Erkek İnfertilitesi Sperm sayısı 1 milyonun altında olanlar..

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

ALLAHvarGAMyok

ikizlerin annesi ♡♡♡
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2010
20.969
46
mrb kızlar 3 ay oncesı ogrendık esımde sperm azlıgı oldugunu.ılaclarlan yukselecegını sölemıstı doktor kullandık toplam 400bın olan sperm sayımız 2 mılyona cıktı.ılactan sonra morfolojı vede harkette dusme oldu.ellen tedavıde esımde varıkosel var gıbı dıor renklı dublore gırdıgımzde varıkosel cıkmıyor.ayrıca bır yerde okudugum kadarıylan varkosel erkek spermını 1 mılyon altına dusurmezmıs yanı böle vakalarda varıkosel olsa bıle amelıyat yapılsa bıle sonuc değişmezmiş bunun sebebı dogustan gelen bır ureme bozuklugundan dolayıymıs böle bırseyden dolayı blgnız varsa benımlen paylasın lutfen :KK43:(((ayrıca böle durumlarda tup bebek sansımızdamı azzzz:KK43::KK43::KK43::KK43:mafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

ben 20 yaşındayım biliyosun tüp bebekte 23 yaş şartı var.daha öğreneli 1 hafta oldu.haziranda 3 senelik evli olcaz.eşim 7 mayısta mr çekilcek dr ona göre bişey dicekmiş.mr çekilmesinin sebebi prolaktin hormonunun yüksek çıkması.sen kendinden bahsedermisin?

ben 22 yasındayım 23 yas sartı ssk nın ındırımden kaynaklanıor yoksa her yastakı ınsan tup bebk yaptırıyor.bızede emar dedi prolaktın ıcın gıttık cektırdık bısı cıkmadı.ayrıca prolaktın bu kadar sperm sayısını dusurmez.sizde varıkosel falan cıktımı?ayrıca bız 1 yıllık evlıyız.3 ay ılac verdı duzelır dedi ıctık pek fayda etmedı :KK43:ne yapacagımı bılmıyorum

evet tüp bebeği her yaş gurubundan insan yapıyor ama ben ssk indirimi olmadan yaptıramam mafoldumben
prolaktin hormonuda öyle çok yüksek deyil 23.3
doktor varikosel için muayene etmedi ama eşim eminim diyor öyle bişey olmadığına :)
1 haftada o kadar yıprandık ki anlatamam canım adamın saçına beyazlar düştü birden.inşallah tedavisi vardır bizimkininde.

ceken anlar hele sen bızım cektıgımızı gorsen benım esımdede asırı derecede beyazlar cıktı.varıkosel zaten cok agrı yapar testıslerde.bızdede buyuk ıhtımal yok.ılac fayda etmıyor am a.kecıboynuzu falan cok yedırdım :KK43:((aklına ne gelırse verdım.benmde ındırım olmadan yaptırmam ımkansız canım ama senın 3 yılllık evlılık sartın var yas sınırı onemlı deıl yanı anlıyacagın :KK43:elım kolum baglı beklıorum umıtsızceeee

insanın içine girince öğreniyor bazı şeyleri o kadar zor ki :KK43:(
eşinin yaşını bilmiyorum ama daha yaşın çok genç hiç acele etme tatlım.bende yaşım küçük olduğu için takmamaya çalışıyorum.eşimin üzülmesine çok üzülüyorum sadece :)
bizde tam soncu öğrenelim ona göre kürler yapıcam.

kızlar konu uzaktan dikkatimi çekti şöyle bi bakayım dedim bu kadar yıpratmayın kendinizi, daha yolun başındasınız yaşınız daha küçük durun bakalım,şükredinki 8tanede olsa 1milyonda olsa sperm var, tüp bebeklik şansınız var, bide bizim gibi imkansızı başarmaya çalışanların halini düşünün....

sım 30 yasında.zaten ne yaparsan gencken yaparsın ılerde ypsanda faydası olmaz.bızım ılk testte 170.bın ıkıncı testte 400bın canlı cıktı toplamı 2 mılyondu.kecıboynuzu yaptıgım halde jareket vede morfolojımız dusmus

kızlar konu uzaktan dikkatimi çekti şöyle bi bakayım dedim bu kadar yıpratmayın kendinizi, daha yolun başındasınız yaşınız daha küçük durun bakalım,şükredinki 8tanede olsa 1milyonda olsa sperm var, tüp bebeklik şansınız var, bide bizim gibi imkansızı başarmaya çalışanların halini düşünün....

sizde hıc sperm yokmu :KK43:yada sorununuz hareket vede morfolojımı....

evlendıgım gunden berı hastane koselerındeyım :KK43:5.5 ay vajınısmustum zorlan ıyılestım butun paralarım benım rahatsızlıgıma gıttı.sonra sureklı kanamam oldu onun tedavısı basladı sonra doktorun verdıgı ılaclardan dolayı ennfeksıyon kaptım onun tedavısı basladı cocuk dusunduk hemen bır baktıkkı sorun esımde cıktı 3 ay yapmadıgımız yemedıgımız bısı kalmadı genede durumu değiştiremedık ısyan etmıyorum hakkımda hayırlısı ama ıstedıgım cok bırsey değil SADECE hayırlı bır evlatt...

bizde hiç sperm yok eşimin ağır bi genetik hastalığı var, klinefelter sendromu yani 47xxy buna bağlı olarak vücut sperm üretmiyo, şuan bi tedavideyiz eşim ilaç falan kullanıyo ama şansımız çok az yüzde 10gibi bişi, 5senelik evliyiz 5senedir bunula mücadele ediyoruz, eşim 31 ben 26 yaşındayız, o yüzden diyorum daha yolın başındasınız şimdiden yıpratmayın kendinizi, bize bakın halinize şükredin bence canlarım....

haklısın eryasu senin eşin azosperm zannedersem.allah yardımcınız olsun allah emeğinizi boşa çıkarmasın inşallah.

evlendıgım gunden berı hastane koselerındeyım :KK43:5.5 ay vajınısmustum zorlan ıyılestım butun paralarım benım rahatsızlıgıma gıttı.sonra sureklı kanamam oldu onun tedavısı basladı sonra doktorun verdıgı ılaclardan dolayı ennfeksıyon kaptım onun tedavısı basladı cocuk dusunduk hemen bır baktıkkı sorun esımde cıktı 3 ay yapmadıgımız yemedıgımız bısı kalmadı genede durumu değiştiremedık ısyan etmıyorum hakkımda hayırlısı ama ıstedıgım cok bırsey değil SADECE hayırlı bır evlatt...

canım yaaa çok üzüldüm neyseki rahatsızlığından kurtulmuşun.biz 2 sene bebek istemedik iyikide istememişiz daha çok yıprancakdık 2 sene doya doya yaşadık.
allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah.

baktırdık canım tese deniliyo ona, baktırdık çıkmadı, şimdi 2,teseye hazırlanıyo eşim ilaç kullanıyo doktor uygun zamanı gelince 2,teseyi olcak bakalım....

X