tecrübeli anneler bebek karyolası ile ilgili

nemoda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
146
1
merhabalar bebeğimiz için ikeada bir takım yapmak istiyoruz.ordaki bütün karyolalar 60*120 ölçülerinde . Benim sorum çocuk kaç yaşına kadar 60*/120 bir yatakta yatabilir.kimisi 3 -4 yaşına kadar yatar diyor kimisi 2 yaşına gelmeden küçük gelir diye yorum yapıyor.Çocuğunu biraz büyütmüş tecrübelilerin fikrini almak istiyorum .şimdiden teşekkür ederim.

merhabalar bebeğimiz için ikeada bir takım yapmak istiyoruz.ordaki bütün karyolalar 60*120 ölçülerinde . Benim sorum çocuk kaç yaşına kadar 60*/120 bir yatakta yatabilir.kimisi 3 -4 yaşına kadar yatar diyor kimisi 2 yaşına gelmeden küçük gelir diye yorum yapıyor.Çocuğunu biraz büyütmüş tecrübelilerin fikrini almak istiyorum .şimdiden teşekkür ederim.

Ben oradaki 'leksvik' ürünlerinden bir takım yaptım ve odası cok güzel oldu. Ancak daha önce park yatak satın aldığım için bebek karyolası yerine aynı serinin büyüyebilen cocuk yatağını aldım. Küçük hali cok şirin. Odanın havasını bozmuyor. 2 metreye kadar da büyüyebildiği için ileride de oğluma yeni bir yatak almak zorunda kalmıycam. Su anda oğlum geceleri sıksık uyandığı için park yatağı bizim odamızda. Misafir geldiğinde oğlumun yatağını kolayca büyütüyorum ve cok rahat bir yetişkin yatağına dönüşüyor. Çocuklar cok cabuk büyüyor. "Büyüdüğünde karyolayı nereye kaldırırım" derdim yok, park yatak da zaten katlanabiliyor. Simdi oğlum 8 aylık oldu. Ne kadar çabuk büyüdüğünü farkedince iyiki böyle yapmışım diyorum. Tabiki herkesin zevki farklı.

çok teşekkür ederim , 3 yaşına kadar yatsa yeter zaten ama 1.5 yaşında yanlara çarpmaya başlar baska yatak alırssın diyenler oldu ben de karasız kaldım

benim kızım 4 yaşina kadar yatmıştı aslında boyu yeterdi birazdaha yatmasına ama eli kolu fazla hareket ettiremiyordu o yüzden büyük koryola almıştım şimdiki karyolasındada evlenene kadar sığar herhalde zemuszemus

1,5 yas cok kucuk baska yatak almana gerek yok bence bebek karyolalari cok guvenli ayaklandiklarinda uyandiklarinda dikilip bakiniyolar :) parmakliksiz yatak kullanmak tehlikeli olabilir en guvenli yas bence 3 yas kendini biliyolar ozaman normal yatak alicam bence buyuyene kadar kullanir artik

ıkeadan bende aldım 60 / 120 yataktan
ilk çocum bu, 3 yaşına kadar yatarsa kardeşi olunca beşiğe kardeş, bazalı yatakda da kendisi yatar
ben böyle düşünüyorum
ıkeadan aldığım karyola, gardrop ve şifonyerden memnunum, hepsi beyaz, kızımın odası sade ve şık oldu
tavsiye edrim

ben de sizn gibi düşündüm 3 yaşına kadar yatsa sonra ınşallah Allah nasip ederse kardeşe devrederiz diyorum ama 60cm çok dar mümkün değil 3 yaşa kadar yatamaz diyenler var ben de hala karar veremedim.aslında yanlarından bir tarafı çıkartılabiliyor 3ten sonra çıkarırız bi süre daha bile idare edbilir gibi gelmişti bana

X