Tavuk kızartmanın püf noktası

klik

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
1.106
1
42
arkadaşlar tavuk kızartmasına bayılıyorum.tavada kanat yada baget kızartıyorum genelde. ama haşlanmadan kızartınca dışları kızarıyor ama içinde kırmızılık kalıyor. önceden haşlayıp kızartıncada tam kızartma tadını alamıyorum. yok mu bunun bir püf noktası???

tavuğu tencereye tavaya neye koyarsan koy tuzunu ekle kıs altını kendi kendine kızarır içide pişer dışıda kızarır :)

teflonda az su ekleyerek kısık ateşte kızartıyorum baharatlarıda ekleyip gayette iyi pişiyo canım

çok sağolun arkadaşlar.
işin püf noktası sanırım kısık ateşte pişirmek.ben harlı ateşte kızartmaya çalışıyordum .tabii dışı hemen kızarıyor içi çiğ kalıyordu.

bende tavuk kizartirken kizartacagim tavaya,bir cay bardagi kadar su koyuyorum..su bitinceye kadar agir ateste haslaniyor..daha sonrada kendi yaginda kizariyor...icleride cig kalmiyor..

benim tavuk kızartmama bayılır herkes. sürekli yaparım. öncelikle zeytinyağı, sarımsak(ezilmiş), köri, kekik, fesleğen, nane, az karabiber, kırmızı biber ve tuz bunlarla harmanlıyorum. zaman varsa 1 gün bekletiyorum. sonra kapaklı bir teflon tavaya koyuyorum harmanlanmış tavuğu. kısık ateşte üzeri kızarana kadar pişiriyorum.bayanssulusmile
valla parmaklarını yersinzemuszemus

benim eşimde kanada bayılır bende şöyle yapıyorum.
tflon tavaya kanatları alıyorum tuz pul biber kara biber kekik bi güzel harmanlıyom 1 çaybardağı kadar suyu kokuyom, tavuklar suyunu çekiyor sonra salllaya sallaya pişiriyorum, hiç yağ koymam zaten yağlı oluyor, birde bazen yeşil biberi ince uzun, kuru soğanı yarım ay doğruyom onuda tavuklarla pişiriyom çok güzel oluyor..
beget çig kalabilir onun suyunu çoğaltabilirsin..

tavuğu yıkayıp teflon tavaya koyuyorum sarımsak baharatını ekliyorum kısık ateşte çok az su ekleyip pişiriyorum.ağzı kapalı olacak ama.çokta güzel oluyor :lepi:

Kemiksiz tavuk parçalarını önceden soya sosu ve buğday nişastası ile harmanlayıp bir süre buzdolabında mesela 2 saat bekletiyorum,sonra kızartıyorum,tavsiye ederim,çıtır,çıtır oluyor.

salça baharat az sıvı yağ ile harmanlayıp fırında kızartıyorum iyi pişiyor

teflon tavada,kısık ateşte,kapağı kapalı tutularak ve gerektiğinde diğer tarafı çevrilerek...

Teflon tavada ve hiç su koymadan çok kısık ateşte ağır ağır pişiriyorum çokta güzel oluyo

X