Ankara Fatih Üniversite Hastanesi'nde Doğum Yapanlar

fairtopia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
75
1
6 aylık hamileyim...İlk çocukta Zekai Tahir' de doğum yapmış ama memnun kalmmamıştım...Şimdi kontrolllerime Fatih ' te devam ediyorum.Burada doğum yapmayı düşünen ,yapıp da memnun kalan ya da kalmayan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...Sağlıklı günler dilerim:KK66:..:nazar:

Burada doğum yapmayı düşünen de yok sanırım?

Ben bir daha hamile kalırsam oranın kapısından bile geçmeyi düşünmüyorum.
Doktorumdan kaynaklı memnuniyetsizliğim oldu hamileliğimde ve doğumumda. Benden sonra doğum yapan iş arkadaşlarımın doktorlarının ilgisini duydukça, benim doktorumun bana ne kadar ilgisiz ve aceleci davrandığını anladım. 37.haftada erken doğum yaptım. Hamileliğim,doğumum, doğum sonrası hep sorunlu ve çileli geçti. O yüzden bir daha Fatih Hastanesi asla diyorum. Arkadaşımı yönlendridiğim bir başka doktor ise arkadaşımın bebeğinin kafasında kist olduğunu söyledi. Kızın yaşadığı üzüntü yetti ona. Başka bir doktora gittiğinde böyle bişey olmadığını söyledi. Şu anda bebeği çok sağlıklı.
2-3 kadın doğum doktoru biliyorum ve hiçbirinden memnun kalmadım. Bu da hastaneden vazgeçmek için yeterli bir sebep bence.
Ama sen doktorundan memnunsan bilemem tabi ki. Sadece tecrübelerimi aktarıp bilgilendirmek istedim.
Allah kolaylık versin sana...

Ben bir daha hamile kalırsam oranın kapısından bile geçmeyi düşünmüyorum.
Doktorumdan kaynaklı memnuniyetsizliğim oldu hamileliğimde ve doğumumda. Benden sonra doğum yapan iş arkadaşlarımın doktorlarının ilgisini duydukça, benim doktorumun bana ne kadar ilgisiz ve aceleci davrandığını anladım. 37.haftada erken doğum yaptım. Hamileliğim,doğumum, doğum sonrası hep sorunlu ve çileli geçti. O yüzden bir daha Fatih Hastanesi asla diyorum. Arkadaşımı yönlendridiğim bir başka doktor ise arkadaşımın bebeğinin kafasında kist olduğunu söyledi. Kızın yaşadığı üzüntü yetti ona. Başka bir doktora gittiğinde böyle bişey olmadığını söyledi. Şu anda bebeği çok sağlıklı.
2-3 kadın doğum doktoru biliyorum ve hiçbirinden memnun kalmadım. Bu da hastaneden vazgeçmek için yeterli bir sebep bence.
Ama sen doktorundan memnunsan bilemem tabi ki. Sadece tecrübelerimi aktarıp bilgilendirmek istedim.
Allah kolaylık versin sana...

cnm meraba burda isim sormak nekadar dogru bilmiyorum ama hangi doktora gitmiştin bende ilk basta oraya gitmştim kontrol için bana dedi dıs gebelik hemen almamız lazım cok ciddi kanaman olabilir daha yeni evliyim yeni dedigim 1 yıl kaydirigubbakcemile3 nedir ne degildir bilmiyorum soka girdim girisini yaptırıyorum hemen smdi yatman lazım basladım aglamaya hemen aradık baska bi kac doktoru dedi acele etcek bisey yok degerler kendi düsebilir cok ciddilik bi durumun yok sonra gecti kendi kendine fazla paraalmak için normal dogumları hep sezeryan yapıyolar diye duymustum benmkine ona benzer bisey oldu hiç bbiseym olmadıgı halde yatırdı beni 2 dkda hastaneye bende tavsiye etmem bosuna canını sıktıgıyla kalıyo bende bidaha gitmem ve kmseye kesinlikle önermem

bende fatih hastanesinde tedavi gördüm ve geçen aya kadar oraya devam ettim ama burnumdan geldi :KK43:((

Ben Fatih üniversitesi beştepe hastanesine gidiyorum İkbal hanıma ve çok memnunum sizler hangi doktorlara gidiyorsunuz bilmiyorum ama ikbal hanımın bir çok hastası ile görüştüm hepsi çok memnun.Anabilim dalı başkanı bir bayan var hiç gitmedim ama arada görüyorum orada ve o kadından hoşlanmadım ama başarısı nedir bilmiyorum. genelleme yapmak istemem

İyi günler arkadaşlar, Fatih Üniversitesinde doğum yamayı düşünen varsa sakın ha diyorum. Doktorlar son derece suratsız ve ilgisiz. devlet hastanesinden farkı sadece hizmet kalitesinin çok düşük olması. Bütün işlerinizi yanınızdaki refakatçinizin yapması gerekiyor tıp ki devlet hastanelerindeki gibi. Hiç güler yüz göremezsiniz, sorduğunuz sorulara cevap alamazsınız. Ücret olarak size baştan söylenen ile çıkışta istenen arasında %20-30 gibi farklar olur. Şikayet maili yazarsınız cevap alamazsınız.
Personelin koordinasyonu hiç yoktur, kim doktor kim hemşire anlamanız imansızdır, doğuma gidersiniz önceden söylemenize rağmen epuduralli mi normal mi sezeryanmi olacağını sormazlar, epudurali yapmayı unutup size saatlerce sancı çektirirler üzerine birde veryansın ederseniz doktor bana söyleyecektiniz ne istediğinizi der, bir güzel üste çıkar (ondan önce söylediğiniz 5-10 kişi kimsenin umrunda değildir) Doğuma kendi doktorunuz gelmez, ama kocanızın alınmadığı doğumhaneye hastane temizlikçileri girer ve doğumda bizzat bulunarak karnınıza da onlar bastırır, yani çocuğunuzu ebesi hastene temizlikçisi olur (küçümsemiyorum ama eğitimsiz bir insanın doğuma girmesi bana çok ters geliyor)
kendi doktorunuz o sırada hastanede olsa bile doğuma girmez, doğumdan sonra da bir hayırlı olsun bile demez.
Bir sebeple sizi doğumdan sonra fazladan 1 gün daha yatırırlar, ama hiç kimse ilgilenmez, kahvaltıyı bile refakatçiniz uyardıktan sonra ancak getirirler.
Acı çekmek, kibirli insanlarla yüzgöz olmak istiyorsanız biraz da paranız varsa Fatih Üniverisitesi Hastanesi kadın doğum servisi mükemmel bir yer.

ben de 2. doğumumu orda aptım kendi doktorum girdi doğuma
çok ilgisizler öldünmü kaldınmı soran olmuyo
ben kendi dr.um doğuma girdiği için böyle yaptılar sanmıştım
genelde ilgisizlermiş demekki

gecen hafta dogum yaptim . doktorumuz iyiydi ama hastane berbat. herhangi bir devlet hastanesinden daha kotu. bir hemsire cagiriyorsunuz 4 saat sonra geliyor. bebegimin mama saati diyoruz hemsirelere 10 kez gidiyoruz lutfen bakiyorlar size bir de surat bes karis. epiduralle dogum yaptim siringa cikmis ve ben 24 saat aci cektim. cagirdigimiz hemsireler bakma lutfunda bulunmayip ameliyatlisin normal dedikleri icin bosu bosuna sirtimda epidural ignesi tasimisim ve o hep disari akmis ben de aci cekmisim. ilgisizlik hat safhada ve dunyanin parasini aliyorlar bu ilgisizlik icin . iki gun yattim odamdaki lavabolar sadece bir kez temizlendi. siz dusunun gerisini. sakin sakin orada dogum yapmayin.

merhaba arkadaşlar. ben 37+3 günlük haöileyim. ankara tıpta prof.dr feride söylemez doktorum. doktorumdan çok memnunum. ama prof olduğu ve muayenehanesi olduğu için hastanede doğumlara giremiyor. kim nöbetçiyse o giriyor doğuma. daha önce benim doktorumda kontrollerini olup ankara tıpta sezeryan olan arkadaş var. doktor ameliyata girmedi ama çok yararını gördüm dedi. hastaneden de çok memnun kalmış. ankara tıpta doğum yapan var mı? şimdilik her şey normal, bu yüzden normal doğum olacak benimki. tabi son anda ne yaşanır kimse bilemez.

fatih üniversitesinde kasım 2011de sezeryanla doğum yapan arkadaşım bana fatih üni hastanesini tavsiye etti. çok memnun kalmış. hem hastaneden hem de çalışanlarından. çok temiz bir hastane. çalışanları çok ilgili dedi. odalar tek kişilikmiş.

çok kararsızım. çok az kaldı. ankara tıp mı fatih hastanesi mi? düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. iyi günler.

merhaba arkadaşlar. ben 37+3 günlük haöileyim. ankara tıpta prof.dr feride söylemez doktorum. doktorumdan çok memnunum. ama prof olduğu ve muayenehanesi olduğu için hastanede doğumlara giremiyor. kim nöbetçiyse o giriyor doğuma. daha önce benim doktorumda kontrollerini olup ankara tıpta sezeryan olan arkadaş var. doktor ameliyata girmedi ama çok yararını gördüm dedi. hastaneden de çok memnun kalmış. ankara tıpta doğum yapan var mı? şimdilik her şey normal, bu yüzden normal doğum olacak benimki. tabi son anda ne yaşanır kimse bilemez.

fatih üniversitesinde kasım 2011de sezeryanla doğum yapan arkadaşım bana fatih üni hastanesini tavsiye etti. çok memnun kalmış. hem hastaneden hem de çalışanlarından. çok temiz bir hastane. çalışanları çok ilgili dedi. odalar tek kişilikmiş.

çok kararsızım. çok az kaldı. ankara tıp mı fatih hastanesi mi? düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. iyi günler.

Ankara Üniversitesinde Bülent Berker e gittim,kendisinin sezaryen taraftarı olduğunu bilmiyordum ,benim 40 haftam bitmişti daha bekleyebilirdim,evine git sancın suyun gelince gelirsin demesini bekliyordum ama sabah gel suni sancı verelim dedi,ben de saf saf gittim,deli gibi suni sancıdan sonra açılmam olmadı ve ben hoooop sezaryene alındım.Neden mi çünkü çok yorulmuştum,sancılara dayanamadım,deli gibi açtım,bi önceki akşam saat 7 gibi yemek yemiştim,ertesi gün akşam ameliyatım oldu.Sancıyı sancı odasında çektiriyorlar,yanına kimseyi almıyorlar yapayalnızsın,nst hep karnında,neymiş bebek kalp atışı düzensizleşirse müdehale edeceklermiş,ekip olarak sezaryen taraftarı hepsi.Bir kere yerçekimini kullanmıyorlar,yatarak sancımı çekilir,tuvalete bile giderken ters ters baktılar.Allah bir daha düşürmesin onlara.Fatih te de arkadaşlarım doğum yaptı,ben de ziyaretlere gittiğimde hiç beğenmedim zaten giden arkadaşlarımda pişmandılar.Seni korkutmak istemedim sadece yaşadıklarımı anlatayım sen bilerek karar ver istedim,kolay doğumlar diliyorum.

teşekkür ederim tuze paylaşımın için. ankara tıp hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? neyle karşılaşacağım merak ediyorum. özel odada olursam refakatçı kalabiliyor mu yanımda?

Canım ben zaten Ankara Üniv. anlattım,4*5 yılda değişen birşey olmamıştır çünkü aynı hocalar devam ediyorlar.Ben de özel odada kaldım hem de en özelinden ama sancıyı odanda çekmiyorsun ben buraya dikkat çekmek istedim,odan yukarıdaki katta kalıyor sen alt katta doğumhaneye varmadanki sancı odalarında kalıyorsun.O durumda annem eşim yanımda olaydı cesaretim olurdu ama nerde yazık anneme kapıdan bile baktırmadılar.Doğumu orda düşünüyorsan çık dolaş,bilgi edinmiş olursun.

Canım ben zaten Ankara Üniv. anlattım,4*5 yılda değişen birşey olmamıştır çünkü aynı hocalar devam ediyorlar.Ben de özel odada kaldım hem de en özelinden ama sancıyı odanda çekmiyorsun ben buraya dikkat çekmek istedim,odan yukarıdaki katta kalıyor sen alt katta doğumhaneye varmadanki sancı odalarında kalıyorsun.O durumda annem eşim yanımda olaydı cesaretim olurdu ama nerde yazık anneme kapıdan bile baktırmadılar.Doğumu orda düşünüyorsan çık dolaş,bilgi edinmiş olursun.

anlıyorum. teşekkür ederim. umarım doğru karar verebilirim. iyi geceler

ablam burada yakın zamanda doğum yaptığı için yazmak istedim..doğum öncesi kontrollerinde ablama bayan doktoru bebek ile ilgili down sendromlu olabilir dedi ve gerisini siz düşnün artık bir korku bir üzüntü bizde..sonrasında doktorun kendisi ankaranın en iyi kadın doğumcularından biri olan doktora gitmesini önerdi ablamın ..ablam gtti ve bebeğin hiç bir şey olmadğını sölemiş doktor..yani fatih üniv doktor hanım bizleri öle bir üzüntü içerisine soktu ki anlatamam sizi bari deki bir ihtimal, az falan de!! doğum ve sonrasında bir sıkıntı olmadı hastane ilgisi,titizliği açıkçası iyiydi.

ablam burada yakın zamanda doğum yaptığı için yazmak istedim..doğum öncesi kontrollerinde ablama bayan doktoru bebek ile ilgili down sendromlu olabilir dedi ve gerisini siz düşnün artık bir korku bir üzüntü bizde..sonrasında doktorun kendisi ankaranın en iyi kadın doğumcularından biri olan doktora gitmesini önerdi ablamın ..ablam gtti ve bebeğin hiç bir şey olmadğını sölemiş doktor..yani fatih üniv doktor hanım bizleri öle bir üzüntü içerisine soktu ki anlatamam sizi bari deki bir ihtimal, az falan de!! Doğum ve sonrasında bir sıkıntı olmadı hastane ilgisi,titizliği açıkçası iyiydi.

ablanızın dr.u kimdi? Bi de ben de oraya gidiyorum kontrollere herhangi bir terslik görmedim.bu konudaki arkadaşlar çoğunlukla 2010-2011 de yazmış belki bişeyler değişmiştir.bilgisi olan var mı?veya oraya giden?

fatih üniversitesi hastanesi düşmanıma gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir yer. ilgisiz , umursamaz dr lar... saygısız çalışanlar mı dersin ne arasan var. devlet hastaneleri bie ordan kat be kat iyidir. ben olumsuz şeyler gördüm ve yaşadım. yetkililerinden tut, dekanına hastane sahibine şikayet dilekçeleri yazdım ama hiçbirşeyin değişmediğinden eminim. hamileliğimin 3 ayında ordan kurtuldum allahıma binlerce şükürler olsun. her işde bir hayır var ya işte benim yaşadığım sorunda ordan kurtulmama vesile oldu. yoksa saf saf oraya devam eder doğumda da paramla rezil olur gelirdim heralde.
benden tavsiye çok iyi düşün doğum için. birkere kendi dr unla doğuma girmayi falan unut. o gün doğumhanede kim varsa o dr yaptırıyormuş doğumunu.saygısız asistanlarla muhattap olmak zorunda kalıyorsun. doğumhaneye giren çıkan belli değilmiş bu da kesinlikle doğru. burda yazılan olumsuzlukları da sakın gözardı etmeyin arkadaşlar inanın az bile yazmışlar. bende uzatmak istemiyorum paranızla rezil olmayın arkadaşlar.
allah herkesin yardımcısı olsun. hamilelik gibi zor sıkıntılı bir dönemde insan daha bir hassasiyet ilgi istiyor. onlarda bunun hiçbiri yok.

fatih üniversitesi hastanesi düşmanıma gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir yer. ilgisiz , umursamaz dr lar... saygısız çalışanlar mı dersin ne arasan var. devlet hastaneleri bie ordan kat be kat iyidir. ben olumsuz şeyler gördüm ve yaşadım. yetkililerinden tut, dekanına hastane sahibine şikayet dilekçeleri yazdım ama hiçbirşeyin değişmediğinden eminim. hamileliğimin 3 ayında ordan kurtuldum allahıma binlerce şükürler olsun. her işde bir hayır var ya işte benim yaşadığım sorunda ordan kurtulmama vesile oldu. yoksa saf saf oraya devam eder doğumda da paramla rezil olur gelirdim heralde.
benden tavsiye çok iyi düşün doğum için. birkere kendi dr unla doğuma girmayi falan unut. o gün doğumhanede kim varsa o dr yaptırıyormuş doğumunu.saygısız asistanlarla muhattap olmak zorunda kalıyorsun. doğumhaneye giren çıkan belli değilmiş bu da kesinlikle doğru. burda yazılan olumsuzlukları da sakın gözardı etmeyin arkadaşlar inanın az bile yazmışlar. bende uzatmak istemiyorum paranızla rezil olmayın arkadaşlar.
allah herkesin yardımcısı olsun. hamilelik gibi zor sıkıntılı bir dönemde insan daha bir hassasiyet ilgi istiyor. onlarda bunun hiçbiri yok.

Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Amin, Allah hepimizin yardımcısı olsun. hamilelikte dr.- hastane seçimi çok zormuş. ilk hamileliğim 9+3 de Akay hast.de düşükle sonuçlandı.kızamıkçık geçirmişim. dr.um kızarıklık-kaşıntılarımı hiç umursamadı.bi ton para verdiğim tetkik sonuçlarında göründüğü halde de anlamadı. düşük olduktan sonra da sebebini bilmiyoruz diye yolladı. biz çok sonra araştırınca öğrendik. Akay için evet aman aman Allah korusun diyebilirim ama. Ftih hastanesinde benim dr.um çok kibar ve ilgili. ama çalışanlar için doğru, çok ilgisiz ve kabalar. dr.uma doğuma onun girip girmeyeceğini sormam lazım...

Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Amin, Allah hepimizin yardımcısı olsun. hamilelikte dr.- hastane seçimi çok zormuş. ilk hamileliğim 9+3 de Akay hast.de düşükle sonuçlandı.kızamıkçık geçirmişim. dr.um kızarıklık-kaşıntılarımı hiç umursamadı.bi ton para verdiğim tetkik sonuçlarında göründüğü halde de anlamadı. düşük olduktan sonra da sebebini bilmiyoruz diye yolladı. biz çok sonra araştırınca öğrendik. Akay için evet aman aman Allah korusun diyebilirim ama. Ftih hastanesinde benim dr.um çok kibar ve ilgili. ama çalışanlar için doğru, çok ilgisiz ve kabalar. dr.uma doğuma onun girip girmeyeceğini sormam lazım...

son yorumları da merak edyrm yakında orda doğum yapan var mı arkadaşlar?

X