Ayak detoksu

minikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
1.088
16
arkadaşlar ayak detoks bandı diye bir ürünü araştırıyorum.aranızda kullanan var mı ve sonuç aldı mı ?akşam yatmadan önce ayakların altına yapıştırılıp sabaha kadar bekleniyor sabah çıkarttığınızda bandın rengi değişiyor ve vücuttaki toksinleri ayak yolu ile attığı söyleniyor.gerçekten işe yarıyor mu acaba?

bende çok m erak ediorum ayak bandı işe yarıyor mu hamile kalmayı düşünüorum sıkıntı çıkar mı bilen varsa lütfen söylesinnn ?????

Ben kullandım arkadaşlar yatmadan duş alıyorsun sonra ayaklarına yapıştırıyorsun ve üstüne çorap giydim etkisini artırıyormuş sabah uyandığımda inanılmaz rahatlamış ve dinç uyandım böyle sanki üzerimden yük kalkmış hafiflemiştim bantlara baktım kahverengiydi bazı arkadaşlarımın siyaha yakın çok koyu kahverengi çıkanlar olmuş, ayrıca tartılmıştım gecede sabah da tam bir kilo vermiştim bende inanamadım ama kesinlikle çok huzur veriyor en kısa zamanda tekrarlicam yani işe yarıyor.....

AHMET marankide seda sayanda canli yayinda yaptiya bir kadina gözlerime inanamadim su nasil kirlendi suyun rengi hastaligi teshis ediyormus kadina dediki sizin eklemlerinizde SIKINTI var kadin evet dedi....

Ben kullandım arkadaşlar yatmadan duş alıyorsun sonra ayaklarına yapıştırıyorsun ve üstüne çorap giydim etkisini artırıyormuş sabah uyandığımda inanılmaz rahatlamış ve dinç uyandım böyle sanki üzerimden yük kalkmış hafiflemiştim bantlara baktım kahverengiydi bazı arkadaşlarımın siyaha yakın çok koyu kahverengi çıkanlar olmuş, ayrıca tartılmıştım gecede sabah da tam bir kilo vermiştim bende inanamadım ama kesinlikle çok huzur veriyor en kısa zamanda tekrarlicam yani işe yarıyor.....
teşekkürler arkadaşım en kısa sürede deneyeceğim

selam arkadaşlar
ayak detoks cihazı varmış netten araştırdım ama kullanan var mı yorum bulamadım. tuzlu suyun içine ayaklarınızı koyuyorsunuz 30dk sonra toksinler suya akmış oluyor. bunu deneyen var mı yada ankarada yapan yer var mı bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim

kızlar merhaba bende kaldıgım bı otelın spa centerın da bole bı uygulamaya sahıt oldum ve yaptırdım ayagımı suya soktum yarım saat sonra falan suyun rengı koyu sıyah sarı karısımı ıgrenc bır sey oldu
cıkan suyun rengıne gore hastalıgınızı soyluolar vucuttakı toksınlerı atıyomusuz tabı bılemıorum ne kadar dogre
uzakdogu seyahatıne gıden bı arkım gelırken bana ayak detoks ped ınden getırmıstı ama kullanmayıp kaldırmıstm bı yere gecenlerde cıkardım gece yatarken yapıstırdım ayakklarımın altına sabah yıne sımsıyah tı acaba zamanlamı rengı deısıo dıye dusundum ? cunku onlar vucudum dan cıkan toksınler se dusunemıorum zavallı vucudumun halını:KK43:

arkadasım kılo verdırıyo olabılır mı cıdden eger oyleyse ben de bı paket var her gece kullanırım:) sabah ac karnına ve lavaboya gıttıkten sonra zaten gercek kılomuz ortaya cıkıyor uzmanlar sabah ac karnına tuvalete gıttıkten sonra tartılın der o yuzden ,kılo verdırdıgını sanmıorum ama keske verdırse:)

bu bandı ben kullanıyorum. 6 ayda bir kutu alıyorum. detox etkili. yani vücudun içerisindeki zehir diyebileceğimiz(toksin) maddelerin atılmasını sağlıyor(muş). sağlıyormuş diyorum çünkü elimde bir kanıt yok. ama bir kullanıcı olarak görüşlerim:

1.kutu içerisinde 10 tane band var. yatmadan önce ayaklarını iyice yıkayıp kuruladıktan sonra hergün 2 ayağına birer tane yapıştırıyorsun ve yatıyorsun. sabah çıkarıyorsun. ilk gün bandın rengi siyaha yakın çıkıyor ve çok kötü kokuyor. 2, ve 3. bandlada renk daha açık oluyor ve koku azalıyor. 5. bandda ise açık kahverengi ve çok az koku oluyor.

2. belki psikolojiktir ama kullandığın hafta ve sonraki bir kaç hafta kendinizi gerçekten daha dinç hissediyorsunuz.

3. ben kullandığımda 1 hafta içerisinde 1-2 kilo veriyorum ama bunu birine sorduğumda şu yorumu yapmıştı : "o kullandığın şey gerçekten toksin atıcı bir etkiye sahipse, doğal olarak toksinler atıldıkça vücudun suya ihtiyacı azalacaktır. çünkü suyun en önemli görevlerinden birisi toksinlerin vücuda zarar vermesini engelleyerek vücuttan atılmasını sağlamaktır. vücudunda ne kadar az toksin varsa o kadar az suya ihtiyacı olur ve gereksiz suyu zaten kendisi atar" demişti. dediği doğruysa yağlar yerinde dururken su azalıyor demektir. yani gerçekte kilo vermiş olmuyoruz.

Son düzenleme:
arkadasım kılo verdırıyo olabılır mı cıdden eger oyleyse ben de bı paket var her gece kullanırım:) sabah ac karnına ve lavaboya gıttıkten sonra zaten gercek kılomuz ortaya cıkıyor uzmanlar sabah ac karnına tuvalete gıttıkten sonra tartılın der o yuzden ,kılo verdırdıgını sanmıorum ama keske verdırse:)

bende inanamadım gerçekten verdirdi cnm birde ilk kullanımda daha devam etmemiştim devam etsem belki daha fazla verdirirdi dene bence :nazar:

arkadaşlar ben bu ayak detoks bandlarından aldım ama nette biraz araştırma yapınca bir yalandan ibaret olduğunu okudum
okadar heveslendiriyorlarki insanı böyle yalan olduğunu okumak çok acı
sizlerle paylaşmak istedim
yazı aşağıda bir doktor yazmış

Bir web sitesinde "Su Arıtma Cihazı Tanıtımlarında Hile mi Yapılıyor? [1]" başlıklı yazıyı okuyunca aklıma detoks için ayak tabanına konularak kullanılan bantları/pedleri araştırmak geldi.

Sonuçta bu pedlerde de kullanıma başlanan ilk günlerde yoğun bir koyu renk oluşuyor ve kullanıma devam edildikçe renk değişimi azalıyor ve sonunca nereyse hiç renk değişimi meydana gelmiyor: ürünün üreticileri de bunun vücudun temizlendiğine işaret ettiğine kanıt olduğunu ileri sürüyorlar.

Ürünü inceleyince gerçekten üreticilerin dedikleri her şeyin doğru olduğunu ama söylemedikleri bazı küçük ayrıntılar (!!!) olduğunu gördüm.

Birincisi ürünün içeriğinin tamamen doğal olduğunu söylüyorlar oysa konuyla ilgili yapılan bir araştırmada ürünün içinde ağır metaller olduğu ve bunlardan birisinin de demir olduğu saptanmış. Bu tür detoks ürünlerinde demir bulunması renk değişimini net olarak açıklıyor: yani ürünün içerisinde yer alan demir insan terindeki klorür ile reaksiyona girerek pedin kahverengiye dönmesine neden oluyor.

Ancak ortada üreticinin halen kendini savunacağı bir nokta kalıyor: düzenli kullanımla bu renk değişimi azalıyor ve sonlara doğru artık pedler renk değiştirmiyor, bunu nasıl açıklayacaksınız? İşte bu noktada üretici dahiyane bir yaklaşım sergiliyor ve terleme şikayeti olanlar için hazırlanan bir çok ürünün yapısına giren bir maddeyi pedlerin içine yerleştiriyor: bu madde bildiğimiz KİL. Kil ciltteki sebase bezlerin yağ üretimini azaltarak terlemeyi ve kokuyu azaltan bir madde. Hergün bu pedi ayak tabanına uygulayan kişinin bu bölgedeki yağ ve ter bezleri zaman içinde fonksiyonunu kaybetiği için o bölge terlemiyor ve sonuç olarak vücudun o bölgesinden klorür çıkıp peddeki demirle reaksiyona girmiyor ve kahverengi renk oluşmuyor. Kil: aşırı terleyenler için belki önerilebilecek bir madde, ama normalde böyle bir şikayeti olmayanlarda bu detoks ürünlerin kullanıldığını ve hemen hiçbir zaman topuğumun altı çok terliyor diye bir şikayetle karşılaşmadığınızı düşündüğünüzde yapılanın vücudu tahripten başka birşey olmadığını rahatça görebilirsiniz.

Önerim: bu tür detoks pedi şeklindeki ürünlerden uzak durmanız.

Bu yazı 15/04/2009 tarihinde eklenmiştir.

Bu yazı toplam 1517 kez okunmuştur.

Dr. Sinan Atik

arkadaşlar biraz evvel detoks bandını ayağımdan çıkardım üzerindeki jelimsi yapışkan sıvıya baktım ayağımdan bu kadar çok ter çıkması imkansız bunlar toksin bence. ilk iki gün denediğimde ben de herhalde kandırıldım dedim. çünkü ıslatınca da bantta renk değişimi oluyo. ama sadece renk değişimi o kadar. oysa ayağıma taktığımda yapışkan jelimsi şeyler çıkıyo ayağımdan banta. üstelik bazen bacaklarımdan ayaklarıma doğru birşeyler hareket ediyo gibi hissediyorum. yani işe yaradığına inanmaya başladım. dün gece dörtte yattım sabah sekiz buçukta kalkıp işe gittim tüm gün ayaktaydım topuklu ayakkabı ile yorgunluk hissetmiyorum

Ayak detoksuna kesinlikle inanın, ben maranki hocada yaptırdım 3 kere, kara ciger sorunum vardı ve su turuncu oldu, yanımdaki kadında eklem sorunu vardı onunki tamamen başka renk oldu, aynı zamanda detoks bantları da aynı etkiye sahipler

o kelimeleri söyleyen doktorlar (yalanlayan şahıslar) detoksun mucizesinden korkuyor :) ekmeklerine engel olunuyor korkusuyla ileri geri konuşuyorlar

benim tek kaygım nedir? ebayden 100 tane bandı 10-12 dolara aldım bitek sorun o, acaba faydası aynımı dierekten düşünüyorum...

bu konuda bi bilgisi olan aydınlatsın beni lütfen

sevgiler.

Ayak detoksuna kesinlikle inanın, ben maranki hocada yaptırdım 3 kere, kara ciger sorunum vardı ve su turuncu oldu, yanımdaki kadında eklem sorunu vardı onunki tamamen başka renk oldu, aynı zamanda detoks bantları da aynı etkiye sahipler

o kelimeleri söyleyen doktorlar (yalanlayan şahıslar) detoksun mucizesinden korkuyor :) ekmeklerine engel olunuyor korkusuyla ileri geri konuşuyorlar

benim tek kaygım nedir? ebayden 100 tane bandı 10-12 dolara aldım bitek sorun o, acaba faydası aynımı dierekten düşünüyorum...

bu konuda bi bilgisi olan aydınlatsın beni lütfen

sevgiler.

maalesef canım ucuzlar fayda etmiyor denedim ordan biliyorum
doktorları hemen kötülememek lazım onların bahsettiği o ucuz bantlar herhalde ki cidden dedikleri gibi çıktı benim denediğim ben de internetten almıştım

maalesef canım ucuzlar fayda etmiyor denedim ordan biliyorum
doktorları hemen kötülememek lazım onların bahsettiği o ucuz bantlar herhalde ki cidden dedikleri gibi çıktı benim denediğim ben de internetten almıştım

kinoki mi ne oda ebayde bayagı ucuz, acaba ondanmı alsam, 100 taneligini aldım bu gece taktım sabah çıkardım yemin ederim çıkardıgımda daha temizdi :KK70:, kendimi kazıklanmış gibi hissetim lan :KK70:
paypall aracılıgıla aldım, şimdi ben paramı ondan geri almazmıyım ? söke söke alcam, böyle kazık olmazki,

Acaba kinokiyi de sipariş etsemmi?

Merhaba ben ayak detoksu yaptım hatta cihazını aldım evde kullanmak için ve bant cihaza göre sadece yüzde birlik bir detoks sagliyor yani iyon vererek syda yapılan daha etkili bence tavsiye ederim

X