Bebek Beslenmesi 6 aylık bebeklere kahvaltı tarifleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
herkeze merhaba benim kızım 5,5 aylık çok düzenli bir ek gıda faslımız yok kahvaltılara başladım ama ne kadar yediği moalum işte toplasan bir tatlı kaşığı eder etmez kahvaltılarında domates rendeliyorum içine az zeytn yağı ve ekmek kırıntıları atıyorum lor peyniri kullanıyorum hem tuzsuz hem kalsiyum açısından zengin olduğu için peynir vermediğim gün yumurta sarısı veriyorum anne sütüyle inceltilmiş olarak öğlen leride mevsim sebzelerini dönüşümlü olarak karıştırarak haşlıyorum az suda ve tel süzgeçten geçiriyorum oda toplasan yarım çay bardağı eder etmez biz şimdilik bunları yiyoruz ha ara öğünlerdede meyveli yoğurt veya sadece meyve püresi hermeyveyi kullanıyorum nerdeyse çilek hariç bazen sade olarak bazende meyveleri karıştırarak yapıyorum bu karşımı önerilerinizi bekliyorum kızlar....

herkeze merhaba benim kızım 5,5 aylık çok düzenli bir ek gıda faslımız yok kahvaltılara başladım ama ne kadar yediği moalum işte toplasan bir tatlı kaşığı eder etmez kahvaltılarında domates rendeliyorum içine az zeytn yağı ve ekmek kırıntıları atıyorum lor peyniri kullanıyorum hem tuzsuz hem kalsiyum açısından zengin olduğu için peynir vermediğim gün yumurta sarısı veriyorum anne sütüyle inceltilmiş olarak öğlen leride mevsim sebzelerini dönüşümlü olarak karıştırarak haşlıyorum az suda ve tel süzgeçten geçiriyorum oda toplasan yarım çay bardağı eder etmez biz şimdilik bunları yiyoruz ha ara öğünlerdede meyveli yoğurt veya sadece meyve püresi hermeyveyi kullanıyorum nerdeyse çilek hariç bazen sade olarak bazende meyveleri karıştırarak yapıyorum bu karşımı önerilerinizi bekliyorum kızlar....

domates vermemek gerek diye biliyorum ama bir bilene danış.ben de yeni başlıyorum ek gıdalara.ben de lor vermeyi düşünüyorum,herhalde ezmek sorun olmaz,ezilir.her meyveyi veriyorum demişsin,ne mesela?ben sadece elma verdim onu yiyor.muz da vermemek gerekiyormuş başlarda.

kızlar anne sütü ne zaman azalmaya başlıyor?benim sütüm önceleri fışkırıyordu resmen,oğlumun yüzü üstü ıslanırdı emene kadar.şimdi öyle olmuyor.kilo alımı da yavaşlamış,doktor ek gıdalara azar azar başla,alışana kadar da mama ver dedi çok üzüldüm ağladım sonra birileri zaten hep ilk günki gibi sütün olmaz azalacak normaldir dedi.oğlum 6aylık olmak üzere.sizde nasıl oldu?

domates vermemek gerek diye biliyorum ama bir bilene danış.ben de yeni başlıyorum ek gıdalara.ben de lor vermeyi düşünüyorum,herhalde ezmek sorun olmaz,ezilir.her meyveyi veriyorum demişsin,ne mesela?ben sadece elma verdim onu yiyor.muz da vermemek gerekiyormuş başlarda.

canım çilek hariç birçok meyveyi veriyorum elma,armut,kiraz,kaysı,üzüm,dut,şeftali,muz bunların hepsini cam rendeden geçiriyorom kabuklarıni vermiyorum muza gelince her zaman değil ama bir iki meyveyi karıştırıyorsam içine muzuda ekliyorum çok güzel tat veriyor kabızlık yamıyor çünkü sürekli vermiyorum .....
domatesi soucam uyarın için saol canım....a.s.

canım çilek hariç birçok meyveyi veriyorum elma,armut,kiraz,kaysı,üzüm,dut,şeftali,muz bunların hepsini cam rendeden geçiriyorom kabuklarıni vermiyorum muza gelince her zaman değil ama bir iki meyveyi karıştırıyorsam içine muzuda ekliyorum çok güzel tat veriyor kabızlık yamıyor çünkü sürekli vermiyorum .....
domatesi soucam uyarın için saol canım....a.s.

Ben dün doktora sordum, 1 yaşına kadar bal, inek sütü ve tuz dışında herşeyi verebilirsin dedi. Muz için de eğer kabızlık yaparsa verme, yoksa sakıncası yok dedi. Gerçi ben buradaki yorumlar dolayısıyla vermeyi düşünmüyorum ne olur ne olmaz... Ayrıca domates gibi yiyeceklerin verilmemesinin nedeni alerjik olabileceğindenmiş. Eğer bi kaç kere verdiyseniz ve sorun olmadıysa vermenizde sakınca yok diye biliyorum.

ben bugun bebegime asagidaki kahvaltyi hazirladim severek yedi
4-5 tatli kasigi tahıllı kasık mamasını 1 su bardagı kaynayıp ılımıs su ile karıstırdım icine 1 tatlı kasıgı labne peynir 1 tatlı kasıgı pekmez 1 adet kayısı rendeledim karıstırdım hepsini bitirdi afiyet olsun.
donusumlu olarak yarım yumurta sarisi da veriyorum ama alternatif kahvalti tariflerine de ihtiyacim var mesela kasik mamasini sade olarak sevmiyor kizim ya meyve ya yogurt bisilerle karistirmam gerekiyor yedirmek icin ve bebeğimi sagliksiz bi sekilde sisirir mi diye korkuyorum sonucta faydali seyler ama nasil isleniyor icine neler karistiriyorlar bilmiyorum onun yerine misir unu yulaf unu vs. kendim alip kendim karisimlar yapsam daha mi iyi acaba?

bebeğim biberon almıyor ne yapabilirim?sütüm yeterli gelmiyormuş,doktor ek gıdalara alışana kadar vermem için devam devam sütü önerdi ama biberonu emmiyor.

ben kızıma
4-5 cicibebe
bir küçük paket labne
bir çay kaşıgı pekmez ile veriyorum..
diger türlü herhangi bir meyve cam rendeden geçiriyorum içine labne bebe ekmegi pekmez ilave ediyorum.
yumurta bir kez verdim yemek istemedi vermedim bende..
ben mama ile vermiyorum açıkcası zaten içinde ne var emin degilim:)
bundan sonra ceviz eklemeyi düşünüyorum...

:KK43:Günaydın kızlarr.
Sizlerden yardım istiyorummm.
Oglum hasta öksürüyor hırılti var sùreklii.öksürerek atmaya calisiyor ama :KK43:
Antibiyotik ve hava veriyorum ama geçmedii.
Aranizda bi cok defa konuşuldu ama hatirlamiyorum geriye donup okumakta zor heleki telefomdan.

Ne yapabilirim kızlar ilaç haricindee:KK1:

merhaba, bende kahvaltıya yeni başladım. ben tuzu alınmış peyniri ufak ufak agzına veriyorum leblebi gibi yiyor. şu karıştırma şekli hi. hoş*ma gitmedi. zaten oğlum benim yemediğim bir şeyi yemiyor. bi o bi ben yiyorum. yumurtayıda o şekilde veriyorum. cevizide iyice dövüp ya yoğurda yada meyve püresine karıştırıp veriyorum. pekmezde kahvaltıdan sonra oynarken bi tatlı kaşığı. asıl sorun benimki benle olmak içi9 anca süt istiyor. böyle olunca sütten başka bi şey almıyo. 32 haftada böyle davranan bebişleriniz var mı. saygılar

sevgili özsen doktora gittin mi? doktorun önerisi dışında ne söylesek pekde faydalı olmayabilir. birde bebegin kac hafta yada aylık. neden bu hırıltılar oldu yazarsan daha güzel geri dönüşler olur. saygılar

eklemeden edemicem sıcaklar yüzünden bebişlerimiz cok terliyor. ben işi gün ceylan yapsın diye kapı pencere acıp bebişimle bu odada kaldım oğlum bugün cok halsizdi. hemen önlem alıp kapıyı kapadım. birde atlet. evet bende işe yarayınca cok şaşırdım. aslında bir numara cocuk atletleri cok büyük. bana hediye takımlar ile gelen atletler vardı iki gündür onu giydiyorum sırtındaki terleme gitti. başınğn altınada havlu koyuyorum hiç olmazsa teri emiyor. bebeklerimizi bu ter hasta ediyor aman dikkat. saygılar

X