Troid, İnsilün Direnci ve Pco Hastaları ve Zayıflama

kızlar merhaba bende pkos lu olarak kilo vermeye çalışıyorum ahziran sonunda kontrolüm var ve malesef ilaçlarımı çok aksattım ve kilo veririmimde durdu pzrts den itibaren herşeye sıfırdan başlayacağım ilaçlarıma ve diyetime bende yas..glocop..kullanıyorum

herkes buraya yazarsa deneyımlerini birbirimıze yardımcı oluruz ben sporu haftada 3 gün yapıyorum
yükseltecegım yürüyüşü bırakmışdım teraka başlayalım

bende de hasımato troıdı ver ılac alıyorum kılo vrmem cok zor oluyor veremıyorum.gecen dokt gıttım ınsülin120 dk 78 cıktı normal deger 56 imiş.daha once yaptırdıgım tahlılıdede 56 nın cok cok altındaydı sımdıde yukselmıs.dokt sık ye dedı..bu sızce kotumu yaa??????? ınsülin olayı bı cok dusuk sımdıde yuksek anlamadım gıttı. bana bişey soyleyıınnnn arkadaslarrrrrrrrrrrrrrrrr....................

Son düzenleme:
kızlar merhaba bende pkos lu olarak kilo vermeye çalışıyorum ahziran sonunda kontrolüm var ve malesef ilaçlarımı çok aksattım ve kilo veririmimde durdu pzrts den itibaren herşeye sıfırdan başlayacağım ilaçlarıma ve diyetime bende yas..glocop..kullanıyorum

glop nedır canım

tiroidim yavaş çalışıyor buna haşımeto mu hıpertroidimı denıyor bılemıyorum

trodim yavaş çalışıyo kilo alıyorum devamlı veremiyorum pco hastasıyım artık depresyona girdim resmen bi kurtulamıyorum allah hepimizin yardımcısı olsun
böyle olupta kilo veren varsa banada yardımcı olsun lütfen

ben akapuntur tedavısı yaptırmayı düşünuyorum eger yapdırırda sonuç alırsam sizinle paylaşırım arkadaşlar endokrınolog doktoruna sordum olabılır dedi

kızlar aranızda lyutenyl kullanan var mı? ben de pco hastasıyım. ama şimdi adetim düzenli diye bıraktım. lyutenyl acaip şişiriyodu beni.

slm kızlar bende pcos hastasıyım ayrıca hipotroidi tedaviside gördüm uzunca zaman şimdi normallesti allahtan ama bende kilolar kaldı malesefki 5 günde 5 kilo diyetiyle tanısana kadar zayıflayamıyordum inanmazsınız belki ama artık cevremdekiler gizli gizli yediğimi o yüzden zayıflayamadığımı ima ediyorlardı gerckten sinirlerim alt üst olmustu ama bu diyeti uygulamaya basladıktan sonra işler değişti bende sasırdım kilo vermeme tam olarak aralıklı aralıklı 6 hafta uyguladım bu hafta kacamak yaparak uyguluyorum ve 6 kilo verdim tabi azda olsa evde sporumu yapmaya gayret gösteriyorum bakalım vermem gereken bi 6 kilom daha var inş onlarıda verebilirim cok istiyorum artık zayıflamayı :sinifsinif:

merhaba arkadaşlar,
ben de 2 ay kadar önce pko olduğumu öğrendim, hamileyim diye beklerken:kedi: 57 kilodan 67 ye çıkmışım birkaç ay içinde...jinekoloğum derhal kilo ver dedi,daha öncesnden hipoglisemi sorunum olduğu için glisemik indeks diyetiyle beslenmeye alışkınım...ilk ay diyetisyene gitmeden kendi kendime bişeyler yapmaya çalıştım...bu ayın 12 sinde diyetisyene gittiğimde 64.1 kiloyu gördüm tartıda...listem hazırlandı,hemen başladım...bunun yanı sıra yumurtlama düzenim için Belara ve Glifor kullanıyorum ( yalnız glifor a alışana kadar ölüyodum o ayrıakannehir )
önümüzdeki çarşamba diyetisyen kontrolüm var, tartılmak yasak o zamana kadar, onun için kilo verdim mi bilmiyorum ama bana biraz verdim gibi geliyizemuszemus...diyete de alıştım çok şükür..ayrıca kas oranım düşük olduğu için her gün servisten erken inip yürüyorum, bol bol da su içiyorum
gelişmeleri burdan paylaşırım yine sizinlebayanssulusmile

slm kızlar bende pcos hastasıyım ayrıca hipotroidi tedaviside gördüm uzunca zaman şimdi normallesti allahtan ama bende kilolar kaldı malesefki 5 günde 5 kilo diyetiyle tanısana kadar zayıflayamıyordum inanmazsınız belki ama artık cevremdekiler gizli gizli yediğimi o yüzden zayıflayamadığımı ima ediyorlardı gerckten sinirlerim alt üst olmustu ama bu diyeti uygulamaya basladıktan sonra işler değişti bende sasırdım kilo vermeme tam olarak aralıklı aralıklı 6 hafta uyguladım bu hafta kacamak yaparak uyguluyorum ve 6 kilo verdim tabi azda olsa evde sporumu yapmaya gayret gösteriyorum bakalım vermem gereken bi 6 kilom daha var inş onlarıda verebilirim cok istiyorum artık zayıflamayı :sinifsinif:

biraz anlatsana cnm diyetini
bu aradada tebrik ediyorum

dasilvadido bize anlatırmısın nasıl beslendiğini gı düşük beslenmek nedir nasıl yapılır anlatırmısın

selam kızlar bende troit hastasıyım hergün ilac kullanıyorum yediklerinize dikkat ederek kilo verebilirsiniz ben 100 kilodan 59 a düstüm tabii ki zor oldu ama yılmadım saglıklı beslenerek ve spor yaparak verdim halada devam ediyorum sporuma haftanın 5 günü yogun olarak yeterki dikkat edin ve istegin kızlar mutlaka verirsiniz

selam kızlar bende troit hastasıyım hergün ilac kullanıyorum yediklerinize dikkat ederek kilo verebilirsiniz ben 100 kilodan 59 a düstüm tabii ki zor oldu ama yılmadım saglıklı beslenerek ve spor yaparak verdim halada devam ediyorum sporuma haftanın 5 günü yogun olarak yeterki dikkat edin ve istegin kızlar mutlaka verirsiniz

bacım ya tebrik ediyorum valla yarı yarıya düşmüşsün valla eski ve yeni halini merak ettim

bu arada senin troidin yavaşmı hızlımı çalışıyor birde ne ilacı kullanıyorsun

dasilvadido bize anlatırmısın nasıl beslendiğini gı düşük beslenmek nedir nasıl yapılır anlatırmısın

canım şu an uyguladığım diyette, kahvaltıda dönüşümlü olarak 1 dilim kepek ekmeği+1 dilim beyaz peynir ve şekersiz çay veya 4 yemek kaşığı nesfiti 1 su bardağı light süt ile yiyorum.
her gün 3 tane kuru kayısı ve 10 adet fındık yiyorum ( kayısıları sabah, fındıkları son akşam ara öğünümde )
öğle yemeğimde 1 kase çorba, sulu yemeği susuz olarak, 1 kase yoğurt ve yağsız salata yiyorum
öğleden sonraki ara öğünlerimin birinde meyvei, birinde de yeşil çayla birlikte yarım pkt diyet bisküvisi yiyorum.
akşam yemeği de aynı öğle yemeği gibi oluyorrr.
bu arada makarna,pilav ,tatlı ve yumurta yasak
bu listeyi diyetisyenim hazırladı ben de uyguluyorum, ki artık midem küçüldü sanırım bazı günler listedekilerden bile az yiyip tok kaldığım oluyora.s

biraz anlatsana cnm diyetini
bu aradada tebrik ediyorum

tatlım haftanın 5 günü uygulanıyo ve 2 gün ara veriliyo 5 günün her gününde tek tip besleniyorsun 1. gün patates günü o gün sadece patates yiyorsun 2. gün sebze günü ve sabah tabağında hangi sebzeler varsa aksama kadar o sebzeleri yiyorsun 3. gün et günü yine aynı kural gecerli sabah hangileri ile baslarsan onlarla devam 4. gün meyve günü muz haric hangi meyve ile baslarsan aksamı o sekilde kapatıyorsun 5. gün yumurta günü biz bu güne yoğurt ve sütte ekledik(lihyt) bu sekilde diyetin özeti ...
zaten formdada mevcut incilidenizin eklediği bi diyet 5 günde 5 kilo diyeti diye gecio ben veriyorum umarım sizlerde verebilirsiniz..

X