Endometriyosiz için doktorunuz hangi doğum kontrol hapını verdi ve.....?

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828
Endometriyosiz için doktorunuz hangi doğum kontrol hapını verdi ve kistlerinizin büyümesi gerçekten durdu mu?
yada sana doğum kontrol hapı veriyorum çünkü....... açıklaması ne oldu doktorunuzun?
paylaşırsanız sevinirim kızlar. Ben 2 büyük kisttten açık ameliyat olmuştum, şimdi bir buçuk santimlik yine varmış bi kaç tane ama doktor dört santim olmadan almıyoruz dedi ve yazz24+4 verdi, daha kullanmadım. çünkü burda çok yan etkisi var diye okudum gözüm korktu açıkcası, yasminden memnun kalmamıştım o yüzden yazz tavsiye etti doktor. Bu arada benim çocuk yapmak gibi bi derdim yok, çocuğum var.
endometriyosizde doğum kontrol hapı faydalı mı faydasızmı paylaşalım

çok rica edicem konu tekrarı diye topik kapanmasın çünkü sabitteki endometriyosiz bölümü çok genel, ben sadece doğum kontrol hapı kısmını araştırıyorum

Son düzenleme:
Bana Yasmin verdi. Ben doktorum çok güveniyorum. Laparoskopi de çok iyi geçmişti. Laparoskopiden önce başka bir hap vermişti ama onu hatırlamıyorum. Hap kanamayı azalttığı için tekrar kanın birikip kist oluşturmasını önlüyormuş.

ben aranıza yeni katıldım .bendede beş santimlik kist var andeksiyal kist tüm araştırmalar yapıldı temiz ve inatçı olmayan bir kist dedi dr.banada yazz 24+4 verdi iki ay kullandım tekrar gittiğimde küçülme olmamıştı benim 11 yaşında bir kızım var tekrar bi çocuk istiyoruz.bebek yapabilirsin rahatsız ederse ben hamileikende ameliyat ederim seni dedi ilaç kullanmadan üç ay sonra kontrole gel değişiklik varmı dedi gittim aynı kist yerinde duruyordu.tekrar aynı ilacı kullandı iki ay daha gidemedim ama bence kist hala orada hamile kalsammı napsam bende karasızım kimisi daha iyi ikisi bir olur diyo ama ben korkuyorum. yazz 24+4 bende bir problem yaratmadı.ama problemimede derman olmadı.

Bana Yasmin verdi. Ben doktorum çok güveniyorum. Laparoskopi de çok iyi geçmişti. Laparoskopiden önce başka bir hap vermişti ama onu hatırlamıyorum. Hap kanamayı azalttığı için tekrar kanın birikip kist oluşturmasını önlüyormuş.

Cevabın için teşekkür ederim canım. Malesef yasmin bende baş ağrısı, akıntı falan yaptı. Şimdide yazz kullanmaya korkuyorum aynı şeyler olursa diye:çok üzgünüm:

ben aranıza yeni katıldım .bendede beş santimlik kist var andeksiyal kist tüm araştırmalar yapıldı temiz ve inatçı olmayan bir kist dedi dr.banada yazz 24+4 verdi iki ay kullandım tekrar gittiğimde küçülme olmamıştı benim 11 yaşında bir kızım var tekrar bi çocuk istiyoruz.bebek yapabilirsin rahatsız ederse ben hamileikende ameliyat ederim seni dedi ilaç kullanmadan üç ay sonra kontrole gel değişiklik varmı dedi gittim aynı kist yerinde duruyordu.tekrar aynı ilacı kullandı iki ay daha gidemedim ama bence kist hala orada hamile kalsammı napsam bende karasızım kimisi daha iyi ikisi bir olur diyo ama ben korkuyorum. yazz 24+4 bende bir problem yaratmadı.ama problemimede derman olmadı.

Ya canım nedem hamileyken ameliyat olasın ki, zaten hamile kalsan belkide kist küçülcek yada yok olcak yani, bence sen bir an önce hamile kalmaya bak, kisti kafana takma
doğumda sezeryan falan olursan ve kist hala duruyosa alırlar zaten

dr bana dedi kie endometriyosizin en güzel ilacı hamilelik ve doğumdur dedi, bundan daha güzel bi ilacı yok dedi, ama ben çocuk düşünmediğim için bu öneriyi es geçmek zorunda kaldım malesef

bence sen ilaç milaç kullanmayı bırak hamile kalmaya bak biran evvel, çünkü kist hamileliğe engelde olabilir, ne kadar hızlı o kadar iyi

bi de bence başka jinekologa git

ya bide kızlar sanırım doğum kontrol hapları kistlerti küçültmek için değil, büyümesini engellemek içinbilmiyorumkismile

evet kızlar paylaşalım lütfen endometriyosiz ve doğum kontrol hapının buna etkisi konusunu:hulya:

çok teşekkür ederim bencede en iyisi bir an önce bebek hayırlısı ile tabi. ben tekrar dr gittim kistin ilaça yanıt vermediğini ve zararsız olduğunu söyledi bebiş yapabilirsin dedi.bakalım nolacak ben düşük olurmu diye korkuyorum ama doktorum bendeki kistin böle bişey yapmayacağını söyledi allah herkezin gönlüne göre versin bizimde.

inşallah bir an önce bebeğine kavuşursun canım, belki doğumun kiste de faydası olur, düşük yaptırcağını sanmam canım ya, kalbini ferah tut:hulya:

X