Yeni yasa, tek yumurtayla hamile kalan var mı? Gerçekten şans %20 mi?

kavun_ici

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2010
145
0
Hamile kalan arkadaşlar varsa lütfen paylassınlar. Bu yeni yasa çok kötü oldu :KK43: Oranların %15-20 lere düştüğü söyleniyor ki bu oran aşılama ile aynı bilmiyorumkismile

Hamile kalan arkadaşlar varsa lütfen paylassınlar. Bu yeni yasa çok kötü oldu :KK43: Oranların %15-20 lere düştüğü söyleniyor ki bu oran aşılama ile aynı bilmiyorumkismile

bugün bana doktorum %40 şans var dedi tabi ne kadar doğru bu oran bilemiyorum, çok saçma bi yasa bence bu en azından 2 ye düşürebilirlerdi

35 yaş üstü 2 yumurta veriyorlamış. Benimde doktorum %40 gibi dedi ama başkalarının doktorları %20 civarı şans veriyorlarmış. Ne saçma bir kanun. Zaten 1-2 ülkede varmış, bu ülkelerde de tedavinin tamamını devlet karşılıyormuş. Burada hem kendi paranla yaptırıp hem de 1 yumurta ile deneyebiliyorsun. Bence yakında değişir de umarım biz o zamana kadar hamile kalmış oluruz :)

kızlar yasadan yeni mi haberdar oldunuz..
tek embriyo transferiyle hamile kalanlar topiği var hamile olanlarda ama işte herşey Rabbin izniyle.
zamanı gelmişse vesile olur olur..
ama şans çok düşük..
normal gebelikten pek farkı kalmadı tüp tedavisininde..
ben 1 aşılama 1 tüp tedavisi geçirdim..
ve bugün gittim aşılama kararı çıktı yine ne saçma dimi..
tüpten aşılamaya dönmek..
spermler düzelmiş olsa anlıyacam ama o da değil..
sadece sayı 4,5 milyondan 10 milyona yükselmiş hepsi bu..
hareket ve morfoloji 0..
herkes için hayırlısı ne diyelim..
durmadan hayatlarımızla oynuyorlar..
canları sıkıldıkça birşey çıkarıp birşey değiştiriyorlar..

nasıl ya ... tüpten nasıl aşılamaya geçiyorlar ki. devlet hastanesine mi gidiyorsun? neyse ya umudu kaybetmemek lazım tabii dediğin gibi vesile olur belki :çok üzgünüm:

nasıl ya ... tüpten nasıl aşılamaya geçiyorlar ki. devlet hastanesine mi gidiyorsun? neyse ya umudu kaybetmemek lazım tabii dediğin gibi vesile olur belki :çok üzgünüm:

evet malesef tüpten aşılamaya geçtiler yine..
1 aşı 1 tüp 1 aşı 1 tüp olcak herhalde benim..
deli olacam çok saçma çoooookkkkkkkk..
evet devletteki hakkımı kullanmak istiyorum önce..

Bozma moralini, herşeyde vardır bir hayır. Belki kısmet böyle tutmasıdır. Umarım en kısa zamanda olumlu sonuçlara ulaşırız :)

ya arkadaşlar ben anlamıyorum niye aşılama olucak kadar sperm çıkmasına fırsat veriyorsunuz ki. yani tuliny düşünüyorum da eşin spermiyograma gitmeden önce sperm çıkışı sağlasa sonra gidip sperm örneği verse 1 milyonun altında çıkacak. yerinde olsam öyle yaparım.

Rabbim bütün herkezin kucağını doldursun. Bende sizler gibi aşılamalr yaptırdım. ılk tüp bebek tutmadı ikincisini dondurulmuşlarla denedim şuan rabbime şükür 18 haftalık erkek çocuk bekliyorum. Bizim ki açıklanamyan infertiliteydi. Problem olmadığı halde olmuyordu Yumurtalar kaliteli olduğu halde ilk denememde tutmadı dondurulmuşlarlada şans düşük dediler ama onlarada ilk dondurulduğu kalitede çözüldüler 4 embriyo koydular 1 tanesi tutu. Rabbim ol derse oluyor. Dualarınız kabul olsun...Tez zamanda kavuşurusuz inş.yavrularımıza

Çok sağol deryahmet :) Gözün aydın darısı başımıza :) dediğin gibi kısmet meselesi. Ben de dondurmak istiyorum, nedense ilk defada olmayacakmış gibi bir his var içimde :KK43:

ben de doktorlarin %40 sans verdigini biliyorum bir yerde sans aslinda tutarsa tutuyor bu sekilde hamile kalan da cok,,,

bende ilk defada tutmaz diye düşünüyordum tek embriyo ile ama çok şükür tuttu.8 tanede dondurulmuş embriyom var.

35 yaş üstü 2 yumurta veriyorlamış. Benimde doktorum %40 gibi dedi ama başkalarının doktorları %20 civarı şans veriyorlarmış. Ne saçma bir kanun. Zaten 1-2 ülkede varmış, bu ülkelerde de tedavinin tamamını devlet karşılıyormuş. Burada hem kendi paranla yaptırıp hem de 1 yumurta ile deneyebiliyorsun. Bence yakında değişir de umarım biz o zamana kadar hamile kalmış oluruz :)

fransada yuzyuzde yuz devlet karsiliyor ama boyle bir kanun yok, iki uc embro konmasini doktorum tavsiye ediyor yasim 30. yalniz burda iki embroyla da sans yuzde yirmi nedense turkiyede embro basina sansi keseden bol bol soyluyor doktorlar. yalniz burda dogum yapabilmis kadinlarin oranlari sans olarak veriliyor turkiyede ise kimyasal gebeligi bile yuzde sansin icine sokuyorlar.

Çok sağol deryahmet :) Gözün aydın darısı başımıza :) dediğin gibi kısmet meselesi. Ben de dondurmak istiyorum, nedense ilk defada olmayacakmış gibi bir his var içimde :KK43:

Canım her koşulda dondur embriyolarını zaten. Dondurma gibi bir teknoloji varken kullanmamak çok çok yanlış olur.

Ben de dondurulmuş tek embriyo ile hamile kaldım. Hala 5 tane daha dondurulmuş embriyom var. Allah bu hamileliğimi sağlıkla tamamlamayı nasip eder de ikinci bebek için plan yapmayı istersek o kadar iğne ilaç tedavisi yapmadan direkt dondurulmuşları kullanacağım.

Düşünsene şu an 31 yaşındayım, en iyi ihtimalle 34 yaşında ikinci bebek için plan yapmaya başlarız, 34 yaşına kadar yumurtlamamda bir değişiklik olabilir, eşimin sperm sayısı düşük olduğu için yaptırmıştık zaten, hiç canlı sperm bulunmayıp TESE filan yapılması gerekebilir hepsini geçtim, o kadar şaibeli ilacı bir kez daha almak doğru olmayabilir. Ekonomik olarak da tam tüp bebek tedavisi 4500 TL dondurulmuş transferi 1500 TL.

Yani sen sadece bu denemen için değil bu denemen başarı ile sonuçlanıp ikinci çocuk istediğinde bile lazım olacak. Benim hastanem ücretsiz donduruyor ve dondurulmuşları 2 sene ücretsiz saklıyor, sonrasında da yıllık 200 USD filan galiba. Sakın maliyet çıkmasın diye dondurmazlık etme, yakın bir arkadaşım masraf olmasın diye yaptımamıştı, şimdi çok pişman.

Canım her koşulda dondur embriyolarını zaten. Dondurma gibi bir teknoloji varken kullanmamak çok çok yanlış olur.

Ben de dondurulmuş tek embriyo ile hamile kaldım. Hala 5 tane daha dondurulmuş embriyom var. Allah bu hamileliğimi sağlıkla tamamlamayı nasip eder de ikinci bebek için plan yapmayı istersek o kadar iğne ilaç tedavisi yapmadan direkt dondurulmuşları kullanacağım.

Düşünsene şu an 31 yaşındayım, en iyi ihtimalle 34 yaşında ikinci bebek için plan yapmaya başlarız, 34 yaşına kadar yumurtlamamda bir değişiklik olabilir, eşimin sperm sayısı düşük olduğu için yaptırmıştık zaten, hiç canlı sperm bulunmayıp TESE filan yapılması gerekebilir hepsini geçtim, o kadar şaibeli ilacı bir kez daha almak doğru olmayabilir. Ekonomik olarak da tam tüp bebek tedavisi 4500 TL dondurulmuş transferi 1500 TL.

Yani sen sadece bu denemen için değil bu denemen başarı ile sonuçlanıp ikinci çocuk istediğinde bile lazım olacak. Benim hastanem ücretsiz donduruyor ve dondurulmuşları 2 sene ücretsiz saklıyor, sonrasında da yıllık 200 USD filan galiba. Sakın maliyet çıkmasın diye dondurmazlık etme, yakın bir arkadaşım masraf olmasın diye yaptımamıştı, şimdi çok pişman.

Ben 34 yaşındayım henüz ilkini bile beceremediğime göre sanırım ikinci çocuk biraz zor olacak :eek: Ama ben yine de dondurmak istiyorum, işki o iyi kalite yumurta fazla olsun. Ben yeditepede yaptırıyorum sanırım orası dondurma için ayrıca ücret alacak. sen nerede yaptırmıştın.

Bu arada lafa daldım. tebrikler :teytey: umarım sorunsuz bir hamilelik geçirirsin. kaçıncı haftandasın :)

ya arkadaşlar ben anlamıyorum niye aşılama olucak kadar sperm çıkmasına fırsat veriyorsunuz ki. yani tuliny düşünüyorum da eşin spermiyograma gitmeden önce sperm çıkışı sağlasa sonra gidip sperm örneği verse 1 milyonun altında çıkacak. yerinde olsam öyle yaparım.

inan o aklıma hiç gelmemişti ta ki düne kadar..
onu da bir arkadaşım dedi..
doğrulukta bir yere kadar dimi amaca ulaşmak için her yol denenmeli..
sperm testi istemediler tekrar ama eşim vericek perhizsiz bakalım o zaman ne diyecekler..
sağol canım opuyorumnanaktan

Ben 34 yaşındayım henüz ilkini bile beceremediğime göre sanırım ikinci çocuk biraz zor olacak :eek: Ama ben yine de dondurmak istiyorum, işki o iyi kalite yumurta fazla olsun. Ben yeditepede yaptırıyorum sanırım orası dondurma için ayrıca ücret alacak. sen nerede yaptırmıştın.

Bu arada lafa daldım. tebrikler :teytey: umarım sorunsuz bir hamilelik geçirirsin. kaçıncı haftandasın :)

teşekkür ederim, bugün 9+0 olduk:)))) şimdilik sorunsuz geçiyor. Pek bulantım vs. yok. Ben de yeditepe'de yaptırayım demiştim, evime yakın diye. Fakat sonra Alman Hastanesi ile görüştüm çok güvendim, ilk denememi de dondurulmuşu da orada yaptırdım. Gebelik kontrolleri de orada sürüyor şimdi. Yeditepe'de bir Doktor Cem vardı sanki, bir doktor arkadaşım tavsiye etmişti. Hatta tüp bebek yaptırmamız gerektiğini öğrenmeden önce bebek için uğraşırken doğumu da orada yaparım eve çok yakın diyordum. Ben başım ağrısa tıp fakültesine gitmek isterim, ama tüp bebekte üniversiteler pek iyi değil, tek istisna Yeditepe diyordu doktor arkadaşım. İnşallah güzel sonuçlar alırsın sen de.

niye 1 milyon ciksinki hemen hemen ayni cikar

X