Çocuk Hastalıkları Laktoz intoleransı bebeğim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
merhabalar, benim kızım 4 aylık. neredeyse 1 aydır kilo almıyordu, kakasıda sümüksü ve cıvıktı. ayrıca ağlamaları çok sıktı. çocuk doktorlarına defalarca gitmeme rağmen sürekli oyaladılar ve yanlış birdünya ilaç kullandırdılar bebeğime. en son artık sütümden olabileceğini düşündük ve pediatrik gastroya gittik. doktor laktoz intöleransından bahsetti. henüz test sonuçlarımız tam çıkmasada tüm herşey bunu gösteriyomuş. benim süt ve süt ürünleri yemem yasaklandı. bebeğimede bebelac lf aldık. daha dün bu olaya başladık. umarım faydası olur ve düzene girer artık. kaç aydır öle bi hale geldimki laktoz intöleransı teşhisi kesinleşirse sevinicem resmen.

merhabalar, benim kızım 4 aylık. neredeyse 1 aydır kilo almıyordu, kakasıda sümüksü ve cıvıktı. ayrıca ağlamaları çok sıktı. çocuk doktorlarına defalarca gitmeme rağmen sürekli oyaladılar ve yanlış birdünya ilaç kullandırdılar bebeğime. en son artık sütümden olabileceğini düşündük ve pediatrik gastroya gittik. doktor laktoz intöleransından bahsetti. henüz test sonuçlarımız tam çıkmasada tüm herşey bunu gösteriyomuş. benim süt ve süt ürünleri yemem yasaklandı. bebeğimede bebelac lf aldık. daha dün bu olaya başladık. umarım faydası olur ve düzene girer artık. kaç aydır öle bi hale geldimki laktoz intöleransı teşhisi kesinleşirse sevinicem resmen.

merhaba bende aynı sorunları yaşıyorum naptınız teşhis ne kondu ? tedavi ne uyguladınız ? şuan durumlar nasıl? geçmiş olsun.

Merhaba.Benim de kızım 4.5 aylık.Bizde 1.5 aydır uğraştıktan sonra laktoz intoleransı olduğunu öğrendik.Kızımın kakası mukuslu ve kanlıydı.Mikroskobik incelemede kakasında lökosit çıkıyordu.Çocuk doktoru enfeksiyon olabilir diye boş yere antibiyotik kullandırdı bize.Oyalayıp durdu bizi.Sonra pediatrik gastroloji bölümüne gitmeyi akıl ettik de, orada kakada şeker kromotografi testinde çıktı. Şimdi laktazim kullanıyoruz.Yalnız bize süt allerjisi de olabileceği söylendi. O yüzden benim süt ürünleri yemem yasaklandı, bir de pregomin mama önerildi.Yalnız anne sütüne ek olarak verin dendi.Ben pek vermedim.Şimdilik takip ediyoruz, laktazim iyi geldi bize de. Sizlerinkinde hiç kan oldumu? Bizim kan şimdilik durdu. İşallah olmaz yine.

Merhaba.Benim de kızım 4.5 aylık.Bizde 1.5 aydır uğraştıktan sonra laktoz intoleransı olduğunu öğrendik.Kızımın kakası mukuslu ve kanlıydı.Mikroskobik incelemede kakasında lökosit çıkıyordu.Çocuk doktoru enfeksiyon olabilir diye boş yere antibiyotik kullandırdı bize.Oyalayıp durdu bizi.Sonra pediatrik gastroloji bölümüne gitmeyi akıl ettik de, orada kakada şeker kromotografi testinde çıktı. Şimdi laktazim kullanıyoruz.Yalnız bize süt allerjisi de olabileceği söylendi. O yüzden benim süt ürünleri yemem yasaklandı, bir de pregomin mama önerildi.Yalnız anne sütüne ek olarak verin dendi.Ben pek vermedim.Şimdilik takip ediyoruz, laktazim iyi geldi bize de. Sizlerinkinde hiç kan oldumu? Bizim kan şimdilik durdu. İşallah olmaz yine.

Bizde hiç kan olmadı. Biz de laktazim ilacını kullandık. Biraz faydasını gördük ama tam anlamıyla 6. ay civarı geçiyor. Ek gıdalara yavaştan başlayın düzelir.

bizde de hiç kan olmadı ama ishali hiç durmadı yavrumun. birde bişey sorcam arkadaşlar sizin bebeklerinizinde kulaklarında ve ensesinde alerji gb bişeyler çıkıyor mu?

bizde de hiç kan olmadı ama ishali hiç durmadı yavrumun. birde bişey sorcam arkadaşlar sizin bebeklerinizinde kulaklarında ve ensesinde alerji gb bişeyler çıkıyor mu?

Reflür Şase diye bir ilaç var onu bile kullanmıştık biz ishalini geçirsin diye ama ek gıdalara başladıktan sonra düzeldi.
Bizim kulaklarında ensesinde bişey yoktu.

Bizde hiç kan olmadı. Biz de laktazim ilacını kullandık. Biraz faydasını gördük ama tam anlamıyla 6. ay civarı geçiyor. Ek gıdalara yavaştan başlayın düzelir.

ben de bebeğimi hacettepede bi profa götürüyorum.laktoz intoleransı olduğunu söyledi.ama benim kafamı karıştıran kan olmasıydı.kan geçmeyince tekrar gittik, bu sefer süt ürünlerini yasakladı ve laktazime de devam dedi.belki alerjisi de olabilirmiş.şimdi 1 aydır süt ürünü yemedim ve kan geçti sayılır.çok nadir görüyorum. önceleri çok sık oluyordu.şimdi bizim için ek gıdaya geçişte sıkıntılı.
sizin bebiş şimdi 6 aylık mı.ek gıda olarak ne veriyorsunuz.

ay bu konuyu buldugum ne iyi oldu acaa benim bebegmdedemi var çocuk drları neden bana bu testi yaptırmadılar anlamadım.acaba bendemi gastroloji bölümüne gitsem.

arkadaslar asıl kafası karısan benim.cunki bana test falanda yapılmadı.sadece alttan cok gaz cıkarıyormu diyo sordu doktor.bide kusması ishali ve ayrıca sonrasında kabızlığı vardı.laktazim damla verdi.ama damlaya basladık 2 gundur bebeğim baya rahatladı.yinedesancısı var tabi ama ilki gibi değil..
ee ben şimdi bu testleri yaptırayımmı dersiniz.yada ist.da özeli olan bi doktor varsa tavsiye edeceğiniz gideyim bari ona..
off canım cok sıkkın.Allah hepimizin bebeğine şifa versin..
:)) alıntının faydası olmus.
canım öncelikle o laktoz damlasını kesinlikle buzdolabında saklaman gerekıyormus. yanı eczacılar bazen dıkkat etmedıklerı ıcın etkisi azlıyormus. ve sende bır yere giderken mutlaka yanında buz kalıplarıyla tasıman gerekıyormus.
ayrıca sende eğer bebeğini emziriyorsan kesinlikle sut urunleri ve yapay tatlandırıcı bulunan urunler yememeliymişsin biskuvi falan gibi.
yanı sende yediklerine dikkat edicen sut yoğurt vb.
birde mama takviyesi yapıyorsan bebelac lf olması gerekıyor netten bakabılırsın(laktoz alerjısı ıcın) mama al mutlaka. ben evden cıkamadığımdan şimdi eczaneyı aradım. durumu anlatınca sağolsunlar servis yaparız dediler. eşim geç geleceği için oda alamaz. (ah kangurum olaydı ben cıkar alırdım kızımla)
benım bebedede aşırı bır sekılde alttan gaz cıkartma var. yıne senın doktor ıyı tahmın etmış. benımkısı tahmın bile etmedi.
ama herhangı bır hastaneye gidip kaka testı yaptırabılırsın emın olmak ıcın.
bizlerde nekadar fenayız he , dr test istese habıre test istiyor diye şikayet ederiz. istemeyıncede bozuluruz:))))
sanada sorayım. senın bebede sulu kopuklu kaka yapıyormu?

güncell

arkadaşlar yokmu bebeği laktoz ıntelorans olan????

bizden doktorumuz şüphelendi,bebeğim neredeyse 6 aylık (10gün var) geceleri hiç uyumuyo, zaman zaman ağlıyo ve çok gazı oluyodu, hiç bi doktor test yapma gereği duymadı, son gittiğim kaka ve idrar testi istedi, sonrada gerekirse kanına bakarız dedi, sende sonuçlar çıkana kadar süt ürünlerini kes dedi. 4 gündür süt ürünü tüketmiyorum bebğim uyuyor maşallah, uykusuz gecelere paydos :) test daha yapılamadı çünkü kakayı götüremedik, idrarla karışmasın dediler bi türlü yakalayamadık, zaten zor yapıyo bakalım yarn meyve püresi yediricem bolca, o zaamn yaparsa yetiştiricez hastaneye inş.

merhabalar
benim kızım 55 günlük.bugun tahlil sonuçları belli oldu.gaita reduktan madde (+)2 pozitif cıktı.Yani laktoz intoleransı.
doktor bebelac lf verdi.ayrıca laktazm ve gaz giderici bir toz verdi.bugun vermeye başladık.fakat doktor benim süt ve süt ürünlerini tüketmem konsunda herhangi birsey söylemedi.ne yapmalıyım?ayrıca laktazm da eczaneden eve kadar soğuk zinciri bozuldu bir saat kadar normal ısıda kaldı.
aslında kızımın kakasında kan vardı ve ilk gittigimz hastanede dışkı ve idrara sadece enfeksiyon testi yapıldı.dıskı da birsey çıkmadı.İdrarda kolibasili cıktı.doktor guclu bir antibiyotik iğne verdi.daha sonra tavsiye üzerine başka bir doktor gittik.O,idrar yolları enfeksiyonu için verilen iğne antibiyotiği fazla buldu ve başka bir surup antibiyotik verdi.ayrıca detaylı dışkı testi yaptırdıktan sonra laktoz intoleransını öğrenmiş olduk.dediğim gibi bugun başladık tedaviye .İnsallah iyi gelir bebisime.
Herkese geçmiş olsun!

merhabalar
benim kızım 55 günlük.bugun tahlil sonuçları belli oldu.gaita reduktan madde (+)2 pozitif cıktı.Yani laktoz intoleransı.
doktor bebelac lf verdi.ayrıca laktazm ve gaz giderici bir toz verdi.bugun vermeye başladık.fakat doktor benim süt ve süt ürünlerini tüketmem konsunda herhangi birsey söylemedi.ne yapmalıyım?ayrıca laktazm da eczaneden eve kadar soğuk zinciri bozuldu bir saat kadar normal ısıda kaldı.
aslında kızımın kakasında kan vardı ve ilk gittigimz hastanede dışkı ve idrara sadece enfeksiyon testi yapıldı.dıskı da birsey çıkmadı.İdrarda kolibasili cıktı.doktor guclu bir antibiyotik iğne verdi.daha sonra tavsiye üzerine başka bir doktor gittik.O,idrar yolları enfeksiyonu için verilen iğne antibiyotiği fazla buldu ve başka bir surup antibiyotik verdi.ayrıca detaylı dışkı testi yaptırdıktan sonra laktoz intoleransını öğrenmiş olduk.dediğim gibi bugun başladık tedaviye .İnsallah iyi gelir bebisime.
Herkese geçmiş olsun

:KK12: benim kızımdada laktoz intoleransı çıktı ilk etapta laktazm pangreoflat granül ve biogaia kullandık kakasındaki mukus geçmeyince doktor inek sütü alerjiside olduğunu söyledişimdi süt ve ürünleri ve katkı maddesi olan hiç bişey yemiyorum doktor şekerli şeylerdende uzak dur dedi meyve ve sebzeyi bol tüket dedi.şimdi bebelac lf ve bebelec peptijunier mamayı kullanıyorum inşallah rabbim bebeklerimize en kısa sürede şifa verir.bide mamanın kabız yapmaması için mutlaka her mamadan sonra su ver demişti doktor

kızım 2 yaşına gelecek hala gece süt içtiğinde kıvranıyor bu laktoz intoleransı ne zaman geçer bu arada teşhisi kendim koydum dra söyledim o da takip et dedi ve eminim burası küçük bir yer test yaptıramadık ama ne zaman süt içse o gece kıvranıyor

arkadaşlar laktoz intolerans hakında geniş bilgiye sahip olan var mı yada bu konuda uzman bir doktor biliyorsanız lütfen bana yardımcı olun.kızım şuan doğru dürüst birşey yiyemiyor ve kilo alımı durmuş yani gelişimi cok yavaş lütfen bana yardımcı olun.

Benim oglum atlatti 8 aylikken cok sukur bu konuda fazlasi ile bilgi sahibi oldum isteyenlere yardimci olabilirim

arkadaşlar laktoz intolerans hakında geniş bilgiye sahip olan var mı yada bu konuda uzman bir doktor biliyorsanız lütfen bana yardımcı olun.kızım şuan doğru dürüst birşey yiyemiyor ve kilo alımı durmuş yani gelişimi cok yavaş lütfen bana yardımcı olun.
Laktoz int. Pediatri gastro dalinin uzmanlik alanina giriyor . Bir cocuk gastro uzmani size yardimci olabilir lakin kilo alimi durdu demişsiniz bu laktoz int.da beklenen bir durum değil acaba inek sütü alerjisi olabilir mi zira belirtileri benzesiyor birkac durum disinda malum sosyal sitede hepsinin gruplari var ayri ayri cok geniş bilgiyi ordan edinebilirsiniz

Laktoz int. Pediatri gastro dalinin uzmanlik alanina giriyor . Bir cocuk gastro uzmani size yardimci olabilir lakin kilo alimi durdu demişsiniz bu laktoz int.da beklenen bir durum değil acaba inek sütü alerjisi olabilir mi zira belirtileri benzesiyor birkac durum disinda malum sosyal sitede hepsinin gruplari var ayri ayri cok geniş bilgiyi ordan edinebilirsiniz

öncelikle cok teşekkür ederim cv yazdığınız için kızımı elazığ ve malatyada gaztro uzmanlarına götürdüm laktazim damlası önerdiler ve bağırsakları cok hassas olduğu için gaz yapacak ürünlerden uzak durun dedi örneğin pirinc mercimek yumurta daha adını saymadığım bir cok yiyecek var doktorlara bunun bir tedavisi olup olmadığını sorduğumda bana dedikleri tek şey kızım dokuz on yaşlarını beklemeliymişim siz ne yaptınızda gecti onu öğrenebilirmiyim

X