Erkek İnfertilitesi Sperm sayısı 1 milyonun altında olanlar..

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
sende aldınmı bıtkı cayını falan:?
ayrıca sızde sadece sayımı dusuk

Merhaba. Bizde sayı da düşük hareketlilikte. Morfolojimiz de %3. Yani hepsi de oldukça düşük. Ayrıca varikosel ameliyatı geçirdi eşim 1 ay evvel. Biz de görüştük Saraçoğlu hocamız ile. Bize de sperm artırıcı çay önerdi hocamız. 2 hafta oldu eşim çaya başlayalı. Bana da soğan kürü yapmamı söyledi. Bende bugün ona başladım.

kizlarrrr bu cayyy konusu ne ne tür bi cayyy banada söleyinn lütfen benim esimde 3 ,5 ay önce testis kanseri nedeniyle testisinin teki alindi . en son yapilan sperm sonucumuzdaa cok iyi degil hic hareketli bulunamadi ama ameliyattan önce alindi dondurulduu simdi 6 ay gecmesini bekliyoruzz bu cayi nerden alabilirim ben almanyada yasiorumm esimin ameliyattan önceki sperm sayisida 200 bindi lütfen banada yardim edinn bu sene oructan sonra tüp bebege baslicazz inslhhh dualarinizi bekliorumm...

kizlarrrr bu cayyy konusu ne ne tür bi cayyy banada söleyinn lütfen benim esimde 3 ,5 ay önce testis kanseri nedeniyle testisinin teki alindi . en son yapilan sperm sonucumuzdaa cok iyi degil hic hareketli bulunamadi ama ameliyattan önce alindi dondurulduu simdi 6 ay gecmesini bekliyoruzz bu cayi nerden alabilirim ben almanyada yasiorumm esimin ameliyattan önceki sperm sayisida 200 bindi lütfen banada yardim edinn bu sene oructan sonra tüp bebege baslicazz inslhhh dualarinizi bekliorumm...

Canım bu çay Sayın İbrahim Adnan Saraçoğlu Hocamızdan aldığımız çay. Hocamızın kendi web sitesindede bu çayı görebilirsin. Biz Sayın Hocamızla görüştükten sonra bize bu çayı kendisi tavsiye etti. O nedenle kullanıyoruz. Sana da hocamızın kendisiyle görüşmeni tavsiye ederim. Belki farklı bişey önerir size.

esracım merhaba
bende seninle aynı derdi paylaşıyordum
eşimin son testinde sayı 10milyon ileri hareketi 0 morfoloji 0 idi
doktor direkt tüp bebek demişti kesinlikle başka yol olmadığını söylemişti
eşim 3 ay klomen ve trantal kullandı fakat çok bi fark olmadı daha sonra vitamin kullanmaya başladı ve şuan Allah a şükür çift çizgiyi gördük
en son bir ay kullandığı ilaçların isimlerini sanada göndermek istedim
inşaAllah sizde şifa bulursunuz
1) pharmaton
2) sıvı L-Carnitin
3) zinco

esracım merhaba
bende seninle aynı derdi paylaşıyordum
eşimin son testinde sayı 10milyon ileri hareketi 0 morfoloji 0 idi
doktor direkt tüp bebek demişti kesinlikle başka yol olmadığını söylemişti
eşim 3 ay klomen ve trantal kullandı fakat çok bi fark olmadı daha sonra vitamin kullanmaya başladı ve şuan Allah a şükür çift çizgiyi gördük
en son bir ay kullandığı ilaçların isimlerini sanada göndermek istedim
inşaAllah sizde şifa bulursunuz
1) pharmaton
2) sıvı L-Carnitin
3) zinco

merhaba.bu ilaçları nerden temın ettınız ayrıca hangı mıktarlarda aldınız.bırde bıze doktor klomen vermedı fsh degerı dusuklugune gore verılıyormus acaba sızın fsh sınız kaçtı.çok teş.

arkadaşlar eşimin sperm sonucu
ABSTİNANS SÜRESİ 3 Gün
MİKTAR 3.9 mL > 2 mL
RENK Krem Krem
GÖRÜNÜŞ Opelesan
Ph 8.0 7.2 - 8.0
VİSKOZİTE 7 cm
LİKEFAKSİYON SÜRESİ 80 Dakika
SPERM KONSANTRASYONU 0.8 milyon / mL > 20 milyon / mL
TOPLAM SPERM SAYISI 3.12 milyon > 40 milyon
MORFOLOJİ
ayrıca çift taraflı varikosel var sizce bu vitaminler bizde de işe yarar mı?

arkadaşlar eşimin sperm sonucu
ABSTİNANS SÜRESİ 3 Gün
MİKTAR 3.9 mL > 2 mL
RENK Krem Krem
GÖRÜNÜŞ Opelesan
Ph 8.0 7.2 - 8.0
VİSKOZİTE 7 cm
LİKEFAKSİYON SÜRESİ 80 Dakika
SPERM KONSANTRASYONU 0.8 milyon / mL > 20 milyon / mL
TOPLAM SPERM SAYISI 3.12 milyon > 40 milyon
MORFOLOJİ
ayrıca çift taraflı varikosel var sizce bu vitaminler bizde de işe yarar mı?

Sayi gercekten cok dusuk.
Varikoselde doktorlar sperm testine gore karar veriyor.
size ameliyat demislerdir cunku sayi cok dusuk.
Proxeed veya vitamin gibi ilaclar, keciboynuzu gibi
Bitkiler denenebilir mi. Tabiki denenebilir ama bu size kalmis.
3 ay civarinda deneyebilirsiniz ama bu size kalmis. Degerler duzelmesse gecen zamani riske almaniz lazim.
ayrica varikosel ameliyatindan sonra bildigim kadariyla en az 3, Ortalama 6 ay suruyor degerlerin duzelmesi. Bunada %40
Diyorlar. Yani her ameliyat olanda duzelme olmuyor maalesef.
sizdeki birdiger handikpta cift tarafli olmasi. Tek tarafli sorun olsa belki cok daha yuksek sonuclar cikacakti sperm testinde, bunu da bilemiyoruz.
hayirlisi olsun. Zor bir karar, karar sizin tabiki.
kac yillik evlisiniz ne zamandir bebek dusunuyorsunuz?
eger cok uzun bir sure degilse 3-4 ay ilaclari deneyebilirsiniz. Ama dedigim gibi. Her turlu sonucu goze almaniz lazim.

3 yıllık evliyiz cnm.İlk 2 yıl korunduk sonra 1 yıl denedik olmadı ve bu sonuçları öğrendik maalesef.Üroloğun biri de varikoselle yükseleceği garanti değil.1 kere tüp bebek deneyin olmazsa ameliyat düşünülebilir belki dedi.Ama benim canımı sıkan şey sayı az diye hareketlilik ve morfoloji çalışması yapılmamış spermiyogramda.Şu an bu spermler canlı mı yoksa ölü mü bilmiyorum.Rapor için başvurduğumuz hastanede testi yapacak bakalım onlar sayı az olsa da bu değerleri bize gösterecek mi?
Varikosel hastalarında bu vitaminler işe yarar inşallah

Son düzenleme:
Bir de mikroenjeksiyonda sayı önemli değil diyorlar.Zaten birkaç tane seçilecekmiş içinden ama hareket ve morfolojiyi de bilmiyoruz umarım bunlar bari iyi gelir.

hacim 3.6
ph:7.9
lokosit::1
sperms konsantrasyonu:5.2
toplam hareketli:46
ileri hareketli :25
yerinde hareket :21
hareketsiz :54
who:5
hareketli sperms konst:2.4
ileri sperms kont:1.3
morf. normal sperm:1.0
arkadaşlar bunlar ne demek doktor antibiyotik verdi açıklama bile yapmadı nedir b

Biz 15 aydır bebek istiyoruz doğal yolla olsun diye öyle zaman bıraktık, en son doktora gittik malesef hüsran la döndük meğersem eşim de bincivari sperm sayısı varmış sadece. Yapılacak tek şey tüp dediler onu da geçiştirmemek gerek ,olan sperm yok olmadan. Neyse ilk tüp negativ sonra proxeed dediler 3 ayboyunca ve yine tüp için gelin dediler .. çok basitmiş gibi .. maddi manevi yiprandik eşimle. Bi kaç ay boş geçti böyle. Doktorları dinlemedik .Sonra propolis ,argi, royal jelly , aloe 2go ,balık yağı ve sabah akşam keçiboynuzu pekmezi verdim eşime tam 30 gün sonra ileri hareket iyi ve sperm sayisi 1mil.
Sıfır görmekten çok korkmuştuk ki böyle az da olsa bi sonuç gördük şükür (6. spermiogram testinde ilk defa böyle bi sonuç geldi.)
Malesef takviyeler bitti ve yurtdışından çok zorluklarla gelmişti..
Bugün hazırladığım karışım ..inşallah artış olursa tekrar yazarım

1 kilo organik bal
35 gr. Zencefil tozu
35 gr. Keçiboynuzu tozu
35 gr. Keten tohumu
35 gr. Çörek otu tozu
(Bunlar öğütlerek toz haline gelmiştir)
35 gr. Tarçın
Bide yarım çay bardağı Harnup pekmezi kullandım karıştırırken biraz açması için. macun gibi kıvamı oldu sabah akşam birer kaşık yedirecem inşallah.

Bunun yanında her akşam bir bardak keçiboynuzu kürü
Sabah akşam propolis ve çinko hapları
Her sabah da aloa 2go
Bi akşam muz bi akşam havuç mutlaka yediriyorum

Veren Allah. Rabbim bunları vesile kıl ardımızdan fatiha okuyacak salih evlat bırakmayı nasip et.

Bir ay sonra inşallah olumlu sonuç alırım ve size umut olurum..

X