Bebek Beslenmesi 6 aylık bebeklere kahvaltı tarifleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
face de bebek beslenmesi tariflerle ilgili bi sayfa var isteyen varsa özelden yazabilirim sayfayı
ben sürekli takip ediyorum yararlı oluyo değişik tarifler var

yasakmı bilmiyorum ki:)) başka site sonuçta
site adı verip bamlanan arkadaşlarım var hani:))

Selamlar arkadaşlar...
Kahvaltı konusunda ben klasik gidiyorum biraz.Öyle farklı maceralar peşinde değilim.
Sadece püf noktalar dikkat ediyorum.
-Tuzu alınmış peynir,yumurta sarısı,çok az pastörize tereyağı,bebek ekmeği ya da bisküvisini;
ıhlamur ya da elma/muz rendesi ile karıştırıyorum.
Biberon maması ile karıştıracaksam pekmez ve yumurtayı ayrı veriyorum.

Yaa biberon maması demişken ek gıdalara geçtik geçeli bizimkinin biberonla arası hiç hoş değil.Günde 300-400 cc yi zor buluyorum.
Gelsin gitsin ''naaam naaaam'' diye diye sebze püresi yesin koca kase.

Yaa biberon maması demişken ek gıdalara geçtik geçeli bizimkinin biberonla arası hiç hoş değil.Günde 300-400 cc yi zor buluyorum.
Gelsin gitsin ''naaam naaaam'' diye diye sebze püresi yesin koca kase.

canım bence hiç şikayet etme...bu şekilde devam etmesi için dua et,hem ek gıdalarını yiyip hemde bu miktarda süt içiyorsa çok şanslısın demektiryerimseniben...

canım bence hiç şikayet etme...bu şekilde devam etmesi için dua et,hem ek gıdalarını yiyip hemde bu miktarda süt içiyorsa çok şanslısın demektiryerimseniben...

KESİNLİKLE KATILIYORUM
keşke böyle olsa günde okadar süt içicek birde ek gıda alıcak...Allahtan başka ne isterimki:))

Gerçekten sevindim.Öyle yemiyor içmiyor diye çok takıntılı değilim ama emziremiyorum ya süt içmeyince üzülüyorum.

Sağol...

merhaba benım kızım 7 aylık. kahvaltısında aptamil sütün içine bisküvü kırıyorum. kıbrıt kutusu buyukluğunde peynır, ceyrek yumurtanın sarısı, ve pekmez koyuyorum. kızım severek yıyor.

merhaba benım kızım 7 aylık. kahvaltısında aptamil sütün içine bisküvü kırıyorum. kıbrıt kutusu buyukluğunde peynır, ceyrek yumurtanın sarısı, ve pekmez koyuyorum. kızım severek yıyor.

hergün çeşitlendir arkadaşım ceviz fındık tahin meyve püresi gene milumanın 7 tahıllı yada 8 tahıllı ballı hergün birini katsan bebişe de değişik ve faydalı olur biz bile hergün aynı şeyi yemek istemiyoz demi:))

ya kızlar maşallah benim oğlanın iştahı açıldı.beni emmeyen çocuk emmek istemeye başladı.
ben memlekete geldim 3 gündür burdayız heralde havasından bebişkom yemeye başladı.
çok mutluyum:sm_cool:
bu arada hala kahvaltıyı tam sevdirmiş değilim.

ya şu ceviz 6 aylıkken verilirmi leyla ya ben tereddütte kaldım verilirse vereyim kızanıma zeka için önemli
birde sen başka neler veriyon yemiş olarak.

bize dr.umuz verebilirsin dedi ama her bebek kendi içinde değerlendirilir biliyosun benim kız 6 aylık 7 kiloydu dr.umuz verebilirsin.ceviz,fındık,badem,kabak çekirdeği bunları önerdi dr.umuz.rondodan iyice geçirdim artık bıçak dönemiycek kadar olana kadar kavonoza koydum her sabah 1 tatlı kaşığına yakın koyuyorum daha diğerlerine başlamadım cevize bi alışsın diye ama cevizi sanırım sevdi çünkü daha bi keyifli yemeye başladı kuzucuk

ya labne işlenmiş peynir olduğu için vermeyin demiş bir arkadaşın dr.u ama benim oğlan diğer peynirleri tam ezilmediği için yutamıyo öğürüyo.labne yedirebiliyorum ancak.başka tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız peynir konusunda?..

kızlar hani kahvaltısını hazırlarken ıhlamur çayı ile eziyormuşsunuz ya,acaba kendi sütümüzü sağıp kullanmak çok zor mu olur?ben daha başlamadım,oğlum 5buçuk aylık.bir de şu evde hazırlanan bebe bisküvisini dolapta kaç gün muhafaza edebiliriz?

kızlar selam biz şu anda 7,5 aylığız
dr un önerdiği kahvaltı şu:
1 tk labne (işlenmiş demişsiniz ama diğer peynirler de işlenmiş değilmi? doğal olanlara da güvenemiyorum köylülerden alamıyorum ne şartlarda yapıldığı belli deil)
1 tk pekmez (bazen dut bazen üzüm veriyorum)
bıçağın ucuyla tereyağı
birazcık hipp 2
su
ekmek içi

bizimki iki aydır bu kahvaltıyı severek yiyor ama bazen içine elma bazen armut bazen kayısı katıyorum

cevizi dr a sormuştum dr daha erken demişti bu gidişte sormayı unuttum bilmiyorum artık verebilir miyim en son bebeğim 500 gr almıştı emişiyoruz ağırlıklı olarak... o nedenle azcık ek gıda alıyor.

kendi sütün çoksa sağ demişti dr ama artık anca yetiyor kendi sütünle de ıslatabilirsin ama bebiş hepsini yemiyor sütün ziyan oluyor ben sağmıştım çöpe gidince içim sızlamıştı:) zaten anca yetiyor:)

1yumurtanın sarısını once yedırıyorum
benım dr labne verebılırsın hıç sakıncası yok dedı
bende 1cay kasıgı pınar beyaz labne peyniri
4tane bebe bıskıvısı
kıvamı bıraz sulu oluyor mulıpa 8tahıllı kahvaltı maması ıle koyulastırıyorum
yarım caykasıgı da tereyag
1caykasıgıda uzum pekmezi
bazende dırek kahvaltı mamasına karıstırıyorum fındık ve cevıze baslarız artık
ekmek olarak ne verıyorsunuz hazır etının ekmegınımı yoksa tambugday ekmegımı
ek gıdalara baslayınca benı emmıyor oyuzden ogun atlatıyordum ama gene zor emıyor artık atlatmıyorum verıyorum

X