gittim voilanın 5.8ini aldım boyadım.

canım anlattıklarına bakılırsa dikkat ettiysen önceleri hep 3 rakamı içeren renkleri kullanmışsın..yani dore demek oluyor...sarı ve turuncu arası istenmeyen renklerin oluşması ondandır diye düşünüyorum...11 senedir saç boyuyorum ve hayatımda gördüğüm en kötü yansıma rengi diyebilirim 3 lü ve 35 li renkler için...yapısı da şefaf oluyor alttaki rengi kapatmıyor haddinden de fazla parlıyor o numaralar....8 daha yumuşak yansıyor gibi geldi
canım linki sana özel mesajla atıyım buradan vermek yasaktı sanırım...

öyleyse 6.32 olan sıcak çikolata da iyi olmaz benim saçımda.ama o renk de bana çok tatlı gelmişti.benim saç rengimden daha kızılımsı duruyodu.tek fark kızıllığındaydı yani.

öyleyse 6.32 olan sıcak çikolata da iyi olmaz benim saçımda.ama o renk de bana çok tatlı gelmişti.benim saç rengimden daha kızılımsı duruyodu.tek fark kızıllığındaydı yani.

6 koyu kumral oluyor...3 dore oluyor 2 de morumsu bir yansıma hafif koyuluk veriyor..
morumsu yansıma birkaç yıkama sonrası tamamen saçı terkediyor geriye yine sarımsı turuncumsu olan dorelik kalıcaktır...iyi olacağını sanmıyorum...

8 li yansıma tam olarak neye benziyor canım...diğer yansımaları biliyorum da 8 i tam bilmiyorum....doreden farklı öyle değil mi ?

sarı ya da turuncu değil kesinlikle.ya böyle pembemsi bi ışıltısı var sanki.ne mor ne de kızıl.bordo diyesim geliyo. :)) tarif edemiyorum ama çok tatlı bi renk oldu.eski voila kataloglarında koyu karamel ile sonbahar rüyası renklerini karıştırmışsın gibi duruyo sanki.

hatta benimle aynı rengi boyayan bi arkadaş vardı forumda.cappuccino 5.8 boyamış resimlerini de koymuş foruma.aramaya cappuccino yazarsan çıkıyo hemen.orda göründüğünden bi ton daha koyu renk.flaşın ışığı yüzünden daha açık durmuş orda bence.

sarı ya da turuncu değil kesinlikle.ya böyle pembemsi bi ışıltısı var sanki.ne mor ne de kızıl.bordo diyesim geliyo. :)) tarif edemiyorum ama çok tatlı bi renk oldu.eski voila kataloglarında koyu karamel ile sonbahar rüyası renklerini karıştırmışsın gibi duruyo sanki.

ooo o zaman çok güzelmiş..hiçbirine benzememesi çok güzel :) güle güle kullan canım rengini a.s numarasında 3 olanlar önceki saç renklerini kapatmamıştı die tahmin ediyorum şeffaf ve parlak oluyor 3 lüler simli gibi duruyor ama kötü bir simlilik.....bu 8 ..3 lülere göre daha az parlak yani daha az simli ve daha kapatıcı oldular öyle değil mi ? :)

hatta benimle aynı rengi boyayan bi arkadaş vardı forumda.cappuccino 5.8 boyamış resimlerini de koymuş foruma.aramaya cappuccino yazarsan çıkıyo hemen.orda göründüğünden bi ton daha koyu renk.flaşın ışığı yüzünden daha açık durmuş orda bence.

teşekkür ederim canım ona da bakıyım :)

X