Bebek Beslenmesi büyümix ve danino hangi ayda verilmeli?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
29
Oğlum aylardır yoğurt yemiyordu, 10 aylık oldu, evde kendim mayaladım, sütaş babymıx aldım sevmedi surat ekşitiyordu, içine ne karıştırsam yemezdi. Bugün sütaşım büyümıx ve daninonun (bir küp daninoda bol bol süt var) yazan yoğurdu var ondan aldım. Önce büyümıx verdim yalana yalana yedi ama bunun için küçük gibi geliyor bana. Danino vermedim daha.
Birde bu yoğurt sandığım şeyler aslında peynirmiş :)
Üzerinde içindekiler bölümünde peynir yazıyor, yoğurt içiren hiçbir yazı yok. Tuzu alınmış peynir yazıyor ben neden yoğurt sanıyormuşum acaba :)
Daninonun benim yoğurdumu verdim onuda yemedi.
Siz kaçıncı ayda verdiniz büyümıx ve danino yu.

ben doktora sordum önermiyoruz dedi ama peynirin ne zararı olabilir diye düşünüyorum..benim kız peynirde yemiyor aslında şunu versemmi vermesemmi dememek lazım çünkü yemiyorlar çoğu zaman ben çok dertliyim bu konuda ....
bu arada kızım 13 aylık..

ben arada veriyorum danino ilk 6 aylıkken vermiştim sanırım
hiçbişey yemediği için onu yemişti şimdilerde pek sık olmasada yediriyorum
özellikle dışardaysam yanlız bu peynirmi yoğurtmu bilmiyorum
daninoda yoğurt yazıyor okadar baktım peynir yazan biyer göremedim

hiç bir ayda werilmemeli bence!arkadaşlar şu daninoları yedirmeyelim çocuklarımıza yaa.çok üzülüyorum yani.yaa mayalayın yoğurt içine de meywe koyun bakın nasıl yiyicekler.yemiyolarsa peynir werin.kardeşim kimya okuyo we araştırmalar yapıyolar bazen.bana kesinlikle abla diyo,yedirme sakın!!.yedirmiyorum hele daninoyu ağzına sürmedim.birkaç kez zorda kalıp,sütaş babymix yedirdim ama çok az.şimdi hiç yedirmiyorum.bi de onlar 4lü satılıyolar ya e ben de 4lü almıştım onları bitirdim sadece.noolur yedirmeyin hazır şeyler daha çok küçükler.benim oğlum da 11 aylık.

Yemeyince ne yapmamaz lazım, hiçbir şekilde yoğurt yediremiyorum, Çiftlkten süt aldım mayaladım, içine cicibede koydum en sevdiği meyveyide ama yemeyince yemiyor işde, hiçbirşey yememesinden iyidir diye düşünüyorum.

X