Çocuk Hastalıkları Laktoz intoleransı bebeğim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Canım ikisi bir arada olur evet öncelikle bunu belirteyim. Ama senin belirtilerin cok net süt ve süt ürünleri alerjisi laktoz int kan olmaz bebek bu kadar sancı içinde aglamaz. Sen diyetine dikkat et 1 hafta sonra hersey yoluna girecek bebek sakinleşecek. Sıkı bir diyet yapman gerekiyor ilk etapta. Ben patates marul zeytin salatalık yiyordum. Çok sancısı oldugundan uyuyamıyor ve aglıyor muhtemelen :KK43: Allah yardımcın olsun. Diyet yaparsan hepsi çözülür mama alıyormu?
İlginiz için teşekkür ediyorum. Sadece anne sütü alıyo. Ama nasıl emzircem diye cankm çıkıyo. Sütüm var ve yetiyo. Doktor kilo alımı gayet iyi bu şekilde gittiği sürece anne sütünü kesmeyelim diyor. Ben de hiç bi şey yemiyorum. Diyete uymaya çalışıyorum. Sizinde mi bebeğinizde vardı. Ne zaman düzeliuor. Geçiyormu alerji. Bi de gerçekten ağlaması huysuzluğu düzelirmi

Merhabalar arkadaşlar,
Bebeğim 4.5 aylık ve 4. ayında laktoz intoleransı teşhisi kondu. Yani süt şekeri laktozu sindiren laktaz enzimi eksikmiş. 2.ayından itibaren emme sorunu, inek sütü alerjisi, arada oluyor böyle şeyler diye oyalandık. Ancak 2 ay sonunda hacettepeki doçent sayesinde konuldu bu teşhis. Çocuğa endoskopi vs. yaparlar diye korkumdan gidememiştim hacettepeye. Tabi doktorumuzun da çocuğu hırpalamayalım demesiyle korkmuştum. Halbuki basit bir gaita testiyle çıkıyormuş.
Belirtileri karın krampları, aşırı gaz, ishal, buna bağlı olarak emememe ve uyuyamama sorunları... Bir de kilo alımı nerdeyse duruyor.
2.aydan sonra yani şu aşılardan sonra oldu. Rotavirüs aşısından kaynaklanabileceğini düşünüyordum, doktora sordum evet olabilir dedi. Bu hastalık zamanla geçer diyor doktorlar. Şimdi her emzirmeden önce laktazim diye bir ilaç kullanıyoruz. Hala yoğun gazımız ve karın ağrılarımız devam ediyor. Çocuğu laktoz intoleransı olan var mı aranızda? Veya daha önce olmuş ve şimdi geçmiş. Ne kadar sürede geçiyor merak ettim.
Umarım hala bu portalı kullanıyorsunuzdır. Bebegınız Nasıl oldu? Ne kadar sürdü? Cok sevinirim yardımcı olursanız. Aynı dertten muzdaribim...

Merhaba.Benim de kızım 4.5 aylık.Bizde 1.5 aydır uğraştıktan sonra laktoz intoleransı olduğunu öğrendik.Kızımın kakası mukuslu ve kanlıydı.Mikroskobik incelemede kakasında lökosit çıkıyordu.Çocuk doktoru enfeksiyon olabilir diye boş yere antibiyotik kullandırdı bize.Oyalayıp durdu bizi.Sonra pediatrik gastroloji bölümüne gitmeyi akıl ettik de, orada kakada şeker kromotografi testinde çıktı. Şimdi laktazim kullanıyoruz.Yalnız bize süt allerjisi de olabileceği söylendi. O yüzden benim süt ürünleri yemem yasaklandı, bir de pregomin mama önerildi.Yalnız anne sütüne ek olarak verin dendi.Ben pek vermedim.Şimdilik takip ediyoruz, laktazim iyi geldi bize de. Sizlerinkinde hiç kan oldumu? Bizim kan şimdilik durdu. İşallah olmaz yine.
Cok Zaman gecmiş umarım cevaplarsınız. Ne zaman düzeldi bebeğiniz. Ağlamaları, sancıları var mıydı? Ne zaman geçti? Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Arkadaşlar benim kızımda da 3 ayliktan itibaren yani 1 aydır laktoz intoleransı teşhisi kondu. İshal benimde kafama takılıyor. Bizim ishal doğduğundan beri değil. Teşhis kondukan sonra başladı diyebilirim. O esnada rota aşısı da vurulmuştu ben ishalin ondan kaynaklandığını düşünüyordum ancak 1 aydır hala geçmedi. Kızım günde 2 ya da 3 kez yapıyor sümüklü ve cıvık çok gürültülü oluyor. Ayrıca gunde 2 kez kaledion adlı bir damla kullanıyoruz. Ben ishal damlanın yan etkisi olabilir diye de düşünüyordum ancak değil sanırım.
Size şunu sormak istiyorum. İShal bu durumda normal bir süreç mi? Bu arada süt ve süt içeren şeyler yemiyorum.
Ayrıca sizin bebekleriniz günde kaç kez yapıyorlar?
Gecmiş olsun. Umarım bebeğiniz iyileşmiştir. Ne kadar sürdü. İyi mi şimdi bebeğiniz. Cvp verirseniz devinirim. İshal, gürültülü kaka geçti mi? Ne kadar sürdü

İlginiz için teşekkür ediyorum. Sadece anne sütü alıyo. Ama nasıl emzircem diye cankm çıkıyo. Sütüm var ve yetiyo. Doktor kilo alımı gayet iyi bu şekilde gittiği sürece anne sütünü kesmeyelim diyor. Ben de hiç bi şey yemiyorum. Diyete uymaya çalışıyorum. Sizinde mi bebeğinizde vardı. Ne zaman düzeliuor. Geçiyormu alerji. Bi de gerçekten ağlaması huysuzluğu düzelirmi
Merhaba sizin bebeğiniz Nasıl oldu? Toparladı mı?

X