en erken hamilelik belirtileri ne zaman olur?

benimde adet tarihm 10 mayıs hamiş olmayı bekleyenlerdenim
belirtilerim gögüs ağrısı çok hafif ve bugün mantar başladı ben de eskiden vardı yine oldu
umarım hamişimdir
ben de pek belirti yok
21 nisan yumurtam çatlamıştı doktor dedi 20 21 24 nisan ilişkiye girdik
baklaım ne olcak

umarım gebesindir :KK70: hadi bakalım ... ama mantar da gebeligin ilk evresinde olmaz..
bu nedenle :KK70: doktora erken git bence :KK70: bir de herifi mantarlama ondan sana senden ona gidip gelirrr.. ayrıca vajinal kuruluk var mı yok mu doktoruna sor bartolin keselerini kontrol etsin.. sen fark etmessin ıslak olursun ama yeterli degildir. bu nedenle sürekli mantar- vajinit oluyorsan bartolin keselerine baksın. ayrıca biliyorsundur sabunla , ıslak mendil vs... abuk sabuk şeyler ile vajina temizligini yapma duru su sadece su ile yıka.. birde cok rahatsızlık veriyorsa batikon banyosu = 1 litre ılık su + 1fincan batikon ( dezenfekte ilacı zararı yok - yararı cok ) bir kaba koy ve 15 dk yada daha fazla otur. sonra duru su ile yıka ki kırmızı kırmızı kalma :KK70:

umarım gebesindir :KK70: hadi bakalım ... ama mantar da gebeligin ilk evresinde olmaz..
bu nedenle :KK70: doktora erken git bence :KK70: bir de herifi mantarlama ondan sana senden ona gidip gelirrr.. ayrıca vajinal kuruluk var mı yok mu doktoruna sor bartolin keselerini kontrol etsin.. sen fark etmessin ıslak olursun ama yeterli degildir. bu nedenle sürekli mantar- vajinit oluyorsan bartolin keselerine baksın. ayrıca biliyorsundur sabunla , ıslak mendil vs... abuk sabuk şeyler ile vajina temizligini yapma duru su sadece su ile yıka.. birde cok rahatsızlık veriyorsa batikon banyosu = 1 litre ılık su + 1fincan batikon ( dezenfekte ilacı zararı yok - yararı cok ) bir kaba koy ve 15 dk yada daha fazla otur. sonra duru su ile yıka ki kırmızı kırmızı kalma :KK70:

canım tavsiyelerin için teşekkür ederim :=)

doktoruna benden selam söle :KK70: sen bir daha gittiginde o cok güvenmedigi kan tahlili birde fuzuli idrar tahlili verecek.. .sonra kan alan kız diyecek ki sana doktorunuz parayı seviyor herhalde aynı sonucu 2 yerde görmek istiyor :KK70: diyip seninle dalga gececek...
kan tahlili en garantisidir.
ya düşünsene ilaç milaç içtigini ne olcak ee şey bu ilaçları kullandıgınız için bebeginiz var ama almak zorundayız... şiddet içerikli hareketleri yapmak vakti gelir benim için :KK70: paralarım valla hepsini

bu ne biçim konuşma tarzıdır ya kimse kimseyle dalga geçmez yok kan alan kız dalga geçecekmişte bilmemne kimse haddi olmayan birşeyi yapmaz en azından senin geçtiğin gibi geçmez kimse dalgayı hiç bir doktor kan testini ilk başta önermiyor doktorlar boşuna okumuş onca yıl size sormak lazım

doktoruna benden selam söle :KK70: sen bir daha gittiginde o cok güvenmedigi kan tahlili birde fuzuli idrar tahlili verecek.. .sonra kan alan kız diyecek ki sana doktorunuz parayı seviyor herhalde aynı sonucu 2 yerde görmek istiyor :KK70: diyip seninle dalga gececek...
kan tahlili en garantisidir.
ya düşünsene ilaç milaç içtigini ne olcak ee şey bu ilaçları kullandıgınız için bebeginiz var ama almak zorundayız... şiddet içerikli hareketleri yapmak vakti gelir benim için :KK70: paralarım valla hepsini

aman allah korusun ablacim ya. yok be abla benim doktorum öyle degil. tedaviye baslamadan öncede adetim gecikmisti belki hamilesindir diye idrar testi yapti sadece. yani kan kan almayi sevmiyor öyle bi doktor o. bide ben almanya da yasiyorum burda kan testi cok yaygin degil sanirim genelde idrar testi yapiyorlar bi cok seyde.

böyle birşey olurmu ya doktorlar 1yemek kaşığı sirke 3bardak suya eklenip yaptırıyorlar ama batikon nerden çıktı hiç duymadım :eek:lmaz: ayrıca çok bilmiş tavrınızıda düzeltin bence görende hemşire doktor sanırkaydirigubbakcemile3

ısıkkız en iyisi kan tahlili adet gününü beklemeden bile gidip yaptırabilirsin... mayıs 15 benim bekledigim adet günü ama gidip mayıs 10 da en erken şekilde kan tahlili yaptırcam ki gebe miyim degil miyim ögreneyim :) dayanamam çünkü :KK70:

Hicbir doktor adet gecmeden kan testini tavsiye etmez, eger ornegin rahim filmi falan cektirilmeyecekse. Nedenine gelince kadinlar zannettigimizden daha sik dollenmeyle sonuclanan durumlar yasayabilirler, ancak bu erken gebeliklerin yuzde 50si adet olacagimiz zamanda adet gibi vucuttan atilir. Bunun da sebebi genetik anomalilerdir. Hepimizin basina gelmistir, adetimiz zamaninda gelir ama cok agir ve pihtili olur, anlamayiz ama aslinda gebelik urunu atilmaktadir. Bu Allah'in bir lutfudur aslinda. Onun icin erkenden kan testi yapilip bu tutmayacak gebeliklerin farkedilmesi hem psikolojiyi bozabilir hem de bir sorun varmis hissine kapilmaniza yol acabilir. Onun icin butun hekimler adet tarihi gectikten sonra kan tahlili onerirler.

Orjinal soruya gelince. Dollenmeden 7-10 gun sonra dollenmis yumurta tupten asagi inip rahme yerlesir ve bhcg denen bir hormon salgilamaya baslar. Bu hormon tum gebelik belirtilerinin asil nedenidir. Bazi durumlarda bu sure 5 gune de inebilir. Ama gene bhcgnin belli bir degere ulasmas 1-2 gun alir. Yani en erken belirtiyi supheli iliskiden 1 hafta sonra gorebiliriz. Insallah isteyen herkes en kisa zamanda hamile kalir.

champag düne kadar o kadar şey soruyodun şimdi bakıyorumda üstünden çok sular geçmiş

aynen canım 2 günde tıp doktorası yapmış her topiğe girip sorular soruyordu yardım etcek birilerini arıyordu maşaallah hemşire doktor kesilmiş

Hicbir doktor adet gecmeden kan testini tavsiye etmez, eger ornegin rahim filmi falan cektirilmeyecekse. Nedenine gelince kadinlar zannettigimizden daha sik dollenmeyle sonuclanan durumlar yasayabilirler, ancak bu erken gebeliklerin yuzde 50si adet olacagimiz zamanda adet gibi vucuttan atilir. Bunun da sebebi genetik anomalilerdir. Hepimizin basina gelmistir, adetimiz zamaninda gelir ama cok agir ve pihtili olur, anlamayiz ama aslinda gebelik urunu atilmaktadir. Bu Allah'in bir lutfudur aslinda. Onun icin erkenden kan testi yapilip bu tutmayacak gebeliklerin farkedilmesi hem psikolojiyi bozabilir hem de bir sorun varmis hissine kapilmaniza yol acabilir. Onun icin butun hekimler adet tarihi gectikten sonra kan tahlili onerirler.

Orjinal soruya gelince. Dollenmeden 7-10 gun sonra dollenmis yumurta tupten asagi inip rahme yerlesir ve bhcg denen bir hormon salgilamaya baslar. Bu hormon tum gebelik belirtilerinin asil nedenidir. Bazi durumlarda bu sure 5 gune de inebilir. Ama gene bhcgnin belli bir degere ulasmas 1-2 gun alir. Yani en erken belirtiyi supheli iliskiden 1 hafta sonra gorebiliriz. Insallah isteyen herkes en kisa zamanda hamile kalir.

verdiginiz cevap icin tesekkürler. bu hem benim sorumun hem diger arkadaslarin sorusunun cevabi olmus. emeginize saglik. biz en son iliskiyi 27. 4 de yasadik ve belirtiler yaklasik olarak iliskiden 6 gün kadar sonra basladi. umarim bu belirtiler bebegimin belirtileridir..

Rica ederim Isikkiz. Hepimiz elimizden geldigince birbirimize yardimciyiz, biz de burdakilerden duyduk bunlari. Insallah belirtilerin hamilelik belirtisidir. Ozellikle akintina dikkat et, cok sari bir akintin gelirse bu da iyiye isaret.

arkadaslar bende dün geceden beri cinsel istekte artis var yalniz iliskiye girdigimiz de de kasiklarin oldugu bölgede hafif bir sanci giriyor canimi cok yakmiyor ama bir an da iliskiden sogutuyor. nevetna ablam dedikten sonra akitinma dikkat ettim tam sari degil ama sarimsi yani crem renginden daha koyu. cok ümitleniyorum bunu yapmamam gerekiyor ama ben hic böyle olmadim ne zamandir hamile kalmayi deniyorum hic bu kadar somut seyler gelmedi basima hep kendi kafamda kurdugum bazi seyler yasamistim bu sefer cok ciddi son 3 günü cok zor geciriyorum. su an da da sancim var agir degil ama....

of arkadaslar yarin adet olmam lazim su an da olacakmisim gibi hissetmiyorum. olmasam dahi 2 gün sonra yapacagim testi. ya da daha dogrusu karar veremiyorum yarin mi yapsam yoksa yarindan 2 gün sonra mi.. negatif sonucunu görmekten cok korkuyorum ama bu ay olmus gibi hissediyorum. ama bunu cok istedigim icin hissettigimin de farkindayim. bir türlü kendimi mi kandiriyorum yoksa kücük melegim geldi ve onu mu hissediyorum anlayamiyorum.. cok korkuyorum..

konu gebe kaldın möı kalmadın mı öğrenemeden kalmış merak ediyorum o zaman hissettiklerin gerçek hamilelik belirtimiymiş ????????????? lütfen cvp ver

simdi ablalarim tedavi görüyorum yumurtlamadigim icin yaklasik 1,5 aydir hormon ve yumurtlamam icin hap aliyorum. doktorum bana igneleme de yapacakti fakat yumurtam yeterince büyümedigi icin (1,4 idi fakat 1,8 cm olmasi gerekiyormus) bu ay yapmayalim belki kendiliginden hamile kalirsin siz düzenli olarak birlikte olun dedi.
yumurtlama dönemim artik gecti ve adetime bugünle birlikte en az 7 en fazla 9 gün var. yani aslinda ayin 10. da adet olmam gerekir. fakat bende bazi degisiklikler var. mesela:

-gögüslerim cok büyüdü ve patlayacaklarmis gibi hissediyorum
-gögüs uclarim da sanci var egilip kalktigim zaman cok agriyor
-gögüs uclarim diklesti
-kasigimin bir tarafinda agri var ara ara
-günün alakasiz zamanlarinda uykum geliyor
-esimin dedigine göre de duygusal bakimdan da hassaslasmisim
-cok degil ama biraz da istah artmasi var
-birde hafifinden bel agrisi var
-eklem agrisi özellikle el ve ayak bileklerim agriyor

evet biliyorum bunlarin hemen hemen hepsi hamilelik belirtileri fakat benim sorum bu kadar cabuk belirtiler hissedilebilir mi? birde sunu eklemek istiyorum ben bunlarin hic birini adet dönemlerimde yasamazdim en fazla gögüslerim siser kasik ve belim agrirdi o kadar. simdi bunlari yasadiklarimi haliyle adet dönemime yoramiyorum. evet tekrar soruyorum hamilelik belirtileri ne zaman hissedilir? bu kadar erke olabilir mi?
Can'ım şuanki gelişmelerin ne durumda ?
simdi ablalarim tedavi görüyorum yumurtlamadigim icin yaklasik 1,5 aydir hormon ve yumurtlamam icin hap aliyorum. doktorum bana igneleme de yapacakti fakat yumurtam yeterince büyümedigi icin (1,4 idi fakat 1,8 cm olmasi gerekiyormus) bu ay yapmayalim belki kendiliginden hamile kalirsin siz düzenli olarak birlikte olun dedi.
yumurtlama dönemim artik gecti ve adetime bugünle birlikte en az 7 en fazla 9 gün var. yani aslinda ayin 10. da adet olmam gerekir. fakat bende bazi degisiklikler var. mesela:

-gögüslerim cok büyüdü ve patlayacaklarmis gibi hissediyorum
-gögüs uclarim da sanci var egilip kalktigim zaman cok agriyor
-gögüs uclarim diklesti
-kasigimin bir tarafinda agri var ara ara
-günün alakasiz zamanlarinda uykum geliyor
-esimin dedigine göre de duygusal bakimdan da hassaslasmisim
-cok degil ama biraz da istah artmasi var
-birde hafifinden bel agrisi var
-eklem agrisi özellikle el ve ayak bileklerim agriyor

evet biliyorum bunlarin hemen hemen hepsi hamilelik belirtileri fakat benim sorum bu kadar cabuk belirtiler hissedilebilir mi? birde sunu eklemek istiyorum ben bunlarin hic birini adet dönemlerimde yasamazdim en fazla gögüslerim siser kasik ve belim agrirdi o kadar. simdi bunlari yasadiklarimi haliyle adet dönemime yoramiyorum. evet tekrar soruyorum hamilelik belirtileri ne zaman hissedilir? bu kadar erke olabilir mi?
Can'ım Şuan ne durumdasın seninle aynı durumları yaşıyorum ki bende 15 gün kala başladı adetime . Benim 15 gün kala müthiş göğüs bel Ağrı'larım başladı . Bugün 10 gün var ve koku alırken bile herşeyden tiksinmeye başladım , dün de gaz ve kasık Ağrı'm vardı . Ama kanda baktırdım birşey çıkmadı . Lütfen bi akıl verin . Bu kadar erken belirtiler olur mu

X