Normal doğum sonrası vajina ve dikişler. Yardım lütfen kızlar..

erkflz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2009
884
0
Kızlar doğum yapalı nerdeyse 40 gün oldu. Hala dikişlerimden bazıları duruyor. Ve resmen dikiş yerlerim belli. Vajinamda çok geniş resmen.
Ne zaman düzelecek kızlar. Ben doğumdan sonra hiç yatmadım sürekli ayaktaydım. Hiç ağrımda olmayınca sürekli ayakta kaldım. Doğumdan bir gün sonra evi süpürdüm temizledim hatta.
Bu dikişler ne zaman normal görünüyor? Dikişler tam olarak ne zaman atıyor? Vajinam ne zaman normal görünecek.
Sizde nasıl oldu.

canım benimde dilişlerim çok fazlaydı.
40 gün bende çok çektim.birde gelen bakanda olmadı.
ama bir ilaç varmış kaynanam söylemiş eşime.
kaynamış ılımış suya döküp tuvaletinden sonra onunla yıkıyosun altını ve iyiyce kurut.
o pansuman dikişlerini hızlıca iyleştiriyor.ben 40 gün çektim eşim aldı ucuzda 2,50 lira
bir hafta sonra iyleşti.keşke bilseydikte ilk başta alsaydık.
ben senin gibi kalkamıyordum.
ev işi yapmak bir yere bebeğimi bile emziremiyordum.
ama o ilac çok eski o yüzden yeni dr lar bilmiyor.eski dr lar biliyor.
yeniler sadece ağrı kesici yazıp gönderiyolar.
zaten eczanada bulamadık ecza deposuna sipariş verdiler 2 tane getirdiler.
birini biz aldık birinide bir soran olur diye dolaba koydular.
kusura bakmayın uzun olduuuu

çiğmex canım adı ne o ilacın? hani doğumdan sonra lazım olacak şimdiden öğrenmek lazım.
birde bende merak ediyorum; normal doğumdan sonra tamam dikiş filan iyileşir belki de bu genişleme normale dönüyor mu?

bn doğum yapalı 2 ay oldu dikişlerim çok çabuk iyileşti 20 gün faladı sanırım kendliğindn kuruyup düştü. hiç bişeyde sürmedim sadece wcdn sonra iyi kurutmak gerekiomuş.. kuru tutmak tek ilacı yani.. ayrıca dişleri atarken doktorumdan birazcıkta daraltmasını istedim saolsun 2 dikiş daraltma yaptı 28.gün ilşkiye girdik çok dar olmuştu çok canım yanı yawaş yawaş kıwama gelior ama sorun yok:))

zafiran söylediğiniz ilacın sanırım adı bende var hala dogumdan kalma
dezenfektan gibi bişey bide yaralar cabuk iyileşiyo

kaynamış ılık suya karıştırıp tuvaletlerden sonra kullanıyosun

:emir_bebek:ben iki doğumumu da normel doğum yaptım.doğumdan sonra günde iki defa 15 dk sıcak suda oturdum çok rahatlattı ve sabemet kullanmıştım

Canım batikon kullan hemen kurutur bana doktorum batikon önermişti sana da sölemesi gerekirdi dikişler için.

bn doğum yapalı 2 ay oldu dikişlerim çok çabuk iyileşti 20 gün faladı sanırım kendliğindn kuruyup düştü. hiç bişeyde sürmedim sadece wcdn sonra iyi kurutmak gerekiomuş.. kuru tutmak tek ilacı yani.. ayrıca dişleri atarken doktorumdan birazcıkta daraltmasını istedim saolsun 2 dikiş daraltma yaptı 28.gün ilşkiye girdik çok dar olmuştu çok canım yanı yawaş yawaş kıwama gelior ama sorun yok:))

nASIL yani...düğme iliği diker gibi biraz daha daralt diyosun daraltıyolar mı yani...hiç duymamıştım böyle bişey..

ben normal doğum sonrası vajina eski haline kesinlikle dönmüyo diye sezeryan düşünüyorum..

drlar o bolgeye estetık dıkıs atıp estetık duzeltmede yapabılıyorlar oyuzden normal dogumdan korkmayın sadece 1-2 hafta acısı var ama okadar olacak artıkın dımı yanı

çiğmex canım adı ne o ilacın? hani doğumdan sonra lazım olacak şimdiden öğrenmek lazım.
birde bende merak ediyorum; normal doğumdan sonra tamam dikiş filan iyileşir belki de bu genişleme normale dönüyor mu?

o dikiş ağrısını bende çektim..hiç bitmeyecek gibiydi..bende çabuk iyileşsin diye battikon (eskiden tentürdüyot vardı.onun yerine şimdi bu var)ile pansuman yaptım..bi süre sonra 15/20 gün sonra iyileşmeye başladı..vajina görüntüsüne gelince,benim 2,çocuğum olmasına rağmen hiç doğum yapmamış gibiyim(içi)ama dıştan biraz defarmasyon oluyo tabii..ama ben 2,doğum olmasına rağmen ilkindeki gibi 40 gün değil 100 gün sonra ilişki yaşadım..çünkü korkuyodum..belkide geç ilişkiye girmek o bölgenin eskisi gibi dar kalmasına neden olabilir..benbu yüzden olduğunu düşünüyorum..bilinçli uygulamadım bunu korktuğumdan..:KK52: ama sağlık inanki herşeyden önce ..

benim de dikişli oldu ama dr pansuman yapmana gerek yok dedı.sadece tuvalet sonrası ılık su ile temizle dedi.krem vs gerek yok estetik dikiş..dikişler eriyecek dedi oylede oldu kızlar ben baska birsey sorcam.dogum yapalı 7 ay oluyor ve hala ilişki sırasında acı cekıyorum resmen.önceden oyle bırsey yoktu dogumdan donra oldu.. sizde de oyle mi.dr emzirme donemınde olur zamanla geecek deedı ama o zaman ne zamaaaan?

doktorum bana estetik dikiş atmıştı ve pek de bir sıkıntım olmadı 1 haftada ağrım sızım kalmadı dikişlerim de kendiliğinden eridi...doktordan doktora değişiyor demek ki bu dikiş işi... o ilaçtan ben de kullandım suya karıştırıp tuvaletten sonra o bölgeye döküyorsun ben onun mikrop kapmaması için olduğunu zannediyordum dikişlerin erimesine katkısı var mı bilmiyorum???

1 hafta 10 günde düştü .hiç agrım ve sızım yoktu popom cok acıyordu büyük abdestimi yaparken zorladım 1 ay kadar sadece.suan 40ımız cıktı iyiyim çok şükür.. kuru tut oranı wc den sonra mümkünse kurutma makinesi ile kurut yada peçeteyle iyie kurula.
Kızlar doğum yapalı nerdeyse 40 gün oldu. Hala dikişlerimden bazıları duruyor. Ve resmen dikiş yerlerim belli. Vajinamda çok geniş resmen.
Ne zaman düzelecek kızlar. Ben doğumdan sonra hiç yatmadım sürekli ayaktaydım. Hiç ağrımda olmayınca sürekli ayakta kaldım. Doğumdan bir gün sonra evi süpürdüm temizledim hatta.
Bu dikişler ne zaman normal görünüyor? Dikişler tam olarak ne zaman atıyor? Vajinam ne zaman normal görünecek.
Sizde nasıl oldu.

hadi ya bilseydim bende derdim azcık daralt diye :) neyse 2. ye artık

Doğum dikişleri ne kadar iyi bakarsanız o kadar çabuk iyileşir. Her WC' girdiğinizde dikişli bölgeyi yıkayıp temizleyecksiniz. Peçete ile kurulanacak. Sarı su(eczanede hazırlıyorlar) ile dikişleri pansuman yapacaksınız. Saç kurutma makinesi ile iyice kurutacaksınız.(10 dk falan tutun) Sarı su, mikropları öldürüyor hem de dikişler hemen atıyor. Eğer dikişler uzun süre iyileşmezse açılma yapmış demektir. Doktora gidin bir macun veriyor. Dikişlere sürüyorsunuz. Bu yapılanlara ek olarak bir gece lambasını(iyi ısıtan bir lamba takın) fişe takıp dikişlere yaklaştıracaksınız bir müddet öyle duracaksınız. Üşenmeyin her sefer yapın dikişler çabuk iyileşir. Bir de çok ayakta gezmeyin dikişler çabuk iyileşmez. Dinlenmek gerekiyor.

Ben epidural normal doğum yaptım. dr. um o kadar iyiydi ki. Doğumda ben birşey demeden kendisi estetik dikiş yapmış. Estetik dikişte dikiş izi olmuyor ve vajina eski halini alıyor. Dikişleride eriyen bir şeyle atıyorlar. Düşme falan yok. Kendiliğinden eriyor. Bana da az dikişin var demişti. Bana da batikan vermişti. Her tuvaletten sonra iyice kurulayıp pamuk yardımıyla her defasında bolcana sürüyorsun ki çok çabuk iyileşmesini sağlıyor. Ne dikiş ağrısı çektim ne Vajinada herhangibir deforme. Bazılarında tuvaletini yaparken yanma olur diye duymuştum bu korkuyla kaç saat yapmadığımı biliyorum sonra dayanamayıp yapınca hiççç birşey olmadığını gördüm. Bende eve gelir gelmez ayaklanmıştım. Bence bu dr.dan doktora değpişiyor. İyi bir doktora rastgelirseniz tamam doğumu yaptırdım 2 dikiş atayım demez.

Ayrıca normal doğum yapanlar için herkes şunu dediler bana hamileyken. Normal doğum yapınca rahim bal gibi oluyor. Bala bir parmak atarsın eski şeklini alır ya normal doğumda da rahim bal gibi çok çabuk eski halini alıyor demişlerdi.

Son düzenleme:
Ahhhh tek bu dertten muzdarip benmiyim diyordum 15 gün penguen gibi yürüdüm evde 25 gün falan dikişlerin birazı döküldü silerken görüyosun zaten ip gibi bikey geliyo bağırsakmış aslında o onla dikerlermiş 40 çıkınca aynada bakınca ben çok ağladım resmen dikiş yeri belli idi zamanla alışıyosun o görüntüye eski haline gelemicek sanıyo insan zaman dikişler zamanla geçiyo cnm korkma sen temiz ve kuru tut sık sık duş al oda iyi geliyo benm şimdi zor doğum olduğu için et parçası var oramda polipmiş alınıyomuş ALlah kimseye kadınsal dertler vermesin çok zor resmen dışardan görünüyo inş sende olmaz iyi bak kendine rabbim yardımcımız olsun

Ben epidural normal doğum yaptım. dr. um o kadar iyiydi ki. Doğumda ben birşey demeden kendisi estetik dikiş yapmış. Estetik dikişte dikiş izi olmuyor ve vajina eski halini alıyor. Dikişleride eriyen bir şeyle atıyorlar. Düşme falan yok. Kendiliğinden eriyor. Bana da az dikişin var demişti. Bana da batikan vermişti. Her tuvaletten sonra iyice kurulayıp pamuk yardımıyla her defasında bolcana sürüyorsun ki çok çabuk iyileşmesini sağlıyor. Ne dikiş ağrısı çektim ne Vajinada herhangibir deforme. Bazılarında tuvaletini yaparken yanma olur diye duymuştum bu korkuyla kaç saat yapmadığımı biliyorum sonra dayanamayıp yapınca hiççç birşey olmadığını gördüm. Bende eve gelir gelmez ayaklanmıştım. Bence bu dr.dan doktora değpişiyor. İyi bir doktora rastgelirseniz tamam doğumu yaptırdım 2 dikiş atayım demez.

Ayrıca normal doğum yapanlar için herkes şunu dediler bana hamileyken. Normal doğum yapınca rahim bal gibi oluyor. Bala bir parmak atarsın eski şeklini alır ya normal doğumda da rahim bal gibi çok çabuk eski halini alıyor demişlerdi.

aynen boyle oldu benımkıı de..estettık dıkıste deformasyon yada genısleme gıbı bısey olmuyor zaten kı dıkıslerı dısardan nerdeyse gormuyosunuz bıle degılkı cırkınlessın..

kesinlikle katılıyorum doktor fonksiyonu çok önemli geçirdiğin sürecin aynısını bende geçirdim ve hiçbir sıkıtı yaşamadım bir de temiz ve doğru baktıktan sonra (Allah'aşükür) bir sıkıntı yaşamıyor

ben de 5,5 aylık hamileyim ve bu vajinal deformasyonla birlikte cinselliğin eskisi gibi olmamaıs dedikoduları kafamı çok karıştırıyor.Sezeryanı düşünür oldum noturdamus canım sen hangi şehirdesin nerede doğum yaptın

X